• Irsko

Drama / Horor

Velká Británie, 2017, 98 min

Paradni lekacky a na konci paradni mindfuck! V kine to pusobilo skvele, ocenuju nevsedni scenar.(30.4.2018)

Autoři by rádi, kdybyste odešli z projekce Ghost Stories s dojmem vypointovanýho dospěláckýho mindfucku. Vy si to namísto toho klukovsky užijete jako tu nejlepší epizodu Bojíte se tmy vašeho života. Víc případů, míň tý omáčky. Pls.(7.6.2018)

Jsem zklamaný podobně jako u Tichého místa. Možná by ty tři povídky fungovaly jako samostatné díly nějakého televizního seriálu, na který bych se nedíval, ale závěrečná xtá variace na stejnou „pointu“ je jen příslib, že to brzy skončí, příslib vysvobození. Martin Freeman je pořád víc zažraný v roli dr. Watsona a jeho epizoda s Otesánkem byla výživnější, kdyby ji natočil Švankmajer.(10.6.2018)

Možná, že anotace dělá tomuhle filmu trochu medvědí službu, protože jsem se díky ní na všechno soustředil jako na horor a nehledal jsem v tom všem nijakou hloubku, nebo skrytou podstatu - prostě jsem si myslel, že to je typická horová sračka s klasickejma klišé, který si tenhle typ filmů prostě nemůže odpustit. O to víc jsem čuměl na konci, kdy mi až přeběh mráz po zádech, protože to ve svý podstatě - to finále - bylo skvělý. Uplně vim, jak jsem si celou dobu říkal, jak by mohl takovej hnusnej tlustej paklíč někoho odhalit/ mít takový koule pouštět se do útrob ženskýho blázince a prostě bejt natolik vyrovnanej člověk, aby to všechno dal. Na konci mi to teda potvrdili, za což jsem byl rád - to, že to je hnusnej tlustej paklíč bez koulí. Osobně nemam horory rád a nijak je nevyhledávám, takže nemůžu moc posoudit, jestli ty lekačky byly dobrý, nebo vlastně dobrý vůbec nebyly, ale za sebe můžu říct, že jsem se celkem bál. Ona ta myšlenka sama o sobě, kdy se někdo sám vydává s rozjebanou baterkou do sklepení, kde někdo běhá, bouchá a hystericky se směje, je prostě debilní, ale tady to mělo všechno vlastně odkazovat někam vejš a tudíž musim zpětně říct, že to hlavu i patu mělo. A co do charakteru profesora Goodmana (tady je skvěle zvolený i to jméno, má to logiku a asi né každej to odhalí), celej film, všechny tři příběhy, všichni tři lidi jsou vlastně jeho kurva krutym zrcadlem a to je na tom závěru fakt krutý. Až jsem ho litoval a to i přes to, že to byl takovej červ. Dostaly mě třeba apaticky stojící rodiče v kuchyni toho kluka, nebo hystericky zakřičený STAY v autě v lese, mrtvolnej odraz v okýnku auta samotnýho profesora, hledání ženský v tom ústavu...tohle všechno, když se poskládá dohromady, tvoří zajímavej celek, ale na vyšší hodnocení by to asi chtělo vidět znov a a ověřit si, jestli to všechno fakt tak fungovalo, nebo to byla jen haluz.(12.6.2018)

Já jsem velice spokojená. Snad poprvé jsem šla do kina na horor, bez větších očekávání a dopadlo to na jedničku. Atmosféra byla úžasná, 3 příběhy, které se dají jakž takž racionálně vysvětlit a i když gradování ve druhé polovině filmu bylo na můj vkus trochu přehnané, tak závěr byl skvělý. Vše do sebe krásně zapadlo a vše se vysvětlilo. Pěkně se z toho nadpřirozena vykroutili a to se mi na tom líbí. První polovina filmu byla úchvatná, jednoznačně 5/5, druhá půlka gradováním začala mírně pokulhávat, ale za mě i přes to 5*. Líbily se mi herecké výkony všechn zúčastněných, hlavně Alex Lawther byl parádní. Všechny postavy byly uvěřitelné a celkově byl film natočen hodně autenticky. Co víc si přát. Je to pěkný kousek který stojí za to pustit si minimálně 2x.(21.6.2018)

Zhruba 80 minut je to nadprůměrný horor, který se, ale v posledních zhruba 18 minutách absolutně podělá. Celý film se skládá ze 3 povídek (k tomu se ještě dostanu) , které ´´ vyšetřuje,, chlápek, který si založil image na tom popírat nadpřirozené případy, kterou odkoukal od chlápka co to dříve dělal taky, ale ´´zmizel,, . První povídka je o nočním hlídačovi, kterého v jakémsi opuštěném ženském ústavu pronásleduje duch druhá o teenagerovi co neudělá řidičák rodičům to zatají a po cestě domů něco/někoho srazí a to ho pronásleduje a třetí o chlápkovi v jehož domě straší. U první chybí pointa u druhé vysvětlení a třetí je taková nemastná neslaná, ale první a druhá mají parádní atmosféru. Chtěl jsem dat 80 procent, ale ten závěr to totálně podělal.(8.6.2018)

Ačkoli se jedná o neopakovatelnou jednohubku, musím být ve výsledku štědrý. Ghost Stories jsou plné prvoplánových lekaček, ale zároveň si drží tajuplnou atmosféru. Tomu napomáhá výborné technicko-řemeslné zpracování. A samozřejmě i tradiční arzenál artefaktů, jako jsou světla, zrcadla a panenky. Velice se mi líbily i masky a vybraná prostředí. Nemá smysl nějakým způsobem vyzrazovat děj. Skutečně tu máme přichystané 3 povídky, které jsou nějakým způsobem spojeny. Jak? To musí divák odhalit sám. :-) No a co se týče herců... ano, Freeman opět válí. :-)(8.6.2018)

• Jaro_slav

Dvě rudý za perfektní bububu řemeslo. Jinak jsem vůbec nepochopil, co, proč a kdo. A navíc jsem se málem posral ze všech těch leknutí.(11.6.2018)

Jednotlivé příběhy nevybočují z průměrného hororového standardu. Nejvíc funguje hlavní idea, která je spojuje. Závěr je přepointovaný a tím pádem lehce fantasmagoricky ujetý. Škoda, že se pánové nedrželi důsledněji myšlenky útěku před vlastním pocitem viny a nepřidávali k tomu další detaily, aby bylo do posledního detailu vidět, jak je to celé propletené.(17.6.2018)

Úvod je skvělý, první a druhá duchařská historka jsou taky skvělé a přesvědčivé. Ale překvapivě od chvíle, co se na scéně objeví Bilbo, jde kvalita do háje. A wanovské lekačky tomu taky vůbec nepomáhají. Poslední třetina plná twistů, které jsme viděli za posledních deset let všude možně, bohužel zlikviduje naděje na nadprůměrný horror.(24.6.2018)

Díky účasti Martina Freemana jsem doufal, že by to nemusela být až taková hororová klasika, s finálním kýčem na konci. Jenomže Ghost Stories vlastně ničím jiným není. Přesto nejsem vyloženě zklamán, ono to bylo vcelku sympatické, občas i trefně vtipné. Po (již zde) vtipném úvodu, přichází první dva příběhy, ty mají atmosféru, napětí, prostě jsou bezesporu výborné! Ničemu nevadí, že obsahují snad všechny hororové kýče, že se postavy chovají tak trochu nelogicky (i když, v té situaci), že jsou v nich obsaženy laciné lekačky a tak dále. Ono to všechno prostě výborně sedí a funguje, navíc atmosféra je opravdu hororová. I díky prostředí, ve kterém byla vyprávěna, ale především prostředí, kde se odehrává, se mi více zamlouvala povídka druhá. Noční les je jednoduše jistota, mozek často vidí i to co není, nebo možná je. Od třetí povídky jsem si zase díky účasti Freemana sliboval nejvíce, překvapivě právě ta byla tou nejslabší, pouze vyplňující čas přechodu k finále a očekávané pointě. Pointa nenadchla, přeci jen už to bylo podobně viděno mnohokrát. Ovšem cesta k ní nabízí ještě několik slušných scén - tady bych naopak ubral ze spěchu a dal této části větší prostor. Mezi tyto scény třeba počítat i tu až Švankmajerovskou... Otesánek, alespoň mně hned přišel na mysl. 70%(13.6.2018)

Mé čekání na pořádný čistokrevný horror neskončilo. Ghost Stories jsou lehkým nadprůměrem, ale ničím moc neoslní. Samotné povídky jsou fajn, zejména ta druhá, to byl asi nejsvěžejší prvek celého filmu, zrovna moc mě ale nenadchnul rámcový příběh, závěr je překombinovaný, nebojím se to říci. Chtělo by to něco ucelenějšího. Vizuálně není moc co namítat, hudba decentní, lekačky jsou takové klasické, prostě to do morku kostí nepronikne a mrazení v zádech se dostaví jen velmi sporadicky. Film spíše pro méně zkušené a ne příliš náročné horrorové publikum. Však taky bylo kino ostatně obsazeno hloučky holek odhadem tak 15-20 let a žádné zděšené výkřiky jsem ani tak nezaznamenal. Tři hvězdy a čiré zlato vyhlížím dál.(9.6.2018)

Jednotlivé povídky v Ghost Stories jsou výborně natočené, nabízí pár opravdu znepokojivých scén, ale nebyly by zdaleka tak silné, nebýt velmi zajímavého spojovacího příběhu. Ten je sice zakončen dost otřepaným způsobem, ale chytře si pohrává s důvěrou v naše vlastní smysly nespočtem detailů ve scéně. Nyman, Freeman a hlavně Lawther hrají výborně. Docela by mě zajímala divadelní hra, podle které je tento film natočen. 75%(10.6.2018)

Třikrát hurá, konečně zase hororový snímek, který není ve stylu naprostých klišé poslední doby a nemá konec, při němž se chytáte za hlavu a říkáte si "Proč?"... Naopak! Ghost Stories mají úžasnou atmosféru, donutí vás bát se i mimo jednotlivé povídky třeba jenom při pohledu na les nebo ... dveře. "Náhodné" opakování jistých motivů vám celou dobu prozrazuje, že jde vlastně o něco víc než jenom pouhé vyšetřování nějakých případů, a tak po trochu šílenější jízdě před velkým finále dojdete neuvěřitelného uspokojení. Já jsem nadšená!(9.6.2018)

Nečakal som od toho vôbec nič len som to zbadal v kine a povedal si horor Martin Freeman to bude skvelé. Mal som pravdu.Začiatok je troška dlhší ale potom ako začnú príbehy sa to skvelo rozbehne. Nie je to presne ten tip ako sú ostatné poviedkové horory to uvidíte sami. Ak by som ich ale mal ohodnotiť tak všetky tri majú za plný a u mňa asi 3,2,1 Čo sa poradia týka. Filmu ale bohužial ublížil koniec ktorý nie je zlý ale mne osobne sa tam proste nehodil. Ale ako celok chválim ja som sa bavil a lakačky boli perfektné už dlho ma tak nemrazilo.(9.6.2018)

85%(10.6.2018)

• aquiver

Párkrát se leknete a u prvních dvou z celkem tří povídek ucítíte i stísněnou atmosféru, k dobrému filmu to ale nestačí. Zkuste se třeba jen zamyslet nad logikou postav... Např. když uvidíte ve sklepě malou holčičku, opravdu na ni půjdete se sekerou? Když vám v lese nepojede auto a ucítíte větší nebezpečí, budete volat pojišťovnu? Nebo to byl vtip? Závěrečná část pak již naprosto nedává smysl a vyústí sice ve vysvětlující pointu, takové rozuzlení by však šlo umístit na závěr libovolného nevydařeného filmu... Není to úplně špatné, je to jen takové laciné a nedotažené, tvůrci chybí zkušenosti. 40 %(11.6.2018)

• KaAjuSshQa

Nemůžu říct, že bych se v kině vyloženě nudil, nicméně ještě před samotným koncem filmu jsem již hloubal nad tím, že ze snímku mám především pocit neuvěřitelně nevyužitého potenciálu jednotlivých příběhů, a že bych snad byl radši, kdyby byly pouze dva a zato obohacené větším prostorem a příběhem.Například druhá storka nevyužitým potenciálem přímo prýštila, v tom psycho baráku se mohlo zůstat o chvíli déle, a co teprv v tom lese, tam bych si hrál s divákem a natahoval to o dost více, ne šup a šmitec, žádná gradace, rychle další příběh, nemáme čas to tam vmáčknout do 90 minut řádně. Příběhy navíc měly sestupnou tendenci co se kvality jich týče, což je škoda, neboť v posledním z nich byl vidět obrovský rozdíl mezi herectvím Martina Freemana a (ne)herectvím ostatních postav. Konečné vyústění zajímavé, ale vlastně pak ve mne vyústilo určitý pocit zbytečnosti celého filmu. Celkový dojem dost rozporuplný, spíš jsem cítil určité zklamání. Možná taky prostě nejsem na ty vícepříběhové filmy.(21.6.2018)

Ačkoliv laciné lekačky pohřbívaly bezchybné budování atmosféry, film mě přesvědčil o své genialitě díky skvěle zahraným a ještě líp napsaným postavám a pointě, která je primitivní a prostá, ale poměrně nečekaná a vysoce efektivní. Nejlepší však skutečností je fakt, že film je velmi propracovaný a promyšlený, takže nepůsobí jako zbytečné béčko, ale jako nové inteligentní dílo, které má co říct.(10.6.2018)

Tři hvězdičky za tři strašidelné historky... Zbytek okolo pro film nefunkční, pro kino nevhodné, britský humor a herci skvělí...(16.6.2018)