• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Herecky je snímek prostě natolik dobrý, že vás přesvědčí o tom, že má pořád ještě smysl sledovat filmy o tom, jak se dívka nebo mladík stávají ženou, respektive mužem. Lady Bird není vždy příjemná, ale jen ukazuje, jak je dospívání náročné, o to více v křesťanském světě, který je ještě více striktní.(22.1.2018)

Film zachycuje turbulentní vztah mezi matkou Marion (Laurie Metcalf) a její téměř plnoletou dcerou Christine "Lady Bird" McPherson (Saoirse Ronan)... Snímek nabídne pěkné herecké výkony, ale jeden z nejlepších scénářů roku 2017 se určitě nekoná. Ženské publikum se s tímhle příběhem ztotožní asi více.(31.12.2017)

Lady Bird je krásně vyprávěné drama vyplněné komickými, emocionálními ale romantickými momenty. Z filmu jde cítit balanc, čestnost a ten konec, ten konec mě donutil se zdržet do konce titulek a užít si ten pocit. Asi bych film mohl vidět znova klidně zítra. Rozhodně bych ho doporučil všem kteří si chtějí užít kvalitní film(30.11.2017)

Lady Bird je takový malý zázrak, protože filmů jako je tento se točí dnes poskrovnu. Netušila jsem, kolik talentu se v Gretě Gerwig skrývá. Film neokázalým způsobem popisuje dospívání jedné mladé dívky a vůbec na nic si přitom nehraje. Každý se v tom příběhu najde a o to těžší je ho hodnotit slovy. Každopádně slzy jsou zaručeny. Gerwig, Ronan a Metcalfe jsou ženské tvůrčí hlasy, které je zvlášť dnes důležité slyšet a zaslouží si všechen potlesk, který momentálně sklízejí, protože se jim podařilo něco výjimečného.(4.1.2018)

Viac menej rovnako príjemný "malý veľký film", ako The edge of seventeen, ten ale nemal takú odozvu, respektíve nikto nemal vopred také vysoké očakávania podľa RT. Takže je jasné, že mnohých natešencov Lady Bird musí sklamať. Ono sa tu totiž nerieši nič, čo by sme ešte nevideli a aj tie emócie sa stále držia v norme. Tým ale nechcem povedať, že by to nebola skvele nakrútená indie snímka, len sa mi už akosi nechcelo rozpomínať na pocity spolužiačok zo strednej školy. -Saoirse má síce o pár rokov viac ako 17, ale na to sa dá rýchlo zabudnúť. Páčil sa mi občas strih, možno aj vďaka nemu film pôsobí miestami ako reality show, kde si účastníci prestanú uvedomovať prítomnosť kamery. 70%(18.1.2018)