poster

Interview s upírem

 • anglický

  Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

 • slovenský

  Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ****

  Netrdičně pojatý horor v mistrovské režii Neila Jordana nabízí kromě velmi kvalitního scénáře i vysoce nadstadardní herecké výkony a především Brad Pitt, ač ve vedlejší roli přesto bych se nebál říci, podává lepší výkon než v hlavní roli účinkující Cruise.(27.3.2003)

 • Renton
  ****

  Scénář: Anne Rice .. Výborný, mnou přesto zcela opomenutý film. Upíří tématika není zrovna moje krevní skupina, což bude mít určitě také svou roli. O to více jsem s nadšením zíral na noční interview, kde je nám předloženo dvousetleté působení jednoho bývalého člověka, který toužil po smrti, ale dostal nesmrtelnost, jež ho bude společně se všemi činy tížit navždy. Výtečně zpracované, ať v historických reáliích či když se přitlačí na pilu a teče krev. Brad Pitt i Tom Cruise ve formě, teprve dvanáctiletá Kirsten Dunst taktéž nepřehlédnutelná a Jordanova precizní režie jako plášť, který poskytuje perfektně sedící háv. 85%.(14.10.2007)

 • Lima
  ****

  Působivá kostýmní podívaná pro velké plátno, ve které dal o sobě pořádně vědět Brad Pitt a Neil Jordan přinutil Cruise vzdát se svých pitvořivých gest a udělal z něj, aspoň pro tenhle film, pana Herce.(21.7.2002)

 • Gilmour93
  ****

  Jak by s pomocí textových cedulí asistentů řekl při svém upírském speciálu Krusty Clown: „Dneska budeme nasávat …vaši krev!“ Láska, nenávist, registrované partnerství vampýrů, krysí Cabernet Sauvignon a nezměrná touha vidět úsvit. Jordan zabodoval vycizelovanou formou ponurého světa nemrtvých a mírným erotickým dusnem, které nikdy nesklouzne k nabízející se lacino stihnu či nechtěné směšnosti. Z bledých otroků krve září mladičká K.Dunst, což se ovšem nedá tak úplně říct o ostatních (s výjimkou Banderase) a já nabyl přesvědčení, že z těch niterně rozervaných floutků by si udělal Coppolův Gary z Transylvánie chutnou česnekovou pomazánku kdykoliv se mu zamane. Pokud budete někdy usilovat o místo služky v domě chlemtavého pana Lestata, nezapomeňte uvést do svého CV krevní skupinu, neboť ten hoch vysál víc lidí než scientologická církev. I když…(21.1.2011)

 • NinadeL
  *****

  Film, který mě formoval jako žádný jiný. Byla by marnost počítat všechny reprízy, které jsem viděla, všechny formáty, ve kterých jsem IWTV sledovala a vypočítávat jak niterně ve mě ta adaptace zakořenila lásku k Anne Rice. Ani po dvaceti letech ten film nezestárl, každičký sebemenší detail je stále fascinující, soundtrack pochází z jiného světa a Lestat a jeho příběh nepřestává inspirovat. Kirsten Dunst se stala legendou a Antonio Banderas nikdy nezapomněl na své pařížské dny v Theatres des Vampires...(3.2.2009)

 • - Stephen Rea (zde Santiago) se pravidelně objevuje ve filmech Neila Jordana. (Morien)

 • - Film Interview s upírem je adaptací stejnojmenného románu, který vyšel poprvé v roce 1976. Anne Rice po té pokračovala ve své The Vampire Chronicles až do roku 2014. Celá série čítá 11 románů - Interview with the Vampire (1976), The Vampire Lestat (1985), The Queen of the Damned (1988), The Tale of the Body Thief (1992), Memnoch the Devil (1995), The Vampire Armand (1998), Merrick (2000), Blood and Gold (2001), Blackwood Farm (2002), Blood Canticle (2003) a Prince Lestat (2014). Příběhy rozšiřují ještě 2 romány z cyklu New Tales of the Vampires - Pandora (1998) a Vittorio the Vampire (1999). V 90. letech Rice propojila tento svět se svou další sérií, trilogií Lives of the Mayfair Witches - The Witching Hour (1990), Lasher (1993) a Taltos (1994). (NinadeL)

 • - Nabídku na roli ve filmu odmítl Jeremy Irons. Důvodem byl také fakt, že byl nedlouho po dokončení snímku Dům duchů (1993), ve kterém na sobě musel mít mnoho make-upu, což nechtěl v tak blízké době absolvovat znovu. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace