Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou. (CinemArt)

Chrysopras

Docela zajímavý zvraty a postupné odhalování dřívějších událostí, přesto nakonec takové plytké vyznění. Ale možná to dámy vnímají jinak :-) ()

Axis

Děj má děr jak české silnice po zimě. Ovšem Viola Davis by si mohla zahrát Terminátora a asi bych jí to uvěřil. 6/10 ()

BoredSeal

Pekelná utahaná nuda, snad nejhorší film o loupeži, co jsem v životě viděl. Výborná spisovatelka vyplýtvala další rok svého života na psaní nudného scénáře podle remake místo toho, aby radši napsala další super původní knížku. Obsazení je bohužel taky dost slabé, Viola Davis ještě ujde, ale zbytek je nuda a senior Neeson už by se fakt měl vykašlat na ty akční hrdiny. ()

M.i.k.e

McQueen už byl i v lepší formě,což ale neznamená,že by šlo o jeho nejslabší kousek.Vdovy jsou primárně dobře a chytře napsané a po celou dobu působí uvěřitelně,což o heist movies ne vždy platí.Tady totiž nejde v prvé řadě o loupež jako takovou,ale o příběh 3...posléze 4...žen,které se ocitnou v nezávidění hodné situaci,aniž by na ní z počátku měly nějak velký podíl.Děj plyne pomalu,přesto divákovi nachystá pár slušných zvratů a silných momentů.Herecky všechny převyšuje Viola Davis,ale ani zbytek nijak nezaostává...80% ()

Vyhy

Samotný námět není vůbec špatný, ani myšlenka. Jen to zpracování je nudné, nezajímavé, pomalé, natažené a film nám ukazuje linky lidí, kteří nás vlastně vůbec nezajímají. ()

Figu

Musím říct, že mě docela oslovil článek k filmu. Vdovy, který se rozhodnou mstít za svoje zabitý kumpány, to zní zajímavě. Nicméně po filmu konstatuju, že jsem nečekal až takový drsný syrový drama. Je to skvěle obsazený - třeba Viola Davis, ač to není vůbec nic pěknýho, tak herectví za jedna! Palec nahoru určitě i pro zákeřnýho Kaluuyu, pač to bylo docela krutý. Scénka s vozíčkářem se mi asi vryje do paměti nejvíc. Jak píšu, zajímavej film, ovšem tak nějak zvláštně natočenej, čímž si ode mě vysloužil tři hvězdy a 60% ()

bourec

Od tohodle rejži první film,kterej sem viděl celej.Ten námět je samotnej hodně slušnej,pořád sem ale přemejšlel,co mi to připomíná,až sem si vzpoměl na Černý vdovy.Ale jenom v některejch útržcích,jinak ne.Bohužel film je zpola nudnej,hodně pomalej,a na to,v jakym prostředí se odehrává,slušně uhlazene.Komorní drama,nic víc.50%. ()

Streeper

Za mě je to obrovské zklamání! Očekávala jsem pořádnou dávku dramatu s nádechem akce, ale tak plochý a prázdný příběh/scénář jsem nevidělo už hodně dlouho! Škoda těch hereckých výkonů, škoda těch hvězdných jmen, kteří se upsali k tak nudnému filmu jako je tento. Film nemá vůbec žádný spád, žádnou gradaci, prostě nic. Hlavní hrdinka, jenž hraje Viola Davis je až moc odtažitá, takže si k ní divák nenajde žádnou cestu a nesoucítí s ní. Dala bych tam více prostoru Liamu Neesonovi, aby bylo více detailněji vysvětleno, proč to udělal, proč byl takový apod. Rozhodně se jedná o film, na který se už znovu nepodívám a nebude mě to mrzet. ()

Topco

Nekonvenčne robené scény (za všetky napr. kamera na kapote auta) a naozaj nepredvídateľné twisty. Plus, za toho vestíka mám chuť dať plné hodnotenie :) ()

C0r0ner

Obsahově mi McQueen kdovíjak nesedí, ale s formou to umí v každém svém filmu. Tady se přidal i pěkný scénář, takže se mi Vdovy moc líbily. Nechápu modrá čísla, protože se jedná o propracovaný akční thriller se zajímavou zápletkou, která se snad musí líbit každému, koho zajímá dobrý příběh. 85% ()

Martrix

Pokud by to bylo pojato v akčnějším duchu, třeba jako Debbie a její parťačky, asi bych byl raději. Protože sledovat dvě hodiny přetahovanou mezi dvěma kandidáty na post radního, velmi diletantskou přípravu na zločin a následně asi dva rádobytwisty, než se nějaká ta akce spustí, bylo dost úmorné. Dramatický potenciál byl téměř nevyužit a vztah mezi ženami a jejich muži byl s jednou výjimkou vykreslen velmi halabalácky. Navíc se většina děje motala kolem mě ukrutně nesympatické Violy Davis. Ta jako jedna z vdov, které chtejí získat peníze podobným stylem, jako to dělali jejich zesnulí manžílci, iniciuje celou akci a nakonec si schytá i něco navíc. Mě tento film vůbec nesedl, takže čistě pocitově 2* ()

Wormboy

Scenaristicky a logicky (najma ku zaveru) miestami pomerne kostrbate, ale ako celok viac nez funkcne zobrazenie pribehu niekolkych pozostalych zien svojsky sa vyrovnavajucich so stratou zivitelov rodin. McQueen to dava na istotu, co najma v zavere je skoro az na skodu...ale pozeralo sa to super :) ()

necisty

Vesměs dobře natočený snímek, ale bohužel hned na začátku jsem jim neskočil na jednu zásadní věc, kterou pak ještě zase museli jak pro hlupáky vysvětlovat. Na Elizabeth radost pohledět. ()

Juto

Napriek tomu, že Vdovy nie sú také výnimočné ako McQueenova predchádzajúca tvorba, svojím štýlom to výrazne presahuje akýkoľvek generický veľký štúdiový žánrový film. Je to prvotriedny popcornový thriller. 7/10 ()

angel74

Filmy o loupežích mě obvykle moc neberou, ovšem tohle teda bylo jiný kafčo. Nenudila jsem se ani vteřinku a s napětím čekala, co se bude dít dál. Zásluhu na tom měl nejenom vychytaný scénář, ale i hodně solidní hudba a slušné herecké výkony většiny osazenstva. Tentokrát bych chtěla vyzdvihnout především dámy, i když pánové také nebyli vůbec špatní. Nejvíc mě bavily pasáže, v nichž se zaskvělo trio hereček Viola Davis, Elizabeth Debicki a Cynthia Erivo (ať už dohromady, nebo každá zvlášť). Abych byla spravedlivá, tak musím dodat, že velmi přesvědčivě ztvárnil svou roli i Robert Duvall. (85%) ()

dr.fish

Přes velice slušné obsazení a spoustu dalších trumfů v rukou režisér nedokázal dát dohromady nic než nudu. Nechápal jsem ani motivy jednání lidí, ani ty ženy konající loupež alias dobro.Závěr už mne úplně uzemnil, chyběla snad ještě ochrana sirotků, vdovy se ochránily samy. 50% ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

Kate Winslet, Saoirse Ronan a milostné drama

18.12.2018

Nové romantické drama Ammonite režiséra Francise Leeho (Na konci světa) našlo hlavní herecké hvězdy. V milostném příběhu o dvou ženách odehrávajícím se ve 40. letech devatenáctého století si zahrají… (více)

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

01.12.2018

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

Režisér 12 let v řetězech chystá muzikál

05.11.2018

Steve McQueen (12 let v řetězech) čerstvě dokončil zlodějský thriller Vdovy, který momentálně sbírá nadšené ohlasy kritiků, zároveň už si však oceňovaný tvůrce připravuje svůj další film. Režisér… (více)