Přání k mání

Tri želania

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2017, 105 min

• hygienik

Tak iritujúcu postavu ako Žoan - Johana, treba hľadať. Michaela Pecháčková samozrejme nemôže za to, že ju obsadili do typovo nevyhovujúcej úlohy. Ani za to, aké nahlúple repliky musela hovoriť. Páni Karas a Adamec napísali scenár taký hlúpy, že ho nepochybne pár festivalových porôt ocení, ako ten najotravnejší. Ten dobrák, čo to prekladal do slovenčiny by si mal uvedomiť, že českú nadávku huso nemôže nahradiť slovom sliepka, pretože tak v slovenčine skoro nikto nenadáva. A keď už prekladám, tak tam nenechám 100 čechizmov. Tá explózia pitoreskných postavičiek, ktoré tam často boli úplne zbytočné a farebne preplácaných scén z manéže je výrazom úplnej autorskej krízy. Podobne ako náhly a občas bezdôvodný vývoj postáv k lepšiemu. 10 minút pred koncom si proste všetci odpustia a idú titulky.(27.12.2017)

• bari68

Už dlho mi žiadny film tak nevadil ako tento nudný paskvil od Karasa. Inšpirácia Timem Burtonem budiž, ale v konečnom dôsledku keď už mi vadí tento detail, s celkom to je vždy ešte horšie...... Proste a jednoducho, všetky tieto črepy, mozaiky a skládačky vytvorili veľmi rozporuplný film, ktorý bude určite iritovať nejednoho diváka.(23.5.2018)

Bez výjimky špatní dětští herci, nekonečná tragicky nesoustředěná expozice (ještě dvacet minut po začátku není jasné, o kom a o čem ten film je), svět založený na budování a potvrzování stereotypů a nekoherentní scénář (děti se jednak opíjejí a řeší koukání na zadky spolužaček, zároveň ale neironicky oslovují rodiče "maminko" a "tatínku"). Uznávám, že si filmaři vyhráli s rekvizitami víc, než je u televizních pohádek běžné (byť následný přesun do kin za nutný nepovažuju), ale jinak pozitivní pověst tohohle filmu považuju spíš za následek toho, že není tak nesnesitelný jako tradiční české pohádky, ale jen obyčejně polovičatý. 50 %(24.12.2017)

• Thomick

Retro oblíkaný a dle veškerých (retro) stereotypů vychovávaný děcka chodí na zumbu a nadávají si do dementů. Tak jo. Možná kdyby se old schoolově taky castovaly všechny ty dětský role, bylo by to sice pořád děsivě přeplácaný, ale zároveň třeba aspoň na nějaký úrovni snesitelný. Takhle se i zde pokračuje v současnym trendu dávání rolí (nejspíš protekčnim) spratkum beze špetky nadání pro herectví, ba základní frázování, a to se holt potom nedá svítit...(26.12.2017)

Překvapení jako blázen. Nekřečovité, zábavné, navíc je potěšující vidět Vítězslava Jandáka po trapčení v politice v pořádné roli. Vizuálních nápadů jako blázen, což je možná škoda, bylo by lepší dělat věci z větším rozmyslem, ale aspoň to zakryje, jak je snímek dějově řídký. Plusy filmu doplňuje netradiční pár Čvančarová a Myšička, kteří si spolu normálně nezahrají. Opatrných 70%.(25.1.2018)

• - Natáčelo se ve vybraných exteriérech v hotelu Imperial v Karlových Varech, jenž posloužil jako Bosákovo sídlo, či v Holešovickém přístavu. (Stoka)

• - Ve všech exteriérových záběrech na visutou závěsnou dráhu mají soupravy čtyři vozy a pohybují se poměrně rychle. Ve scénách z bytu, kde bydlí Albert (Filip Antonio), se ale za okny míhají světla z visuté dráhy mnohem delší dobu. Dráha by tak musela mít minimálně třikrát více vagónů. (Martin_L)