Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří. (CinemArt)

Konev

Jak píší ostatní je to o adolescence, mě, coby dědu, zaujali spíše ti rodiče a to, jak vzniklé situace zvládali. Jak to, že ji měli rádi, i přes její výstupy, a že to s ní nevzdávali. Takže tenhle film je i o rodičovské lásce a výchově. ()

dunbar

V podstate to je super film. Saorsie ❤️ hrá dokonalo. Ibaže som sa dosť nudil a to sa mi stáva v kine málokedy. Preto dolu hviezda. Ale iba jedna. ()

phoebinka

Tesila jsem se na ten film, ale nakonec nic moc. Jednu hvezdicku davam za hudbu, druhou za to, ze to bylo celkem vtipne. Spoustu dejovych skoku jsem nepochopila a i pres celkem kratkou stopaz se mi film hrozne tahnul. ()

monkee

Dle mého názoru trochu přeceňované civilní drama. Velmi dobré herecké výkony a přesná motivace jednotlivých postav. Děj plyne a je zajímavé pozorovat jednotlivé peripetie. Otázkou zůstává, zda film v divákovi něco zanechá? Je jeho příbeh dostatečně nosný? V poslední době pozoruji tendence, že podobné filmy získávají nezvykle hodně prostoru na ofiiálních událostech jako jsou Oskaři. Je to samozřejmě dobře, protože jen tak je možné podpořit diverzitu v tvorbě. Ale myslím si, že kolem tohoto filmu vznikla umělá bublina. Možná právě i proto jsem měla před návštěvou kina zbytečně velké očekávání. Ano, je to dobrý film, ale nijak speciálně člověka neosloví. ()

eoj

Je to film spíš pro holky (ty si klidně přidaj jednu * navíc) ale i pro mě v pohodě koukatelné. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 ()

pavlcek

Současné drama, které se skoro až překvapivě dostalo na poslední Oskary. Neuvěřitelně realistické a komorní popsání radostí a strastí americké středostavovské rodiny. Poutavý vylíčení nedějovosti. Uvěřitelné postavy bez zbytečných dramatických oblouků. Film, který neurazí, ale ani nijak překotně nezaujme. ()

MATTcz

Byl jsem zvědavý na tento snímek, a celkem mě to i zaujalo. Příběh pojednává o čerstvě plnoleté Christine, která si neví rady s milostným životem a svými životními problémy, co bude dělat za školu, hádky z matkou, první vztah apod. Líbí se mi že i přes tyto všechny problémy které Christine prožívala, tak byla pořád svá, a byla ta správná rebelka. Ve filmu jsou normálně problémy, které můžeme zažívat i my v normálním životě. Takový takový ten další film ze života. Tento film je spíše pro holky, ale přece jen jsem se na to chtěl podívat, a mě osobně to zaujalo. Tak nevím zda to zaujme i vás. Hodnotím kladně, můžete mi napsat jak se vám film líbil, jestli jste ho ovšem viděli :-) ()

stret

Dívčí film, výsek zo života pubertiačky z chudobnej rodiny. Podľa režisérky a autorky scénára, potenciálne autobiografický, inak si ťažko predstaviť dôvod vzniku a zmysel takéhoto príbehu. Ronanová uveriteľná, jej matka správne násilne až odporne starostlivá. Tri hviezdy aritmetickým zaokrúhlením. ()

ArchAngel_

Skvělá herečka, jedna z nejlepších své generace, skvěle hraje a odříkává dialogy, které nedávají žádný smysl. Film nemá hlavu ani patu, jestli je ze života tak ne na téhle planetě. Nebo jsou fakt lidi takový zoufalci, že neví co se sebou a jak se chovat? Hodnocení: 10% za Saoirse ;) ()

AnnaSophia

Táhlý nevýrazný příběh obyčejného dospívání, popsaný tak chladně, že úplně nevím, kdo byla cílová skupina. Nepodařilo se mi vžít se, ani soucítit. Jedinou zajímavostí, kterou lze povznést, je podivné matčino chování. Rozumím těžké existenční situaci, a taky bych snesla jistou míru tvrdosti směrem k dětem ve výchově. Proč ale dělat z vlastní rodiny větší socky, než reálně byli, a proč shazovat sny vlastního dítěte? ()

TheFilmThief

Docela dobrý film o strastech dospívání a hledání své životní cesty, když toho moc neumíte. Christine je typická naivní puberťačka, ale je opravdu skvělé sledovat v průběhu filmu její proměnu a vývoj. Nevím proč má tolik lidí tendence film co nejvíce zdrbat, protože takovéhle filmy se už dneska těžko hledají. Děj je prostě jednoduchý, nic extra akčního se neděje a tak sledujeme příběh, který se odehrává často. ()

evita_

Tento film patrí do kategórie tzv. zbytočných. Nedá vám ale že absolútne nič, ani len zábavu. Jednu hviezdu som si dovolila udeliť za to, že som to prežila (čo je ale slabé aj na jednu celú hviezdu) a zároveň za to, že celkom hrdinsky baba spracovala to, že jej prvý frajer sa hľadá a ona zrejme vzhľadom na svoje pohlavie nebude cieľová skupina (zvyšok hviezdy). Asi toľko k tomu... ()

sadsammy

Okay, podle mě je to skvělý film, ve kterém můžete uvidět vztahy mezi really hard version of teenager a jeho matky. Mě to fakt zaujalo asi od druhé půlky, první v podstatě nic neříká a postupně se zvykáš na hlavní postavu a na jeji podivnosti. Zrovna pro mě tenhle snímek je dobrej proto, že já tu hlavní postavu chápu a naprosto ji rozumím, kdo nezažíval takové životní situaci tak to asi nepochopí. Od začátku taky jsem si říkala co to je za sračka, ale pak si prostě začneš uvědomovat silný charakter a youthful maximalism hlavní postavy a také začneš i rozumět jeji pocitům. V tomhle snímku zobrazeno tolik problémů teenagerů a starší generaci, které je velice těžko se rozloučit se svým dítětem a ukázat mu svoje opravdové pocity a lásku, pak zase teenagers love, kde vždycky bude brečet holka, protože potká nějakého kreténa, nebo pojednává o přátelství a o o tom, co si opravdu člověk přeje. Nevím, pro mě je to naprosto užasný snímek, který skrz naskrze nasáknuty obyčejnými problémy skoro všech vrstev a generaci. Za me je to pět hvězd, jen ten začátek musíš nějak zvládnout a dál bude to líp. ()

agamazx

Presne taketo slice of life / romanticke dramy fakt nemusim. Herci mi prisli az neskutocne nesympaticki, okrem jej otca, a tej Jenny. Aj to som musel pozriet, ako sa volala, kedze tento film mal podla mna fakt ubohy character developement. Strihy boli fakt rychle a nemali ziadny flow. Najviac mi bol sympaticky asi ten ind co jej predal cigarety na tej pumpe. Ta Lady Bird, a jej mama mi prisli asi ako najmenej sympaticke postavy co som videl. Ten koniec mal byt dojemny, ale ta mama bola ku nej tak hnusna, aky by som nebol aj k mojemu najvacsiemu nepriatelovi. Aj film Kids z 1995 mal ovela lepsi flow, kedze sceny mali ovela vacsiu atmosferu a priestor pre divaka. Relatable herci, atmosfera a hudba su pre mna jedni z najdolezitejsich aspektov v tomto zanri. Tak aspon hudba bola dobra? Bohuzial, vobec. Strihy boli tak rychle, ze moc nemali priestor na hudbu. A na konci, ked uz flow bol mierne lepsi, ale stale az prilis rychly, hudba bola najviac priemerna aku som pocul v hociakom filme. Videl som vela priemernych dram v podobnom zanri, ale toto bolo by far najhorsie co som videl. Nieco ako Skins, je milionkrat lepsia drama, lebo ma priestor. Za hodinu a pol chceli v tomto filme strasne vela, co ani nebolo tak zaujimave in the first place. Dalsia vec, toto komedia? Prosim? Ani jedna scena mi neprisla remotely vtipna. Nie len ze, atmosfera, flow, herci boli absolutne slabi, ale tento film nema ani zaujimavy pribeh, tym padom vobec neodporucam toto pozerat. ()

peproch

Mohla by to být teenagerská komedie o láskách, drogách, sexu a vymezování se vůči rodičům. To je, ale navíc je tu drama matky, která moc bojuje o to, aby byla ke své dceři jiná, lepší a milující víc než její vlastní matka k ní samé. Depresivní otec, báječný milý zjištěný jao gay, fajnoví učitelé...Chrisitne chce být Lady Bird, aby byla svá.Potřebuje odejít ze Sacramenta na východní pobřeží. Na Unoverzitu ale není tak dobrá..Christine je EG 4, i tím, že není tak dobrá a vzdělaná a chytrá, jak by ráda. Vidím se v ní, jen jsem se nemohla tak spolehnout na matku. Je to osobní film GG,psala jej dost let. O sobě. ()

desod

Celkem ubíhající film, ovšem plný všech amerických klišé a stejných trapných zápletek  které jsem už viděl mnohokrát. Nechápu tak vysoké hodnocení. ()

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce