Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

MMR

Mé vzpomínky na tuhle komedii jsou velice světlé. Dost se mi to líbilo a ani chvilku jsem se nenudil. Toť asi všechno ke zpětnému komentáři k filmu, který jsem viděl cca před 5 lety=D ()

juta

Opravdu jsem nevěděl do čeho jdu a popravně jsem se bál výsledku, ale nakonec mě Ella poměrně solidně bavila. Prokletí poslušnosti nabízí spoustu možností a zrovna tady si s tím poradili docela dobře. ()

burina

Veľmi príjemné prekvapenie. Skvelá paródia na klasické rozprávky. Keby sa tvorcovia pri pár scénach držali hesla Menej je viac, mohlo by to byť aj na plný počet. Najviac moje srdce zaplesalo pri pohľade na sympťáka H. Dancyho a úžasne úlisného C. Elwesa. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// *film JE pohádkový, film JE trapný, film JE taky o hadovy *film NENÍ moc romantický, film NENÍ moc zábavný, a vlastně film NENÍ ani moc pro velké diváky/// Anne jako herečku mám celkem rád, ale bohužel její role pro mě nejsou poslední dobou moc okouzlující. Uvidím jak zapůsobí na vážnější notu, třebas si řeknu: Díky bohu že vyrostla z rolí princezen. Tento film může ohromit zpracováním. To je pěkné (příroda, kostými) a celkově svět ve kterém se příběh odehrává je docela zajímavý (postavičky). Bohužel ale scénář či snad réžije je příliš moderní a díky tomu je film hodně nudný a v některých pasážích opravdu trapný. Je to škoda, příběh je to totiž zajímavý. Mimochodem pomyslnou hvězdičku navíc zaslouží ten had, ten byl skutečně zábavnej, měl správný hlášky a byl dobře nadabovanej./// Celkem 54%/// ()

Sysel_CZ

Úchvatné a dechberoucí. Ano, miluji pohádky, miluji romanci a rád se směju, takže - no, netřeba se opakovat. Stačí se jen naladit na správnou strunu. ()

Allien.9

Mám pocit, že tohle by se mi nelíbilo, ani kdyby mi bylo dvanáct. Moderní chování v rádoby pohádkově-historickém hávu, může být něco horšího? Pro mě vražedná kombinace. ()

Fingon

Spíše než k Princezně nevěstě bych tenhle snímek přirovnal k Příběhu rytíře, samozřejmě laděnému více do fantasy a s větší dávkou trapnosti. Přesto se na Zakletou Ellu dá rozhodně koukat (je pravda, že pro Anne Hathawayovou mám jistou slabost) a dokonce se budete i bavit. ()

nash.

Mile ztřeštěné s několika výbornými fory a kupou malenkých úsměvných fóŕečků. A jako bonus krásná Anne Hathaway.. ()

klerik

Zabite ma, ale ja som sa bavil. Aj preto, že som netušil do čoho idem a bol som milo prekvapený. Blbôstka s obstojnými trikmi, hlúpou zápletkou a fajn hercami. Film sa za svoje slabiny nehanbí a občas si sám zo seba robí srandu. Originálne nápady, skvelé tanečno-hudobné scény... a boli Vianoce a ja dávam štyri... ()

Jirka_Šč

Hodně silné 3*. Totiž - evidentně s trhlostí udělaná béčkovina, která se ani nesnaží maskovat, že neměla na pořádné triky, nicméně zachraňuje to nadstandardně dobře vypadající Anne Hathaway a jí dobře zobrazená nápaditá zápletka "dívky, jež musí poslechnout každé přání". Klidně se na to podívám znova :). ■ Po druhém vidění zvyšuji na neobjektivní 4* :). ()

heyda

Jako super nápad, jen to zpracování nic extra. Taková ta supermoderní pohádka se spoustou narážek na současnost. Nejlepší byl zpěv a tanec Aničky pro obry, za to musím prostě ty 3 hvězdy dát :) ()

Stanislaus

Zakletá Ella coby "moderně" pojatá verze Popelky, v níž víla hlavní hrdince namísto vybavení na bál nadělí poslušnost, je místy nadmíru potrhlé pohádkové fantasy s množstvím bizarních postaviček, které však díky sympatickému (či přesnému) hereckému obsazení a rozumné stopáži pobaví a nenudí. Některé efekty sice člověka bily do očí, na druhou stranu to ale vykompenzoval skvěle vybraný soundtrack - třešničkou na dortu byla bollywoodsky pojatá verze Don't Go Breaking My Heart. Nenáročná oddychovka i na více než jedno zhlédnutí! ()

rikitiki

Dá se Popelka natočit s nápadem? Dá! Jak dokazuje Ella a ostatní osazenstvo filmu: víla kmotřička věčně navátá, princ prchající před svým fanklubem, zlovolný strýc na trůně nebo elf, který chce být právníkem. Pohádka je modernizovaná a vtipná, hraje si s klasickými motivy (střevíček, dýně, půlnoc na plese..) v nečekaných souvislostech a nebojí se zlehka drknout do tématu soužití různých etnik (elfové/židi, obři/afroameričané). Ella, přestože je svázaná nechtěným darem poslušnosti, je přesto šibalská a svéhlavá, a dokáže si najít cestu, jak se pokusit o záchranu nejenom sebe, ale celého království. Skvěle využitý Cary Elwes, který od dob Princezny nevěsty udělal v pohádkovém světě velký skok od jelimanského klaďase po záporáka. Hughovi Dancy se povedlo vytvořit prince, který není jen hezounek, jehož úkolem je trpně políbit nevěstu a pak si ji odvést až na věky, ale je to kluk, kterého některé věci štvou, a který se dokáže prosadit jako plnohodnotný protějšek Popelky. SHRNUTÍ: Každé půlnoční překvapení na plese nemusí zahrnovat ztracený střevíček. ()

claudel

U Zakleté Elly jsem si pěkně odpočinul ve zkouškovém období, když jsem si dal pauzu od učení. A poprvé spatřil Anne Hathaway, kterou jsem si okamžitě oblíbil. ()

Kamca_

Další z mnoha romantických pohádek, která nepřináší nic nového a ničím zvláštním nepřekvapí. Snad jen sympatickým hereckým obsazením. 60%. ()