Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (CinemArt)

Hapretor

Takový herci a herečky a totálně nevyužitý jejich potenciál ... podle mě chyba ve scénáři ... nemá to šťávu nemá to spád ... neni to akční ... neni to napínavý ... jako drama plochý - nezáživný ... odbitá práce ... nevýrazný a zbytečný film ... čekal jsem mnohem více.... zklamání ... ()

Trancetino

1 hod. a 49 min. divák čaká na akciu štyroch žien, ktoré to aj tak poserú. Nedávno oscarová Viola Davis...ďalej hviezdy ako Michelle Rodriguez, Colin Farrell, Liam Neeson a taktiež oscarový Robert Duvall to nezachránili. Tri hviezdy s oboma zažmúrenými očami. ()

BOURQUE

Nedá sa povedať, že scenár by bol zlý. To však áno, že S. McQueen ho dostatočne nevyužil. Mnoho zvučných mien a mnoho hereckých charakterov – a ich správne využitie a rovnováha medzi nimi chýba. Ženská línia je dostatočne silná, ale jedine V. Davis „dokázala“ vybojovať väčšiu pozornosť. Veľké finále nepôsobí grandiózne a po skončení filmu budeme sa spýtať, že prečo to malo 130 minút. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Folky

Potenciál byl vysoký, trailery skvělé a i režisérovi jsem věřil. Bohužel je to nakonec podobně nudné jako jeho předchozí film 12 let v řetězech, akorát to míň jede podle zajetých kolejí korektnosti. Zápletka sama o sobě špatná není ale je podána tak nezajímavým způsobem, že to z filmu nakonec činí pouhou ztrátu času. ()

Faila

Asi si dokážu představit, jak podobný příběh působil na papíře. Dokážu si dokonce představit, že by mě knižní předloha bavila. Ale film mě nedostal ani trochu. Vzhledem ke konkurenci (podobných filmů jsem určitě viděla víc než četla podobných knih) jsou pro mě vlastně Vdovy dost velkým zklamáním. A to i přes to, že v nich hrál Liam Neeson (scény s ním podle mě jako jediné stály aspoň trochu za něco). ()

strikeman

Na celém filmu byly nejlepší závěrečné titulky, respektive píseň zpěvačky Sade Adu. Jinak se jedná o nemastnou, neslanou podívanou, kde se 110 minut nic moc neděje a jakože "akční" konec je předvídatelný jako úroveň každého dalšího filmu Zdeňka Trošky ... 49% PS: Liam Neeson cucající se s černým babochlapem je skutečně zážitek pro fajnšmekry ... ()

helloween93

Pamatuju si, že když jsem byl na podzim 2018 v kině na Halloween, jeden z trailerů před projekcí byl právě na tento film. Moc se mi nechtělo to pouštět, protože jsem se obával, že film bude v duchu femdomu. Vyklubalo se z toho slušné krimi, u kterého kdyby McQueen vypiloval scénář, mohlo to být peckové krimi. Bohužel to zůstalo tak na půl cesty a některé otázky zůstaly nezodpovězeny (co bylo dál s Manningem, propojení Neesona a Farella, vztahy žen po “akci” apod.). Prvně menivaný herec tu hraje asi 10 minut, film táhnou ženy a Farrell jim sekunduje ve vedlejší roli. Vyzdvihnout musím i Neesona, který tu taky zahraje na malém prostoru slušně a Kaluuyu v roli pořádného badasse. Film startoval proti Fantastic Beasts a Instant Family a propadl jak v USA, tak celosvětově, což je myslím trochu škoda. Studio 20th Century Fox od filmu nejspíš čekalo víc. To ale asi všichni. 3* ()

radaza

Pro mě velké zklamání. Film, který neví, čím chce být. Dramatem? Gangsterkou? Navíc trpí současnou nemocí mnoha filmů, chybí střih, je zbytečně dlouhý. Autoři to chtějí moc říct, film se rozpadá a diváci ztrácí pozornost. A nelogičností a oslích můstků scénáře je tolik, že ani všechny nevzpomenu- hlavní hrdinka ví, že je její manžel živý, ale doveze peníze do jeho dílny a překvápko, on na ní čeká. Vdova hraná Elizabeth Debicki se tváří udiveně, když jí muž , se kterým se seznámila na seznamce (erotické nebo zlatokopkové), řekne, že ji nechce jako manželku. Žena, ke které se obratně vnutí na výstavě zbraní , jí koupí na obranu ! 3 Glocky. Postava, kterou hraje Neeson, velmi "překvapivě" není po začátku mrtvá. Rodina, kde se mladý zabije v luxusním sporťáku, nevlastní ani byt, v kterém žije. Postava, kterou hraje Cynthia Erivo se nelogicky objeví v ději a co by nikdo nečekal, stane se 4. členkou gangu. Protože v USA se stačí na potkání zeptat a každý je připraven přepadat a loupit. Linka mrtvého syna má zřejmě zdůvodnit odcizení manželů, protože tradiční "našel si jinou babu" zřejmě nestačí. McQueen by si měl příště ujasnit, co chce vlastně točit a pokud možno to vtlačit pod 100 minut, ušetří si fůru zbytečných problémů, zvlášť když děj nebude trvat 12 let, ale měsíc. ()

anitae

Na Vdovy jsem díky upoutávce těšila, a pak jsem zjistila, že je to další předělávka. První hodina se neskutečně vlekla, pak už to bylo trochu akční, ale zlodějky amatérky mě za srdce nevzaly. ()

DAPDO

Když pominu nesmysl, že si čtyři ženský, který do té doby maximálně vedly obchod, nebo působily ve školské radě, jen tak umanou, že provedou loupež pěti mega, tak to nebylo zase tak dramaticky strašný. No ale já vlastně ani po konci filmu nevím, proč udělali zrovna ten barák a proč jejich manžílci ukradli prachy zrovna těm lidojedům, co je pak chcou zpátky. Pořádný vysvětlení mi tam prostě chybělo. Mužský herecký obsazení bylo super, ale ty vdovy...Ta co hrála polku kdyby neukázala kozy, tak bych myslel, že je to transvestita. A ty dvě černošky mi silně připomínaly sestry Williamsovy. Když pominu tyhle aspekty, tak příběh vcelku jednoduchej, natočenej chvílema trochu zdlouhavě, ale dobře a promíchanej jak jinak než skvělou hudbou od Zimmera. ()

Torgal

Artový heist, ktorý sa vezie na súčasnej vlne genderovej a rasovej rovnoprávnosti. Hrdinkami sú teda ženy všetkých farieb a všetci hajzli sú zas muži (našťastie ale nie len biely). Kým sa začne diať niečo zaujímavé, tak to na môj vkus trvá až príliš dlho a musím pri tom sledovať aj zvláštne flashbacky do života Violy Davis a Liama Neesona (koho už len preboha napadla táto kombinácia?). Zaujímavé poňatie, ale celkovo chladný film, ktorý si ku mne cestu nenašiel. Za zmienku stojí aj vyústenie volebného súboja na pozadí filmu, ktoré je pekne ironické. 6+/10 ()

Biopler

Doterajšie snímky McQueena boli silne autorské a režijne jasne čitateľné. McQueen dokázal priamo útočiť na divákov emóciou, bolesťou, trpkým osudom hlavného hrdinu. Dlhé zábery, ktoré evokovali beznádej, nechuť či prázdnotu činov, patrili do základnej výbavy jeho palety. Widows však už nie sú silne autorský film, skôr podľa hollywoodskej šablóny. Režisér otvorí vo filme veľa dejových liniek a motívov, medzi ktorými prevláda ženská nevyhnutná rebélia, avšak na konci ich akosi neuzavrie. Hlavne príbeh kandidátov ide celkom do kelu a mrzí to, lebo sa im vo filme venuje dostatok priestoru a ich charaktery sú i vďaka veľmi dobrému scenáru z pera Flynn skvele vystihnuté. Viola Davis hraje výborne, ale spojenie s Neesonom je absolútne mimo, žiadna chémia. Neeson hraje postavičku Harryho, ktorý zmizne z pľacu, aby opäť zmŕtvychvstal. Jeho zmiznutie i kšeft mi trochu pripomenuli Leoneho posledné dielo. Keď posúdim jeho konanie, ktoré je nám vykreslené vo flashbackoch s bielym kandidátom a neskôr s manželkou, vychádza mi len logika typu "okradnúť Šavla v prospech Pavla". Nedôveryhodne je tiež vykreslené presvedčenie vdov, že idú "do toho". Akože jeden suchopárny rozhovor so ženou, ktorú som nikdy nevidel, ma má presvedčiť, že idem kradnúť milióny? Flynn je fajn scenáristka, ale toto si zaslúžilo viac omáčky. Hlavné hrdinky ženy však prekvapivo bavia a sú nebojácne. Film je pozerateľný, zaujme invenciou pri natočenom rozhovore v idúcom aute, pričom ako diváci pozorujeme len predok auta ako zahýba do chicagskych zákrut. McQueen mal pôvodne trojhodinový materiál, možno práve ten mal vypustiť, aby celý film mal hlavu aj pätu. ()

Rockerman

Slibný začátek, solidní nápad, dokonce moc pěkný zvrat v ději a přesto z toho nemám úplně nejlepší pocit. Nějak jsem tomu nevěřil. Celý děj se roztáhnul do mnoha koutů a nedrželo to pohromadě. A v samotné akci vdov po gaunerech bylo dost nelogických scén. Fascinovalo mě například, jak rychle se dámy vrátily do hry o uloupené prachy, které se už zdály být ztracené. Za jedno vidění to stojí. ()

PEZ

Ukážka ženskej sily. Fajn heist film, ktorý baví hereckými výkonmi, dobrým castingom a aj zaujimavým zvratom na záver. Avšak najviac do popredia idú ženské výkony, nielen čo sa týka herečiek, ale aj postáv. V dnešnom Hollywoode stále neobvyklé a musím povedať, že sa mi dobre na to pozeralo. Baby boli skvelé, najmä Viola Davis a Elizabeth Debicki. Avšak v kontexte predošlých filmov od Steve McQueena ide o najslabší jeho počin, pretože nemá okrem kinovej zábavy žiadne vyššie ambície. V podstate ide o jeho zatiaľ najrutinnejší réžijný počin. Škoda no, trošku som predsalen čakal od neho po predošlých filmoch viac. 8/10 [#1/2019] ()

Kingjiri

Točit thriller v artovym stylu (a s tim souvisejícim šnečim tempem vyprávění) podle mě vůbec nejde dohromady. Těžko se buduje napětí, když máte většinu filmu tendence usínat. Jediná pasáž, která fakt za něco žánrově stála, bylo akčnější heist finále. Jinak mě moc nebavil ani svět v podobě Chicaga, kde nebyla žádná normální postava, která by buď nevraždila, nekorumpovala nebo nekradla. Radši se fakt kouknu na kdejaký akční béčko s aspoň průměrnou filmařinou než na takovouhle rádoby uměleckou nudnou záležitost. Docela by mě taky zajímalo, kde byla ta Zimmerova hudba, jelikož jsem příliš hudebně podkreslenejch scén moc nezaznamanel. Druhá silnější hvězda za herecký obsazení, finále a msítama zajímavou atmosféru. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)