Jack Ryan - Season 2

(série)
USA, 2019, 6 h 9 min (Minutáž: 40–58 min)

Epizody(8)

Po sledování potenciálně podezřelé zásilky nelegálních zbraní ve venezuelské džungli míří důstojník CIA Jack Ryan vše prošetřit do Jižní Ameriky. Hrozí, že Jackovy akce odhalí dalekosáhlé spiknutí, které jej i jeho kolegy vyšlou na misi po celém světě. (Prime Video)

iXtr3m3

Ok, dávam jednu hviezdu dole, ale napriek tomu je to stále pecka seriál. Hviezda je jednak kvôli Rambo poslednej časti a jednak kvôli tomu, že predsa len hon na Sulejmana a USA v ohrození bolo lákavejšie, ako politický triler v druhej sérii. Ale ako som napísal, napriek jednej hviezde dole, stále je to vyslovene pecka, Krasinsky sa nám pomaly približuje k svojej úlohe v Tajných vojakoch z Bengházii, t.j. už ani zďaleka nie je len "analytik", ale ja mu to žeriem všetko aj s navijákom. Teším sa na posledné dve série. ()

Hanys_

Diktátor z Venezuely nahradil teroristy, akce v džungli dost podařená, ale celkově to už oproti s1 bylo trošku slabší. Inspirace Homelandem je tady zřejmá, ale ten fakt kope jinou ligu. ()

mira007

Analytik CIA  Jack Ryan ve Venezuele proti diktátorovi od poloviny vypadal s motivem rukojmí v džungli l jak něco z Ramba a oproti S01, kde stál proti islamistům, to působí méně výpravně, více mimo realitu a vlastně víc jako seriál z televize na odpoledne. Slabší tři hvězdy  a o dvě třídy slabší než S01, ale přesto to jelo ve slušných obrátkách a dokázalo to upoutat pozornost na osm dílů. A chyběla mi doktorka Abbie Cornish (nar. 1982, Austrálie), Noomi na ni neměla. ()

warrenur

Dvojka mi prisla rozhodne zaujimavejsia a asi prvych pat dielov je kvalitativne na stvorhviezdie. Tentokrat Venezuela a schylujuce sa volby. Avsak znacne vojenske a politicke logicke preslapy zvlast v zaverecnych dieloch, ktore tvorcovia az moc zlahcuju, ma rusili. Kazdopadne z prvych dvoch tretin ide o vyrazny posun vpred pred prvou seriou. Vdacime tomu hlavne takmer bournovskej akcii a atmosfere v spominanych dieloch. Ta stoji herecky hlavne na Noomi, a aj na Tomovi Wlaschih-ovi, ktory hral v GoT "faceless man-a" Jaqen-a. Tento sa tu ako zaporak ozaj predviedol a perfektna bola jedna fest blizka paralela k jeho "povolaniu" v GoT. ;) Ked sa dej v druhej polovici venoval uz viacmenej len politickej a korupcnej linii serial stratil svoju atmosferu a pre mna i uveritelnost. Ako celok 65%, zo zaciatku to vyzeralo rozhodne na viac. ()

anatheman

Dle mě možná lepší než první série. Jedná se o skvělou alternativu k Homelandu. Za pozornost stojí především zajímavé postavy a nezastavitelné tempo. Je pravda, že seriál může působit patrioticky, ale některé akty Američanů tuto skutečnost vyváží. Možná bych mířil i na pět hvězd, ale zkrátka něco málo ještě chybí. Uvidíme příště... ()

Ivo

Tentokrát už jen silně nerealistická jednorozměrná skazka o Jacku Dušínovi, jeho soukromém akčním klubu Rychlé Kulky (vzdáleně sponzorovaném CIA), zlém Bratrstvu Venezuelské Pracky a též správňácké lokální seňoritě Haha Bimbi. Všichni si tam celou dobu tak nějak v pohodě dělají co chtějí, běhají kam chtějí, střílejí všechny na potkání kdykoliv je příležitost (od džungle, přes londýnský bulvár až v pohodě vrtulníkem do prezidentského paláce) a nikomu to nějak moc nevadí ... Paní primářka vyměněna za ještě nesympatičtější obersturmbannführerku, tentokrát i se zlým jednookým supervizorem v pozadí. A nikomu nepřipadne divné že kvůli jednomu akbarkamarádovi (t.č. nedobrovolně ubytovaném v paláci) tito nezranitelní členové klubu pozabíjejí desítky jiných lidí - v podstatě jen běžných zaměstnanců, kteří jen dělali svou práci a též mají svůj život, rodiny atd. Ale jsou to jen anonymní zlé figurky v počítačové hře, že ? (na rozdíl od předchozích silně dojemných slzopudných rituálů když jeden správňák úplně stejným způsobem dosprávňákoval ...) Hlavně že se chrabří emeričtí gerojové v pořádku, s úsměvem, nažehlení a se vší slávou nakonec vrtulníkem navrátili domů, do svého obdivuhodného pohádkového království ... s ježkem v bílé kleci ... ()

ER

Je to solidní podívaná,ale pořád je tu dost věcí na vylepšení.jako dějová vedlejší linka s "Uberem",faktografické nepřesnosti typu Venezuela jako největší producent ropy,v Číně se nachází největší naleziště Tantalu apod.Oproti první sérii mi ale druhá připadá živější,více mi sedla,byť se z Jacka stává v podstatě agent zabiják (tady mohli tvůrci ubrat nohu z plynu) a taky je z toho cítit "agitka". ()

bearmeedek

Přesun od islámistů do Venezuely. Opět pěkná akce a jako bonus sem nastrčili ještě Noomi Rapace. Hodnotím o kousek níž, než u jedničky. První série byla ucelenější a plynulejší v podání. Ne, že by to u téhle vadilo, ale když je s čím porovnávat, tak se porovnává. A ten závěr v presidentském paláci Venezuela byl opravdu trochu sci-fi. Jinak počin Jack Ryan pořád super. ()

DaNNy KinG

Druhá řada byla za mě ještě o chloupek lepší než ta první. První díl sice hned nasadil laťku, která už nebyla překonána, i tak si to ale udrželo tempo až dokonce. Potěšilo cameo Imhotepa v roli žoldáka. Skvělá byla také Noomi Rapace či Tom Wlaschiha. ()

Solverino

Jedním slovem otřesné! Neustále smutné psí pohledy Jacka (čekal jsem kdy se rozbrečí), otřesné politické agitky "světového četníka" USA (jak se falšují volby a ovlivňuje veřejné mínění), šíleně schématické a nesmyslné dialogy a chování agentů, vojáků apod., zběsilé a nesmyslné pobíhání po džungli sem a tam, kecy plné patosu a politického blábolení. Celkově hodnotím jako odpornou politickou agitku na kterou se nedá takřka dívat. Jednu hvězdu dávám za "Muže tisíce tváří" ten byl naprosto perfektní! A proč je tam WTF ta hnusná Noomi Rapace! Zase jenom jméno na plakát, nic moc nepředvádí a nekouká se na ní moc dobře. Zbytečné angažmá. ()

Emílio odpad!

Po solídnej nečiernobielej prvej sérii som taký rýchly zošup do lavičiackej žumpy nečakal. A tak tu máme zlého akože pravicového prezidenta, nešťastný ľud, čestnú volebnú protikandidátku a podvečer socialistickej revolúcie ako príslub lepších zajtrajškov. A to prosím vo Venezuele. Kedže umiestnenie príbehu naplnilo kvóty automaticky a nikto by si nič nevšimol, bolo treba prihodiť aj nejakú progresívnu ideologickú ingredienciu. Takže ďalší moloch, ktorý sa vyžral v kapitalizme presviedča plebs, že socík je pre neho to najlepšie. Choďte s tým súdruhovia do prdele. ()

Caan

Druhá řada má solidní náběh na dobrou podívanou, ale nakonec silně pokulhává jak za sérií první, tak i za libovolnou sérií Homelandu, který se nabízí jako adekvátní srovnání. Za první sérií zaostává především dost profesorským a nudným zpracováním, kdy vás prakticky žádná nechytne takříkajíc za koule a nehodí je přes půl místnosti. Všechno je polovičaté, málo nápadité a silně to zavání béčkem. Spoilery, spoilery!!!! A pak přijde strhující finále, kde si partička rogue agentů zaletí vrtulníkem do prezidentského paláce suverénního státu (!!), kde je v klidu nechají přistát, přiběhnou k nim asi tak tři stráže, pak se těžce probojují přes další tři stráže až na prezidentskou párty, kde v místnosti plné desítek lidí začnou střílet na další tři stráže, kterým jen tak mimochodem asi nefungují vysílačky (nehledě na to, že nikde evidentně nejsou žádné kamery, takže celý přepad prezidentského paláce (!) probíhá v režimu překvapení), aby se dostali k zajatému agentovi i samotnému prezidentovi. Jako WTF? Tahle šílená absurdnost celou sérii poslala do kytek a scénáristy doufám do scénáristickýho očistce. Hrozný. Šílený. ()

Heywood

Držím si svých 75%, přestože to tempo zde upadlo a příliš prostoru se vyplýtvalo na diktátora a lidi kolem něj. Pohádka o skvělých USA tu dosahuje maxima (těžko asi cizí helikoptéry by jen tak letěly nad prezidentským palácem, ani Venezuela není beze zbraní), ale zápletka opět výborná, opět skvělé pátrání s překvapivým, ale o to důvěryhodnějším koncem. Vstup Noomi zápletku oživil, Imhotep (Arnold Vosloo) také, a výkon Kellyho stoupal každou další sekvencí. Škoda, že realita ve Venzuele je opačná, než je tento seriál (osobně jsem navštívil, a je to bída). Jordi Mollá si na ty padouchy asi udělá ochranou značku. Po jedničce tahle sezóna stále držela glanc. ()

Sebule

Ne že by to bylo špatné nebo nudné, ale prostě to množství zápletek, vedlejších postav, bylo už toho hodně a člověk má co dělat, aby si to pospojoval. Plno věcí nedávalo smysl a chování postav občas úplně nereálné a celkově to na mě působilo tak nějak zvláštně, nebylo to uvěřitelné pro mě. Akce byla výborná, herecky taky výborné, ale ten scénář... Radši se držet jedné věci a udělat ji pořádně a ne míchat všechno dohromady, škoda no, i když druhá půlka byla lepší. Hodnocení: 6,5/10 ()

mire.k

Slabší než první série. Místy nudí. Ty proslovy jsou zbytečně protáhlé. Jde to, ale setupná tendence je vidět. Navíc trochu průhledný konec, překvpení se nekoná. ()