• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Lady Bird s největší pravděpodobností není dílo, které by s vámi svou sofistikovaností či emocionálním nábojem vytřelo podlahu, je to pouze a jen kvalitně napsané "feel good" drama. Je to film univerzální, kombinace inteligentního příběhu, charismatických postav a odlehčeného humoru připomíná např. ty lepší kousky Jasona Reitmana. Celkově si nedokážu představit, že by těch 94 minut u Lady Bird někdo litoval. 8/10(10.3.2018)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $48,958,273Tržby Celosvetovo $76,858,273▐ Stále som čakal kedy príde niečo čím toto ako že upúta a vymaní sa mdlôb, až prišiel záver a kde nič tu nič. Takýchto nezávislých študáckych filmov tu bolo už viac a omnoho kvalitnejších. /45%/(17.6.2018)

Viac menej rovnako príjemný "malý veľký film", ako The edge of seventeen, ten ale nemal takú odozvu, respektíve nikto nemal vopred také vysoké očakávania podľa RT. Takže je jasné, že mnohých natešencov Lady Bird musí sklamať. Ono sa tu totiž nerieši nič, čo by sme ešte nevideli a aj tie emócie sa stále držia v norme. Tým ale nechcem povedať, že by to nebola skvele nakrútená indie snímka, len sa mi už akosi nechcelo rozpomínať na pocity spolužiačok zo strednej školy. -Saoirse má síce o pár rokov viac ako 17, ale na to sa dá rýchlo zabudnúť. Páčil sa mi občas strih, možno aj vďaka nemu film pôsobí miestami ako reality show, kde si účastníci prestanú uvedomovať prítomnosť kamery. 70%(18.1.2018)

Při poctivém nakoukávání letošních nominovaných Oscarovek je tohle 6. mnou viděný snímek. Nemůžu zatím přesně určit kvality posledních 3 kandidátů, ale Lady Bird bude zřejmě ten úplně nejslabší a nejzbytečnější kousek, který byl zřejmě nominován jen proto aby uspokojil i feminizované publikum. Britská lidská dramata jsou svou úrovní někde zcela jinde. Tohle je absolutní zbytečnost, kdy sledujeme krátký školní úsek v životě hlavní hrdinky. Saoirse nám zřejmě plně dospěla a nebude dlouho doba kdy začne na plátně ztvárňovat dospělé ženy. 50%(10.3.2018)

Zcela tuctové a ne moc zajímavé indie drama o dospívání, prvních láskách, hledání svého místa ve světě a touze někam patřit. Greta Gerwig spoléhá na jistotu a ničím nepřekvapí, což je na jednu stranu asi dobře, na tu druhou by ale trochu odvahy neškodilo. Celý film plyne v jednom tempu, po celou dobu nestrhne a nenabídne jedinou silnější scénu, která by vyčnívala. Tím pádem ale příběh titulní, místy dost protivné a nerozhodné, hrdinky drží u sebe, je konzistentní a víceméně dává smysl a působí naprosto přirozeně. Jinak ale nic moc nezaujme, protože podobné zápletky jsme viděli už mockrát a mnohdy lépe zpracované. Lady Bird tak jednoznačně vyniká hereckými výkony, jimž kraluje suverénní Saoirse Ronan, která hraje fantasticky a je to jen ona, kdo drží svou hrdinku na hranici sympatií. Mimo ni už pak více zaujmou jen Laurie Metcalf a Lucas Hedges. Výsledku výrazně pomáhá i krátká stopáž, v níž je jen to nejpodstatnější a úplně chybí jakákoli vata, což je jedině dobře. Lady Bird je tedy poměrně příjemná žánrovka, která ale není tak výrazná, jak bychom po přečtení všech cen, které získala, nebo na ně byla nominována, čekali. Pravdou ale je, že nebýt výborného výkonu Ronan, hodnocení by bylo možná ještě o hvězdičku horší. 60 %(9.10.2018)

• - Když je ve filmu poprvé představena Jenna Walton (Odeya Rush), stojí u modelu Range Roveru, který se poprvé objevil v roce 2004. (BadCat)

• - V septembri 2015 sa režisérka Greta Gerwig stretla so Saoirse Ronan na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte, kde propagovali filmy Maggie má plán (2015) a Brooklyn (2015). V hotelovej izbe si prebehli scenár, Ronan čítala časť z filmu Lady Bird a Gerwig čítala ďalšie postavy. Gerwig si na 2. strane uvedomila, že Ronan bola tou správnou voľbou pre vedenie. (Scraffy)

• - Saoirse Ronan si farbila vlasy červenou farbou a na návrh režisérky nenosila make-up na zakrytie svojich akné. Povedala, že film vnímala ako skutočne dobrú príležitosť nechať teenagerskú tvár vo filme skutočne vyzerať ako teenagerskú tvár v reálnom živote. (Scraffy)