Reklama

Reklama

Interview s upírem

  • USA Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (více)
Trailer 1

Novinář Daniel Malloy potká v roce 1991 Louise de Pointe du Lac, který o sobě tvrdí, že je již 200 let upírem. Louis mu vypráví svůj příběh, který začíná v New Orleansu...V roce 1791 plantážníkovi Louisovi zemře při porodu manželka i dítě. Louis, který ztratí chuť do života a chce zemřít, utápí svůj smutek v alkoholu a ženách. Vyhledá ho osamělý upír Lestat de Lioncourt a slíbí mu nesmrtelnost. Louis se stane upírem a Lestatovým společníkem. Bydlí spolu v Louisově sídle na plantáži poblíž New Orleansu, Lestat si užívá upírského života plnými doušky, saje krev mladým dívkám i aristokratkám a zabijí je. Louis ale odmítá pít lidskou krev a živí se krví krys, drůbeže a psů. Otroci jsou vystrašeni řadou úmrtí a žádají Louise, aby poslal Lestata pryč. Louis dá jednoho dne otrokům svobodu a zapálí vlastní dům... Lestat pro oba najme byt v New Orleansu a nutí Louise, aby začal pít lidskou krev. Jednou Louis najde osiřelou holčičku Claudii, která ho prosí o pomoc. Louis ji kousne s tím, že tak dojde klidu. Lestat však Claudii změní v upírku a dá ji jako dárek nešťastnému Louisovi. Claudia hned od začátku velmi touží po lidské krvi. Lestat a Louis začnou považovat Claudii za svou dceru a řadu dalších let ji rozmazlují. Uplyne třicet let, svět se změní a Claudia si uvědomí, že navždy zůstane dítětem, nikdy nevyroste v dospělou ženu. Mrzí ji, že není smrtelná jako ostatní lidé, a má Lestatovi za zlé, že ji proměnil v upírku. Prosí Louise, aby Lestata opustil.  Louis však k tomu nemá odvahu. Claudia podstrčí Lestatovi krev z mrtvého člověka, kterou upíři nesmějí pít, podřízne ho a s Louisem ho pohodí do močálu. Louis s Claudií se pak rozhodnou, že odjedou do Evropy. Lestat, který přežil, se však znovu vrátí. Louis ho zapálí a s Claudií utečou na loď... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (724)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Jak se tak dívám po ostatních hodnoceních, asi tady budu působit trochu zvláštně, ale co, za svým názorem si má každý stát a já se za něj nestydím... Proti hercům nic nemám - spíše naopak. Všichni zůčastnění hrají svůj nadstandart, nikdo nepůsobí nepřirozeně a navíc Kirsten Dunst je úplně úžasná jako dospělé dítě (možná až moc dobrá). Hudba, výprava, kostýmy a atmosféra jsou také bezchybné a plní přesně tu roli, která se po nich žádá. Ale pro mě nastává problém u scénáře a režie. Film je neuvěřitelně zdlouhavý, děj příšerně překombinovaný a nemůžu si pomoct, ale místy jsem se hodně nudila a dokonce jsem chvíli uvažovala, že to asi nevydržím do konce. Pro mě jedno z největších filmových zklamání. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No tak tohleto byl asi nejlepší upírský snímek, který jsem kdy viděl. Před sledováním jsem si myslel že se budu při Interview nudit, ale to se nestalo ani náhodou, kvalitní herecké výkony a úžasná výprava mě vtáhly do děje až nečekaným způsobem. A navíc má ten film i zajímavou myšlenku. Super. Horror movie of the year ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

No, chtělo to dvě férové šance, ale nakonec se u mě Interview vyšplhalo na ty čtyři hvězdy. Ale chci si to sakra přečíst, a to jako že dost. Nějak nechápu, proč se mi tak líbil Perezův Marius v jinak katastrofální a děsně cool Queen Of The Damned (mám pocit, že tu po přečtení díla madame Riceové zatratím, nosič rozlámu a ponechám sobě jen famózní OSTčka:)) a fešák Braďák Louis mě jaksi ponechává klidným. Nejspíš to bude tím, že Interview není bezduchá zábavka (a já se teď potřebuju z rozličných důvodů především pobavit). Ejhle, světlo. Měsíční, samozřejmě. Interview je skvělá studie mysli "nesmrtelných", i když na pořádnou session si asi budu muset počkat na papírové stránky a tlumené světlo lampy - film šel trochu jinam, než by se mi líbilo. Nicméně zdrcující Tom Cruise a děvčátko se zlatými prstýnky místo vlasů a v neposlední řadě i správně děsivý, leč kromě nekolika skladeb samostatně nepříliš poslouchatelný Goldenthal, to dotáhli na těch slušivých osmdesát. A Sympathy For The Devil od GnR může vyvolat jen neskutečně pobavený výraz na tváři diváka - ale ta první sloka tam fakt skvěle sedí... PS: Anne Riceová, těším se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi;) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Atmosféra filmu vás od prvních minut vtáhne. Oproti knize je méně filozoficky "nadechlý", zato má krásné kostýmy, hřbitovy, rakve, zatuchlé zdi a tři nádherné a sugestivně zahrané upíry, mezi nimiž se lehounce, ale opravdu jen lehounce vznáší erotické napětí, a přesto, že to může být velmi tenký led, to tady ani na okamžik neskončí nějakou trapností. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Upíři nesnáší česnek, upíra zabijete zaražením kůlu do srdce, upíři trnou při pohledu na krucifix. Kecy, kecy, kecy – alespoň podle tohoto existenciálního hororu s příměsí černé komedie. Interview s upírem není typem filmu, od kterého bych čekal zázraky. Retrospektivně vyprávěný životní příběh jednoho nesmrtelného, po krvi lačnícího elegána? To nebude nic pro mě. A prvních pár minut opravdu nebylo. Teprve, když se film překlene přes rozvláčnější úvod a na scénu nastoupí na svůj věk naprosto famózní Kirsten Dunst a s ní přijde i nějaký ten hravě morbidní nádech („Až přišel den, kdy zatoužila po vlastní rakvičce“), začne příběh nabírat ty správné grády. Neil Jordan dokázal hravě a s přehledem zkrotit zástup hereckých hvězd, stejně tak množství žánrů, jež nejasně bledá upírská maska skrývá. Již dlouho jsem neviděl tak výborně zrežírovaný film. Ta lehkost, ta plynulost přechodu od scény lidsky dojemné ke scéně nelidsky kruté, od romance k akčnímu thrilleru. Nádherné, přitom ani na okamžik hloupé či povrchní, naopak stejně jako upírská rasa vznešené. Interview s upírem nese při své zábavnosti nejednu myšlenku. Nic, z čeho byste si sedli na zadek, jenom obyčejné otázky k zamyšlení. Podle mě byli upíři (pakliže přistoupíme na celou tu mystifikaci okolo jejich existence) jenom pozéři, naoko pohrdající čímkoliv s pevně daným řádem a podobných lidí je také dnes mnoho. Akorát se za své masky nedokáží skrývat s nonšalancí Toma Cruise a Brada Pitta, jež zde představují svár konservatismu a modernismu. Nebo je všechno mazaná hra s divákem, jak naznačuje parádně cynický konec? S jistotou vím jediné: „Já chci ještě krev!“ 90% Zajímavé komentáře: Marius, ScreamJay, sud, Faidra, Madison, Shaqualyck, FateKEEPER ()

Galerie (29)

Zajímavosti (41)

  • Film byl v roce 1995 nominován na dva Oscary - za výpravu a soundtrack. Film vyhrál čtyři ceny Saturn - nejlepší kostýmy (Sandy Powell), nejlepší make-up, nejlepší hororový snímek a nejlepší výkon mladého herce pro Kirsten Dunst, které udílí americká Akademie sci-fi, fantasy a horrorových filmů, a získal pět dalších nominací. International Horror Guide film ocenil nejlepším hororem roku. Brad Pitt a Tom Cruise se dočkali ocenění "nejhorší pár obrazovky". Po dvou filmových cenách MTV si odnesl Brad Pitt - za nejlepší mužský výkon a nejpřitažlivějšího muže filmu, jednu dostala Kirsten Dunst za nejlepší průlomový výkon. Kirsten Dunst a hudební skladatel Elliot Goldenthal byli také nominováni za Zlaté Glóby. (Morien)
  • Autorka předlohy Anne Rice protestovala proti obsazení Toma Cruise do hlavní role, když se o něm dozvěděla. Při psaní měla v hlavě Rutgera Hauera. Po shlédnutí prvních natočených scén však napsala dopis, ve kterém se omluvila a s obsazením pana Cruise vyjádřila spokojenost. (don corleone)
  • K závěru roku 2012 se jednalo o 4. nejvýdělečnější film v žánru horor, 6. s tématikou upírů, 11. nejvýdělečnější film roku 1994 a konečně 464. nejvýdělečnější film vůbec se zohledněním inflace. (chelseaman22)

Související novinky

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

19.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár…

Cruise, Pitt a jízda do pekla

Cruise, Pitt a jízda do pekla

24.12.2013

Pokud se tohle povede, dvě vyzrálé megahvězdy se objeví na plátnech bok po boku už podruhé – určitě si vzpomenete na hororový epos Interview s upírem, kde Cruise trénoval Pitta v prokousávání tepen.…

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

09.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,…

Interview s upírkami Gemmou a Saoirse

Interview s upírkami Gemmou a Saoirse

16.05.2011

Neřeknu nic nového, když označím Interview s upírem za jeden z nejlepších (pro některé lidi možná úplně nej) upírských hororů. Jeho tvůrce Neil Jordan (nedávno jsme od něj viděli pilotní film k…

Reklama

Reklama