Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří. (CinemArt)

Martinko991

Radšej hodnotím bez emócii inak by to bol čistý odpad takto aspon jedna hviezdička. Film od začiatku do konca o ničom a to doslova, nezaujímavý dej (ak sa to dá povedať vobec, že film nejaký dej aj mal), hlavná herečka totálne nesympatická, ostatní herci vo filme detto, veľa veľa klišé vo filme, jediné plus zopár scén pri ktorých sa človek pousmeje inak cele zle. Doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu je to iba totálna strata času. PS: Dnes stačí, aby bol film nominovaný na Oscara obsadiť do hlavnej úlohy nie zrovna príliš dobre vyzerajúcu herečku a nechať ju masturbovať vo vani či natočiť film o nežnom citlivom gayovi. Zbohom zdravý rozum... ()

vlk++

nejsem ani akademik, ani ve státní správě a přesto se mi film líbil, vystupujou tam obyčejný holky a řeší obyčejný starosti, na více než jedno shlédnutí to není, ale díky za něj, více nedám, protože ten konec byl slabý, ještě půlhodinu s pořádným závěrem by to sneslo. ()

Satyrek

Film byl kupodivu dlouhý a i když v pravidelných intervalech se objevovali nějaké šprými, tak jsem zažíval nudu a lehkou americkou melanchlii. Člověk si uvědomí, že tady u nás v Česku se máme krásně svobodně. Můžeš studovat co chceš, kde chceš a zadarmo. ()

PoprockCZ

Nějak mě to neoslovilo. Sice jsem věkem blízko hrdince, ale film přišel takový povrchní nebo spíš plný klišé, nic překvapivého. Možná je to dáno i tím, že se pohybujeme v americkém prostředí, pro které je afekt přirozený. Je to vlastně takový teen film, který je na USA poměry možná celkem autentický, ale nic víc. Jediná zajímavá hláška z filmu je: "Láska a pozornost, není to ta samá věc?" ()

tribican

Saoirse je vycházející hvězda. Film mě nezaujal až tak moc, ale herečka, která dokáže utáhnout unylý příběh tak, že mi na "dobrém konci" její postavy skutečně záleží, musí stát za to. Těším se, jak se bude dál projevovat tato "Meryl Streep naší generace", jak ji nazvala moje dobrá kamarádka :) 75 % ()

Moonwalker

Tento nezávislý film o dospívání tzv. Lady Bird se mi moc líbil. Nevím proč ale tak nějak ten film mám rád a vůbec mi nevadí. Takový ten film který si pustíte na zahnání nudy u večerního čaje a brambůrků u televize. Není to vůbec špatné Saoirse Ronan já žeru a Timmy Chalamet je skvělý ať hraje kdekoliv opravdu. Za mě dobrý. ()

falky

Saoirse Ronan je tu živoucí ztělesnění holky od vedle, se kterou jste v 17 letech chtěli chodit. Holky, která je zábavně bláznivá, má svoje sny a je denně konfrontovaná s nekompromisní realitou, který říkáme "život". Skrz svoje vztahy - s rodiči i prvními láskami - nám připomíná naše vlastní zážitky. Každá postava, která se objeví byť jen na pár záběrů, má svojí hloubku, svoje motivace, svůj příběh. Učitel - kněz - se tu například objeví možná v pěti scénách a přesto se zaryje do paměti jako hořká postava, která nám připomene, jak těžké kufry si někteří lidi s sebou nosí. ()

Thalin

Saoirse tu sice hraje svou roli dobře. To ale nic nemění na tom, že její postava je akorát tak spratek, který neví co chce a dá se jen těžko vystát. Nenašla jsem tam tu uměleckou hloubku, kterou tam nejspíš někteří vidí. To téma není nic originálního, bylo zpracované už mockrát, s mnohem sympatičtějšími charaktery. ()

ZadaraDoKina

Dospívání je náročná záležitost. Kdekoli na světě, střední katolickou školu v americkém Sacramentu nevyjímaje. I tady se odehrávají první lásky, první milostná zklamání, první rozbitá nejlepší přátelství. A Christine, trochu vzdorovitou studentku, která si nenechá říct jinak než Lady Bird, navíc trápí i velké neshody s mámou. Ta nechápe rozevlátost své dospívající dcery ani její odvážné sny o studiu v dalekém New Yorku. Její mladické touhy matka s krutou pravidelností krotí životními zkušenostmi získanou chladnou racionalitou. “Chci, abys byla tou nejlepší verzí sebe sama, jakou můžeš být,” říká Christinina matka v jedné z řady tragikomických scén. “A co když tohle JE má nejlepší verze,” namítne nejistě hrdinka filmu. A má pravdu. Co když opravdu jsem právě teď, se všemi svými chybami a nedostatky, nejlepší verzí sebe sama? Co když opravdu už teď dělám maximum, co když nemůžu víc? Co když toužím a potřebuji být přijatý a milovaný právě takový, jaký jsem? Už teď a tady a právě tebou, mami? Přiznávám, že v emocionálně náročném prožívání sympaticky obyčejné hrdinky jsem se okamžitě našel. Podobné strachy a nejistoty většinu z nás totiž provázejí nejen v dospívání. A tak není těžké Lady Bird držet palce, aby se nejen dostala na školu svých snů, ale aby především poznala, že kdesi za fasádou často nepřístupné, životem znavené mámy, skutečně JE milující maminka, která by pro svoji dceru udělal všechno na světě. A která svoji dceru miluje dokonce i v tom případě, že ta nevycválaná holka, která odmítá i svoje vlastní křestní jméno, je skutečně tou nejlepší verzí sebe sama, jakou může být. ()

90125

No dobre. Vcelku fajn, aj keď určite nič extra. Zajtra si na tento film už nespomeniem. Nominácia za najlepší scenár..??.. Niežeby som mal až taký prehľad, ale neverím, že tam ten rok neboli iné filmy, lepšie... Asi to chcelo byť aj vtipné a možno trochu aj bolo. "I really like dry humping much more than sex." Asi to chcelo byť intelektuálske a možno trochu aj bolo. Hlavne keď to nebolo príliš farárske. Taká malá lejdyftákovina. 63 % ()

Tadas

Film, který mě tak trochu dostal do silných depresí. Kamera, scénář, postavy, až moc realistické. 80% ()

proud.loser7

Lady Bird neurazí, ale ani nenadchne. Zbytečně vyhypovany snímek o dospívání,jehož hlavní hrdinka je typická zakomplexovaná husička, která by si spíš měla nechat říkat Lady Turd a zalest někam hluboko do nory, abychom se na její rádoby utrpení nemuseli dívat celý 2 hodiny. 3* za Laurie Metcalf, která by si nominace zasloužila mnohem víc. ()

L.O.T.R

Výborný film. Aj takto jednoducho by sa dal popísať Lady Bird. Jednoduchý príbeh ako z bežného života stredoškoláčky, ktorá má svoje sny a tak trochu myslí hlavne na seba. Životná úloha Saoirse Ronan, doteraz pre mňa neznámej herečky ale má fakt talent. Spolu s Laurie Metcalf sa ako matka a dcéra skvele dopĺňali. Občas treba aj takéto filmy aby sa človek nad sebou zamyslel. 90% ()

BranuliQ

Ďalšia potenciálna "oscarovka", a zase len priemerný film. Prečo točiť niečo, čo takmer každý z nás už videl? A je jedno či si to sám odžil, alebo to videl na plátne. Lady Bird je opäť príliš preceňovaný film a je jedno či je dobre zrežírovaný alebo dobre zahraný. Saoirse Ronan je skvelá herečka. Jej postoje, jej mimika a gestá, všetko čo jej vyjde z úst je až neuveriteľne prirodzené. Jej výkon ale celý stojí len na jej prirodzenosti, na ničom inom. A to pre mňa skrátka nestačí. V niektorých momentoch určite zaujímavé, no po týždni si na to bohužiaľ ani len nespomeniem. 50% ()

TiaZ

Myslím, že toto u filmu zažije jednou každý. Čekáme, kdy se příběh začne zamotávat, doufáme v zajímavou zápletku a skvělé rozuzlení, ale ono to pořád nepřichází a pak zničehonic zjistíte, že je konec a vy jste nedostali to, co jste celou dobu chtěli. Přesně, takové mám emoce z Lady Bird. Je neslaný nemastný, ikdyž mi hlavní postava byla celou dobu něčím sympatická (nejspíše tím, jak dokázala říct svůj názor nahlas), tak přece jen na celou hodinu a půl to nestačilo. Příběh sám o sobě mi připomíná moje nynější dospívání, jelikož jsem v podobné věku jako Christine a tak se na něj dívám hodně totožně ze svého mladičkého posouzení... Takže jako oddech při každodenních starostech, vlastně proč ne. Ale pohled na život Vám to nezmění! ()

marian892

Tak presne nemôžme očakávať od herca že bude len ten najlepší a najsympatickejší.Saoirse Ronan si zahrala to čo chcela hrať.Ja som sa aj zasmial aj smútil, tak u mňa zo štyrma hviezdičami. ()

onfilms

Lady Bird je možná jeden z nejpřekvapivějších úspěchů rolu 2017. Režisérský debut charismatické Grety Gerwig je oceňován jak širokým publikem, tak filmovými kritiky. Lady Bird je hořko-sladký příběh, v hlavní roli s talentovanou Saoirse Ronan, snadno zařaditelný do kategorie „coming of age“, pojednávající o dívce procházející složitým obdobím maturitního ročníku a poznávající sama sebe. Velký důraz je kladen především na, v jistých ohledech komplikovaný vztah s její matkou, kterou fantasticky ztvárnila herečka Laurie Metcalf. Brilantní scénář psaný také Gretou Gerwig je zčásti autobiografický a možná právě to dodává filmu nádech realismu, díky čemuž se divák může s postavami snadno identifikovat. Přestože se může zdát, že „coming of age“ už je filmaři neodvratně vydolovaný žánr, tento film díky kombinaci neopotřebovaného města Sacramenta, prostředí katolické školy a poněkud atypické rodiny, nabízí divákovi zase trochu jiný pohled na věc. ()

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce