• Irsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Vcelku reálně pojatý coming-of-age film s příjemnými hereckými výkony, především co se Saoirse Ronan týče. Ta je totiž správně pubertálně náladová a protivná, aniž by lezla na nervy. Jinak je to ale vcelku tuctovka, kde těm oslavným řečičkám ze strany akademiků moc nerozumím. Existuje mnoho lepších nezávisláren s daleko větším emocionálním dopadem.(25.2.2018)

• Enšpígl

Takhle nudná sračka se fakt může líbit jen akademikům a lidem ve statní správě. Příběh je postaven na nějaký nevýrazný pipině co je věku, kdy neví co sama se sebou, och jak užasné téma, jen že to tady bylo milionkrat ale milionkrát divačtěji zpracované. Jediný důvod proč týhle super brečce nedám odpad je výkon Saoirse Ronan film jako takový je těžký fujtajskl.(4.3.2018)

Nepochopil som nomináciu tohto filmu na oscara a to nebola jediná tohto roku nad ktorou som nechápavo krútil hlavou. S. Ronanová hraje skvelo a s prehľadom, ale tento film o mladej rebelke je tak nevyužitý, až je to do plaču. Hádka s mamou, nezhody v rodine, to celkom šlo, ale postupne je film čoraz prázdnejší a nudnejší a po záverečných titulkoch ani neviete o čom to vlastne bolo. Iba priemer na jedno pozretie. 60%.(1.4.2018)

Čekal jsem, že to bude více natřískané teda. Z traileru to vypadá, že se film bude snažit být za každou cenu jiný a cool, až to bude skoro otravné, a ve výsledku je to samozřejmě úplně jinak a Lady Bird je docela tuctovka. Čekal jsem více kontroverze, více řachandy. Více vyhraněnou a proti společnosti bojující osobnost hlavní protagonistky. Ona chce ale jenom na dobrou školu a mít hezký vztah. Hm. Ale jinak je to celkem fajn, neurazí, nenadchne, koukatelné je to příjemně a postavy mají výrazné charaktery, které jsou hezky zahrány, což drží film nad vodou.(4.3.2018)

Lady Bird je hodně příjemnou nezávislárnou. Má oblíbená herečka Greta Gerwig se dala na režii a vypadá to podle ohlasů a nominací, že velmi úspěšně. Lady Bird je dle mého názoru taková ta typická nezávislárna z maloměsta s mladou ženskou hrdinkou, což je dnes rozhodně in. Saoirse Ronan je skvělou volbou pro Christine, na kterou se lepí více či méně absurdní a často velice vtipné situace. Lady Bird se vyhnula pasti, kterou pro mě často filmy podobného ražení skýtají, jelikož se málokdy dokáži nějaký způsobem ztotožnit nebo spíše pochopit hlavní hrdinku. Často tomu bývá tak, že hlavní hrdinka je prostě fracek, která dělá jedno špatné životní rozhodnutí za druhým a z toho se následně odvíjí nastalé situace. Tady tomu tak díkybohu není. Zároveň mi sedlo příjemné tempo. Mohu jen doporučit.(21.2.2018)

• - Když je ve filmu poprvé představena Jenna Walton (Odeya Rush), stojí u modelu Range Roveru, který se poprvé objevil v roce 2004. (BadCat)

• - Jednalo se o film s nejvyšším výdělkem produkční společnosti A 24. (Stoka)

• - Pri príprave obsadenia a producentov, im režisérka Greta Gerwig dala svoje staré stredoškolské ročenky, fotografie a časopisy, ako aj pasáže napísané Joanou Didion a vzala ich na prehliadku svojho rodného mesta. (Scraffy)