• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Přiznám se, že naprosto nechápu nominaci "Lady Bird" na Oscarech.. Podle mne jde o naprosto obyčejný film o problematice dospívání uprostřed materiální a úzkoprsé americké společnosti.. Příběh spíše nudí, hlavní hrdinka Christine je na hranici snesitelnosti.. Takový nevýrazný, neslaný, nemastný počin..(22.3.2018)

Nahoru to vzlítá díky dojemně akcentovanýmu vztahu matka - dcera, který Gerwig čechrá precizními, povědomými dialogy, v nichž se nálada mění i v rámci jediné roztržky. Potěší i shovívavá ironie na téma mladického pozérství, takže jedinou a nutnou škodou je, že tahle coming of age škatulka je prostě už trochu okoukaná. Call Me By My Name. 70%(21.1.2018)

Život nie je spravodlivý. Niekto má všetko zadarmo, a iný si zas to svoje šťastie musí tvrdo vydobyť. Ale o to to je potom cennejšie... Film ako zo života, starosti a trampoty jednej dospievajúcej Američanky z chudobnejšej rodiny. Príjemne namiešaná zmes drámy a komédie, len škoda, že sa niektoré situácie nerozobrali trochu hlbšie. Ale i tak, celkom spokojnosť. Všetko tu bolo o jednej herečke, a tá do toho dala všetko. Myslím však, že jej najlepšie filmy ešte len prídu, už sa nemôžem dočkať. Slabší nadpriemer. 70/100(20.1.2018)

Saoirse Ronan jsem dříve moc nemusel, ale celkem mile mě překvapila v předloňském Brooklynu a tak v rámci dohánění oscarovek na ni přišla řada i tentokrát. A já musím pouze suše konstatovat, že pokud naprosto obyčejná a nenápaditá Lady Bird, nejen herecky, získá libovolného plešouna, budu si jenom ťukat na hlavu. Film má sice příběh, který jistě jde Akademii na ruku, ale já jsem v tom neviděl nic jiného než pouze prachobyčejné drama, které má několik zajímavých momentů, což nakonec i o jeden stupeň mé hodnocení pozvedly, ovšem jinak přísný průměr. Alespoň to má ale snesitelných 90 minut, co může loňské peklo Fences jenom závidět..(25.2.2018)

Kolem Lady Bird se udělal obrovský hype díky tomu, že se stal nejlépe hodnoceným filmem historie, já obvykle bývám k podobným výkřikům skeptická a Lady Bird rozhodně není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, on vlastně ani není nějak extra výjimečný. Je to takový ten výborný malý nezávislý film o dospívání, který se objevuje skoro každý rok. Pokud budete od filmu čekat něco nadpozemského, patrně budete zklamaní. Ve filmu se příliš nedramatizuje, jede si svým tempem od začátku do konce, ale s obrovskou lehkostí a přirozeností. Po většinu filmu jsem si říkala, že tohle je film na solidní 4*, jenže pak přišel takový ten moment, kdy se mi film nějakým způsobem zaryl pod kůži a já se v závěru uviděla v hlavní hrdince. Saoirse Ronan je úžasná a tipuji, že Lady Bird si odnese oscara za nejlepší scénář.(30.12.2017)

• - Když je ve filmu poprvé představena Jenna Walton (Odeya Rush), stojí u modelu Range Roveru, který se poprvé objevil v roce 2004. (BadCat)

• - Saoirse Ronan si farbila vlasy červenou farbou a na návrh režisérky nenosila make-up na zakrytie svojich akné. Povedala, že film vnímala ako skutočne dobrú príležitosť nechať teenagerskú tvár vo filme skutočne vyzerať ako teenagerskú tvár v reálnom živote. (Scraffy)

• - Režisérka zakázala nosiť mobilné telefóny na pľac. Túto metódu si požičala od Noaha Baumbacha. (Scraffy)