Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

Lorge odpad!

Tohle opravdu a fyzicky bolelo sledovat. Naprosto příšerné herecké výkony dětských herců s nesledovatelným trapasením Jana Maršála v čele byly ještě o poznání horší v kontrastu se scénami, kdy se na plátně objevil například Martin Myšička s Jitkou Čvančarovou, Milan Šteindler, nebo i ten Vítězslav Jandák. Celkový vizuál je sice pohledný, ale co naplat, když veškeré pozitiva opravdu neuvěřitelným způsobem zastiňuje již zmiňovaný Jan "Poleno" Maršál :-( ()

ANTYCHRYST

Těžká halus.. přežít prvních 10 min chce velkou oběť.. kostrbatý příběh o 3 přáních..kde se malý smradi ožírají.. protivný holky si říkají Žoan...Brrr... Kam to ten filmový svět spěje... Jako vyvrcholení..potom co hledá správné přání si přeje aby žárovky svítily bez elektriky..no to už mě totálně dorazilo.... Herce a hlavně neherce.. netřeba komentovat. Takovej štaindler tam je vyloženě k hovnu.... 20% za to že jsem to vydržel dokoukat.. ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: To mě poser. Jakože "fantasy" styl beru, scénář "klasický" český podprůměr, ale ti "herci" a děcka??? Z toho se mi chtělo grcat. ()

subic

Pro děcka na ČT:D někdy odpoledne ano, ale v neděli do printime na ČT1? Za co? Jitka byla krásná zpěvačka hudební scény, před 15i lety, tady už vypadá v zástěře jako kojná. ()

ostravak30

Hned v úvodu říkám, že se mě se nenáročný film líbil. Je to oddychová, rodinná komedie, u které jsem se skutečně několikrát od srdce zasmál. Důležité jsou také výkony dětských hrdinů, ale nejvíc pobaví a potěší Martin Myšička a J. Čvančarová jako vskutku bláznivá, ale zábavná dvojice. A ta trochu pohádkovosti neškodí ba právě naopak. Navíc, kdo by nevzpomněl na nějakou svou dětskou lásku? Jak jsem řekl v úvodu, je to nenáročná, za to však oddychová komedie, která humorné prvky neskrývá. Není to bůhvíjaký velkofilm, ale spíše rodinná pohodová záležitost, u které se celá rodina pobaví a každá věková kategorie si tam najde to své. ()

ZHODNOTITEL

"Děti si hrají na dospěláky a dospěláci se chovají jako děti." Děj není kdovíjaký. Je to spíš o hledání sama sebe, prázdnotě lidí a jejich naděje, která se vznáší kdesi nad jejich hlavami, stejně tak, jako futuristické výdobytky, které na chod celého filmu nemají vůbec žádný vliv a trochu autory podezřívám, že těch pár naefektovaných záběrů udělali jenom proto, aby se vyjímal trailer. ()

srolyma

První dojem byl, že se tady někdo pokouší vytvořit českého Karlíka a továrnu na čokoládu a že to bude pěknej průser. Ale nakonec to bylo příjemné překvapení. Dětští herci výborní, vtipné to bylo a ten vánoční patos k tomu taky patří. ()

PamelaJJK

Milé překvapení. Vkusné, svižné a příjemné. Každý si tam najde to svoje. Děcko i dospělák. Skvělá vizualita a obsazení dospělých rolí - trio Čvančarová, Myšička a Jandák. Po dlouhé době ukázkový rodinný film. ()

honzic

Hezký vánoční film, který měl děj i spád a celkem dobrou kameru i kostýmy. Sice herecky nevynikal ani ničím moc nepřekvapil, ale měl určitou poetiku. Trochu mi připomněl příběhy dětí z 80. let, i když v trochu komerčnějším rámci než dříve. Např. Létající Čestmír apod. Hodnocení: 60 % ()

blondboss

No neviem, ako vianočný film by som očakával trošku menej gýčovitý snímok a taktiež aj trošku zmysluplnejší dej. Akože na večerné rodinné posedenie fajn, ale v zásade mi to dalo nulovú hodnotu. Naozaj nič moc. 40 % ()

Alden_Larson

Celkem zajímavá pohádka s hrozně hyperaktivním dějem. Některé scény se odehrají tak rychle, že by se daly přehlédnout pohým mrknutím oka. A ne že by mi děj přišel špatný, právě naopak, docela se mi líbil, jenom mi přišlo, že neustále někam spěchal. Prezentačně mi tento snímek připomíná filmy Wese Andersona, je zde spousta symetrických nehybných záběrů, podobných kompozic a daších maličkostí, které vypadají jako z filmu Grand Budapest Hotel nebo Moonrise Kingdom. Film je slušně natočený, několik scén má ale otřesný střih a jiné mají velmi nehezké close-up záběry. Herecké výkony byly většinou dobré, mladí herci ale byli trochu nekonsitentní, v některých scénách jim to šlo a v jiných zase ne. Jako celek se mi film líbí, v mnoha aspektech ale mohl být lepší. 6/10 ()

Dawe2

Škoda nevyužitého potenciálu, škoda moderního amerického zpracování, k nám se nehodí. Námět by šel, herecky to občas skřípe a zpracování by si mohli vzít příklad z Anděla páně než z Ameriky. Jedna hvězda za nápad scénáře, druhá za občasný humor. Obojí to velmi zachraňovalo. ()

rigby

Totální úlet. Zkrátka asi variace na americké vánoční bláznivé komedie. Nicméně tohle vtipné není ani trochu. Jen spousta barev a afektovaných známých tváří. Než takové vánoce, tak to radši žádné. ()

pds

Občas celkom zábavné, občas chaotické.Duo Lukáš a Filip milé. Maršál otrasný. Čvančarová - Myšička celkom fajn. Ten koniec mi tam ale totálne nesadol. 65% ()