Pěkně blbě

• Austrálie

• Irsko

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou.(18.10.2017)

Netradiční komedie s indickým aspektem překvapila jako krmě rogan josh. Osobně mám rád vtipy a stand-up komiky, avšak vzhledem k tomu, že stand-up performance zabírá dvacet minut filmu, tak jsem se ani jednou nezasmál, nýbrž jsem se šklebil jako Draco Malfoy na mudlu či chudého motáka. O tom, že Zoe Kazan má talent není sporu, avšak zde ji herecky jednoznačně přejel opálený chlápek Kumail Nanjiany. 81%(14.12.2017)

• Swansea

Když se chcete cpát cukrovou vatou s hnojem tak dobrou chuť.(14.8.2018)

Originální romantická komedie, která těží z reálného příběhu, stand-up komediálních prvků a tématu muslimské komunity v USA (téměř) maximum. Slušných 7.5/10 Více v mé plnohodnotné recenzi zde.(14.7.2017)

Scénář elegantně pracuje s (mnohdy) kontroverzi vyvolávající tématikou a do toho zapojuje do vedlejších rolí, roliček i cameí ty největší komické hvězdy. Obdivuji Kumaila za jeho nezlomnou víru v lidi a smysl pro humor. Jeden z nejmilejších filmů tohohle léta.(13.7.2017)

Po dlouhé době konečně film, co se mi vyloženě trefil do humoru! Příběh asi kdovíjak neohromí, ale tuctová lovestory to na druhou stranu taky není. Emoce jsou tu nakombinovány v dokonalém poměru, Kumail je strašnej sympaťák a za zfilmování vlastního života jedině palec nahoru pro něj i Emily :-) Snad jen ten konec byl trochu natahovaný - kolikrát nás asi tak bude bavit sledovat Kumaila, jak prosí o odpuštění, že jo? I tak byly ale The Big Sick velmi příjemně strávené dvě hodinky a některým hláškám se směju nahlas ještě teď.(26.7.2017)

Veľmi pekný horkosladký film. Osobne by som si možno prial, keby bol film o niečo vtipný a nespadol do pasce, keď sa dočkáme nejakých tých klišé, no myslím si, že má veľmi dobrého hlavného hrdinu, má vynikajúce nápady a dobrý zmysel pre humor. Dokonca sa mi aj páči vzťah našich dvoch hlavných hrdinov (Kumaila a Emily) a keď nastúpia jej zdravotné problémy, tak urobí všetko preto, aby jej pomohol, a aby bola v poriadku. Plus nestráca svoj optimizmus a hovorí, že doktori predsa vedia čo robia a spravia maximum preto, aby ju zachránili a bola v poriadku. To sa mi páči. Plus aj rodičia oboch hrdinov sú zaujímaví. Obe strany z iných dôvodov, no povedzme, že každá strana má svoje problémy, ktoré sa tu budú riešiť. A niekedy je treba dokázať, že veci sa môžu zmeniť a dokážu ich spojiť absolútne nečakané momentky. Ako je napríklad vlastné dieťa v kóme, alebo fakt, že syn sa nechce stať správnym moslimom. To sú vynikajúce momentky. Myslím si, že keby bol film menej horký počas strednej časti a mal by stále ten správny zmysel pre humor a na konci by sme neskočili do klišé, že je hlavný hrdina natoľko frustrovaný a mimo, že všetko čo môže pohnojí a veci pôjdu pre neho dole, tak by som tento film skutočne obdivoval. Chýbal mu len kúsok k tomu. Ale to rozhodne neznamená, že ide o zlý film. Naopak. Podobne ako filmy "The Edge Of Seventeen" a "Me & Earl & The Dying Girl" ide o veľmi príjemný film s dobrými momentkami a skvelým humorom. Len si myslím, že to občas mohli trošku ešte dotiahnuť. Hodnotenie: B+(9.9.2017)

Netradiční komedie, inspirována skutečnými životními patáliemi momentálně v Americe celkem populárního stand-up komika Kumaila Nanjianiho, která sbírala samé superlativa všude, kde se objevila, a zároveň se stala hitem letošního Karlovarského filmového festivalu. Jasně, jedná se o konverzačku, která se snaží jít trošku proti proudu, znít chytře a bourat alespoň trošku zažitá klišé, ale bohužel je těžké nějak více sympatizovat s hlavní hereckou dvojicí, tedy alespoň pro mě. Zoe Kazan bohyně nezávislých romantických komedií, taky nepůsobí nijak svěže a film je opět poněkud delší. Samozřejmě celkově se jedná o hodně zajímavý počin, ale osobně mi chyběla nějaká vyšší citová zapojenost.(25.9.2017)

Trošku netradiční true story komedie z prostředí kulturní nesnášenlivosti.. Kumail Nanjiani, i když se místy chová jako pitomeček, je neskutečně ryzí a milej, takže mu všechny lži a nedorozumění divák záhy odpouští.. Pro mne byl nejsilnějším elementem filmu postarší pár, rodiče hlavní hrdinky, kteří se snaží řešit život tak jak přichází.. Nejsilnější scéna filmu je jedna z těch nenápadnějších a vedlejších a to tak, kde se otec Ray Romano přiznává, jak skrze nevěru pochopil, že miluje svou ženu Holly Hunter.. Tak snad to Kumailovo reálné partnerství klape i nadále..(1.1.2018)

• bourec

Tohle nebylo vůbec dobrý.Ukecanej,nudnej,uťáplej film,.na kterej si zejtra ani nevzpomenete.40%.(18.2.2018)

Moc pěkný film. Vtípek o 11. září letos asi nic nepřekoná. Není to zbytečně ubrečené, minimum romantických klišé a hlavní dvojka se k sobě moc hodí. Vztahy nejsou nic pro mě, ale tenhle film jsem si opravdu užil. A Zoe Kazan hraje fantasticky.(11.10.2017)

Na tento film som sa celkom tešil, najmä kvôli čoraz obľúbenejšej Zoe Kazan. Ale bolo to také, všelijaké - veselé aj smutné, vrúcne aj chladné, zábavné aj sterilné - v podstate presne také aké boli Kumailove stand-up výstupy. No rozhodne to bolo "iné" ako ostatné romantické komédie (resp. dramédie). Paradoxne, najviac ma z celého príbehu nebavil ani tak zložitý vzťah medzi Kumailom a Emily (hoci aj to malo čosi do seba), ale najzaujímavejšie z toho všetkého boli pre mňa tie reálie odohrávajúce sa v Kumailovej rodine, kde kulminoval konflikt medzi ním a rodičmi - tam by som ocenil, keby to išlo ešte viac do hĺbky. No rozhodne to však bol zaujímavý film, a dokonca aj celkom originálny, čo už je v dnešnej dobe skôr vzácnosťou. Takže najmä z tohto dôvodu sa prikláňam skôr ku 4*, hoci potenciál postáv a príbehu bol isto ešte vyšší.(2.11.2017)

Komedie roku.(13.7.2017)

pěti hvězd se nebojím, když vidím kvalitu. A tenhle kousek je fakt boží!(26.7.2017)

(153/2017) / Brilantné dialógy a komediálna odľahčená atmosféra bola tá správna voľba pre tak zaujímavú ale zároveň ošemetnú tému. Trošku sa mi ale zdalo, že keď chce film pridať v dramatickej časti, stráca ten šmrnc. Kumail zaujímavý týpek, pre mňa bola ale hlavná star skvelá Holly Hunter. Odporúčam všetkým, ktorí majú potrebujú zhliadnuť kus pozitívnej, úprimnej a hlavne hodnotnej filmárčiny. (8/10)(16.10.2017)

Film, kterej ve mě každou minutou hrozně roste. Trefný, lidský, znamenitě vypointovaný s perfektními herci. Výborná záležitost, která možná není návyková, ale pod kůži se zaryje sakra hluboko. Náběh na plnou palbu.(20.10.2017)

Uvažoval jsem o čtvrté hvězdičce, ale pak přišel nechutně očekávatelný happy end a moje veškeré sympatie vůči tomuhle pěknému filmu vzaly za své. Špatné to nebylo, ale je pro mě problém, když po pěti minutách přesně vím, jak to celé bude probíhat a jak to dopadne. 50%(26.11.2017)

Na film jsem se moc těšila. Má to skvělé hodnocení, většině mých přátel se film moc líbil, takže jsem si ho včera před spaním ráda pustila. Film je to hezký, ze začátku je to krásně romantické, potom smutné a nakonec nijaké. Druhou polovinu filmu jsem se nudila, není tam nic zajímavé, nic z čeho bych si řekla, že to je skvělý film. Velmi mě pak překvapil konec, kde jsem zjistila, že se jedná o pravdivý příběh Kumaila, takže to je za mě velké plus, ale jinak jsem malinko zklamaná.(28.1.2018)

Toto bolo také zlatúčke. Skrátiť o 20 minút a riadne by som si to užil. Pakistánec sa snažil odľahčiť každú situáciu, čajka bola rozkošná, dialógovo to medzi nimi iskrilo a feelingovo to nebola udepkárená lovestory romanca na grcanie, ale jeden sympatický príbeh zo života so všetkým, čo tam patrí. Mna to potešilo, lebo čakal som väčšiu pičovinu. 3 z 5(14.2.2018)

The Big Sick je komedie ze života a na to prostě lidi slyší. Neříkám, že je to špatně, ale v tomto případě to nevidím tak horké a myslím, že v podobném duchu jsme viděli už i lepší. Humor je zde fajn, měl by sednout každému, postava Kumaila je extrémně sympatická a dobře napsaná. Stejně pocity už nemám z postavy Zoe Kazan, o které bych mohla říct totální antonyma. Ta holka mi prostě neseděla vzhledem, chováním ani humorem. Její rodiče patřily k těm lepším faktorům. Celkově mají v tomto příběhu velké slovo vedlejší postavy, které se zde starají o komiku. Malým vroubkem tu byla podle mě taky stopáž a příběh byl v podstatě pořád to samé dokola. Chápu, že se to někomu může líbit moc, za mě tři a čtvrt hvězdy.(18.6.2018)

I když je stopáž na můj vkus u tohoto žánru přepálená, pak těch hluchých míst má film poskrovnu. Inteligentní dialohy a povedené vtipy posouvají tento snímek ze života na velmi vysokou úroveň. 85%(5.8.2017)