Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci. (Falcon)

ivan bohatyr

Docela dobré, hodně barevné, nenudí, občas nějaká ta sranda, ovšem na můj vkus strašně moc zpívání a tancování. To zrušit, udělat to více komediální a mohl to být výborný film. ()

MikyAff

I když jsem se na novou adaptaci Aladina nijak netřásla, tak jsem velmi příjemně překvapená! Will Smith skvělý jako vždy a i představitelé Aladina a Jasminy byli více než uspokojiví. Opička a koberec jakbysmet. Vtipné scény se zde najdou a přestože je těch hudebních možná o trochu více, než by chtělo, dá se to překousnout. Obzvlášť v těch s choreografií, protože ta je vážně ohromná a za ni klobouk dolů. Nejspíš tu mám adepta na zpracování, které mě baví víc než originál. ()

tnp101

Kdyby mi někdo řekl, že mě odrovná zrovna hraná předělávka Aladina, asi bych se mu vysmál do obličeje. Nezbývá mi nic jiného než smeknout, protože se mi stává zcela výjimečně, že by mi vůbec nevadilo dát si opáčko, jen abych mohl pobýt v tom krásném světě další dvě hodiny. Celé obsazení patří mezi nejpříjemnější, co si za hodně dlouhou dobu pamatuji. Will Smith jako džin byl výborný, Marwan Kenzari výrazný padouch, ale ovace posílám ústřední dvojici, s pro mě neznámým, ale ohromně sympatickým Massoudem a Naomi Scott, která je stejně tak krásná a půvabná, jako skvělá herečka a zpěvačka. Když jsem načal ten zpěv, ačkoliv se můj hudební vkus pohybuje na úplně jiných frekvencích, písničky jsem si moc užil a nestyděl bych si je poslechnout nezávisle na filmu. Když pominu skutečnost, že se nejedná o původní materiál a hnidopišsky vytknu, že vlastně nepřináší nic nového, nemám moc co vytknout. Vše šlape jak hodinky. 80% ()

noriaki

Já vím že nejsem zrovna cílovka, ale dobrou pohádku si umím vychutnat. Aladin k ní má hodně daleko. Připomněl mi to málo co jsem viděl z bollywoodu, čili často se tančí a ještě častěji zpívá. V celých dvou hodinách ale není ani jedna opravdu dobrá písnička, a ani žádná zapamatovatelná. Mimo hudební scény táhne děj nekonečný proud drobných gagů, narážek, vtípků a pomrkávání. Když se tenhle příval vyčerpal, nastoupil Will Smith a zařadil další rychlostní stupeň. Z Aladina jde velmi, velmi vzdáleně cítit styl Guye Ritchiho. Kdybych ale jméno režiséra neznal, nikdy bych ho neuhodl, takže si to možná jenom namlouvám. Vizuál osciluje někde mezi "vypadá to jako z pohádky" a "tahle barva snad ani neexistuje, ne?" Rozpočet byl skoro dvě stě miliónů dolarů a na výsledku je to vidět. Bohužel se skvělým, ale občas přepáleným džinem je to asi to jediné, co na filmu stojí za vidění. ()

geklon

Zastavím se jen u jedné a opravdu neopomenutelné chyby a to je výběr hlavního záporáka. Marwan Kenzari nemá ani na jednoho ze čtyřiceti loupežníků, proč mu dáváte tak velké sousto, které není schopný zvládnout. Takovýhle ikonický ničema potřebuje charisma a schopnosti Michaela Shannona, Joaqina Phoneixe, nebo Tim Curry. ()

venison

Myslela jsem si, že verzi Aladin (1992), kde džina dabuje Robin Williams, nemůže absolutně nic ani zdaleka dostihnout. Opak je však pravdou a Guy Ritchie ukázal, že umí dělat i výpravné pohádky pod taktovnou Disneyho. Aladin a Jasmína mi nepřišli příliš charismatické postavy, ale bohatě to vykompenzoval Will Smith jako super cool rapující džin. Písničky dostaly nový, modernější kabát, virtuální bordel dokázal epicky vykouzlit pořádnou greenscreenovou zábavičku. Určitě si ještě někdy pustím znovu. ()

lykan9

Velmi příjemná pohádka, která je sice více cílená pro děti, ale ani dospělý se nemusí bát na tento film zajít. Will Smith to občas v roli Jina přežene, ale jinak je po většinu času moc vtipný a zábavný. Ostatní mu velmi dobře sekundují. A co se týče dabingu jak mluveného slova, tak písní, ten je výborný. Samotný bych na tento film asi nešel, ale jako rodič, tento film velmi doporučuji s dětmi. ()

hroubek

Parádně vysoustružený blockbuster, kde je všechno na správném místě. Po prvních trailerech jsem filmu nevěřil, a bál jsem se že Guy Ritchie natočí další komerční průšvih. Na konec to všechno dopadlo dobře, a film se povedl a je zábavný. Ritchie si to hezky pohlídal, sice tomu chybí výraznější autorský rukopis(u pár akční scén je vidět jeho styl a totéž platí pro některé dialogové výměny), ale na druhou stranu má Ritchie po dlouhé době úspěšný film. Je to něco za něco. Velmi mě potěšilo, že film sám osobě vypadá nádherně. Po vizuální stránce je to pastva pro oči, hodně moc se mi líbila práce výpravy, kostýmy a všelijaké detaily, díky kterým jsem měl pocit, že jsem v pohádce. Velkou pochvalu si zaslouží obsazení. Will Smith je tahounem filmu, a krade si spoustu scén pro sebe. Mena Massoud je jako Aladin naprosto přesvědčivý a dobrý. Naomi Scott je nádherná a je radost na ní koukat. Marwan Kenzari svého záporáka zvládl s přehledem a svojí roli si užívá. Hodně velkou radost mě udělala Nasim Pedrad, kterou vždy rád vidím. Film šlape, jako švýcarské hodinky, a jediné co ho sráží je délka a muzikálové čísla, kterých je o trochu více, než je třeba, a bez nich by byl film lepší. Aladin je hezký a dobrý film, a jako odpočinková pohádka funguje velmi dobře. ()

SamVimes

Je škoda, že místo nového zpracování příběhu o Aladinovi jde o poměrně doslovný remake animáku. Ale zadání nebylo "film o Aladinovi", nýbrž "hraná verze disneyovky", takže to Ritchiemu nemůžu dost dobře vyčítat. Herci jsou až překvapivě dobří (včetně v trailerových reakcích kritizovaného Willa Smithe), výprava nádherná, choreografie promakaná. Snad jen písniček je až příliš v poměru k ději a jedna nebo dvě by se v zájmu lepšího tempa klidně daly vystřihnout. Rukopis Guye Ritchieho je tady silně upozaděn, ne že by nebyl vidět vůbec, ale rozhodně nebije do očí jako v jeho autorštějších filmech, tohle je přeci jen v první řadě disneyovka. ()

ZeroCZ1233

Původní Aladdin patří do zaprášené klenotnice, v níž je uzavřeno několik animáků, jež definovali mé dětství a i dnes, když ho z té klenotnice vytáhnu, tak vždy uzřím ten nezpochybnitelný lesk, jenž mě tehdy tak omámil a stále omamuje. Tudíž byly mé myšlenky ohledně hraného remaku skeptické a odtažité společné s tužbami, ať to dopadne lépe jak průměrný Dumbo, aspoň na úrovni překvapivě svěží Knihy Džunglí. Nyní po zhlédnutí mohu soudit, že se vydařilo. Když překousnete prvních pár minut, kdy to těžce připomíná videoklip z produkce T-Series s domněnkou, že střihač omylem vyřadil scény, jež svou absencí kazí přirozenou návaznost scén a schválně namáhá divákův smysl pro domýšlení důležitých informací, tak po rozjezdu dostanete příjemné ztvárnění dnes už legendární klasiky. Casting ústřední dvojice si sedl velice vkusně, chemie Aladdina s Džinem, tedy jeden ze základů s nímž původní animák pracuje, funguje i zde. Samotný Will Smith, k jehož ztvárnění (a hlavně vzhledu) byl internet na míle daleko od slova nadšení, nakonec svou roli zvládl a to mimo jiné i díky tomu, že se Williamse nesnažil napodobit ani překonat, vložil do toho svůj osobitý styl a kouzlo a dopadlo to velmi chvályhodně. Soundtrack a prostředí si udrželi správně orientální téma, jež je dotaženo vizuálem založeným na zvláště pestrých barvách, jež po staletí ono prostředí v naší kultuře definuje. Důležitá muzikálnost tvořena skvělými původními songy je posílena o nová hudební čísla, jež svou kvalitou sice nedosahují původní geniality, ale snadno zapadnou a svou nápaditostí neruší, právě naopak. Ruka režiséra Guye Ritchiho je však rozpoznatelná málo, svůj um ukázal je v několika scénách, jinak se z 90 a více procent drží osvědčeného a nenáročného režisérství. Tento aspekt možná přidal do mlýnku protikladů, jimiž je Aladdin s velkou frekvencí protkaný. Tam, kde jsou postavy a jejich ztvárnitelé skvělí a dobře vybraní (Aladdin, Džin, Jasmine) se vynoří postavy ploché, charakterově vykastrované a castingem nezvládnuté, ať se herci snaží sebevíce. Do této skupiny patří například Jafar, jehož původní ulísanost, slizkost a hamounství je zde nahrazena člověkem, jenž jakoby tyto vlastnosti parodoval a to ještě průměrně až podprůměrně, dále také Sultán, jehož roztomilá komickost je vyměněna na špatně skrývanou senilitu. Protikladné je i výprava a cgi, tudíž v jedné scéně máme nádhernou scenérii plných nádherných barevných kostýmů zasazených do zeleným plátnem vkusně tvořených kulis, když tu náhle o pár scén dál dostaneme kostýmy jak vystřižené z Barrandovem vysílaného Velkolepého století a cgi hodné uplatnění jako přijímací video na školu tohoto zaměření. Nakonec a dohromady se jedná o slušně a neurážející remake, u něhož jsem se bavil a to je u této kategorie asi to nejdůležitější. 7/10. ()

Sany33

Nového Aladina by sme mohli považovať za najlepší príklad porekadla “Don’t fix it if it ain’t broke.” Oproti originálu sa zmenilo naozaj málo vecí, čo je len dobre, pretože väčšina zmien nesadla dobre. Finálny zážitok je ale stále magický. Will Smith je skvelý Džin a vizuálne efekty dokázali v mnohom tromfnúť animáciu. Jafar je najväčšou slabinou príbehu, no láska medzi chudobným chlapcom a princeznou z paláca nikdy nestratí čaro. A to ani v hranom kabáte. Čerešničkou na torte je pre mňa soundtrack o ktorý sa postaral Zayn a teda musím dať plný počet hviezd aj napriek pár minelám. 90% ()

LEGACY

Typická disney muzikálovka, která zvedne náladu. Není to takový odvar jako třeba Vaina nebo Tangled, ale potěší to. ()

JustMeeKatie

Takhle si představuju, že mají vypadat všechny live-action remaky, které Disney do budoucna chystá. Nový Aladin se sice drží původní animované pohádky a samozřejmě zahrnuje i oblíbené a známé písně, ale zároveň se tvůrci rozhodli to pojmout trošku jinak (tzn. originálně) a člověk tak má pocit, že nekouká znovu na to samé, ale na něco úplně nového. Guy Ritchie má ode mě palec nahoře za velice dobře odvedenou práci - kdo by si pomyslel, že režisér spíše akčních filmů dokáže natočit takový krásný fantasy film? Líbí se mi i obsazení, které tvoří hlavně neokoukaní a sympatičtí herci. Ikonického Džina si nemohl zahrát nikdo jiný než ikonický Will Smith. Sám sice v jedné talkshow říkal, že nad přijetím této role váhal, protože Robin Williams (kreslený Džin) se nijak překonat nedá, ale myslím si, že mu Smith svou verzí vzdal hold a nedovedu si představit, že by Džina hrál někdo jiný (prostě mu perfektně sedl). Body dávám i za pár nových písní, z nichž mě asi nejvíc uchvátila "Speechless", u které doufám, že v nadcházejícím roce získá nominace za nejlepší píseň. ()

mkubalikova

Po sérii horších až špatných hraných pohádek se to konečně podařilo. Disney svěřilo oblíbenou látku nepravděpodobnému režisérovi a do role Džina obsadila skoro vyhaslou hvězdu a oni upekli svižnou, vtipnou a vizuálně strhující pohádku pro celou rodinu. 🙈 80% ()

dragon94

Aladin byl film, na který jsem se původně nechtěl ani podívat. První trailer mě totiž natolik odradil, že jsem ztratil jakýkoli zájem o tenhle projekt. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem se na snímek nakonec podíval. Aladin mě totiž absolutně strhnul a užil jsem si doslova každou minutu toho filmu. Celý film měl vynikající tempo a naprosto senzační audiovizuál. Bylo tam napětí, byly v tom emoce, herecky i pěvěcky to bylo také velmi slušné. Navíc má film oproti Lvímu králi obrovskou výhodu, protože si nesnaží hrát na reálné dílo, a tak si zachovává i ujetější vtípky a hlavně svou magickou atmosféru. Já tomu asi fakt nemám co vytknout. Já jsem s filmem skutečně plně spokojen. Zatím nejlepší Disneyho hraný remake. 5* 92% ()

JohnSmith

Moc hezky natočená pohádka. Až se divím, že to točil Ritchie, upřímně mám radši jeho jiné filmy. Je to fakt vyloženě pro děti, spousta barev, písniček a opravdu výborná hudební vystoupení Willa Smithe, ale mě to kdovíjak nezaujalo. ()

LizianShaw

Tak jo, bál jsem se pohádky a ještě k tomu od Disney, že to bude přeslazené, ale Guy Ritchie je prostě záruka kvality. Ano, nemám rád zpívání (a tady je ho dost) a první polovina o dost překonává tu druhou, ale i přesto jsem se hodně zasmál (hlavně díky výtečnému Smithovi) a zbytek obsazení (+ krásná Naomi Scott) to taky skvěle uhrává. A Marwan Kenzari umí nasadit výraz Jasona Stathama ještě lépe než samotný Statham. 9/10 ()

svobik

Ritchie čaruje! Tohle bych fakt nečekal, Aladin je v mých očích jeho nejsilnějším filmem za posledních minimálně 10 let, ne-li víc. Vtipná, rychle odsýpající záležitost s výborným Smithem, magickými momenty a velmi dobře fungující romancí. Vlastně nebýt tam písničky, možná bych přisypal i tu pátou hvězdu. Milé překvapení s několika ikonickými scénami. ()

blackJag

Disney ufikl Ritchiemu kuliska a myšák je hrdě nosí v těch svých lopuších... Ritchie v tom vůbec není cítit, proč vůbec tento režisér? Bezpohlavní styl, ve kterém je film odvyprávěn, by zvládl pokyny programu plnící poletucha, co má na starost klapku... Díky bohu za Smithe a jeho šmoulího džina, nebýt jeho, tak fakt nevím, Aladin, ale kouzla zbavený, totálně. 50% ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (více)