poster

Lady Bird

 • USA

  Lady Bird

 • Slovensko

  Lady Bird

 • Kanada

  Lady Bird

 • Velká Británie

  Lady Bird

 • Nový Zéland

  Lady Bird

 • Austrálie

  Lady Bird

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  ***

  Přiznám se, že naprosto nechápu nominaci "Lady Bird" na Oscarech.. Podle mne jde o naprosto obyčejný film o problematice dospívání uprostřed materiální a úzkoprsé americké společnosti.. Příběh spíše nudí, hlavní hrdinka Christine je na hranici snesitelnosti.. Takový nevýrazný, neslaný, nemastný počin..(22.3.2018)

 • johnn333
  ****

  Nahoru to vzlítá díky dojemně akcentovanýmu vztahu matka - dcera, který Gerwig čechrá precizními, povědomými dialogy, v nichž se nálada mění i v rámci jediné roztržky. Potěší i shovívavá ironie na téma mladického pozérství, takže jedinou a nutnou škodou je, že tahle coming of age škatulka je prostě už trochu okoukaná. Call Me By My Name. 70%(21.1.2018)

 • misterz
  ****

  Život nie je spravodlivý. Niekto má všetko zadarmo, a iný si zas to svoje šťastie musí tvrdo vydobyť. Ale o to to je potom cennejšie... Film ako zo života, starosti a trampoty jednej dospievajúcej Američanky z chudobnejšej rodiny. Príjemne namiešaná zmes drámy a komédie, len škoda, že sa niektoré situácie nerozobrali trochu hlbšie. Ale i tak, celkom spokojnosť. Všetko tu bolo o jednej herečke, a tá do toho dala všetko. Myslím však, že jej najlepšie filmy ešte len prídu, už sa nemôžem dočkať. Slabší nadpriemer. 70/100(20.1.2018)

 • Spiker01
  ***

  Saoirse Ronan jsem dříve moc nemusel, ale celkem mile mě překvapila v předloňském Brooklynu a tak v rámci dohánění oscarovek na ni přišla řada i tentokrát. A já musím pouze suše konstatovat, že pokud naprosto obyčejná a nenápaditá Lady Bird, nejen herecky, získá libovolného plešouna, budu si jenom ťukat na hlavu. Film má sice příběh, který jistě jde Akademii na ruku, ale já jsem v tom neviděl nic jiného než pouze prachobyčejné drama, které má několik zajímavých momentů, což nakonec i o jeden stupeň mé hodnocení pozvedly, ovšem jinak přísný průměr. Alespoň to má ale snesitelných 90 minut, co může loňské peklo Fences jenom závidět..(25.2.2018)

 • Hild
  *****

  Kolem Lady Bird se udělal obrovský hype díky tomu, že se stal nejlépe hodnoceným filmem historie, já obvykle bývám k podobným výkřikům skeptická a Lady Bird rozhodně není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, on vlastně ani není nějak extra výjimečný. Je to takový ten výborný malý nezávislý film o dospívání, který se objevuje skoro každý rok. Pokud budete od filmu čekat něco nadpozemského, patrně budete zklamaní. Ve filmu se příliš nedramatizuje, jede si svým tempem od začátku do konce, ale s obrovskou lehkostí a přirozeností. Po většinu filmu jsem si říkala, že tohle je film na solidní 4*, jenže pak přišel takový ten moment, kdy se mi film nějakým způsobem zaryl pod kůži a já se v závěru uviděla v hlavní hrdince. Saoirse Ronan je úžasná a tipuji, že Lady Bird si odnese oscara za nejlepší scénář.(30.12.2017)

 • - Když je ve filmu poprvé představena Jenna Walton (Odeya Rush), stojí u modelu Range Roveru, který se poprvé objevil v roce 2004. (BadCat)

 • - Saoirse Ronan si farbila vlasy červenou farbou a na návrh režisérky nenosila make-up na zakrytie svojich akné. Povedala, že film vnímala ako skutočne dobrú príležitosť nechať teenagerskú tvár vo filme skutočne vyzerať ako teenagerskú tvár v reálnom živote. (Scraffy)

 • - Režisérka zakázala nosiť mobilné telefóny na pľac. Túto metódu si požičala od Noaha Baumbacha. (Scraffy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace