Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Marsik

Super nápad. Vtáhlo to perfektně a 85 minut uteče jak nic. Mám možnost čerstvého srovnání s Bird Box a Tiché místo je o chlup lepší. Pokud bude opravdu dvojka, rád zajdu do kina. 80% ()

ledzepfan

Promarněná šance.. Krasinski představuje svět tak jednoduchý a přitom krajně sugestivní až je to téměř geniální.. Problém je v tom, že s jednotlivostmi technikálního typu pracuje ledabyle až lajdácky...což je o to větší průser, že divák nuance sluchu a zvuků důvěrně zná a tak i v drobných nepřesnostech silně cítí, že tohle nějak nehraje.. Jednou skoro stačí aby na zem spadnul špendlík a z dálky se přiřítí potvora..Jindy je zdroj hluku metr před potvorou a ona jakoby si nebyla jistá jestli slyší dobře.. Zvuk se zde prostě chová nekonzistentně a potvory na něj reagují nekonzistentně.. "Dobrá no" řekne si tolerantní divák který si nechce kvůli hnidopišství zkazit zážitek "Budu to brát jako součást hry.." Ale on ten Krasinski svým lemplovstvím mrví ten film víc a víc. Úplně zbytečné lekačky které působí o to laciněji, že celý film se odehrává víceméně v mute režimu a lekání tvoří vlastně jen náhlý ostrý zvuk vynaný o 200% nahoru- haha, hrozně rafinovane, blbečku.. Přitom na několika místech se ukazuje, že se zde dá úspěšně budovat kvalitní napětí (a různé jiné nepříjemné pocity) i pomoci rafinovanějších, filmovějších a kvalitnějších metod.. Čím je ten film blíže konci, tím absurdnější nápady Krasinski sype z rukávu a podkopává tak nohy všemu pozitivnímu co doposud nadhodil.. Absurdně tiché narozené dítě.. Kukuřice v sýpce chovající se jako bažina.. Otázka proč potvory ovládly svět když je evidentně lze poměrně snadno zneškodnit.. atd atd... Jsem z toho zklamaný a tentokrát mi je to fakt líto.. Kdyby to ten mamlas udělal poctivě a soustředěně, mohl z toho být nejlepší horor za posledních 10 let.. Takhle je to jen kulervoucí nápad napasovaný do frustrující formy. ()

EastWicka

Zcela neukecaný, nejlepší horor, thriller, postapo i scifi poslední doby. No, nemá cenu nic víc říkat, jen že jsou to takový nervy, že si okoušete všechny nehty. ()

Num3roO

Tak to opravdu vypadá že loňské Oscarové Get Out roztrhlo po X letech pytel s kvalitními hororovými filmy a Tiché místo je dalším v pořadí. Ticho, atmosféra, hudební doprovod, kompozice, styl, drama, charakter postav a přežití jsou největšími přednostmi tohoto hororu, nikoliv strach nebo hrůza. Tak dokoukejte Avengery a zajdětě na to, jen prosím vynechte popcornové bary neboť tím zničíte tichou atmosféru nejen sobě ale i celému sálu 😁 5/5 ()

hous.enka

Mně se tenhle horor líbil. Baví mě ten typ filmů, kdy se tam neobjevují bubáci, ale režisér pracuje s lidskou psychikou - v tomhle případě se sluchem. Mám ráda tyhle postapo filmy, kdy lidi zůstávají sami, i když vlastně nikdy nejsou tak dočista sami... Jediné, co by mě zajímalo, by byla přítomnost těch mimozemšťanů. Byli to emzáci? Nebo něco odněkud uteklo? Proč? A proč ten sluch? Jinak skvělé, Emily Blunt i celá rodinka byli perfektní. ()

Adasin

Moc hororů jsem neviděla, ale z těch, které ano, je tenhle jeden z nejlepších. Výborně tu funguje napětí a lekačky a navíc je tu hodně skvělých nápadů. Ústřední rodině nelze nedržet palce a pokud se hororům vyloženě nevyhýbáte, určitě na Tiché místo zajděte, těch devadesát minut celkem uteče. Konec mě pak přímo navnadil na případné pokračování. Doufám, že bude. P.S: Takové ticho jsem v kině (ve zcela zaplněném sále - jediná projekce za den) dosud nezažila. Všichni, co měli popcorn (včetně mě) se při jeho jezení snažili dělat co nejmenší hluk a v určitých chvílích "nekřupal" nikdo. 9/10 ()

Vxxx

Už přes měsíc jsem tenhle film v kině totálně přehlížela a nechtěla jsem na něj jít. Dnes jsem vyrazila, protože vše ostatní už jsem viděla. Velká chyba! Tak vystrašená už jsem dlouho nebyla. Já ty horory prostě nemám ráda. Ale co nejobjektivněji musím říct, že je to horor dobrý. Sází převážně na lekavé momenty, ale i celková atmosféra je dost děsivá. Herecké výkony super a fakt jsem ocenila krátkou stopáž :D Líbilo se mi, že jsme se nedočkali žádného vysvětlování a zdlouhavé historie. Prostě takhle teď svět je a tím to hasne. Byl tak před tím a bude tak i po filmu. Vlastně tam není žádná extra zápletka. Nekoná se žádná záchranná mise, prostě se jen přežívá. Jako jo. Palec nahoru. Ale vidět to znovu fakt nepotřebuji. 4* ()

Paxxx.cz

Po filmařské stránce moc fajn film - vše tu do sebe zapadá, jsou tu fajn lekačky a napínavé scény. Pokud chcete v kině navštívit tak trošku atypický a originální film tak doporučuji. Konec možná nebyl úplně top, ale přesto spokojenost...75%. ()

agentmiky

Takový boom okolo tohoto filmu mě jednoduše navnadil, všichni házeli na tento snímek jeden superlativ za druhým. Ale holt ve výsledku jsem spíše zklamán. Musím i tak smeknout před Krasinskim za odvahu natočit horor a také si v něm zahrát hlavní roli. Nápad je stylový, neokoukaný, něco takového jsme ještě neviděli, tudíž tady obrovský palec nahoru. Atmosféru se podařilo udržet na vysoké úrovni, dunivé zvuky od Beltramiho, které nápadně připomínají skladbu "Beast" ze Sicaria, to jen umocňovaly. Po stránce příběhové je zde ale pár ALE. Tak zaprvé, hrdinové se chovají jako absolutní amatéři, v některých chvílích fakticky nechápete, proč tu danou věc zrovna udělali. Dále pak je tam pár scénáristických trhlin, musel jsem si vyhledat zdroj elektřiny pro bezmála tisíc přístrojů, kde se tam vzaly ty hektolitry vody. A hlavně jsem nepochopil, že někdy ty potvory slyšely pomalu zvuk spadlého špendlíku, na druhou stranu si ale rodící ženy a následně křičícího novorozence nevšimnou a prostě je nezaslechly. Závěr docela uspokojivý, triky obstojné, režie obdivuhodná, úžasné exteriéry, ale ty díry ve scénáři to trochu potopily. Za mě dávám 65 % ()

TomX2

Trochu sa odlúčim od väčšiny a s hodnotením idem dole. A Quiet Place síce obsahuje všetko, z čoho by mohol byť dobrým filmom (atmosféra, nápad, herci, vizuálna stránka), ale ja som ho vôbec nezažíval. Možno to je len kvôli tomu, že som nebol na premiére či projekcii v kine, ale najmä v prvej polovici má film strašne nudil. Osudy postav mi boli úplne ukradnuté a párkrát som musel dať pauzu, pretože ma to vôbec nezaujalo a film na mňa nemal žiadny dopad. Druhá polovica už však priniesla niečo, čomu by som venoval aspoň trochu pozornosti, pár momentov bolo vcelku napínavých a zistil som, že sa niekoľkominútové čakanie oplatilo. V druhej polovici však na povrch nevyplávali len dobré stránky, ale znásobili sa tie zlé: Scenár je bohvieaký, len nie dobrý - kopa klišé, kopa nezmyslov, kopa absolútnych bullshits. Možno som do toho vkladal priveľké nádeje, ale pre mňa čistý stred. Nič svetoborné. ()

Korbitch

Nadějný námět doslova zabil scenárista, který je nelogický nudař. Necháme hračku i s bateriemi na stole, dítě necháme jít poslední, půl dne nám někde běhá dcera, nikomu to nevadí, nikdo neřeší...A mohl bych pokračovat. Příšerná sračka! Ještě chybělo pustit jim Elvise. ()

javak810i

Koukám, že to tady asi nikdo neřekne, takže to udělám já. Zklamání! Trailer navnadil na napínavou lekačku s hustou atmosférou a notnou dávkou akce. Nakonec jsem se ale dočkal, alespoň v první půlce, celkem nudného filmu, jemuž žánr "horor" moc nepřísluší. Celý nápad točící se kolem monster útočící na zvuk a nutnosti být potichu by nebyl až tak špatný, pokud by nezůstaly některé věci očividně nedomyšlené. SPOILERY. Proč si nevystlat stěny domu molitanem nebo jistou vystýlkou izolující zvuk? Proč si neudělat přístřeší blízko vody nebo jiného zdroje zvuku, jak to měly monstra s útočením na ruchy nevydávané lidmi? Jak to, že armáda neudělala nějakou zvukovou návnadu a pak ty monstra nevyhodila do povětří? Jak to, že na jejich největší slabinu přijde nějaká desetiletá holčička až po roce a půl? Jak byla schopna Evelyn porodit během pár minut? A mohl bych pokračovat dále. Dávám tři hvězdičky za nápad a už ne tak nudnou druhou polovinu filmu. ()

Praxis

I s minimálním množstvím dialogů se dá udělat hollywoodský film, ačkoliv normálně byste se toho dočkali v nějakém vyhoněném pseudouměleckém ohavnu. Originální premisa, která má jednoduché pravidlo. Když zařvete tak, ... zařvete. 90% ()

Dero

Takhle hloupá a nezodpovědná rodina by nepřežila ani čtrnáct dní na dovolené v Egyptě, natož rok a půl apokalypsy. ()

nirvanafan

Tiché místo mě moc zaujalo svým námětem. Problém je, že většinu toho zajímavého jsme viděli už v trailerech. Očekávala jsem, že se po sto letech budu u hororu i bát. To se bohužel nestalo. Napětí totiž razantně ubývá s přibývajícím náporem neuvěřitelných debilit. Vlastně nejnapínavější je to napjaté očekávání, než se film pořádně rozjede a pak už se víceméně děje to, co se podle scénáře hodí. Nechci to házet zase úplně do koše, protože řemeslné kvality to přeci jen má, ale na druhou stranu už jsem něčím očekávaným nebyla dlouho takhle zklamaná. Takže kompromisní tři. ()

Laxik

Je to fajn. Není to druhý příchod mesiáše ani superoriginální horor a z nějakého důvodu to až moc ukazuje ty své digitání potvory, které měly zůstat ve stínech, v kukuřici a prostě a jednoduše mimo kameru. Efekt Čelisti, znáte to. Ale bylo to fajn. ()

Freemind

Takhle krásně neotřelý horror to mohl být - kdyby Krasinski neumlátil originální nápad naprosto neoriginálním, sentimentálním zpracováním. Přesto si myslím, že se k tomu filmu ještě vrátím, protože obsahuje několik opravdu slušných scén, které skvěle těží s premisy světa ticha, ve kterém musí přežívat hlavní hrdinové. (Jo, a "Tiché místo" je pěkně nudný název. Být distributorem, tak to nazvu "Pšššt"). ()

Alementina

Tak jako John Krasinski nemam rada horory, ale kdyz tohle je jiny kafe. A kdyz to porad vsichni tak chvlili, tak jsem si k tomu konecne nasla cestu i ja, kdyz uz je i pokracovani.  Jen u te uvodni sceny mi nesedi, ze byrodice vysly z obchodu a cekali by az dite pujde za nimi, v ralu by to bylo tak, ze byste hracku polozili a dite by tlacili pred sebou, abyste melijsitotu, ze ji zase nevezme .... proste tak to je, rodice to tak delaji. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu