Interview s upírem

• slovenský

Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy

USA, 1994, 123 min

Tenhle horor mám prostě rád. Už jen proto, že téma nadpřirozeného světa mne velmi zajímá a tento film mi dává dokonalou možnost do něj nahlédnout. Tom Cruise, stejně jako Brad Pitt se zde objevují ve svých nejcharizmatičtějších rolích a nutno říci, že ty role jim sedí velmi perfektně. Tom Cruise jako zapšklý upír Lestat, Brad Pitt jako mírný upír Louis, kterému se příčí zabíjet lidi kvůli své žízni. Do toho vynikající scénář a neméně bravurní režie Neila Jordana. Film má také velice zajímavou a pozoruhodnou atmosféru, která dokáže vtáhnout do děje. Jedná se o jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl. Ale bohužel na ty nejlepší filmy, kterým jsem dal pět hvězdiček, mu něco schází. Nedokážu říci co, ale přesně takhle to cítím, a proto čtyři hvězdičky...(7.11.2007)

Jeden z nejlepších upírských filmů. Krásně využívá všech možností, jenž takový příběh nabízí. Nezapomenutelně působivé je výtvarné zvládnutí tajemné zahrady, jižanských nocí, historické kostýmy, smrtící sluneční paprsky... Je úžasné, jak každý film o upírech vytváří trochu jinou teorii vampirismu - tady je člověk vysát a zemře, ...nebo mu po jednom kousnutí upír nabídne svoji krev a zrodí se nový upír. Nehledě k dobře promyšlenému příběhu se tu setkávají tři hollywoodské hvězdy a jejich masky i role jsou skvělé. Upíři tu jsou krásní, ledoví, bledé tváře s rudými rty a velkými zuby... člověk by se hned taky nechal kousnout, aby nikdy nezestárl... ;-)(21.10.2003)

No, chtělo to dvě férové šance, ale nakonec se u mě Interview vyšplhalo na ty čtyři hvězdy. Ale chci si to sakra přečíst, a to jako že dost. Nějak nechápu, proč se mi tak líbil Perezův Marius v jinak katastrofální a děsně cool Queen Of The Damned (mám pocit, že tu po přečtení díla madame Riceové zatratím, nosič rozlámu a ponechám sobě jen famózní OSTčka:)) a fešák Braďák Louis mě jaksi ponechává klidným. Nejspíš to bude tím, že Interview není bezduchá zábavka (a já se teď potřebuju z rozličných důvodů především pobavit). Ejhle, světlo. Měsíční, samozřejmě. Interview je skvělá studie mysli "nesmrtelných", i když na pořádnou session si asi budu muset počkat na papírové stránky a tlumené světlo lampy - film šel trochu jinam, než by se mi líbilo. Nicméně zdrcující Tom Cruise a děvčátko se zlatými prstýnky místo vlasů a v neposlední řadě i správně děsivý, leč kromě nekolika skladeb samostatně nepříliš poslouchatelný Goldenthal, to dotáhli na těch slušivých osmdesát. A Sympathy For The Devil od GnR může vyvolat jen neskutečně pobavený výraz na tváři diváka - ale ta první sloka tam fakt skvěle sedí... PS: Anne Riceová, těším se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi;)(30.9.2006)

,,Tak vy chcete napsat o mém životě?" ,,Vypadal jste zajímavě. Co děláte?" ,,Jsem upír."..... Nikdy bych nevěřil, že i tento film u mě po létech ztratí svůj lesk. Dřív jsem obdivoval dialogy hlavních postav a herecké výkony, dnes zůstává kouzlo B.Pitta a hlavně K.Dunst. Výprava a hudba jsou v pořádku, jen výkon T.Cruise měl tehdy pro mě větší hodnotu. Každopádně je to spolu s Draculou můj nejlepší vampire film. Teď ale přemýšlím, kde sehnat knížku. P.S. jednu hvězdu přidávám za nostalgii.(30.1.2007)

"Dám ti možnost volby, což je něco, co jsem já nikdy neměl." ♥♥♥ Strhující filozofická esej o smyslu života, když tě jím nemá kdo provázet. Jedna z mála rolí, kde Tom Cruise doopravdy hraje a dokonce bych řekla, že i líp než Bradus. To ale nic nemění na tom, že jsou oba vynikající a Kirsten Dunst jim skvěle sekunduje. Obraz je temný a melancholický, hudba depresivní, kamera sugestivní a scéna v upířím divadle je vskutku monstrózní. A ten třešničkózní konec... "Pleased to meet you, hope you guess my name!"(20.12.2007)

• - V jedné fázi vývoje filmu byla role Louise (Brad Pitt) přepsána na ženskou postavu a uvažovalo se o obsazení Cher nebo Anjelicy Huston. (Morien)

• - K závěru roku 2012 se jednalo o čtvrtý nejvýdělečnější film v žánru horor , 6. s tématikou upírů, 11. nejvýdělečnější film roku 1994 a konečně 464. nejvýdělečnější film vůbec se zohledněním inflace. (chelseaman22)

• - Tom Cruise si vyžádal vlastní privátní kabinu. Na plac pak chodil speciálním tunelem, aby zůstal jeho make-up zahalen tajemstvím. (don corleone)