A je tu zpět jedna z nejúspěšnějších českých filmových komedií od renomovaných tvůrců - režiséra J. Hřebejka a scenáristy P. Jarchovského s řadou skvělých herců. Vraťme se tedy s oblíbenými postavami k rodinným rituálům, láskám a trapasům odehrávajícím se na sklonku šedesátých let minulého století v jedné pražské čtvrti. Jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro vyprávění životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968… V jedné dvoupatrové vile tu žijí dvě rodiny - Šebkovi a Krausovi. Otec Šebek (M. Donutil), prostoduchý, ale dobrácký důstojník z povolání, je zastáncem panujícího režimu a stejně vehementně obhajuje i vlastní neomylnost v roli hlavy rodiny. Elegantní otec Kraus (J. Kodet), bývalý odbojář s trpkou válečnou zkušeností, je naopak zarytým opozičníkem. Také on je přesvědčený o tom, že má za všech okolností pravdu - není proto divu, že se tihle dva nemají zrovna v lásce. Jejich děti - gymnazista Michal (M. Beran) a jeho spolužačka Jindřiška (K. Nováková) - spolu vycházejí docela dobře. I když Michal by byl rád, kdyby ho jeho sousedka brala trochu víc na vědomí. Ta má ale oči pro jiného. Nezbývá mu tedy nic jiného, než aby smutně přihlížel, jak mu jeho první milostné body krade spolužák Elien (O. Brousek). U Šebků a Krausů se zatím střídají rodinné návštěvy, ve vší obřadnosti se tu slaví Vánoce, svatba i nečekaný, bolestný pohřeb. Do zabydlených domácností vtrhnou i některé novodobé vymoženosti v podobě umělohmotných lžiček, nerozbitných sklenic i podivných her pro statečné pionýry. Mládež zatím pokukuje po lákadlech světa kapitalismu a snaží se žít svůj vlastní, na rodičovských autoritách a "velké" historii nezávislý život. V soukromí rodinných pelíšků se tak čas od času odehrají malá dramata názorů a vztahů, která se v paměti jejich účastníků otisknou už nejspíš navždy… (Česká televize)

joker30

Skvelé hlášky skvelých hercov, pekný príbeh o láske a ako to býva ked ste mladý a lubite niekoho kto vas nechce. K tomu vtipne ale realisticke zobrazenie danej doby. Dialogy Polivku s Donutilom su pre mna nezabudnutelne a Kodet je pre mňa český herecký top. 92% ()

Mandalorian

Co to k..rva je ? Kopat do komunistů je jako in ? Ale čemu se divím ? Český zk..rvný národ umí ze všeho nejlíp střílet nepřátele až do zad ( Za druhé světové tak zabili 99% němců :-) A teď si vzali na mušku komunisty. To ještě naivně doufali, že může bejt jenom líp. A kdo by šel proti nim protestovat teď ? Nasr..t na to. Je to odpad a hnusný nabubřelý machrování. Natočte dobovej film a řekněte v něm, že vláda stojí za p..ču a já tomu dám třeba i plnej počet. Tohle je klasika na h..vno. ()

miawallacova

Možná jediný Hřebejkuv film, který jsem viděla dokonce, několikrát a u kterého směji. Vtipné scénky, skvělé kostýmy, střih, herci i zvolená hudba sedla jako prdel na hrnec! Nebýt Petra Šabacha Hřebejk by se dle mého nikdy nezmohl na lepší film! Nesmrtelný příběh! ()

hijacker

Pro mne dost možná nejlepší film vůbec. Legendární hlášky, které se neomrzí ani při 20. projekci. Skvělé výkony herců. U některých si troufám říci životní. Česká hymna v Kodetově podání je třešničkou na dortu. ()

figliar

Jeden z klenotov českej filmografie. Perfektné herecké obsadenie, nespočetne veľa kultových hlášiek, a parodovanie komunizmu. ,,Kde soudruzi z NDR udelali chybu?" Jan Hřebejk ju nespravil nikde. ()

dandy11

Pro mě česká filmová jednička ze všech českých i československých filmů. PS: Naprosto geniální výběr hudby. Zkrátka to nejlepší, co tehdy československý bigbít nabídl :) ()

Cheeker

Česká filmová klasika. Kdo by neznal měření medvěda, sázku v zadržování dechu nebo zpěv koledy Narodil se kristus pán. Moc pěkné pane Hřebejku. ()

Luisis

Nevím jak vy, ale na konci filmu mě vždy vyhrknou slzy do očí a přepadne mě maximální bezmoc a nasranost na ty Rudý mozky, potažmo celý ten Sovětský svaz debilů. Díky pane Hřebejku za zanechání odkazu pro ty dnešní mladé, aby vůbec věděli jak absurdní byl ten socialismus - 90% ()

redwik

Dlho dlho som sa odhodlával k tomu filmu, nakoľko nemám rád české a staré filmy. No vo Vianočnom čase, keď každý na Facebooku pridáva status o tom, ako by si Vianoce bez Pelíšok nevedel predstaviť, som už musel. A po vzhliadnutí môžem skonštatovať: odteraz budem mať Vianoce každý deň, keď Pelíšky pozerať nebudem. Skrátene: nuda. Jediné dve relatívne dobré scény, na ktoré si už teraz ani neviem spomenúť, pre mňa znamenajú dno filmových rebríčkov. Miroslav Donutil - Šebek /:/ Simona Stašová - Šebková /:/ Eva Holubová - Eva /:/ Bolek Polívka - strýc Václav /:/ Stella Zázvorková - babička /:/ Emília Vášáryová - Krausová /:/ Jiří Kodet - Kraus /:/ Kristýna Nováková-Fuitová - Jindra /:/ Michal Beran - Michal /:/ Ondřej Brousek - Elien /:/ Marek Morvai-Javorský - Péťa /:/ Jaroslav Dušek - Saša Mašlaň ()

Hartigan

U nás nejčastěji rozebíraná komedie, kterou už viděli snad všichni. Jen možná mladší generace, celé dny vysedávájící po sociálních sítích, ještě v tom spěchu nenašla čas se s touto perlou naší kinematografie seznámit. Desítky vtipků a hlášek se vryly lidem do paměti a spousta z nich už zlidověla. Pocity dospívajících jsou přesně vystižené a Donutila můžu pokaždé. ()

AxelWers

Jiří Kodet bol geniálny, myslím, že táto rola mu úplne sadla. Duo Polívka a Donutil sa skvele dopĺňala. Celkom pekné obdobie Pražskej jari ukončené inváziu sovietskych bratov v závere filmu. ()

Plechpetr

Nesmrtelná česká komedie a tragikomedie, která již neodvratně patří mezi nejsledovanější a nejlepší české filmy na Vánoce. Kadence vtipů v první polovině filmu je dokonalá. Pak to jde mírně dolů. ()

Kubeska

„Nedalas mi syna, víš?" Jak se asi mohla cítit taková Anna Boleynová, manželka Jindřicha VIII.? Kdo by kvůli tomu neztratil hlavu? ()

helraiser

Nejlepší Hřebejkův film plný skvělých hlášek a scének ,který se už stal vánoční klasikou. Co přišlo potom už nestojí za řeč. ()

tranquill

"Hledáš někoho, soudruhu? .. Cože?..." Klasická kultovní komedie správně se strefující do minulého režimu a obsahující kvanta hlášek. "Nikdy nebo navždy!" ()

Drom

No dobře, dobře, umírním svoji iracionální nenávist a uvolím se přidat jednu. I přes to, že to má mnoho a mnoho atributů svědčících v neprospěch. Herci, které nemám rád (asi tak skoro všichni), doba, která mi leze krkem (páč vo ní melete posledních třicet let), vtipy, které mi nepřipadají vtipné (pravda, to je deformace mé osobnosti), postavy, které jsou mi nesympatické (byl tam vůbec někdo, kdo mi nelezl krkem?) a ty cajdáky... Jé ty cajdáky, to sem si rochnil. Nebejt to tak kvalitně natočený a dobře zahraný, tak nevim... Ale jinak je to dle mého pořád blbost, kterou nemám rád. ()

Ozzy2 odpad!

Rád bych viděl, jak někdo na Hanspaulce promítá na prostěradlo sousedům americké filmy a nikdo ho neudá.Rád bych viděl ženskou, která by vydržela žít do smrti s takovým uřvaným magorem.Rád bych viděl ženskou, která by snesla vedle sebe takovou vylízanou gumu, co dává na nástěnku jídelní lístek na celý týden.Jo ona to byla komedie?Ne, nebyla, hnus to byl.Dorazila mě Holubová na ródičáku.Prcat.Hřebejka i Pelíšky. ()

geek.ondra

Brilantní scénář trefně přecházející z deprese k humoru. Vynikající herci ale i pečlivá režie. Opus Magnum dvojice Hřebejk/Jarchovský a absolutní klenot české kinematografie. 10/10 ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků