Interview s upírem

• slovenský

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

"Dám ti možnost volby, což je něco, co jsem já nikdy neměl." ♥♥♥ Strhující filozofická esej o smyslu života, když tě jím nemá kdo provázet. Jedna z mála rolí, kde Tom Cruise doopravdy hraje a dokonce bych řekla, že i líp než Bradus. To ale nic nemění na tom, že jsou oba vynikající a Kirsten Dunst jim skvěle sekunduje. Obraz je temný a melancholický, hudba depresivní, kamera sugestivní a scéna v upířím divadle je vskutku monstrózní. A ten třešničkózní konec... "Pleased to meet you, hope you guess my name!"(20.12.2007)

Nečekala jsem to, ale fakt se mi to líbilo. Kde v tom byl Horor? Něják jsem si ho nevšimla. Po přečtení knížky musím konstatovat, že je tenhle film mnohem lepší. Brad Pitt hraje úžasně frustrovaného upíra (kam se na něj hrabe Edward Cullen se svýma sebevražednýma sklonama) a Tom Cruise alias Lestaite má hodně velký charisma. A navíc je to jeden z mála filmů kde mi nevadí ani Kristen Dunst (a musím uznat, že hrála dost dobře). 4*(7.11.2009)

Toma Cruise nesnáším,Brad mi někdy vážně leze na nervy a Kirsten nemusím.Ale!Tenhle film prostě nemá žádná ale.Navzdory tomu,že upírskou tématiku už díky Stmívání zrovna nemiluju,tady se to zkrátka vyvedlo.Snad každého ta temná atmosféra musí vtáhnout hned zezačátku,zkrátka nemám moc co vytknout-až na jednu maličkost.Ve chvíli,kdy na scénu nastupuje Banderas,děj se stává méně zajímavým a ta úchvatná děsivá atmosféra se vytrácí.Každopádně Kirsten předvedla asi svůj nejlepší herecký výkon a to už jako takhle malá.Bravo.(26.3.2011)

No když jsem viděl, kdo všechno upíry hraje, říkal jsem si, že je to úplná upíří All Star game, ale i když věřím, že holky si určitě pošmáknou při sledování tolika hezkých herců musím říct, že herecky je všechny strčila do kapsy mlaďounká Kirsten Dunst. Nebývalý talent, z kluků se Kirsten nejvíc přiblížil Antonio Banderas. Velmi příjemně překvapil i samotný filmy, který je obrazově i kostymérsky zvládnutý na výbornou. Docela mě zajímal i ten neromanticky romantický upiří román a to i přesto, že na tohle téma moc nejsem.(27.2.2017)

Je málo filmů s upíry, které nejsou popcornový filmy pro mladé publikum " žíznící " po krvi... Tenhle film je ukázka toho jak má vypadat pořádný film a jak použít hvězdy jako Pitt a Cruise. Spolu s Draculou F.F.Coppola asi nejlepší film o upírech. Skvělá atmosféra a hudba doplněna perfektními herci. Co víc si přát? Ano ... hodně krve...(3.6.2004)

• - Film byl v roce 1995 nominován na dva Oscary - za výpravu a soundtrack. Film vyhrál čtyři ceny Saturn - nejlepší kostýmy (Sandy Powell), nejlepší make-up, nejlepší hororový snímek a nejlepší výkon mladého herce pro Kirsten Dunst, které udílí americká Akademie sci-fi, fantasy a horrorových filmů, a získal pět dalších nominací. International Horror Guide film ocenil nejlepším hororem roku. Brad Pitt a Tom Cruise se dočkali ocenění "nejhorší pár obrazovky". Po dvou filmových cenách MTV si odnesl Brad Pitt - za nejlepší mužský výkon a nejpřitažlivějšího muže filmu, jednu dostala Kirsten Dunst za nejlepší průlomový výkon. Kirsten Dunst a hudební skladatel Elliot Goldenthal byli také nominováni za Zlaté Glóby. (Morien)

• - Natalie Portman sa zaujímala o rolu Claudie (Kirsten Dunst). Rola Lestata (Tom Cruise) bola zase ponúknutá aj Johnnymu Deppovi, ale odmietol. (Astonko)

• - Tom Cruise si vyžádal vlastní privátní kabinu. Na plac pak chodil speciálním tunelem, aby zůstal jeho make-up zahalen tajemstvím. (don corleone)