He's Out There

• USA Scarecrow (pracovní název)

Rodina se chystá na výlet na svoji chatu, která stojí u jezera v opuštěné krajině. Otec (Justin Bruening) má ale ještě pracovní povinnosti, takže matka (Yvonne Strahovski) bude muset vyrazit se svými malými dcerkami napřed. Když dorazí na chatu, tak se seznámí s místním správcem a zdá se, že je vše v naprostém pořádku. Děvčata si spokojeně hrají, matka vybaluje a otec už je na cestě. Jenže z dálky je pozoruje John, který má úplně jiné úmysly. Podaří se otci nebo správci překazit jeho vražedný plán? (PROCESOR)

Pedestrian

Slušný psychoteror, který ze začátku potěší skvěle budovanou atmosférou tajemna, ale odhalením maskovaného vraha vyústí v předvídatelné klišé klasických slasherů. Plus za to, že Scarecrow není úplný idiot, minus za chabě načrtnutou mytologii. Nicméně krásný příklad toho, jak takový obyčejný červený provázek natažený v lese dokáže pocuchat nervy. ()

korbitch22

Snaživá žánrovka s výtečnou atmosférou, které nechybí napětí a výtečně vyšinutý zabiják. Škoda toho klišovitého a rutinního konce. Jinak po delší domě Home Invasion který má koule. Snad se rejža do budoucna poučí. Milý překvapení.65%. ()

Karamanlis

Veľký mínusom He's Out There je to, že počas prvej hodiny sa tu vlastne nič zaujímavé nedeje a sledujeme len akési jemné koketovanie sa s hororovou tematikou, pričom prítomnosť zla je zrejmá len z náznakov. V záverečnej polhodine sa príbeh konečne pretaví do podoby slasheru v rámci ktorého je preliata aj nejaká tá krv, tento moment však mal prísť podstatne skôr. ()

ARI50

No povedlo se hodně, krásne místo u vody se promění v boj o život. Atmosféra byla luxusní a matka bojovalo co to šlo dýchal jsem skoro zani, holčičky byly statečné to se musí nechat no konec hodně povedený třeba pokračováni. ()

Necrotongue

Film nemůžu ohodnotit líp než mírný nadprůměr, protože jsem se zhruba v polovině přistihl, kterak se celkem nudím, naštěstí všechno zachraňovala živější (ale zároveň mrtvější) závěrečná třetina. Hlavní záporák mi silně připomínal pátečního Jasona, knížka zase Babadooka, takže jsem si říkal, že tady mohl scénárista přece jen předvést více invence. Sesterské duo ale zahrálo vyděšené sesterské duo vcelku přesvědčivě a hlavní postavě jsem mohl s chutí fandit, protože se mi na Yvonne Strahovski moc dobře dívá (právě ona by byla jediným důvodem, pro který bych byl ochotný podívat se na třetí řadu Příběhu služebnice, kdyby ovšem na druhé misce vah nestála děsivá vidina Elisabeth Moss). 3*+ ()

luka4615

Solidní hororová "home invasion" jednohubka se slušně gradovanou atmosférou, kterou ale ovšem poněkud sráží ubíjející předvídatelnost a neúměrná délka. ()

JASON_X

Proklatě originální rozjezd - mámí, dédý, dvě princezny a strašidelný dům ve strašidelném lese, tedy horror jak se patří, jen pro otylé... pardon otrlé nátury. Aspoň tohle jsem si ironicky říkal ca první půlhodinu. Ale zatímco jsem už byl smířený s dalším zástupcem páchnoucí žumpy rodinného středoproudového kvazihorroru s ječícími dětičkami a matkou-bojovnicí, nabral děj postupně grády a vyklubal se z něho vcelku nadprůměrně nervydrásající kousek. Jistě, nervydrásající kousek s nervydrásajícím ječením dětiček a otravným archetypem matky-bojovnice. Ale zároveň i se slušnou dávkou napětí, s pohlednou sekernickou prací i několika jinými brutalitkami a se dvěma pěknými momenty s mobilním telefonem v hlavní roli. Tři a půl, ale rodinné scénky mi přeci jen do horroru neštymují. Malé bezvýznamné plus pak za několikasekundovou Yvonnu ve spodním prádle. ()

matestlust

Těžce předvídatelný, otřepaný a dost nudný slasher, s ultra tuctovou ,, zápletkou", nezábavným vrahem a nesympatickými hlavními postavami ( v čele se starší dcerou ). Atributy alespoň na průměrnou jednohubku to mělo ( místo, hudba ), ale bohužel nevyužité. 2* ()

Morholt

Ono se jedná o nesčetněkrát repasovaný koncept o samotě u lesa, kde psychopat terorizuje rodinu, ale tady to funguje. Kromě celkem solidního spádu má film i poměrně vyvedeného záporáka, jehož maska potvrzuje pořekadlo o síle jednoduchosti a hlavně je tu Yvonne Strahovski, která ty slabší chvilky vyplní tím, že tam prostě jenom je. Navíc její nepanikařící matka se mi líbila. Mínusem jsou uječené děti, což se ale dalo přežít a pak konec, který patří k těm nejlacinějším. Ale i tak u mě převládá spokojenost. 70% ()

Lucasion

Zpočátku velmi dobrý horor, který svojí atmosférou opuštěného domu u jezera dostane. Maminka a dvě děti odloučené od otce a velmi nefér přístup náhodného kolemjdoucího. Ovšem situace se přiostřuje a venku čeká zlo. Marně pak vzpomínám na The Strangers (2008), kterým se povedlo naprosto perfektně stvořit děsivý horor, který má skvělou pointu. Ovšem čím tady déle koukám, tím film přestává být děsivý, protože pointa mi chybí. Skvělá Yvonne Strahovski, která hraje matku přesně tak, jak divák žádá. Jenže jakmile tu není zajímavý vrah, tak jde atmosféra do kopru. Tím spíš, že na diváka čeká mnoho naprosto "neuvěřitelných" scén. Finále mě pak odradilo a je jedno, s jakou intenzitou film začínal. Další poloviční zážitek. A to může být ten náhodný kolemjdoucí i podobný legendárnímu Jasonovi. Ve výsledku, to nic nezmění. (50 %) ()

Flipnic-RE

Tohle byl nehoráznej psychickej teror ty vole ...!! Ale nejdřív jeden zásadní úvod k tomuto komentu. Zařekl jsem se, že nebudu řešit co tady kdo napsal k tomuto filmu za komentář. Dohromady je to pro mne banda děcek, který nerozumí filmu a nemaj vztah k děckám ... Takže na film jsem se díval večer na chalupě, sám a nepřipraven. Obecnou kostru jsem znal a té se to taky drželo. Jenže já měl za to, že to je o ženský, která je sama na chatě a obtěžuje ji killer. Ale netušil jsem, že má sebou dvě roztomilý malý děti. Já nevím, prostě asi nějak přirozeně od přírody mi nedělá ve filmech dobře strašení a týrání děcek. Kdysi dávno mě na týden traumatizoval The Untold Story, pak nemálo šokoval Serbian Movie. Tady se teda nedějou takový zvěrstva, ale na druhou stranu... Ty dvě holky to fakt parádně zahrály, nechápu, jak to s nima ti tvůrci skouleli. Když jim tam zabiják likviduje rodinu, není úniku, matka si moc neví rady, je noc, tma, samy na chatě ... No šílený to bylo!! Když jsem se do toho vžil, jaký by to pro mě asi bylo, kdybych byl děcko a tohle se mi dělo, tak teda nevím ... Nebo kdyby se to dělo mýmu vlastnímu děcku. Bylo to parádně natočený, parádní ten vizual a atmosféra, bezvýchodnost. Poslední třetina úplně nervy na prasknutí, protože ta situace vypadá tak neskutečně v hajzlu!! A teď ty dvě malý holčičky řvou a neví kudy kam, naprosto traumatizovaný ... uuufff ... A ano kurva!! Děcka řvou!! Představte si to!! Kdo nevychytal, že ty děcka řvou, tak ať si radši vůbec děcka nepořizuje. Protože první 2 roky děcko nedělá nic jinýho, než že řve!! ...No dobrý. Parádní horor, nečekaně mě to překvapilo a šokovalo. Napjatej jsem byl od začátku do konce. A ano ... tohle by se takhle nemohlo ve skutečnosti stát. Nemohlo, stejně jako 100% filmů na csfd ...(+ bod za Yvonnu, která je k "nakousnutí") ()

Trevor

Rodinný výlet matky s dvomi malými dcérami do letného domčeka sa zmení v boj o prežitie, pretože syn bývalých majiteľov sídla je psychopat. Otázkou je, či otec, ktorého pracovné povinnosti zdržali stihne prísť k domčeku včas, aby zabránil tragédii...Vynikajúci psychologický thriller s prvkami hororu (aj keď tých prvkov je minimum, hlavným je že páchateľ má na tvári masku) sa vďaka celkom dobrej réžii práci s kamerou a minimom postáv ukázal ako príjemné prekvapenie, keď až na jednu scénu (auto, ktoré cúva sa rozpadne takmer ako pod lisom) je dej relatívne napínavý a na rozdiel od veľkého počtu obetí vo filmoch s podobnou tématikou sa dočkáme skvelej atmosféry, avšak predvídateľného konca. Jedná sa však o výnimočne dobrý režisérsky debut. ()

honajz2

Klasická home invasion se vším, co k ní patří. Dokonce (až na pár nelogičností) to není ani blbé, šílenec má nějaký motiv (narozdíl od The Strangers, he), dokonce ani děcka tu nejsou tak otravná. Má to napětí, dívat se na to dá, akorát ten úvod (půl hodina) je celkem nudný a pak je tam pár scén celkem nelogických a konec mě taky docela zklamal (klasika), ale jinak to celkem jde. Zase to ve svém žánru nic nového nepřináší, ale 3* si to zaslouží určitě. ()

Havaj8

Takováhle klasika, slasher mi už docela chyběla. Sympatická mamka, dvě dcerky na chatě uprostřed ničeho. Vždycky mě to baví, přestože na vlastním pozemku, mobil nechá v autě, odemčený auto, pohoda. Nicméně má to pěknej spád, postupně to graduje až do velkýho finále. Pár slušnejch scének a až na (ne)motiv vraha, pokud neberu v potaz nějakou knížku, kterou jsem stejně nevnímal, se mi to líbilo. Možná trochu navíc tam byla postava sousedskýho hlídače, ale jinak to fakt funguje, jak má. ()

bourec

Průměrná žánrovka.Dobrý prostředí,slušná hudba,jinak ale neni co vychvalovat..Tři hvězdy jsou tak akorát.50%. ()

dubinak

Trailer k tomuto hororu byl fakt špica, což se už o celém filmu říct nedá. Je to celé moc klišovité, moc ohrané, moc předvídatelné a hlavně moooc uřvané. Yvonne Strahovski je sice v pohodě, ale její dvě filmové dcerky bych nejradši odstřelila už na začátku. Takže zatímco neustále sledujeme to, jak se je mamka snaží utěšit, záporák občas někoho odstřihne, párkrát zabouchá na dveře a sem tam vyhodí pojistky. V kompletu se teda nepředvedl, ale dávám plusové body aspoň za ikonickou masku a akčnější závěr, jinak nic. ()

PROCESOR

Chata na samotě u jezera. Noc. A v ní jenom matka se svými vyděšenými malými dcerkami. Auto nepojízdný a mobil je ztracený. Otec má přijet buhví kdy. A někde hodně blízko se potuluje psychopat se sekerou a maskou na ksichtě, co si chce trochu hrát. Tyhle horory mám prostě rád. ()

Sfinkter

Nudná slátanina, kterou někdo označuje za slasher, ke kterému má snímek hodně daleko - jedná se o trapnou "home invasion komedii", která vás bude nudit nebo štvát, ale určitě vás nezabaví ani nevystraší. ()

oveckaoa

Žena se 2 dcerami jede na výlet na chatu k jezeru manžel má ještě práci tak se připojí později. Mezitím jich v domě ohrožuje magor omotaný pytlem a sekyrkou, který tam dříve bydlel a sledoval jich. Nedozvíme se proč to dělá a jaké má plány (kromě toho , že píše knížku a má rád dřevěné figuríny). Z daného žáru lepší home invasion, který bohužel kazí chování těch holek vrah je pronásleduje a oni tam křičí vřéskají, že by je uslyšel snad hluchý o tom, že jí to co nemají se ani nevyjadřuji . Bod dole navíc za konec to co přežije ten vrah a ta ženská je na pováženou by vykrvácela hned. P.s. ty provázky mě připomněly horor Les sebevrahů akorát tam to mělo opodstatnění tady nemá. ()