Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Yoshitsune

Horor roku ??? Noooo né tak úplně, jako důraz na to, že potvory sou nebezpečný a že ticho je základ, to je suprově zpracovaný. Sehranost rodiny, taky na jedničku, Krasinski kdyby nabral trochu váhu, tak bych mu klidně říkal Joel z The Last of Us. To s pískem, bylo také chytrý nemluvě o tom, že příprava na nové dítě, byla také chytře vymyšlená záležitost. Ale, ale je tady prostě cítit ten Hollywood a taky šourek Michaela Baye, a proto postavy, občas udělají hloupé rozhodnutí. Nemluvě o tom, že z celého světa, z celého světa, právě oni přišli na to, jak s nimi efektivně bojovat, právě oni ? Navíc jak vidno, nic se nevyrovná staré dobré brokovnici. Občas postavy, zapomenou na to, jak sou chytrý a udělají debilní a nebo hrdinskou věc, která je prostě zbytečná, ale jasně ono to vypadá hezky. Jako potenciál obrovský, ale hrozně promarněný, takže horor roku, určitě ne, je to fajn zpestření, ale spíš vsázím na Ghost Stories a nebo Hereditary, tyhle na mně působí prostě líp. Ale abych u tohohle nekončil negativně, protože je to fakt super záležitost, tak ten soundtrack, ten je famózní. ()

silentname

Asi dám nakoniec ešte predsa len tohtoročným hororom šancu. Možno to malo za príčinu, že som videl za veľmi krátku chvíľu veľké množstvo skutočne zlých hororov ("Truth Or Dare", "The Open House", "The Strangers: Prey At Night"), ale skutočne som mal toho dosť. A potom príde očakávané "A Quiet Place". Konečne dobrý hororový film. Téma je v mnohých miestach veľmi neotrepaná, Emily Blunt a John Krasinski sú absolútne vynikajúci a rovnako vysoký kredit dávam aj Millicent Simmonds. Dali tomu filmu skutočne všetko, čo to potrebovalo. To ticho je tak silné, že keď nastane nejaký hluk, okamžite to človeka vydesí. A nie otravne. Ale reálne. Atmosféra je tu vybudovaná fantasticky. Plus mám pocit, že aj celkové vyvrcholenie je skvele spracované a film veľmi dobre vie, koľko si môže dovoliť, neprestreľuje zbytočne a pomaly nám všetko odhaľuje a vytvára tak veľmi dobrý film, na ktorý je skvele sa pozerať. Celá časť, kde je Emily Blunt uväznená v dome a má mať pôrod je perfektná. Rovnako aj časť v podzemí, kde sa valí voda. Chválim. Ako som už povedal, Millicent Simmonds bola vynikajúca a je super, že máme možnosť film počuť aj z jej perspektívy. A funguje to skvele. Myslím si, že konečne som zase získal chuť vidieť nejaké strašidelné filmy. Tak dúfam, že ma to neomrzí moc rýchlo. Hodnotenie: A ()

PetrPan

…….12. června 2020 rozhodla Mezinárodní tenisová federace o zrušení ticha při tenisových zápasech od následující sezóny….. ….Při hlasitém skandování diváků během zápasu mezi Raphaelem Nadalem a Tomášem Berdychem došlo k podivnému incidentu, oba hráči se v jednom okamžiku otočili společně tváří k publiku s nesmírnou nenávistí v očích a na několik vteřin se rozhostilo naprosté šokované ticho. Zápas se poté normálně dohrál a oba hráči při tiskové konferenci svorně tvrdili, že jsou se zrušením ticha zcela smířeni a křik diváků je spíš povzbuzuje k lepším výkonům a zcela popírali jakoukoli nevoli vůči obecenstvu….. …Juan Martín Del Potro byl zatčen za napadení diváka…. ….Kam se poděla Serena Williamsová?..... …Wimbledon letos bez světové dvacítky? Po odhlášce Fabia Fogniniho pro nemoc se nejprestižnější tenisový turnaj bude muset obejít bez kompletní světové dvacítky… …Podle nepotvrzených zpráv má masakr diváků na Rolland Garros na svědomí dosud neznámý tvor…. ….QUIET, PLEASE!.....QUIET, PLEASE!.... ()

Pedestrian

Tak koukám, že A Quiet Place nemá se Sicariem společnou jen hlavní herečku, ale i velice podobný hudební motiv. :) Nadšením do stropu úplně neskáču, protože to nemá tolik dobrých nápadů (zvratů) co třeba loňské Get Out a vlastně nebýt opravdu velmi kvalitních efektů (těch 17 milionů dolarů je na tom sakra vidět), mohlo se jednat o nadprůměrné indíčko. Poslední půl hodina už je ale jízda a poslední záběr lahůdka. ()

Happens

Působivý, neotřepaný námět. Psychologické drama, které si hodně hraje se zvukem. Divákovi ale časem začnou vrtat v hlavě otázky, které film zodpovídá ne zcela realisticky a kazí to celkový dojem. Film má potenciál si hrát se strachem jako ve filmu Znamení (Mel Gibson), jenže ze závěru se trochu stane fraška. Poslední hřebíček je ta finální scéna s tím, jak nabije brokovnici. Feministky musí šílet radostí. ()

eLeR

Bohuvďaka, že som na to nešla do kina. Ak by niekto chrúmal vedľa mňa pukance, tak by bolo po nás. Tentokrát kritizovať nemám chuť, takže ... zaujímavý nápad, výborná atmosféra a hudba, herecky vydarené a Krasinski s bradou môže byť. ()

SeBig odpad!

Na nervy lezouci chování postav poslalo celej film pod kytky..absolutně nelogicka mrdka.. svět otom že maj držet hubu a ta piča se nechá zbouchnout? Mute mrdka a to ten začátek vypadal tak slibně. ()

Arsenal83

Film vyslovene pre hluchonemých, väčšina "dialógov" je v titulkách, znakovej reči a pozerať sa musíme na večne uplakanú pani Bluntovú. Navyše je naozaj skoro furt ticho a raz za 20 minút zvukári konečne zapnú repráky, ale ten zvuk je väčšinou odporný. Jedna hviezda za pár počítačových príšer. ()

Chrustyn

Může v dnešní době vzniknout originální horor, který se z větší části soustředí na zvuky a strach z neviděného, oproti filmům, kde se hraje pouze s hektolitry krve nebo lacinými lekačkami? Díky bohu ano a John Krasinski velice mile překvapil. Ve filmu by se určitě našla řada logických lapsů a může vadit postupný převod k akčnější poloze, ale za mě film funguje prakticky celou dobu. Film mě držel v příjemném napětí prakticky po celou dobu, hra se zvuky byla znamenitá a mnohými vyčítaná akčnější druhá polovina, mi naopak sedla a její gradace byla výborná. Od dob "V zajetí démonů" nejlepší horor, co jsem viděl. ()

korbitch22

Hned v první scéně vám dají všechny postavy důvod, abyste je nesnášely. Odpudivá dcera dá nebezpečnou hračku svému bráškovi, tatínek ho tam nechá samotnýho, prostě jde napřed v pohodě, vůbec bych se v takovym světě nedržel dětí jako klíšťat, aby ti fakani něco nevyvedli, přesně jako ta debilní dvojice hned na začátku. Takže chování rodičů první facepalm, chování fakanů druhý facepalm a to je teprve pátá minuta filmu. Potom přichází seznamovací nuda s tím, jak to v tom světě ticha chodí, hned facepalm. Rodiče si do světa, kde každý menší hluk znamená smrt potichu vyšukají haranta, který se má narodit jak tvl? V pytlíku od křupek aby nebylo slyšet jak začne řvát? A věřte mi, že následné vysvětlení porodní místnosti vůbec nic neospravedlní, je to jen stupidní ohrožení dvou přeživších dětí, stupidita šoustajících asociálů, co si prostě musej po smrti haranta zamrdat aby měli další i přesto, že mají pořád dvě. Kreténismus scénáře v tomhle ohledu dělá z postav nesnesitelné mamrdy a bylo mi úplně u píči, jestli všichni ti kreténi do jednoho chcípnou. Když pominu tuhle scénáristickou sračku, našlo se plno famózně natočených scén, plných napětí a skvělých monster. Když už si mě atmosféra dokázala vzít a zapomenout na ty stupidní vidláky, tak to všechno končí jako druhořadý béčkový dvd horor s vypatlanou pointou a zbytečným obětováním. Tohle mohlo být opravdu dokonalé, ale Krasinski nechal postavy jednat strašně hloupě, nadělal z nich nesympatické idioty a místo survivalu ve světě okupovaném monstry nám nabídl komunitu vyšukaných hipízáků, co početím potomka ohrozí celou rodinu. Děsná sračka. Těch pár vynikajích scén to vytahuje na % které to teď má. Potenciál spláchnutý do hajzlu.55%. ()

classic

Kto by to bol povedal na toho Johna Krasinskiho, že je taký vizionársky režisér, lebo predtým by som to sotva prehlásil ? Sympatický herec, ktorého som voľakedy videl v Mariňákovi, alebo v taktiež extra akčnom filme 13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi, ktorý pre zaujímavosť režíroval popcornový kráľ - Michael Bay, tak tentokrát mu na oplátku produkoval jeho výrazný vzostup, lebo ani nie je potrebné zaregistrovať to, že nie je žiadny nováčik na režisérskej stoličke, ale koho úprimnne interesujú snímky, ako sú : The Hollars, či trebárs jeho prvotina - Brief Interviews with Hideous Men ? Až s Tichým miestom zabodoval na celej čiare ! V tomto malom-veľkom horrorovom filme vystupujú iba štyria herci a úplne to stačí na to, aby bol divák v neustálom infarktovom stave. Najprv by som chcel zdôrazniť fakt, že John a Emily Blunt sú skutočnými manželmi, a to len podtrhuje emotívnu atmosféru, alebo tá dievčina, ich dcéra s výčitkami svedomia, je aj v reálnom živote - hluchonemá, a tak nemusí absolútne nič predstierať, hrať sa na niečo, čím nie je. To sú predovšetkým hlavné atribúty, kde sa dbalo na to, že sa to myslí vážne. Všetci podávajú vierohodné, strhujúce výkony, par excellence ! Naopak i práca so ZVUKOM je majstrovská, unikátna, prelomová a nadčasová. Najmä z pohľadu dievčaťa. Pochválil by som taktiež kameru kameramanky Charlote a strih Christophera. Trochu ma nahneval záver, ktorý je až príliš okatý, hollywoodsky + klišé tehotnej postavy, pretože bábätko je samo o sebe hlučné, čo priťahuje tieto beštiálne príšery ! „A pritom TICHO tak milujú” . I napriek tomu - PALEC HORE, ale s odobratou hviezdičkou dolu. ()

Marze

Hraje to na nervy svou jednoduchostí. Nedívejte se na to sami. Hraje to na nervy svou jednoduchostí. Nedívejte se na to sami. Hezky vystavěné napětí nám nedovolí si všimnout děr v logice. Kromě nápadu s tichem jsme všechno už někde viděli. V závěru se objeví béčkové hororové rekvizity jako skřípání, dunění aj. Když se objeví příšera, strach zmizí. ()

heyda

Skvěle zrežírovaný a odehraný horor - to jsme tu dlouho neměli. Sice by bylo fajn poodkrýt alespoň trochu okolní kašičku, jako kde je kdo, odkud se monstra vzala atd. ale nevadí. Rozhodně povedené dílko a Krasinski zaslouží velkou pochvalu. 80% ()

Flego

Z času na čas sa v hororovom žánri objaví snímok, spočiatku pôsobiaci skromne, ale dokáže diváka dokonalým spôsobom vtiahnuť do deja. Tiché miesto je skromný film s precízne vybudovanou atmosférou, kde niečo ohavné ( trochu podobné votrelcom ), s mimoriadne vyvinutým sluchom, zabíja ľudí. Z tohto pohľadu je názov filmu logický, ľudia sa musia chovať nečujne, aby nevzbudzovali pozornosť rovnajúcu sa smrti. Na bližšie neidentifikovanom mieste sledujeme rodinu a jej snahy o prežitie a tvorcovia využili všetky možnosti, kde je nevyhnutné vytvárať zvuky, hluky, plač, výkrik ( pôrod ), len aby postavili pred rodinu ešte väčšie nebezpečenstvo. Možno je to trochu samoúčelné a poplatné filmu, ale dá sa to prepáčiť, dej ide rýchlym tempom, stále sa niečo deje, hoci ide viac-menej o komornú záležitosť, a všetko len umocňuje striedma minutáž. ()

Darneth

Nesnáším horory, poněvadž jsou tupé, nesnáším ani post apo, což je dost často omýlaný téma. Tohle vážení...byla totální libůstka, která polechtá vaše ušní bubínky. Naprosto atmosférická pecka, co dokáže naplno pohltit a rodince budete bez dechu fandit až do konce. Navíc pochvala od samotného Kinga musí být pro tvůrce nejvyšší možné ocenění. Vidím to na trilogii! ()

BMW12

Tak určitě se jedná o originální námět. Ale čekal bych více napětí, ono to začalo být napínavé až od 40. minuty. Také jsem si nemohl zvyknout na absenci zvuku, jako bych se díval na němý film. Nechápu též, proč si dělali dítě, když žili v takovém světě. Ale jako hlavně druhá polovina filmu byla fajn, už se tam toho dost dělo. ()

Jinny

Tiché místo je především atmosférická chuťovka a nějakou hlubší analýzu filmového světa neustojí (rozhodně ne jeom s tím, co vidíme). Ani hororovým klišátkům se film nevyhnul, od lekaček až po ostré zuby mimozemských potvor. Nicméně... klišátka fungují, řemeslně se jedná o dobrou práci a herci zdatně nahrazují to, že o postavách nevíme nic kromě jejich rodinných vztahů. P.S. Dabéři se tentokrát při svojí práci pochopitelně nepředřou :) ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu