Reklama

Reklama

Dvěma Zlatými glóby a pěti Oscarovými nominacemi ověnčený režijní debut Grety Gerwigové vypráví neobyčejně autenticky a uvěřitelně o vnitřních zmatcích dospívající sedmnáctileté Christine, která si nechá říkat Lady Bird. Žije  v milující rodině, jejíž  finanční situace je dost neutěšená. Laskavý, ale slabý otec trpící depresemi přišel o práci a matka táhne všechno sama. Sacramento je sice hlavní město Kalifornie, ale Christině připadá jako nudná díra, odkud je třeba co nejdřív vypadnout. Chodí do církevní školy, která ji štve, i když nám se může zdát překvapivě svobodomyslná. Prožívá první erotické vztahy, které nejsou zrovna povznášející, ať už se zamiluje do spolužáka s nevyjasněnou sexuální orientací, nebo do bohatého founi. Sdílí svá tajemství se zakřiknutou kamarádkou Julií, neustále se bouří a snaží se na sebe upozornit, ať už růžovými vlasy nebo pozérským vystupováním. Ale nejvíc ze všeho řeší svůj vztah s matkou, které se povahou tolik podobá a která ji nechce pustit na vysněnou vysokou školu... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (317)

Matty 

všechny recenze uživatele

Lady Bird je neokázalý, nesentimentální film bez falešných tónů, který sice nenabízí výrazně originální téma nebo úhel pohledu, ale zásluhou přesné charakterizace postav, vnímavosti vůči konkrétnímu místu a době a důvtipným dialogům nepůsobí ani chvilku obehraně. Celý text zde. 80% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co je na tomhle filmu dobrého, to mi rozum nebere. Saoirse Ronan tu možná hraje Lady Bird víceméně slušně, ale zároveň se jí nedá upřít určitá nepříjemnost, vzteklost a rozhodně nesympatičnost, čímž si to u mě dlouhodobě rozházela. Na filmu není nic vtipného, zábavného, natož alespoň trošku zajímavého. Jasné, je tu vidět určitý svět silně založené křesťanské rodiny, které se Saoirse snaží trošku vzdorovat. Není to ale žádný vzdor nucený k vymítání. Je to asi standardní vzdor každého puberťáka, ze kterého režisérka udělala víc, než bylo potřeba. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $48,958,273Tržby Celosvetovo $76,858,273▐ Stále som čakal kedy príde niečo čím toto ako že upúta a vymaní sa mdlôb, až prišiel záver a kde nič tu nič. Takýchto nezávislých študáckych filmov tu bolo už viac a omnoho kvalitnejších. /45%/ ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Další typický americký nezávislý film o dospívání, o hledání identity, křehkém a složitém období puberty, o tom složitém přechodu do dospělosti, při kterém jsem si ale nejvíc uvědomil, jak jsem rád, že nežiju ve vysněných USA, ale tady v Česku, kde ještě tak nezáleží, v jaké části města bydlíte, jakou práci a auto máte vy, nebo vaši rodiče... Malý film, říkající ovšem mnohé o odvrácené straně kapitalismu, stejně jako o složitosti dospívání kdekoliv, v jakékoliv kultuře... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Takhle nudná sračka se fakt může líbit jen akademikům a lidem ve statní správě. Příběh je postaven na nějaký nevýrazný pipině co je věku, kdy neví co sama se sebou, och jak užasné téma, jen že to tady bylo milionkrat ale milionkrát divačtěji zpracované. Jediný důvod proč týhle super brečce nedám odpad je výkon Saoirse Ronan film jako takový je těžký fujtajskl. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (15)

  • Pri príprave obsadenia a producentov, im režisérka Greta Gerwig dala svoje staré stredoškolské ročenky, fotografie a časopisy, ako aj pasáže napísané Joanou Didion a vzala ich na prehliadku svojho rodného mesta. (Scraffy)
  • Když je ve filmu poprvé představena Jenna Walton (Odeya Rush), stojí u modelu Range Roveru, který se poprvé objevil v roce 2004. (BadCat)
  • Jednalo se o film s nejvyšším výdělkem produkční společnosti A 24. (Stoka)

Související novinky

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových…

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

02.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé…

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

20.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American…

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct…

Reklama

Reklama