poster

Interview s upírem

 • anglický

  Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

 • slovenský

  Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  FIlm vás od první chvíle vtáhne svou vynikající atmosférou! Skvěle jsou i kostýmy, lokality (hřbitovy jsou vybrány opravdu precizně) a překrásnou hudbou. Tom Cruise v roli upíra je přímo ďábelský, Brad Pitt předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a Kirsten Dunst nebyla na svůj věk vůbec špatná. Bohužel děj mě zas až tolik neoslovil a proto dávám čtyři hvězdičky.....(27.12.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: Anne Rice .. Výborný, mnou přesto zcela opomenutý film. Upíří tématika není zrovna moje krevní skupina, což bude mít určitě také svou roli. O to více jsem s nadšením zíral na noční interview, kde je nám předloženo dvousetleté působení jednoho bývalého člověka, který toužil po smrti, ale dostal nesmrtelnost, jež ho bude společně se všemi činy tížit navždy. Výtečně zpracované, ať v historických reáliích či když se přitlačí na pilu a teče krev. Brad Pitt i Tom Cruise ve formě, teprve dvanáctiletá Kirsten Dunst taktéž nepřehlédnutelná a Jordanova precizní režie jako plášť, který poskytuje perfektně sedící háv. 85%.(14.10.2007)

 • Jordan
  *****

  všetky ženy slintajúce nad twilight-om by sa mali uvedomiť a pozrieť si tento film. určite patrí do top 10 filmov o upíroch, aké boli kedy natočené a to vďaka výbornej výprave (kostýmy, masky, scéna...), skvelému castu (tom cruise podľa mňa vo svojej najlepšej forme a role, kirsten dunst na svoj vek neuveriteľná), pozoruhodnej hudbe, sugestívnej atmosfére (už úvodný, titulkový vstup do san francisca!) a rozprávkovej, precíznej réžii pána jordana;(25.12.2012)

 • Radyo
  ****

  Nepochopím, proč se z tohoto filmu nestal nikdy velký hit. Možná byl pro Američany příliš "evropský", dějově komplikovaný a málo "popcornový". Pokud ano, tak to není důkaz o slabší kvalitě filmu (ta je naopak velmi vysoká), ale o slabší kvalitě amerického vkusu (lépe řečeno vysoké kvalitě amerického nevkusu).(24.8.2002)

 • Pumiiix
  ****

  Takže horor to není, čekal jsem horor možná proto trochu zklamání, ale určitě to vynahradil vynikající Brad Pitt a Tom Cruise. Kirsten Dunst byla v originálním znění docela otravná aspoň pro mě a sem tam mi trhala uši. Dobré drama s prvky thrilleru/hororu, hustá atmosféra, povedená výprava, působivý soundtrack a další a další klady…. 8/10*(9.1.2008)

 • - Film byl v roce 1995 nominován na dva Oscary - za výpravu a soundtrack. Film vyhrál čtyři ceny Saturn - nejlepší kostýmy (Sandy Powell), nejlepší make-up, nejlepší hororový snímek a nejlepší výkon mladého herce pro Kirsten Dunst, které udílí americká Akademie sci-fi, fantasy a horrorových filmů, a získal pět dalších nominací. International Horror Guide film ocenil nejlepším hororem roku. Brad Pitt a Tom Cruise se dočkali ocenění "nejhorší pár obrazovky". Po dvou filmových cenách MTV si odnesl Brad Pitt - za nejlepší mužský výkon a nejpřitažlivějšího muže filmu, jednu dostala Kirsten Dunst za nejlepší průlomový výkon. Kirsten Dunst a hudební skladatel Elliot Goldenthal byli také nominováni za Zlaté Glóby. (Morien)

 • - Film Interview s upírem je adaptací stejnojmenného románu, který vyšel poprvé v roce 1976. Anne Rice po té pokračovala ve své The Vampire Chronicles až do roku 2014. Celá série čítá 11 románů - Interview with the Vampire (1976), The Vampire Lestat (1985), The Queen of the Damned (1988), The Tale of the Body Thief (1992), Memnoch the Devil (1995), The Vampire Armand (1998), Merrick (2000), Blood and Gold (2001), Blackwood Farm (2002), Blood Canticle (2003) a Prince Lestat (2014). Příběhy rozšiřují ještě 2 romány z cyklu New Tales of the Vampires - Pandora (1998) a Vittorio the Vampire (1999). V 90. letech Rice propojila tento svět se svou další sérií, trilogií Lives of the Mayfair Witches - The Witching Hour (1990), Lasher (1993) a Taltos (1994). (NinadeL)

 • - Spoiler: V knižní předloze se Lestat objeví už v Paříži a setká se s Louisem brzy po Claudiině smrti. Filmaři tuto scénu s Bradem Pittem a Tomem Cruisem i natočili, ale nedostala se do finální verze filmu. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace