Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

sadlokan

Komorní příběh o epickém přátelství mezi mužem a samcem gorily horské.Býložravým.Ovšem když to chytne švuňk,zobne i pani.A že chytne! ()

Folky

Povedený béčkový výplach. Potěšili akční scény, které jsou díky minimu střihů a absenci rozklepané kamery skutečně epické (především výlez na mrakodrap) a technicky dokonalé, dvojice zábavných padouchů a charismatický Jeffrey Dean Morgan. Jinak hloupostí mě to neiritovalo a nebýt posledních patnácti minut, které jsou typický digibordel, přemýšlel bych i o čtvrté hvězdičce. ()

agassi68

Vynechať tie priblblé vtipkovania medzi opicou a monštrom Dwaynom tak je to celkom slušný letný mix Kingkonga, Jurského parku atď v prevedení triedy B.. ()

Heavyman

Zase mne zlákala digitální gorila a připravila tím pádem o dvě hodiny života. Každopádně po trikový stránce náramná podívaná, ovšem po ostatních stránkách dosti vyčpělé, klišovité a bez příběhu či kvalitního hereckého podání...až na tu gorilu pochopitelně. ()

Hapretor

Typický brainwash s typickým nehercem ... to je jen ztráta času a vtipné ani ne ... spíše blbé ... Že Rockovi není trapno ... ??? ()

derek007

I přes šílenej rozpočet přiznané béčko s pár náběhy na gilty pležr (kulka nezasáhla žádné důležité orgány), ale neudrží derekovu pozornost ani při krátké stopáži. Jo a nejhorší záporáci vůbec, když nepočítám zmutovaný zvířata. Fousový tři. ()

aslavey

Vizuálně velmi kvalitní. Příběhově klasicky o ničem. A klidně bych se nebál to tam trochu víc Rkově zafuckovat a zkrvavět. Ale zábava na neděli odpoledne ideální. A myslím, že i pár scén si zapamatuju dýl, než jen na pár dní. ()

Rockerman

Tři "přerostá" zvířata ničí Chicago, že by jim to i Godzilla záviděla. Dokonalá pitomost s Dwayenem Johnsonem v hlavní roli, který je vždy zárukou "kvalitní" a "náročné" podívané. Užil jsem si spoustu zábavy s desetimetrovým, geneticky upraveným vlkem, který překusuje helikoptéru ve vzduchu napůl, aby jej podobně postižený krokodýl napodobil, tentokrát s letadlem! S úsměvem na rtech jsem to celé přežil bez újmy na zdraví a to je hlavní. ()

BOURQUE

„Rampage“ jedine hrá na vizuálnu stránku. Premyslený a rafinovaný príbeh tu nečakajte. Veľká bitka v Chicagu, ktorá z hľadiska zvláštnych efektov osloví každého fandu takýchto filmov, je pomerne dobre zvládnutá. Z hereckej stránky „The Rock“ si vypýta všetky pozornosti. Z vedľajších koľají tu dostane mierne väčší priestor len J. D. Morgan. P.S.: „Ten vlk lieta! Jasné, prečo nie?“ Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

MickeyStuma

Tři různá zvířata jsou infikována nebezpečným patogenem a vlivem toho se začnou dít věci. Ti vědci si prostě nedají a nedají pokoj. A tak tu máme nový tzv. ´Monster movie´ plně dle aspektu tohoto subžánru natočené na základě videohry. Oním aspektem je boj lidského pokolení s jedním nebo více monstrama, které navíc často slouží jako antagonistická síla. Monstrum je často ztvořeno nějakým vědeckým experimentem, které se vymklo kontrole. To všechno snímek obsahuje, navíc jako obvykle v plné parádě. Když se pomine prolog naznačující, že by se mělo jednat o nějaké sci-fi, příběh začíná naprosto nevinně, až to vypadá, že by to měl být obyčejný dobrodružný rodinný snímek. Netrvá ale dlouho a vše se odebere zcela jiným směrem. Děj jako takový má sice svůj vlastní příběh, ale je jasně viditelné, že jsou do sebe smíchány dvě známé šablony. Ale jistě. Godzilla a King Kong. Tvůrci jakoby věděli, že tento fakt nikomu neunikne a tak si na konec nechali jednu takovou malou legrácku. Snímek patří mezi ryze popkornové filmy, což znamená čistě zábavný, akční a dobrodružný, kde se promíjí veškerá klišé, nelogičnosti a v podstatě i značná jednoduchost. Na vizuálních efektech se technici ze společnosti Weta Digital pořádně vyřádili a viditelně si dali záležet. Jinak vlastně nic nového v oblasti tohoto subžánru představeno nebylo, ale to neznamená, že by film nestál za to. Naopak. Na starosti a problémy všedních dnů divák rozhodně zapomene a zůstane mu jen úžasný filmový popkornový zážitek. ()

Ombak▼Penari

A tak jako dobrá chujovina. Parta monster likviduje velkoměsto, mezitím pobíhá Rock, hromada efektních rvaček a střílení... Jelikož jsem tam nenašel nic, co by mě nějak vyloženě trhalo hlavu, tak jsem ochoten na to přistoupit a užít si sledování téhle blázniviny. ()

Rathalos

Besnenie je sice totalna ptakovina,ktoru treba brat s rezervou,ale je to akcne,zabavne,triky su na vybornej urovni a k tomu vsetkemu potesi pohlad na obrovsku gorilu,krokodila a vlka pokope ako nicia mesto,cize som sa nenudil,moze byt...:-) ()

Faila

Film se zmutovanými gorilou, vlkem a krokodýlem je přesně to, co jsem potřebovala. Navíc na něco takového ani nelze mít přehnané nároky, takže jsem nebyla ničím zklamaná. Logika se občas hodně ztrácela, ale ne tak moc, jak jsem se bála. A veškeré nedostatky vyvažoval Skála, takže za mě spoko. ()

P.J.2

Rampage je idealni nazev pocitu po zkouknuti filmu, plne digitalni bordel, posradajici jakekoliv emoce. Bylo by to vtipnejsi kdyby Rock hral tu opici a J.D. Morgan hral zlovlka. Aspon by byla sranda. ()

helloween93

Dwayne Johnson vstoupil do roku 2018 akčním blockbusterem Rampage. Když zmutují bílá gorila, vlk a krokodýl, je o destrukci města Chicaga a zábavu postaráno. Scénář je děravý, jak cedník, ale bavil jsem se od začátku, do konce. Komerčně to v plusu skončilo a WB nemuselo nic odepisovat. 3* ()

figliar

Znova sa mi potvrdilo, že Dwayne Johnson je herec, ktorý je vhodný iba na komédie. Hora svalov, bez emócie, bez hereckého talentu, proste je to idol dnešnej doby a to je všetko. Ale späť k filmu. Rampage nedáva od začiatku do konca žiadny zmysel, a to som sa ho snažil brať hodne s nadhľadom. Zmeska, ktorá vykráda King Konga, Godzillu, Pacific Rim.... a tuším aj Resident Evil. Vlastenecký americký základ je samozrejmosťou, k tomu tisíc lacných efektov, hlúpe dialógy a o kasový trhák je postarané. Ale ako sa vraví : Koľko ľudí, toľko chutí ()

Olík

Tak to bylo velký. Byl tam velkej opičák, byl tam velkej vlčák, velkej krokouš, byl tam velkej Dwayne Johnson….tam už snad chyběl jenom velkej meteorit. Vypni mozek a jenom koukej, jak to všechno bouchá, hroutí se zdi, a praskají kosti. Vizuálně opulentní, příběhově téměř béčko…..ale i gorily mají své dny. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle