Reklama

Reklama

Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (332)

claudel 

všechny recenze uživatele

Malý, nenápadný film a hlavně hořkosladký, přesně jako mám rád, asi jsem našel svého oscarového favorita. Pravděpodobně se jedná o první a možná poslední film z prostředí Sacramenta, který jsem kdy viděl a uvidím. Příjemné překvapení a nadšení v mnoha ohledech - naprosto dokonalá Saoirse Ronan, postava Lady Bird jí snad byla napsána na tělo, výteční Laurie Metcalf a Tracy Letts ve vedlejších rolích, stejně tak mladé naděje Hedges a Chalamet - čím to je, že hrají v samých oscarových snímcích? Skvěle napsaný scénář, výborný střih, hudební složka a především mistrně vystižená atmosféra sice hlavního kalifornského města, ale současně toho nejméně známého. Humor je občas břitký, sarkastický až černý, ale smál jsem se nahlas, naopak spousta podnětných myšlenek či silných motivů je zpracována velmi citlivě, nenásilně a působivě - tak nenápadně, že může divákově pozornosti až uniknout. No a sestra Jonaha Hilla jako nejlepší kámoška? To už je třešnička na dortu. V Helsinkách budu 4. března držet pěsti tomuto snímku. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Byť úspešná neznamená byť šťastná.“ Zvláštny film. Miestami úžasný, mrazivý a báječný a hneď nato rozvláčny, nudný a čudný. Mnohé scény, dejové linky a postavy sú ustrihnuté uprostred a už sa k nim nikdy nevrátime. Zrejme naschvál? Ale prečo??? K tomu plno nečakaných scén, ktoré prebiehajú normálne a zrazu „to“ príde a ste vyvedení z miery. Hádka v aute, zrazu osoba X otvorí dvere a vyskočí von. Bum. Dcéra matke vyčíta, že je na ňu zlá, na čo matka desivo zahlási „moja matka bola tyranská alkoholička“. Bum. Potešia kvalitné herecké výkony v čele s rodičmi (Laurie Metcalf a Tracy Letts), ale všetci sú OK. Vrátane titulnej hrdinky, ktorá je síce miestami na držku, ale tak kto z nás nemal 17? Päť nominácií na Oscara ma každopádne zaskočilo. Body hore za telocvikára v divadle. ()

Reklama

Handle 

všechny recenze uživatele

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5* ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Napsat a natočit film, ve kterém se v podstatě nic neděje mi připadá naprosto fascinující. A ještě fascinující mi připadá fakt, že takovéhle filmy sklízejí nominace a ocenění. Proč? Herecké výkony mě neoslnili, příběh mě neoslovil a film mě nezaujal. Pro mě je to naprosto nezapamatovatelný kousek. Pár dní po jeho shlédnutí si ani nedokážu vybavit o čem to vlastně bylo. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (16)

  • Pri príprave obsadenia a producentov, im režisérka Greta Gerwig dala svoje staré stredoškolské ročenky, fotografie a časopisy, ako aj pasáže napísané Joanou Didion a vzala ich na prehliadku svojho rodného mesta. (Scraffy)
  • Film je situovaný do rokov 2002 až 2003, v období, keď režisérka snímky, Greta Gerwig, promovala na katolíckej škole svätého Francisa, v jej rodnom meste Sacramento v Kalifornii. (belinko)

Související novinky

Apple posiluje zaměření na filmy

Apple posiluje zaměření na filmy

16.11.2018

Společnost Apple za poslední rok najala velký počet tvůrců, aby zahájila svůj průnik mezi streamovací služby a rozjela tak svoji seriálovou tvorbu. V příštím roce tak diváky čeká hned několik nových… (více)

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (více)

Nominace na Oscary

Nominace na Oscary

23.01.2018

Letošní 90. ročník Oscarů bude velký duelem Tváře vody se Třemi billboardy kousek za Ebbingem. Nová fantasy Guillerma del Tora se teď ale proměnila v jasného favorita, jelikož uzmula třináct… (více)

Reklama

Reklama