Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

zuzam

Docela milý rodinný film s vánoční atmosféou, který se snaží navázat na filmy jako Veselé Vánoce přejí chobotnice, Lucie, postrach ulice a Sám doma. Mé jedenáctileté dceři se to líbilo a i my dospělí jsme dokoukali do konce. Zajímavý mix retra, přítomnosti a budoucnosti, který měl patrně dodat pohádkovosti příběhu. ()

Syrojed

Do kina bych na to nešel. Ale v televizi nadprůměr. Slovenští herci nejsou násilím předabování. Zápletka mi přijde originální. U mě dobrý. ()

Bránolog

Ze začátku jsem nevěděl, jestli od toho znechuceně odejít, nebo tomu dát šanci, pak mě to ale začalo tak nějak divně bavit (zejména ta partička kolem mladýho Jandáka) a nakonec jsem tomu přišel na chuť. ()

Pajina68 odpad!

Těšila jsem se na příjemný vánoční film, ale už začátek mne odradil. Chaotické, nezábavné, hulvátské - žádná vánoční atmosféra na mne z filmu opravdu nevyskočila. Naopak. Děj mi nepřipadal k smíchu, spíš k pláči. Takový ubohý humor, jak si zřejmě žádá dnešní doba. Pryč je asi doba, kdy filmy dovedly pohladit na duši. ()

DžejPý

Těžké zklamání... Reklamu to mělo lepší, než byl samotný film. Tou hvězdičkou oceňuji Martina Myšičku, Lukáše Březinu (kam se na něj hrabe vychvalovaný Filip Antonio) a trochu taky Vítězslava Jandáka. Nikdo další (včetně všech nehereckých profesí) ničím nezaujal. Komedie nulová, místo fantasy spíše retro a rodinný? Možná pro neúplné rodiny... ()

boudiccaw

Příjemná hudba, jemný humor, uvěřitelní herci v uvěřitelných rolích, psaných jako-by přímo na tělo. Pokud člověk hledá něco vánočního, nevtíravého, jednoduššího a na uvolnění, dle mého názoru je toto jasná volba...nechápu zdejší komentáře, ale tisíc lidí, tisíc chutí :) ()

Lyret

Jako vánoční film je to paráda. Je tam tolik nadsázky a skvělých nápadů, Těší mě barevnost filmu, kostýmy a kamerových záběrů - až to mi trochu přípomínalo Grandhotel Budapešť. Dětem role moc nevěřím, ale dospělým hercům to žeru. Film mě bavil a moc ráda si ho zařadím do vánočních oddechovek. Myšička s Čvančarovou byli skvělí a třetí přání až dojalo. ()

tehol

musim rict, ze jsem brutalne prekvapeny, tento film me uplne minul, ale realne je to jedna z nejlepsich ceskych komedii poslednich let. a jeste vice me prekvapuje, ze to neni v zanru typicky ceskych komedii, kde musi byt tragikomika a pokud mozno zli komunisti, ale rodinna/teen komedie. proste nechapu, tohle se totiz tady jinak vubec netoci. nijak mi nevadil ten fantaskni svet, naopak mi to dost sedelo a dokonce ani detsti herci a cvancarova. kdyz to srovnam s konkurenci, coz je desive trapna nuda andel pane, tak je tento fillm jeste vice zlaty. •••edit23••• je to nejlepsi cesky typicky vanocni film, odted to sleduju kazde vanoce jako tradici. nerozumim, proc je tam ta francouzska linka, ale sedi to tam uplne dokonale ()

Generi

Takový Sám doma po česku. Americké vánoce z minulého století exportované k nám v r. 2017. Celé špatně, kýč a ulepená patlanina. ()