Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (Cinemart)

mac000

Bylo by to ještě lepší, kdyby mezi těmi Afroameričany nebyl občas trochu zmatek Who is Who. Ale i tak napínavý thriller s (částečně) nepředvídatelným průběhem a koncem. Zápletka s předvolebním soubojem dvou padouchů je zbytečná a nevyjasní pozadí celé akce. ()

celticek

Není McQueen jako McQueen:) Reálně bych dal tak 3 a 1/2. Zlé to určitě nebylo. Vidět Neesona jako zápornou postavu nebývá zvykem. Černé je tu podstatně více než bílé. Holky hrály dobře. Akce je pomálu, ale snímku to sluší. Kdyby mě na místě činu postřelili, měl bych strach z identifikace DNA. Tady se to neřeší. Asi proto, že nikoho nenapadne, že by na to měly ženy. Nějaké díry příběh má, ale zbytečně strávený čas to nebyl. ()

johnny01

Kombinace několika žánrů nepřinesla úspěch. Námět přitom sliboval vynikající podívanou - hon 4 vdov za penězi a pomstou. Místo toho to je souboj politických kandidátů, romantika, psycho, krimi... Zmateně se tam prolínají časové roviny, je obtížné rozeznat, co je vzpomínka (představa) a co je realita, a pak si složitě domýšlíte, co tím chtěl film říci. K hlavním hrdinům si nevytvoříte vztah a nejzajímavější je samotné plánování a provedení loupeže, což je krátký časový úsek filmu. ()

johnsnow

Od žánru Heist dráma čakám aj akciu a nie iba drámu. Herecky dobré, ale neakčné a uťahané takže som zaspával. Za slabé tri*. Nebyť skvelo zohratej štvorice vdov a toho dedka ktorý fuckoval jak S.L. Jackson tak dám iba 2*. No pozerateľné to je. ()

estik97

Celkem průměrný film, nic závratně oslavného. Myslím si, že stopáž až zbytečně moc dlouhá. V první polovině filmu se vlastně toho moc nestane. Samozřejmě, že Violka to hraje dobře, ale jako celek to úplně světové není. A na to, že Hans Zimmer dělal hudbu, tak teda mohl dostat více prostrou.. ale i to trochu, co tam vytvořil, bylo krásné. Je to někde mezi 3-4 hvězdami, ale spíše blíže k těm finálním 3. ()

SAINTS

Vdovy nesklamali a naplnili očakavania.Scenar je nevyspitatelny a divak nevie čo bude nasledovat .Vdovy maju dobre tempo aj strih,tak sa pribeh nevlečie.Film sa nevyhyba ani teme rasizmu či korupcie v Chicagu,meste s vysokou kriminalitou.Vyborne funguju aj flashbaky a herecke vykony. ()

Ukrizku

Komplikovaný, ale výživný mi připadal scénář první poloviny. Pak už to byla céčková vloupačka s lacinými momenty. ()

jayman

Za mňa výborné. Bavilo ma množstvo nerozvinutých vrstiev a línií, námet mi prišiel neokukaný a emócie sa konali. ()

Danny723

Dobře natočený film, uvěřitelný. Nějaký ten zvrat, i nečekaný. Herecké výkony dobré, neoslní ani neurazí. Jen to tempo mě dost štvalo. Strašně se to táhne, jeden z těch filmů, u nichž vytáhnete mobil a odehrajete si pár her sudoku... ()

Tominni

Přiznám se, že pro mě tak trochu zklamání. Poměrně dobré herecké obsazení, známý námět, ale film tak nějak neví, kterým směrem se dát. Korupcí Chicaga nebo gangsterkou nebo snad drama po tom, co čtyři ženy ovdoví? Výsledkem pak je, že se sice od každého najde trochu, ale nic se Vám nedostane pod kůži. Když k tomu přidám několik ne moc logických kroků, tak z toho vyjde jen průměrný výsledek ()

subic

Viola Davis je hustá holka a věk na ní není vůbec znát.  Colin Farrell taky už hraje jenom takové čučky. Čučku tu má i Liam Neeson, jenže o něm to vlastně celé je, protože on chce se všemi vydrbat, ženu opustit, sbalit prachy a vypadnout. Je to slušné, akorát takové trochu roztahané. 7/10 ()

curil

Původní seriál britské televize jsem neviděl,   na podobná díla nekoukám, ale byl jsem svědkem   českého televizního propadáku "Černé   vdovy" podle jakési finské předlohy,   která byla podle mého názoru inspirována   seriálem BBC. Podobné filmy, kde exhibují   postarší ženy, nepatří k mým oblíbeným, a   tento příběh se přiřadí k těm, které si   už nezopakuji. Škoda, že film postrádá více   napětí a hlavně humoru, promarněná šance.   Téměř sto třicet minut délky je neúnosných,   zvláště, když příběh diváka příliš   nebaví. ()

PlysovyMacko

Zlodejska banda príde pri akcii o život a peniaze co ukradli si gangsteri pýtajú od ich manželiek. Tie si naplánujú vlastnú akciu. Nie je reálne, aby štyri amatérky vykradli bunker v starostovom dome a prešlo im to, napriek tomu, že si to premysleli a vyzeralo to jednoducho. Nejde o akčný film, je to drama. Najviac priestoru ma Viola Davis, ktorá dokazuje svoje herecké kvality ako oklamaná žena, čo musí robiť ťažké rozhodnutia. Film je trosku dlhý a ma par hluchých miest. ()

jokino

Ach jaj a znovu, ach jaj.. Úprimne povedané, jediné, čo nemôžem filmu vitknúť, je relatívna realistickosť, i keď aj tá miestami pokrivkáva.. Nik sa nehrá na hrdinu, nie je tam žiadna šialená akcia s "nesmrtelnými" postavami, nie sú tam zbrane so zásobníkmi, ktoré dokážu nekonečne strieľať bez dobíjania a nie sú tam ani ťažké bitky, kde človek napr.len tak vstave aj po 50 rane, opráši sa a tvári sa, že je v pohode. V tomto zmysle tam nie je nič extra nereálne a okrem skutočne dobrého hereckého obsadenia, tj zároveň asi aj všetko, čo je možné brať ako pozitívum. Film bol inak pre mňa velmi vlečúci sa, nezáživný, úplne zbytočne dlhý a konečná pointa príbehu, sa celkom dosť dopredu dala predpokladať.. Škoda času podľa mňa. ()

jefimyc

tazky fail od mekvina - pritom som ratal ze flynnova pride s dobrym scenarom...ale podarila sa im tak akurat ufnukana sracka, keby aspon zanrovo nakopli film a zachranovali by to klucove sceny, ale tie boli zalostne slabucke. Jeho kolega z britskych ostrovov mekdonag mi teda urobil ovela vacsiu radost...shame on you steve:) ()

solisoli

Jeden s klišé motívov, nemal čím prekvapiť. Nepresvedčivý scenár, ktorý hneď od začiatku pôsobil pre diváka záhadne, nie v tom správnom zmysle. Výber postáv nebol tou najšťastnejšou voľbou, aj keď v dvoch troch prípadoch pôsobivejšom obsadení. Dramaturgicky ploché, žánrovo nedôrazné. Ak sa mal vykonať prepad dobre chráneného objektu štyrmi vdovicami, neznalých tohto činu, príprava mala vyzerať inak ako predurčil scenár. Potom samotný priebeh prepadu bola len ukážka skutku bez logicky a nápaditosti. Za povšimnutie stál, aký taký spád deja. Malá útecha. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)