Komentáře uživatelů k filmu (215)

 • silentname
  *

  Za seba hovorím, že s výnimkou krádeže evakuačného plánu galérie som sa na filme nepobavil skoro vôbec. Občas sa nájde gag, ktorý je vtipný, no problémom filmu sú hlavne postavy. Postavy, ktoré ma maximálne iritovali. S výnimkou hlavného hrdinu Richarda Prospala. A trošku mi je ľúto, že sa ocitne v takejto situácii, aj keď to nakoniec bude mať isté benefity. Tento film je podľa mňa veľmi slabý. Má málo dobrých momentov, Nárožný je maximálne preafektovaný a Kohák tu hrá idiota, ktorého mu neverím ani v najmenšom. Ondřej Sokol hrá oboch predstaviteľov dobre a môžem povedať, že je tu aj pár dobrých kamerových trikov, no príbeh a jeho komédia ma neberú. S výnimkou evakuačného plánu a keď sa Rambousek ocitne na vyučovacej hodine a budú preberať Arystotela (Ja viem, že sa to píše "Aristoteles" ale Rambousek si myslí niečo iné.) Okrem toho je to ale podľa mňa veľmi nezaujímavé a málo vtipné. Hodnotenie: D(28.7.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Filmů o záměně typově opačných dvojníků je tolik, že každej číňan by měl pro sebe jeden film. První část se mně příliš nelíbila, cítil jsem z toho rádoby humor za každou cenu, hlavně postava Kuby Koháka mě srala a to i přesto, že Jakub mě je jinak velmi sympatickej, až teda na tu Spartu. Mimochodem tím stoupajícím trendem umistovat spartaňský šály a vlajky do každýho českýho filmu, začíná bejt Sparta vlezlejší a otravnější než reklama na csfd. V momentě kdy ve filmu nastane "sokolí prohoz" film začíná působit odlehčeně, zápletka začne být zajímavá, Ondra v obouch rolích působí sympaticky a film jako celek si svižně a zábavně dokráčí do finále. Samozřejmě jsou tam nějaký detaily, které člověka trknou..auto z Bratislavy, asi těžko bude mít spz Prahy, utěk před policí působil spíš divadelně než filmově, ale to jsou drobnosti, jiný zase potěšili, třeba Jarda na prezidentském místě ve škole.(27.3.2016)

 • Fr
  ***

  ,,ZAVOLÁM POLICII!"… „A CO JIM ŘEKNEŠ?“ … „ŽES MI UKRADL ŽIVOT!“... /// Kladem je rozhodně nezdiskreditovaný vobsazení (snad sem ještě můžu počítat Koháka). Pak je třeba přistoupit na Sokolovo herectví (dvakrát), taky Nárožnýho (připomíná mi Macha, Šebestovou, paní Kadrnožkovou i Pepana) a přijmout fakt, že zatímco (většinou) při výměně (záměně) osobnosti sledujeme zábavnou hříčku, tak tady máme hovadinu, která ovšem jedním zhlídnutím neublíží. Pro pobavení davů (?) vrhá do špatnýho světla kantory a policajty, ale jestli mají státní zaměstnanci tímhle způsobem pomáhat českýmu filmu, tak nejsu proti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vidím se dvakrát. 2.) Stará je zničeho nic spokojená (a já nebyl tejden doma). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.11.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Hele strejdo, není to takhle trochu trestný někoho unýst?" Tupý bijec Boban, alias slovenský profesor doktor Pálka, mě bavil ze všech nejvíc. On i dement Melichar měl své zábavné chvilky, stejně jako mafián Vytloukal a vlastně celý policejní sbor, takže já jsem se bavil velmi slušně. Jen těm dvojníkům chvilku trvalo než se rozjeli, ale po výměně identit se z toho stala docela slušná jízda, při které mě ke čtvrté hvězdě donutila vynikající scéna ve slovenštině - "Dé jednotka to je radosť pre každého vodiča."(6.11.2016)

 • Pethushka
  ***

  Na to, že se mi při té první scéně v autě chtělo vzít nohy na ramena a utéct z kina, jsem si film nakonec užila. Kdyby totiž v těch prvních minutách Kohák celou dobu mlčel, bylo by to vtipnější. Věřte nebo ne, před proměnou byl o moc zábavnější život učitele a jeho hudrující manželky, než zloděje, kterého chce dostat do chomoutu sama Simona. Po proměně už je sranda na obou frontách. Sokol si to docela dává a působí u toho přirozeně. Boduje i Etzler, který mi přivodil zřejmě jeden z největších záchvatů smíchu od mé puberty. Jen s Nárožným si nejsem jistá. Silnější 3*(2.4.2016)

 • Fretakata
  ****

  Po vlažnom začiatku to prišlo a ja som sa bavila oveľa viac, než som čakala.(7.4.2017)

 • kulyk
  **

  Hmň hmň hmň hmň... flus mň hmň. Asi tak. Slušné obsazení. Prajednoduchá zápletka. Pokurvené provedení.(11.4.2018)

 • Ony
  ***

  Čekala jsem prostoduchý humor a hodně sokolporna a přesně to jsem také dostala.(16.3.2016)

 • MMR
  *****

  Ano, ohrané téma. Ale natočili to naši, a o to více jsem překvapen. Já se totiž opravdu velice hodně pobavil, dost jsem se u toho nasmál. Česká produkce má u mě malé bezvýznamné plus.(9.11.2016)

 • Spiker01
  *****

  Já si nemůžu pomoct, ale já se smál celej film. Sice hlavně zpočátku to drhne a dialogy stojí za starou bačkoru, ale Ondra Sokol je prostě bourák.(7.11.2016)

 • Hunt
  ***

  Ale jo, odlehčená a nenáročná komedie, která neurazí(16.1.2017)

 • LiVentura
  ***

  Kvituji nápad a Ondru S. v hlavní roli.. Ten jeho ironický nádech v hlase nemůžu nemít.! Ale chtělo to trochu nápaditosti.. trochu více si s tím pohrát... :-)(24.10.2016)

 • kingik
  ***

  A zase jedna záměna. Tentokrát v českém filmu. Říkáte si, že je docela "přesokolováno", pro tentokrát to zkuste vydržet. Věc se má takhle: na světě jsou dva identičtí dvojníci velmi rozdílných povah. Jeden je drzý zlodějíček, druhý je slušným až zakřiknutým středoškolským profesorem. Jednoho dne se tihle shodou okolností vymění a každý z nich zaujme v životě roli toho druhého. Z jejich neplánované výměny samozřejmě pramení řada skopič(ov)in a nedorozumění, na čemž tenhle film v podstatě staví. A kolem nich se motá Nárožný, Etzler, Krainová. Všichni tři jmenovaní jsou herecky hrozní. Kohák jen orámcoval příběh na začátku a na konci. Poměrně dost nevysvětlitelně zmizí ze scény. Sokol 1 a Sokol 2 není vždy úplně jeden od druhého zdárně odlišen, takže při menší divácké nepozornosti nedá moc velký problém se mezi oběma hůře orientovat. Občas se hláškuje, film nijak významně nevypadává z tempa. Ve finále se oba dvojníci nutně sejdou na jedné scéně, takže divák necita očekává technické fiasko, které se ale nekoná. Jiří Chlumský režijně nepropadl, něco extra ale nepřidal. Námět byl přece jen poněkud omletý a extra režijní materiál neskýtal. 6/10(12.1.2017)

 • pepo
  *

  Peklíčko, no 3/10(13.3.2017)

 • SeBig
  *

  Co jiného čekat od české komedie(21.11.2017)

 • Big Bear
  ***

  ,,Tak čau a pozdravuj holky! Od koho? Od sebe!'' ---- No, nebyl to žádný majstrštyk, ale po dlouhé době jsem se celkem párkrát i zasmál. A to pokud se zaměřím na současný stav humoru v českých komedií tak je opravdu slušné skóre. Diváci - Moje tvář má známý hlas by mohli skoro s klidem říci, že se tam kromě Ledeckého a Pazderkové objevili skoro všichni. Sokol hrál ve své dvojroli celkem slušně, ale kdo mně už podruhé celkem zaujal vzhledem ke svému výkonu byla Krainová. Pomineme li její angažmá v Byl jednou jeden polda 1 - 40, tak už ve vybíjené mně zaujala a tady opět. No a králem všeho byl samozřejmě Petr Nárožný v roli mafiána s čupřinou. Jen kvůli němu si to dám někdy ještě jednou. Léta ho nevidíte a najednou pic a objeví se tady a v celkem netypické roli. A připadalo mi, že si ji užil! Filmů o záměnách je spousta, zrovna nedávno dávali v TV - Já nejsem já. Tady je to ale podtrženo totální záměnou, protože oba hrdinové si jsou navlas podobní. 3 ukradené obrazy! * * *(24.11.2016)

 • dopitak
  ***

  Gangsterská ptákovina made in tele tele. Škoda těch přehrávek, nesmyslů a kravin (Nárožný tluče tlusťochovi hlavou o stůl), protože základní nápad je solidní. Jardy nad katedrou si asi všimnul každý. Jitka se Simonou vypadají pořád dobře i po dvaceti letech hraní. A Čtvrtníček pro sychr radši v jiné uniformě a autě :-)(19.10.2016)

 • Dzeyna
  ***

  Já sice Sokola moc nemusím, ale tady mi ani nevadil, což mě vážně překvapilo. Musím taky uznat, že celý příběh je super. Je to celé napínavé, plné akce a trochu i vtipu, takže za mě celkem povedený výtvor.(27.9.2017)

 • Stoka
  ***

  Film bych řadil mezi ty vlídnější komedie, které umí vytvořit i pár akčních scén, noční život a hrst povedených situačních vtipů, které spolehlivě vyloudí úsměv na tváři. Ondřej Sokol zachraňuje Ondřeje Sokola.(8.5.2017)

 • Kamca_
  ****

  Tahle komedie mě moc mile překvapila. Nečekala bych, že mě bude tak bavit. V poslední době mám averzi na český filmy. Většina z nich je totiž dost nekvalitní. Ovšem to neplatí o této komedii. Tady se i hodně zasmějete. Ondřej Sokol mě se mi v hlavní roli líbil a myslím, že mu pěkně sedla. 75%.(9.12.2016)

 • claudel
  ****

  Já jsem čekal oddechovku a přesně toho se mi dostalo. Docela dost jsem se nasmál a ačkoli se Dvojníci nějaké té trapnosti nevyhnuli, tak převládá pozitivní dojem. Téma záměn a dvojníků je pro komedii jako stvořené, takže když se jen trochu šikovně uchopí, aspoň minimální úspěch se musí dostavit. Ondřeje Sokola mám rád především pro jeho divadelní počiny v Činoherním klubu, ve filmech a komediích zvláště se ale taky umí patřičně vyřádit. Dvojníci jsou celkově tak na tři a půl hvězdičky, ale jelikož jsem se bavil víc než dobře, přikláním se k hodnocení směrem nahoru.(29.10.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace