Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visutá dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se opravdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvek ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím.(29.11.2017)

Já si nemohu pomoci, ale za mě asi překvapení roku. Je to pohádka, která se nebojí být jiná. Stylizací trochu připomínající Andersona. Každá postava má nějakou motivaci a nevadí, že jsou krapet přehrávány. Začátek je trochu přepálen, až jsem se obával o další koninu, ale nakonec jsem poctivě dokoukal. Hodnocení je za mě 3+, ale s ohledem na místní nízko hodnocení dávám 4 hvězdy na vyrovnání. Co mi skutečně není jasné, je důvod futuristické lanovky ve filmu...(31.12.2018)

Za mě rozhodně hezký film. Z kina odcházím dokonce s dojmem, že jsem viděl nejlepší letošní český. Moudrý scénář, kde hlavní hrdina rozmýšlí, jak naložit s kouzelným přáním. Zda získat lásku, či zda mít štíhlou maminku, která ráda mlsá, či zda raději přání neprodat bohatému spolužákovi. Vše provází originální, osobitá stylizace, magický vizuál, vkusná hudba a slušná režie. Pan Karas se možná inspiruje u tvůrců jako J.P.Jeunet, W.Anderson či M.Gondry a nutno uznat, že si počíná dobře a jeho umělecký styl k tomu sedí. Vše se odehrává v neurčené době i zemi. Uměřeně jsou použity počítačové triky. Nechybí celková citlivost, poetika, humor, jen ta občasná bláznivost ve snaze zalíbit se i mladšímu divákovi by mohla být nahrazena přirozeností... 75 %(10.12.2017)

• RonaMidu

exteriéry byly fajn a nějaké ty nedostatky bych překousla,ale nic z toho mi tolik nevadilo,jako všudypřítomní,červenobílí dědci v čepici s bambulí a ty čepice vůbec.....ano,nemůžu vystát Santy Clause v českých filmech coby symbol vánoc - Santo,běž si strašit,odkud jsi přišel.....zkazilo mi to celý dojem.jeden bod za ty exteriéry a myslete si o mně,co chcete :-)(1.1.2019)

• zigy

Je mi moc sympatická snaha natočit něco pro mládež, jako třeba Dívka na koštěti nebo filmy paní Plívové - takže za snahu palce nahoru. Taky se mi líbilo, že to chtělo být milé a hřejivé. A slušné. Bohužel, zapomnělo se na to, že by scénář mohl být také alespoň trochu vtipný nebo nápaditý. anebo logický.....takže zbyla jen KŘEČ.(2.1.2019)

• - Ve filmu bylo použito 236 kostýmů. (SONY_)

• - „Nejsou tu hrady, draci, princezny ani princové. Přání k mání je prostě vánoční příběh s trochou kouzel. Pro mě je to návrat k filmům, jakými byl třeba Pan Tau (1989) nebo Lucie, postrach ulice (1983),“ přiblížil svůj film Vít Karas. (SONY_)

• - Ve všech exteriérových záběrech na visutou závěsnou dráhu mají soupravy čtyři vozy a pohybují se poměrně rychle. Ve scénách z bytu, kde bydlí Albert (Filip Antonio), se ale za okny míhají světla z visuté dráhy mnohem delší dobu. Dráha by tak musela mít minimálně třikrát více vagónů. (Martin_L)