Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

Sabrewulf odpad!

Z Čvančarové už je vážně nechutná bečka. Ty její ruce s tvarohem, které má silné jak já stehno - to byl hnus. Ale k filmu. Ukřičený, otravný chaotický a nesympatický. Nechápu smysl alternativní reality, přišlo to úplně vniveč. Začátek totálně zmatený, kdybych si nepřečetl popisek, tak dobrou polovinu filmu nevím, o co jde. Dětské role - tragédie. ()

rasttea

Chvilku jsem se tím musela prokousávat, ale jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Scénář by se na základní zápletku mohl zkrátit pro dobro filmu, kovaní kvalitní herci hodně převyšovali slabší herecké výkony. Lukáš Březina mi připadal nejpřirozenější a blízký typu Tomáše Holého. Vizuální stránka filmu byla hodně povedená (1. hvězdička), lokace i filmový set byl promakaný, kostýmy kouzelné (2. hvězdička) - to pro mě asi přebilo zbytek dojmu z filmu. Rozhodně to je v současnosti jeden z lepších počinů. Třetí hvězdička je za nepředabování slovenštiny - huráááá, oceňuju. Ta poslední, čtvrtá hvězdička, je vůbec za celkovou morální podstatu příběhu a za posvátnou větu "Dejte si pozor, co si přejete!". Je totiž platná i v reálném životě ;o) ()

Johnny.ARN

Čo k tomu povedať. Išlo si to svoju linku, malo to jednoduché postavy, priamočiary dej, pekné exteriéry a samé zname tváre. Jedna z tých príjemných oddychoviek, ktoré zvládnete bez akútneho pocitu zvracania. 2 z 5 ()

Lachtaan

Co na to říct... Obrazem laciné jak nechutný Vánoční Kameňák, hereckými nevýkony ozdobené jak vánoční stromek bez větví. Neptejte se mě, proč koukám na tématicky vánoční film v červnu, svým způsobem mě Přání k mání lákalo do doby, než jsem viděl úvodní scénu s krádeží alá nízkorozpočtové sci-fi snímky na Kino Barrandov. Musím také přiznat, že jsem se k téhle frašce odhodlal z onoho patetického důvodu, abych měl zaručeno, že budu moci po delší době ohodnotit film negativně. Kreativní myšlenkové pochody mívám v komentáři spíše u zhlédnutých děl, která mě zaujala či pobavila, u 75% novodobé české tvorby bych musel být sprostý a rozhořčený a tím si zdejší vizitku kazit nehodlám. ()

RonaMidu

exteriéry byly fajn a nějaké ty nedostatky bych překousla,ale nic z toho mi tolik nevadilo,jako všudypřítomní,červenobílí dědci v čepici s bambulí a ty čepice vůbec.....ano,nemůžu vystát Santy Clause v českých filmech coby symbol vánoc - Santo,běž si strašit,odkud jsi přišel.....zkazilo mi to celý dojem.jeden bod za ty exteriéry a myslete si o mně,co chcete :-) ()

Hillock

Ty vole, já myslel, že to je Ivan Trojan a teď koukám, že to je jeho dvojník Martin Myšička. Každý člověk má očividně svého dvojníka. ()

anli

Vánoční komedie mám rád a pohádkové obzvlášť.Tohle úplně pohádka není ,i když se tak tváří a právě s tím budou mít patrně někteří diváci problém.Film je nadčasový a tudíž nelze přesně specifikovat dobu ,kdy se odehrává.Což je na pohádkový film správně .Na jednu stranu je tu stará televize ,na tu druho visutá dopravní dráha.Mě se tato stylizace líbila a navíc Karlovy Vary ,kde se film natáčel ,působí opravdu moc hezky.Ano ,občas vizualizace působí trochu úměle a kýčovitě ,ale to je prostě o Vánocích běžné.Kamera Pavla Berkoviče je opravdu velmi solidní a film často zvedá z průměru.Scénář totiž působí trochu nudně a patrně byl hodně předěláván ,což je škoda ,protože potenciál je tu veliký.Režisér Vít Karas se opravdu snaží a vdechuje filmu pohádkovost a předvánoční čas ,ale nedaří se mu to vždy a často je z toho trapné ticho.To zachraňují herci ,jak dospělí ,tak dětští ,kteří jsou opravdu skvělí.Duo Myšička-Čvančarová je jak vyšité a Filip Antonio prostě umí a umí a jeho role jsou čím dál víc zapamatovatelné a fimařsky skvělé.Jinak hlavní myšlenka filma ,čímž jsou tři přání ,dvě vyplýtvaná a jedno zbývající je stará jako lidstvo samo a bohužel do ní není vnesen nějaký nový prvek ,který by jí posunul někam výš .Myslím ale ,že je to velmi příjemná předvánoční podívaná ,kterých opravdu mnoho není.Protože mám pro české komedie slabost a pro pohádky obzvlášť ,dávám vánočních 70% a přemýšlím ,co bych si přál.No a už to vím. ()

oveckaoa

Film je často k přirovnáván k filmu Sám Doma nicméně to je výsměch jelikož s ním má společného maximálně žánr jinak je mezi ním rozdíl asi takový jako mezi Prci Prci Prcičkami a Panic je nanic. Po herecké stránce katastrofa až na toho kluka a toho kouzelného dědečka jsou všichni příšerní po dějové je to lepší. O trikové stránce se radši nevyjadřovat, když na to nemám prachy tak netočím takový film jelikož to chvílemi vypadá hůře než tady https://www.csfd.cz/film/135983-karlik-a-tovarna-na-cokoladu/komentare/ a to je tohle film z roku 2017. Humor též žádný až na scénu kdy Johanka jedla s tím rozmazlencem v kavárně. 40 procent a i to jsem hodný. P.s. celou dobu ten kluk řešil, aby si nepřál blbost a nakonec si přál neomezenou elektřinu takže přání vyhozené do záchodu. ()

fabecc1222

Je vidět, že i u nás existují tvůrci, kteří disponují neomezenou dávkou fantazii, kterou dokáží vměstnat do svého díla. Inspirace Wesem Andersonem, a filmy jako Až výjde měsíc nebo Grandhotel Budapešť je tu hodně viditelná, a za mě je to jenom dobře. Velmi hravá rodinná pohodovka, která ve vánočním čase příjde určitě vhod. Speciální pochvalu pak zaslouží komplet herecké obsazení ,od velmi talentovaného Filipa Antonia, až po to, že se do malých štěků podařilo získat mnoho známých jmen (Neužil, Přeučil...). Pokud chcete originální film, který si dokáže užít komplet celá rodina, tak jste tu správně, děcka se zabaví u naivního příběhu dětské lásky, starší ročníky pobaví všemožné vizuální a zvukové vychytávky. ()

bari68

Už dlho mi žiadny film tak nevadil ako tento nudný paskvil od Karasa. Inšpirácia Timem Burtonem budiž, ale v konečnom dôsledku keď už mi vadí tento detail, s celkom to je vždy ešte horšie...... Proste a jednoducho, všetky tieto črepy, mozaiky a skládačky vytvorili veľmi rozporuplný film, ktorý bude určite iritovať nejednoho diváka. ()

aquiver

Z kina odcházím s dojmem, že jsem viděl hezký film. Moudrý scénář, kde hlavní hrdina rozmýšlí, jak naložit s kouzelným přáním. Zda získat lásku, či zda mít štíhlou maminku, která ráda mlsá, či zda raději přání neprodat bohatému spolužákovi. Vše provází originální, osobitá stylizace, magický vizuál, vkusná hudba a slušná režie. Pan Karas se možná inspiruje u geniálních tvůrců jako J.P.Jeunet, W.Anderson či M.Gondry a nutno uznat, že si počíná dobře a jeho umělecký styl k tomu sedí. Vše se odehrává v neurčené době i zemi. Uměřeně jsou použity počítačové triky. Celková citlivost, poetika, humor, jen ta občasná bláznivost ve snaze zalíbit se i mladšímu divákovi by mohla být nahrazena přirozeností... 75 % ()

AlexeiF1 odpad!

To už jsme na tom tak špatně že musíme kopírovat Ameriku ? Za mě odpádeček, kterému se každý vlastenec obloukem vyhne. ()

Gogo333

Tohle mi teda vůbec nesedlo. Dětské role byly otřesné, hlavně Bosák jr. mi vadil. Příběhově žádná sláva a dost sem se nudil, navíc zbytečně moc dlouhé. Aspoň slušné dospělé obsazení to trochu táhlo a potěšila Čvančarová v negližé. ()

Janega

Novodobá vianočná klasika z toho asi nebude, no po veľmi dlhom čase sa jedná o príjemný a dobre natočený film z československej produkcie. I keď sa to snaží tváriť amerikáno, a tým to občas pripomína všetky tie klišé zaoceánske TV filmy o detských dobrodružstvách. Postavy sú rozprávkovo šablonovité, no veľké plus sú sympatickí a charizmatickí herci, a to ako detskí herci (ktorí prekvapivo nie sú otravní), tak aj stará škola. Palec nahor pre tento film. ()

mira007

Česká vánoční rodinná krejzy komedie z fiktivní země? Snaha by byla, bylo to svižné, skvěle obsazené, moderní retro vizuál, celkem originální, ale sorry mne to moc do děje nevtáhlo a asi jsem suchar, ale ty vtipy mi moc nepřišli zábavné. Možná je to tím, že rodinné komedie nejsou moje cílovka, takže jestli mne něco opravdu pobavilo, tak to bylo kouzelné trio Myšička, moje oblíbenkyně Čvančarová, a nový objev (?) sexy Petra Blesáková. ()

Ukko odpad!

Tý krávo! Vydržel jsem půl hoďky a pak se šel… najíst. Já nevím, ale já myslel, že dramťáků s dobrýma děckama co umí hrát je celkem dost, ne? Dětské herecké výkony jsou otřesné, dospěláci zdatně sekundují, scénář jsem asi nepochopil a režisér byl zřejmě najatý kulisák. Překombinované scény a dech beroucí DRAMATICKÁ hudba, která hraje FURT! Řadí tento snímek mezi opravdové majstrštychy… Možná se na to podívejte, ať víte, co zdatně sekunduje druhému Dědictví. ()

EllienPM

Jaký Přání? To je ňáká hra? Ehm, a máte na to chytání povolení, pane Baron? Z lásky, která buď je nebo neni... :) Naprosto úžasná kouzel(nick)á atmosféra. Zpracování a originální nápady na dnešní dobu nadstandardní, překvapivé. Stýpko na Sorbonně, Bosák v typu Osvalda z postrachové Lucie (Jan Maršál od Pojedeme k moři už opravdu hodně vyrostl a zmužněl - a stále hraje se skvělou sebejistotou). Vít Karas a Čvančarka - tak to (na mě) funguje už od Dokonalého světa, zde ona navíc se vždy přesným Myšičkou. Světové a kouzelně nádherné a filmu slušící Karlovy Vary, francouzština, hlášky, detaily, teatrálnost tam, kde nadchne - naprosto peckové dávkování - přesně tak akorát. Děti podle scénaře překvapivé, sebevědomě nápadité a herci na dnešní dobu velmi dobře artikulují. Dokonce jsem zahlédl i pár skvělých dětských výkonů. Jsem nadšen. Děti by měli mít svá hezká nevinná přání. Tři mi přijdou málo, čtyři zase moc. Nechť jsou tedy čtyři. Škoda, že už nejsem (alespoň podle občanky) dítě :). ()