Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Elanornegra

Cute rozpravka o svete v jednej vločke. Vyborny JIm Carrey a aj cesky Zdenek Sverak. Samozrejme teraz uz nic moc ale za nostalgiu 65% ()

L_Into

Jak normálně preferuju originální znění, tak v případě Grinche učiním výjimku. Kouzelný dabing Borise Rösnera s roztomile poetickým vypravěčem Zdeňkem Svěrákem dokonale podtrhuje uhozený styl pohádky. Pohádka je to navíc ostře satirická. Škoda, že odvážný vizuál velkou část lidí odradí ještě před tím, než se do Grinche pořádně zakoukají. ()

Vaskova

"V pohoří Půpava, pod horou strmící, je víska Kdovice, v ní žijí Kdovíci. Kdokoliv z Kdovíku jistě Vám řekne, Vánoce v Kdosicích bývají pěkné." I zprvu ledové srdce The Grinche roztaje při krásné vánoční atmosféře filmu pro celou rodinu. ()

Aerilynn

Na Vánoce jedině Grinche! Jo, film u kritiků a i u diváků propadl, ale já tohle miluju a hlavně ty Grinchovi řeči. Takže hawk a už se těším na vánoční televizní program ()

Janette789

Pamatuji si když jsem byla ještě dítě a maminka mi z videopujčovny pujčila kazetu a na ní byl Grinch.Pamatuji si jak jsem se na ní dívala každý den.Byla jsem touto pohádkou naprosto uchvácená.Jim Carrey je herec první třídy umí zahrat naprosto jakýkoliv žánr.Patří mezi světovou špičku.Pro mě je to nejoblíbenější pohadka.Skvěle ztvárněná.Kostýmy nemají chybu.Dokonálá pohádka o vánocích.... s humorem co děti dle mého nazoru bezvadně pobaví.U mě rozhodně 100% úspěch.Hodnotím 5 hvězdičkami. ()

mad.dog

Netvrdím, že je to špatný film, ale celá ta věc s Kdovíky a takovými věcmi (Kocour, Grinch a částečně Horton) jde mimo mě. Přijde mi to prostě divný. Špatně divný. Jinak Carrey předvedl opět skvělý výkon, ale že bych se na to chtěl znovu kouknout, to fakt ne. ()

terezys

Jeden z mála filmů, bez kterých se Vánoce prostě neobejdou. Kouzelný příběh o pravé podstatě těchto svátků s perfektním Jimem Carreym a jeho grimasami! ()

GOTFAN

Tenhle film ve mně budí tu správnou vánoční náladu. A ještě k tomu když je tam Jim Carey a Taylor Momsen ( dnes už dost dobrá zpěvačka z pretty reckless :-) ) ()

Krastom

Trochu jsem se osypával z toho kýčovitého podání vánoc po americku, až do chvíle, než mě začal bavit vynikající komik Jim Carey v roli Grinche. Pěkná vánoční komedie pro malé i velké na odreagování. ()

killberrybil

Jo, je to americká ujetost, ale Jim Carrey je prostě skvělej! Díky němu jsem se i párkrát zasmál (jeho originální hlas je nenahraditelný) a odpočinul jsem si. Co vice chtít od americké komedie. ()

RozaF

Mám velkou averzi na Santu Clause, ale tenhle film prostě miluju. Jim Carrey je tady neodolatelný a spousta skvělého, dvojmyslného humoru je prostě super. Navíc jako bonus českým protějškem Anthonyho Hopkinse je Zdeněk Svěrák. Paráda. ()

zdene.cek

Grinch k Vánocům prostě patří. A ke Grinchovi patří Jim Carrey, díky kterému je tento film zkouknutelný pouze 1x do roka a to ještě z nostalgie a k návratu do dětských let. ()

PanIncognito

Tento notoricky známý film, kde titulní roli představuje výborný Jim Carrey (za tuto roli dokonce nominovaný na Zlatý glóbus), rozhodně neuráží ani dospělé publikum, natož pak děti. Nejspíše to je skvělou stylizací, která se zde oproti jiným vánočním příběhům liší. Kostýmy, make-up a výprava jsou vskutku nápadité a nápaditý je i dabing. Ať už jde o překlad a tedy i názvosloví nebo o hlas Borise Rösnera, v celku celé dílo působí jako zázrak. Tento zábavný film (byť mohou kritici namítat, že nejde o žádné velké umění) je takovým vánočním filmem, jaký se sluší a patří. :) (viděno s dabingem - TV) ()

RubyRitz

Herecký koncert Jima Carreyho! Navíc film zcela neotřele natočený. Neobvyklé kulisy, netradiční záběry kamery, drzé vtipy prostřídané s tradiční vánoční atmosférou a celé to s sebou ještě nese i jisté poselství... Místy opravdu hlášky Grinche pobaví... No, za mě zkrátka dobrý. ()

Fiffty

Nie je to žiadny skvostný vianočný film, ale mňa proste ten Grinch baví. Jim je bavič a darí sa mu to aj v tomto filme, aj keď miestami to pôsobí trochu hlúpo, ale ako taká vianočná oddychovka funguje super a u mňa už to je taká povinná vianočná jazda. ()

Rymixta

Některé scény byly svou originalitou vtipné, ale film se snaží být až příliš vtipný a vzniká z toho jeden velký barevný eintopf. Rozhodně mi to nepřijde jako pro malé děti a na dospěláky je to příliš dětské. ()

spike.sg

Moc nerozumím tomu celkovýmu hodnocení. Snímek má určitě na dobrých 75%. I po těch letech mě baví se na to dívat, protože syn ten film zbožňuje a vůbec se mu nedivím. Je prostě super a Jim Carrey je nepřekonatelný. Humor, který byl na vrcholu před 15ti lety dneska už nikde není a podle mě je to velká škoda. Dnešní pojetí humoru ho totiž nemá šanci překonat. Myslete si co chcete, ale až možná někdy tohle budete číst a kritizovat, měli by jste se zamyslet, u kterých komedií a podobných žánrů jste se smáli víc?? Tehdy, nebo dnes? Zamyslete se!!!! ()

Sylviiik odpad!

Škoda slov. Tohle je film, který se pravidelně vysílá na Vánoce a já nechápu proč. I já jsem z toho měla hrůzu, a co teprve ty děti, co na to koukají. Absolutně nevánoční film, který mi snížil IQ a sebral poslední zbytky vánoční nálady. Ani Jim Carrey to nezachránil! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)