Snímek je poměrně ambiciózní a určitě si bere inspiraci z amerických rodinných filmů. No, výsledek se povedl tak na půl. Upřímně mi ta stylizace docela vadila - celé to působilo hrozně nuceně a uměle. Možná kdyby se na to šlo víc "hezky česky", dopadlo by to o chlup líp. Obecně bych řekl, že Přání k mání funguje pouze v určitých segmentech - nějaké scény jsou milé a úsměvné, jiné jsou naopak kýčovité a vůbec nefungují. Scénář je takový jakž takž obstojný, ale zase - párkrát jsem si řekl, že to jde dobrým směrem, párkrát mi bylo trapně. Herecké výkony dospělých jsou celkem fajn, většina dětských představitelů mi ale naopak vadila. Na české poměry si myslím, že je to takový lepší průměr a se zavřenýma očima bych dal slabé 3*, každopádně kdyby s tímhle přišli amíci, takhle vysoko bych určitě nešel... :) Nicméně pokud už nic jiného, tak se film celkem snažil a filmařsky nebyl úplně špatný.(28.11.2017)

Škoda expozice, která nedokázala pro diváka vytvořit k postavám vztah, což je i druhé veliké mínus filmu, že těch postav je moc. Vše zachraňuje pěkná myšlenka, kterou v sobě film má a před Vánoci je to film, na který se dá do kina zajít a svůj účel splní.(11.12.2017)

Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visuta dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se oparvdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvěk ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím.(29.11.2017)

Hlavní dětská trojice dobrá, stylizace funguje, zápletka nosná, ale scénář mi přišel trochu narychlo. Zajímavější a jistější mohl být i způsob vyprávění: na Tima Burtona to nemá, mnohem blíž to je k Timurovi Bekmambetovovi :)(2.12.2017)

Nádherný film. Z kina odcházím dokonce s dojmem, že jsem viděl nejlepší letošní český. Moudrý scénář, kde hlavní hrdina rozmýšlí, jak naložit s kouzelným přáním. Zda získat lásku, či zda mít štíhlou maminku, která ráda mlsá, či zda raději přání neprodat bohatému spolužákovi. Vše provází originální, osobitá stylizace, magický vizuál, vkusná hudba a slušná režie. Pan Karas se možná inspiruje u tvůrců jako J.P.Jeunet, W.Anderson či dokonce až M.Gondry a nutno uznat, že si počíná dobře a jeho umělecký styl k tomu sedí. Vše se odehrává v neurčené době i zemi. Uměřeně jsou použity počítačové triky. Nechybí celková citlivost, poetika, humor (jen ta občasná bláznivost ve snaze zalíbit se i mladšímu divákovi by mohla být nahrazena přirozeností), zejména ale tvůrce zvládá práci s emocemi diváka. Takže dílo ideální jak pro rodinnou podívanou, tak na rande. Já snad věřím, že se současným českým filmem to po umělecké stránce ještě není tak zlé... 80 %(10.12.2017)