poster

Pěkně blbě

 • USA

  The Big Sick

 • Slovensko

  Srdcu nerozkážeš

 • Kanada

  The Big Sick

 • Nový Zéland

  The Big Sick

 • Velká Británie

  The Big Sick

 • Austrálie

  The Big Sick

 • Irsko

  The Big Sick

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (227)

 • pichta
  ***

  Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou.(18.10.2017)

 • vurhor
  ****

  Konečně po dlouhé době zase nějaká kvalitní romanťárna. Však taky vychází podle skutečné události a napsaly si jí i ony dvě hlavní postavy. Během první třetiny jsem se na film sice začal krapet mračit, přičemž jsem si říkal, co teda dělá tenhle film tak dobrým, když to zatím vypadá na standardní klišé. Po ní se však zápletka skutečně rozjede a začíná filmařské blaho. Mimo klasické a dojemné síly lásky se zde člověk dočká i důkladnějšího pohledu na životy rodičů obou hl. protagonistů, který je zde zvládnutý opravdu brilantně. (Chci nějaký spin off s tou pákistánskou rodinkou, to jako fakt!) The Big Sick je velice povedená romantika s milým a skromným humorem, extrémně sympatickým hl. hrdinou a s velice zábavnými a chytrými dialogy. A ani to není moc patetický, což je pro dobré romantické komedie vždycky tuhý úkol. A MNOHO plusových bodů filmu, že krásně a elegantně dává facku všem voličům SPD, DSSS a dalších stran pro píčuse. Průměrné 4*(9.9.2017)

 • chelseaman22
  ****

  Netradiční komedie s indickým aspektem překvapila jako krmě rogan josh. Osobně mám rád vtipy a stand-up komiky, avšak vzhledem k tomu, že stand-up performance zabírá dvacet minut filmu, tak jsem se ani jednou nezasmál, nýbrž jsem se šklebil jako Draco Malfoy na mudlu či chudého motáka. O tom, že Zoe Kazan má talent není sporu, avšak zde ji herecky jednoznačně přejel opálený chlápek Kumail Nanjiany. 81%(14.12.2017)

 • Morholt
  ***

  Koukalo se na to celkem příjemně a herci byli fajn, ale takových filmů se najde dvanáct do tuctu a onu přidanou hodnotu jsem tady neobjevil. prostředí stand-up komiků mi totiž nic moc neříká a druhý pilíř, totiž kulturní třenice, na mě působily až příliš decentně. Sice chápu, že se jedná vlastně o biografii a proto se tvůrci nemohli co se gagů týče moc odvázat, ale trochu odvážnější být mohli. 60%(13.11.2017)

 • venison
  ****

  Trošku netradiční true story komedie z prostředí kulturní nesnášenlivosti.. Kumail Nanjiani, i když se místy chová jako pitomeček, je neskutečně ryzí a milej, takže mu všechny lži a nedorozumění divák záhy odpouští.. Pro mne byl nejsilnějším elementem filmu postarší pár, rodiče hlavní hrdinky, kteří se snaží řešit život tak jak přichází.. Nejsilnější scéna filmu je jedna z těch nenápadnějších a vedlejších a to tak, kde se otec Ray Romano přiznává, jak skrze nevěru pochopil, že miluje svou ženu Holly Hunter.. Tak snad to Kumailovo reálné partnerství klape i nadále..(1.1.2018)

 • bourec
  **

  Tohle nebylo vůbec dobrý.Ukecanej,nudnej,uťáplej film,.na kterej si zejtra ani nevzpomenete.40%.(18.2.2018)

 • Swansea
  odpad!

  Když se chcete cpát cukrovou vatou s hnojem tak dobrou chuť.(14.8.2018)

 • laik_60
  ***

  Prvý dojem z filmu bol celkom fajn aj som to hodnotil 4. Potom bola vonku búrka a ja som si dal kávu a v hrmení bleskov sa mi dojmy z filmu akosi "utriasli". Naviac "štvorkové a päťkové" filmy si odkladám, no tento sa mi akosi nechcelo dať do mojej filmovej zbierky. Kumail ma svojou ľadovou nehybnou tvárou veľmi neoslovil, a Zoe sa to podariť nezachránilo. Kvôli záveru je film označený ako romantický, neviem prečo aj "komédia" lebo na zasmiatie tam toho veľa nebolo.(24.8.2018)

 • Mr.Ripley
  ****

  Scénář elegantně pracuje s (mnohdy) kontroverzi vyvolávající tématikou a do toho zapojuje do vedlejších rolí, roliček i cameí ty největší komické hvězdy. Obdivuji Kumaila za jeho nezlomnou víru v lidi a smysl pro humor. Jeden z nejmilejších filmů tohohle léta.(13.7.2017)

 • silentname
  ****

  Veľmi pekný horkosladký film. Osobne by som si možno prial, keby bol film o niečo vtipný a nespadol do pasce, keď sa dočkáme nejakých tých klišé, no myslím si, že má veľmi dobrého hlavného hrdinu, má vynikajúce nápady a dobrý zmysel pre humor. Dokonca sa mi aj páči vzťah našich dvoch hlavných hrdinov (Kumaila a Emily) a keď nastúpia jej zdravotné problémy, tak urobí všetko preto, aby jej pomohol, a aby bola v poriadku. Plus nestráca svoj optimizmus a hovorí, že doktori predsa vedia čo robia a spravia maximum preto, aby ju zachránili a bola v poriadku. To sa mi páči. Plus aj rodičia oboch hrdinov sú zaujímaví. Obe strany z iných dôvodov, no povedzme, že každá strana má svoje problémy, ktoré sa tu budú riešiť. A niekedy je treba dokázať, že veci sa môžu zmeniť a dokážu ich spojiť absolútne nečakané momentky. Ako je napríklad vlastné dieťa v kóme, alebo fakt, že syn sa nechce stať správnym moslimom. To sú vynikajúce momentky. Myslím si, že keby bol film menej horký počas strednej časti a mal by stále ten správny zmysel pre humor a na konci by sme neskočili do klišé, že je hlavný hrdina natoľko frustrovaný a mimo, že všetko čo môže pohnojí a veci pôjdu pre neho dole, tak by som tento film skutočne obdivoval. Chýbal mu len kúsok k tomu. Ale to rozhodne neznamená, že ide o zlý film. Naopak. Podobne ako filmy "The Edge Of Seventeen" a "Me & Earl & The Dying Girl" ide o veľmi príjemný film s dobrými momentkami a skvelým humorom. Len si myslím, že to občas mohli trošku ešte dotiahnuť. Hodnotenie: B+(9.9.2017)

 • campix
  ***

  Netradiční komedie, inspirována skutečnými životními patáliemi momentálně v Americe celkem populárního stand-up komika Kumaila Nanjianiho, která sbírala samé superlativa všude, kde se objevila, a zároveň se stala hitem letošního Karlovarského filmového festivalu. Jasně, jedná se o konverzačku, která se snaží jít trošku proti proudu, znít chytře a bourat alespoň trošku zažitá klišé, ale bohužel je těžké nějak více sympatizovat s hlavní hereckou dvojicí, tedy alespoň pro mě. Zoe Kazan bohyně nezávislých romantických komedií, taky nepůsobí nijak svěže a film je opět poněkud delší. Samozřejmě celkově se jedná o hodně zajímavý počin, ale osobně mi chyběla nějaká vyšší citová zapojenost.(25.9.2017)

 • Mr.Cinephile
  ****

  Moc pěkný film. Vtípek o 11. září letos asi nic nepřekoná. Není to zbytečně ubrečené, minimum romantických klišé a hlavní dvojka se k sobě moc hodí. Vztahy nejsou nic pro mě, ale tenhle film jsem si opravdu užil. A Zoe Kazan hraje fantasticky.(11.10.2017)

 • Aljak
  ****

  Na tento film som sa celkom tešil, najmä kvôli čoraz obľúbenejšej Zoe Kazan. Ale bolo to také, všelijaké - veselé aj smutné, vrúcne aj chladné, zábavné aj sterilné - v podstate presne také aké boli Kumailove stand-up výstupy. No rozhodne to bolo "iné" ako ostatné romantické komédie (resp. dramédie). Paradoxne, najviac ma z celého príbehu nebavil ani tak zložitý vzťah medzi Kumailom a Emily (hoci aj to malo čosi do seba), ale najzaujímavejšie z toho všetkého boli pre mňa tie reálie odohrávajúce sa v Kumailovej rodine, kde kulminoval konflikt medzi ním a rodičmi - tam by som ocenil, keby to išlo ešte viac do hĺbky. No rozhodne to však bol zaujímavý film, a dokonca aj celkom originálny, čo už je v dnešnej dobe skôr vzácnosťou. Takže najmä z tohto dôvodu sa prikláňam skôr ku 4*, hoci potenciál postáv a príbehu bol isto ešte vyšší.(2.11.2017)

 • Sell
  *****

  Asi prvý romantický film pri ktorom som nebola nútená neustále prevracať očami nad otravným klišé. Perfektný!(18.10.2018)

 • Minimie
  ****

  Po dlouhé době konečně film, co se mi vyloženě trefil do humoru! Příběh asi kdovíjak neohromí, ale tuctová lovestory to na druhou stranu taky není. Emoce jsou tu nakombinovány v dokonalém poměru, Kumail je strašnej sympaťák a za zfilmování vlastního života jedině palec nahoru pro něj i Emily :-) Snad jen ten konec byl trochu natahovaný - kolikrát nás asi tak bude bavit sledovat Kumaila, jak prosí o odpuštění, že jo? I tak byly ale The Big Sick velmi příjemně strávené dvě hodinky a některým hláškám se směju nahlas ještě teď.(26.7.2017)

 • dubinak
  ***

  The Big Sick je komedie ze života a na to prostě lidi slyší. Neříkám, že je to špatně, ale v tomto případě to nevidím tak horké a myslím, že v podobném duchu jsme viděli už i lepší. Humor je zde fajn, měl by sednout každému, postava Kumaila je extrémně sympatická a dobře napsaná. Stejně pocity už nemám z postavy Zoe Kazan, o které bych mohla říct totální antonyma. Ta holka mi prostě neseděla vzhledem, chováním ani humorem. Její rodiče patřily k těm lepším faktorům. Celkově mají v tomto příběhu velké slovo vedlejší postavy, které se zde starají o komiku. Malým vroubkem tu byla podle mě taky stopáž a příběh byl v podstatě pořád to samé dokola. Chápu, že se to někomu může líbit moc, za mě tři a čtvrt hvězdy.(18.6.2018)

 • ivan_drago
  *****

  ...nepříliš přifilmovaný, blé... civilní... blé... tohle slovo nesnáším... ale tady se hodí.... příběh o cestě za svým snem... a lásce... a tak... civilní.... fuj...(27.8.2018)

 • Cushing
  *****

  Komedie roku.(13.7.2017)

 • puleček
  *****

  pěti hvězd se nebojím, když vidím kvalitu. A tenhle kousek je fakt boží!(26.7.2017)

 • elanius
  ****

  (153/2017) / Brilantné dialógy a komediálna odľahčená atmosféra bola tá správna voľba pre tak zaujímavú ale zároveň ošemetnú tému. Trošku sa mi ale zdalo, že keď chce film pridať v dramatickej časti, stráca ten šmrnc. Kumail zaujímavý týpek, pre mňa bola ale hlavná star skvelá Holly Hunter. Odporúčam všetkým, ktorí majú potrebujú zhliadnuť kus pozitívnej, úprimnej a hlavne hodnotnej filmárčiny. (8/10)(16.10.2017)

 • C0r0ner
  ***

  Uvažoval jsem o čtvrté hvězdičce, ale pak přišel nechutně očekávatelný happy end a moje veškeré sympatie vůči tomuhle pěknému filmu vzaly za své. Špatné to nebylo, ale je pro mě problém, když po pěti minutách přesně vím, jak to celé bude probíhat a jak to dopadne. 50%(26.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace