V roce 1959 spadl malý chlapec Allen Bauer do moře. Před smrtí ho tehdy zachránila malá blonďatá mořská víla. Uplynulo pětadvacet let a z malého chlapce vyrostl bystrý mladý muž, věčně uspěchaný majitel newyorského velkoobchodu, kterému přidělává řadu potíží jeho lehkomyslný bratr Freddie. Také malá mořská víla dospěla. Nikdy nezapomněla na malého chlapce. Stal se její ztracenou láskou, kterou se rozhodla najít. Přeplula oceán a vynořila se v New Yorku. Dala si jméno Madison podle ukazatele na jedné z newyorských ulic a na dlouhých, štíhlých nohou, ve které se po oschnutí proměnila její ploutev, vykročila hledat svou lásku. Skutečně se jí podaří Allena najít, a dokonce získat jeho srdce. V patách má ale bezcharakterního vědce Waltera Kornblutha, řídícího tajnou vládní laboratoř, ve které ji čeká bezcitné zkoumání a možná i pitva. To Allen samozřejmě nemůže dopustit a s pomocí svého bratra chce za každou cenu Madison zachránit. (TV Nova)

Ducharme

Nesnáším tato prozření. Film, u kterého jsem jako malá málem objímala a okusovala obrazovku je dnes už jen vynucenou nostalgií. Bída. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Tom Hanks a Daryl Hannah, námět -chtěl bych někdy vidět pokračování a nebo remake/// Hezký romantický film a jeden z nej filmů na téma "mořská panna" a taky milá vzpomínka na dětství, kdy jsem tenhle film zbožňoval. A nejlepší je, že i dnes má stejné kouzlo a příjemně vás pobaví./// Celkem 83%/// ()

GilEstel

Romantická komedie s pohádkovou zápletkou a roztomile pohádkovým koncem. Film jsem viděl v rozmezí několika let mnohokrát a nikdy jsem neměl problém podívat se na něj z novu. Nalezení životní lásky, tajemné ženy, ve skutečnosti mořské panny, která převrátí běžný život naruby, je originální a chytlavý námět. Evokuje dětské sny a skryté touhy, které člověk kdesi hluboko v sobě nosí. New York 80. let dává filmu speciální atmosféru. Jde i o určitý odkaz své doby. 80% ()

MM11

Howard a Hanks dokážou zprudit člověka i v nepokrytě odvážnějších projektech, tak proč jim tady tu moralitku nepřát. Tenhle "cákanec" má v sobě typickou atmosféru osmdesátých let, několik mušlí v podobě dobrých vtipů, ale spíše úlomků a chaluh... Ech, nechme té ze zásady špatné terminologie - usaďte se společně s milou (či naopak) a berte to jako kulisu. Stačí Vám? ()

SOLOM.

Zas až taková tragédie to nebyla. Sice jde o dost průměrnou záležitost, ale Tom Hanks odvedl slušnou práci a mořská panna Daryl Hannah byla v té době ještě docela sexy. Slzy vám v tomto případě asi moc neukápnou, snad jen ty největší citlivky si pobulí na konci a v momentu, kdy se ziskuchtivci zmocní nebohé mořské krásky – toť vše. Žádné extra silné momenty to nemá, ale na jedno – dvě podívání se to stačí. Čistý průměr, nic víc… ()

kajda.l

Neškodný humor, neškodná romantická zápletka, neškodný Tom Hanks a k tomu nádherná mořská panna, když k tomu ještě dodám notnou dávku nostalgie, tak není příliš co řešit a u mě se z tohoto jinak průměrného filmu, stává sympatický nadpůměr. Film, který neurazí a k sobotnímu probrání u telky poslouží báječně. ()

Sawy

Docela dost příjemná komedie.Naprosto předvídatelná,naprosto kýčovitá,naprosto americká.Vždyť říkám,že docela fajn.65 % ()

ProjectAlice

Tento film som v detstve miloval. Tom Hanks už začal hviezdiť. A vlastne aj Daryl Hannah. Kto by si neželal takýto scenár aj v skutočnom živote? Morská panna ktorá vám chodí po byte nahá :) Klasika, film ako stvorený pre 80.roky. 90% ()

corpsy

Jedna z najlepších napodobenín E.T. MIMOZEMŠŤANA ( resp. námetu - priateľstvo človeka s nepozemským alebo neľudským tvorom ), ktoré sa v tej dobe vyrojili ako huby po daždi ( ČÍSLO 5 ŽIJE, MAC A JA, ZÁMOTOK ). ()

Vojcl

Spíše béčková rodinná komedie, která ale jako oddechovka skvěle funguje a člověka příjemně pobaví... Film překvapivě netáhne Tom Hanks, ale spíše komici John Candy a Eugene Levy... A mladá Daryl Hannah je působivou dekorací :-) ()

blackrain

Romaticky laděný pohádkový příběh o tom, jak se mořská panna zamiluje do obyčejného člověka. Já to říkám pořád, láska ta dělá s lidmi divy, nebo s mořskými pannami? Nedávno jsem se k tomu to filmu vrátila, už mě sice neokouzlil jako dřív,ale podívala jsem se na něho ráda. Řekněme, že není úplně od věci, si některé osmdesátkové kousky připomenout a zavzpomínat si na filmy, které nás tehdy bavily. ()

ad

Já vím, že je to na tři (možná, kdyby se člověk zamyslel, tak ani na ně ne),ale prostě, když sem to viděl naposledy, tak sem byl mladej, základku před sebou a hezky se na to vzpomíná ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Channing Tatum si zahraje mořského panice

Channing Tatum si zahraje mořského panice

01.08.2016

Nebo... jak jinak byste pojmenovali mužskou verzi mořské panny? Lepší výraz asi není, čeští překladatelé by ho ale měli začít hledat, jelikož se blíží remake osmdesátkové komedie Žbluňk. Možná si… (více)