"Doufám, že mi to zbaštíš !!" ;) Tentokrát to Karasovi zbaštím nesmírně rád, protože Přání k mání v důsledku navzdory své opatrnosti platí za výtečný biják de facto evropského formátu.. Jakkoli svých zřejmých předobrazů a inspirací zejména v Karlíkovi a továrně na čokoládu, o Hugovi ani nemluvě, v podvratnosti nedosahuje ani s buřinou pana Tau, lze jej považovat za jeden z nejzajímavějších tuzemských filmových počinů poslední dekády.. Navíc výborně odehraný.. Škoda těch šablonovitých poselství a několika nedotažených motivů..(3.1.2019)

• Fr

„TO JE TĚŽKÝ… BUĎ TO PŘÁNÍ PROMRHÁŠ, NEBO SI S NÍM NEVÍŠ RADY…“ /// Českej vánoční film s pokusem o obrázkovou poetiku alá Jean-Pierre Jeunet. To jako vážně? Ok, proč ne, vždyť na to nemá monopol… Rodinnej film. V hlavních rolích samej parchant a kouzelný přání. Dospěláci jsou tady vod toho, aby bylo vidět, jak je na světě lásky málo. Zato Albert má lásky… chudák Johana. Tahle dětská láska je votravná a vyplňuje půlku filmu. Takže film vo lásce. Tu druhou půlku zaplní zjištění, že jedno kouzelný přání je málo, ale zároveň strašně moc – což je fajnová myšlenka. A je dobře, že ji napasovali na tu vánoční dobu. Ale jinak je to spíš trapný, než abych u toho trávil Vánoce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám přání. 2.) Chcu docenit Trpaslíka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.10.2018)

Překvapení jako blázen. Nekřečovité, zábavné, navíc je potěšující vidět Vítězslava Jandáka po trapčení v politice v pořádné roli. Vizuálních nápadů jako blázen, což je možná škoda, bylo by lepší dělat věci z větším rozmyslem, ale aspoň to zakryje, jak je snímek dějově řídký. Plusy filmu doplňuje netradiční pár Čvančarová a Myšička, kteří si spolu normálně nezahrají. Opatrných 70%.(25.1.2018)

• Lukrecie

Prvních 20 minut děs běs, poté, co se objeví kouzelný dědeček, to konečně začíná mít nějaký příběh, na chvilku, pak to zase padá skoro do odpadu, ztráta času, snaha o humornost dopadá jako trapnost, dětští herci velmi slabí, až na Antonia, kterýho nemusím, hvězdy za stylizaci, kostýmy, rekvizity, občas vtipné. Jandák dobře vybranej extrémní slizoun.(6.1.2019)

• Lachtaan

Co na to říct... Obrazem laciné jak nechutný Vánoční Kameňák, hereckými nevýkony ozdobené jak vánoční stromek bez větví. Neptejte se mě, proč koukám na tématicky vánoční film v červnu, svým způsobem mě Přání k mání lákalo do doby, než jsem viděl úvodní scénu s krádeží alá nízkorozpočtové sci-fi snímky na Kino Barrandov. Musím také přiznat, že jsem se k téhle frašce odhodlal z onoho patetického důvodu, abych měl zaručeno, že budu moci po delší době ohodnotit film negativně. Kreativní myšlenkové pochody mívám v komentáři spíše u zhlédnutých děl, která mě zaujala či pobavila, u 75% novodobé české tvorby bych musel být sprostý a rozhořčený a tím si zdejší vizitku kazit nehodlám.(19.6.2018)

• - Natáčelo se ve vybraných exteriérech v hotelu Imperial v Karlových Varech, jenž posloužil jako Bosákovo sídlo, či v Holešovickém přístavu. (Stoka)

• - Ve všech exteriérových záběrech na visutou závěsnou dráhu mají soupravy čtyři vozy a pohybují se poměrně rychle. Ve scénách z bytu, kde bydlí Albert (Filip Antonio), se ale za okny míhají světla z visuté dráhy mnohem delší dobu. Dráha by tak musela mít minimálně třikrát více vagónů. (Martin_L)