poster

Vzpoura strojů

 • USA

  Maximum Overdrive

 • Slovensko

  Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Horor

USA, 1986, 97 min

 • Wheelcrusher
  ****

  TUHLE "Vzpouru strojů" si rozhodně nechám líbit! I když Terminátoří ságu ýwokuje hned na začátku hláškující bankocetlemat, určitě je to daleko zdařilejší komedie, než T3:) V podstatě hodně podobná šílenost, jak třeba Návrat oživlých mrtvol. Jenom škoda, že tady Stephovi začne po ňákej době taky docházet tvůrčí nafta nebo na co to přemejšlí a v druhej půlce už jsem se pořádně chechtal jen geniálnímu epilogu na dosvětlenou...(29.8.2013)

 • Bloody13
  ***

  King pojal svou režisérskou premiéru (a zároveň derniéru) jako ryze béčkovou záležitost. Tudíž po jeho vlastním a zábavném intru přichází překvapivě nadupaná čtyřicetiminutovka, během níž jsou obyvatelé zdejšího městečka masakrováni všemi myslitelnými stroji. Nejsou to jen auta a tahače, ale i parní válce, elektrické nože, sekačky na trávu nebo dokonce automaty s plechovkami. Tahle část je opravdu nápaditá, zábavná a krvavá. Ta druhá, odehrávající se na benzínce, obklopené nasranými kamiony, citelně zvolní a za doprovodu slavných songů od "elektrikářů" AC/DC (třeba Hells Bells či You Shook Me All Night Long) se opět rozjede až v destrukční koncovce. Takže fajn oddechovka, bez větších ambicí.(11.7.2015)

 • Yardak
  ***

  Brutální béčko natočil King a snad to i tak chtěl, ale ať raději píše povídky a romány:). Když se začíná rodit vzpoura strojů, tak uvidíme hned několik zajímavých scén, jenže pak film postrádá atmosféru a spád - občasné akce na benzínce jsou velmi primitivní, někdy i nelogické. Herci také nic extra nepředvádějí. Někoho alespoň potěší hudba od AC/DC. 2 a půl hvězdy.(26.5.2008)

 • DJ Obelix
  ****

  Jediná povídka Stephena Kinga, kterou si mistr sám zrežíroval, trpí ve své druhé polovině přílišným ubráním na tempu. To je však jediná výtka, kterou vůči tomuto filmu mám. První část filmu je brilantní přehlídkou soubojů strojů proti lidem a 80ky z toho smrdí na sto honů. A celým filmem vás navíc provází hudba výhradně od AC/DC. Takhle si představuji ultimátní béčkovou nálož a jen marně přemýšlím, proč si zrovna tento snímek "nezasloužil" DVD vydání v ČR...(22.3.2011)

 • choze
  ***

  "JEŽÍŠ SE VRÁTIL A JE PĚKNĚ NASRANEJ!" Přejetí parním válcem - jedno z klíčových slov pro tento film na IMDb. Dino de Laurentiis, který už předtím produkoval několik adaptací Kinga jako MRTVÁ ZÓNA nebo KOČIČÍ OKO, umožnil Kingovi natočit si svou povídku Trucks z jeho první antologie Night shift. King zřejmě naznal, že vážný ton povídky převod do filmu neustojí a rozhodl se natočit čistokrevné černohumorné béčko tasící spoustu groteskních nápadů, zničící hodně náklaďáků a dunící muzikou jeho oblíbených AC/DC. Bohužel kvůli mizerně vystavěnému scénáři, kde si logika vzala dovolenou (proč se vzbouřila jen některá osobní auta?), soudržnost celku a tím pádem i jeho zábavnost často upadá. Tirákům trvá věčnost než lidi pořádně osolí a začnou s nimi komunikovat a lidští hrdinové se mezitím dlouho kopou v obleženém motorestu do prdele a jen občas někdo díky svému idiotskému chování zařve. A závěrečná spěšná likvidace hlavního záporáka-tiráku s hračkami je nepěkně odfláknutá (ta zmrzlinářská dodávka slídící okolo mohla být mnohem lepší záporák). Přitom film je opravdu nabitý černými vtípky a vychutnanými scénami jako zvedací most nebo průjezd ulicí zmasakrovanou nejrůznějšími vzbouřenými stroji od sekačky na trávu po autíčko na dálkové ovládání. Kingův režijní debut se ve své době setkal s jen velmi vlažným ohlasem (stál 10 milionů a v USA vydělal pouhých 7,5), King za něj byl nominován na Zlatou malinu a dodnes zůstává jeho jediným režijním počinem, přesto podle téže povídky vznikl v roce 1998 ještě jeden, o třídu horší kanadský televizní snímek TRUCKS. Jinak King se ve VZPOUŘE STROJů mihne na začátku filmu ("HONEY, THIS MACHINE JUST CALLED ME AN ASSHOLE!") a představitelka hysterické novomanželky Yardley Smith dabuje v Simpsonových Lízu.(15.6.2007)

 • Pat Hingle

 • - Po propadáku filmu prohlásila skupina AC/DC, že už se nikdy nebude podílet na žádném soundtracku. (Stanley619)

 • - Muž, kterému na začátku filmu bankomat nadává, je režisér Stephen King. (Dinsberg)

 • - Stephen King natočil film podľa vlastnej poviedky "Náklaďaky". (shimik77)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace