poster

Přání k mání

 • Slovensko

  Tri želania

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2017, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HopeLu
  *

  Z filmu jsem byla opravdu zklamaná, čekala jsem snímek, který mě vtáhne do Vánoc. Snímek, kde uslyším koledy, který mě chytne za srdce. Už jen to herecké obsazení, které slibovalo kvalitní zážitek. Nerada filmy kritizuji, vždycky se v nich snažím hledat něco pozitivního. Ale tentokrát, až na pár vtipných hlášek, se mi film opravdu nelíbil.(16.12.2017)

 • Lambrija
  ***

  Konečně něco jiného! Karas si dovolil natočit film na české poměry neobvyklý a to bude pravděpodobně hlavním zdrojem jeho kritiky. Mně se však jeho pojetí vánoční rodinné komedie líbilo. Přání k mání přináší od každého něco - pěkné triky, něco poetiky, rozumné ponaučení, humoru pro široké věkové spektrum diváků. Dialogy nejsou kdovíjak složité, ale mají hlavu a patu. Velice solidní je kamera. Hlavní zápletku ocení školáci, ostatní si najdou něco ve vedlejších liniích. Líbili se mi i kostýmy a rekvizity, díky kterým člověk pořádně neví kdy a kde se děj odehrává. Námitek nemohu mít k obsazení. Herci byli v rámci daného žánru perfektní v hlavních rolích stejně jako ve štěcích. Horší už to bylo s představiteli dětských rolí. Nejlépe vyšli Antonio a Pecháčková, Březinovu komičnost kazí vyjadřování a nejzkušenější Maršál se až příliš snaží být prominentním floutkem. Celkově je na filmu vidět poctivě odvedená práce a také to, že se za každou cenu nešetřilo. Jandák For President a lepší trojka :D(20.12.2017)

 • Handle
  ***

  Snímek je poměrně ambiciózní a určitě si bere inspiraci z amerických rodinných filmů. No, výsledek se povedl tak na půl. Upřímně mi ta stylizace docela vadila - celé to působilo hrozně nuceně a uměle. Možná kdyby se na to šlo víc "hezky česky", dopadlo by to o chlup líp. Obecně bych řekl, že Přání k mání funguje pouze v určitých segmentech - nějaké scény jsou milé a úsměvné, jiné jsou naopak kýčovité a vůbec nefungují. Scénář je takový jakž takž obstojný, ale zase - párkrát jsem si řekl, že to jde dobrým směrem, párkrát mi bylo trapně. Herecké výkony dospělých jsou celkem fajn, většina dětských představitelů mi ale naopak vadila. Na české poměry si myslím, že je to takový lepší průměr a se zavřenýma očima bych dal slabé 3*, každopádně kdyby s tímhle přišli amíci, takhle vysoko bych určitě nešel... :) Nicméně pokud už nic jiného, tak se film celkem snažil a filmařsky nebyl úplně špatný.(28.11.2017)

 • Tosim
  ***

  Překvapení jako blázen. Nekřečovité, zábavné, navíc je potěšující vidět Vítězslava Jandáka po trapčení v politice v pořádné roli. Vizuálních nápadů jako blázen, což je možná škoda, bylo by lepší dělat věci z větším rozmyslem, ale aspoň to zakryje, jak je snímek dějově řídký. Plusy filmu doplňuje netradiční pár Čvančarová a Myšička, kteří si spolu normálně nezahrají. Opatrných 70%.(25.1.2018)

 • anli
  ***

  Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visutá dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se opravdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvek ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím.(29.11.2017)

 • - Ve všech exteriérových záběrech na visutou závěsnou dráhu mají soupravy čtyři vozy a pohybují se poměrně rychle. Ve scénách z bytu, kde bydlí Albert (Filip Antonio), se ale za okny míhají světla z visuté dráhy mnohem delší dobu. Dráha by tak musela mít minimálně třikrát více vagónů. (Martin_L)

 • - Natáčelo se ve vybraných exteriérech v hotelu Imperial v Karlových Varech, jenž posloužil jako Bosákovo sídlo, či v Holešovickém přístavu. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace