Aladin

Scénografie:

Gemma Jackson

Kostýmy:

Michael Wilkinson

Aladin je co se standartu disneyovek týče nijak nevybočující, místy snad až příliš sterilní pohádka plná rozmanitých barev, triků, a orientální výpravnosti. Není však vůbec špatný. Jak je ovšem zdařená hudební stránka věci (z velké části jde o muzikál) neposoudím, neb jsem film viděl dabovaný a české přepracování písní bývá přece jen slabší. Těší mne, že se Ritchiemu podařilo propašovat do filmu nějaké skvěle akční momenty (počáteční i finální honička v a nad ulicemi nádherného Agrabahu jsou skvělé), ale zároveň film vybalancovat tak, aby nešlo o nepovedený paskvil. Až na přestřelenou stopáž jsem vlastně docela spokojený. Musím říci že jsem už dle trailerů měl tak trochu předsudky ohledně toho, jak bude výsledný film vypadat. Will Smith vypadal jako modrý Džin tak nějak podivně, navíc se mi Guy Ritchie na adaptaci oblíbené disneyovky moc nehodil. A hleďme, výsledek je vlastně docela fajn. Aladin je nakonec jednou z těch povedenějších variací na kreslenou klasiku.(22.5.2019)

Já se opravdu královsky bavil. Jen Disney umí udělat pořádný rodinný film, který není infantilní. Paradoxně filmu ubližují 2 věci – přehnaná délka a nesympatický hlavní protagonista. Na druhou stranu Guyovo audiovizuální pojetí byla pastva pro oči i uši – člověk dle předlohy čekal, že se bude jednat o opulentní podívanou, ale Guy Ritchie dokázal nadávkovat přesně to správné množství, aby to divákovi nepřišlo už příliš. A třešnička na dortu? Will Smith! Jeho pojetí Džina je opravdu svěží a role mu sedla jako ulitá – veškeré obavy se rozplynuly po jeho prvním muzikálovém čísle a prvních vtípcích. Ostudu Robinu Williamsovi rozhodně nedělá. Za mě oba palce nahoru! 80%(22.5.2019)

Nová filmová doba a s ním i nové digitální publikum zákonitě potřebuje k životu nové moderní zpracování Aladina. Zpracování, které hýří barvami takovým způsobem, že se podle něj dá vybírat nová televize. Hodně lidí této pohádce natolik podlehlo, že začalo otvírat jednu láhev za druhou až místo setkání z Ginem se setkali s protialkoholní. Tady k otevření láhve vybízí zejména první část filmu, která nás seznamuje s hlavním hrdinou, princeznou, sultánem, hajzlem, opičkou a je to tak trošku nuda i když otvírací honička při který si hlavní hrdina zpívá není úplně marná. To podstatný se začně dít až s vypuštěním modrýho Will Smitha. Jeden efekt stíhá druhý, nápady se nešteří, někdy mě to až přijde až digitálně přehuštěný, ale oči maj pořád co sledovat. Samotný příběh taky začne mít větší spád, když se do příběhu s větší vervou přihlasí zlo, aby se pokusilo o souboj s dobrem a láskou. Když bych přemýšlel o tom co si kdo z filmu veme, tak u dětí je to jasný, je to prostě moderní pohádka s ambicí pobavit i dospělé. My starší kluci jsme v pohodě, máme tam hnědookou Naomi Scott a to nám bohatě stačí k tomu aby jsme nelitovali peněz, děti tam maj krom pohádek i zvířatka a samozřejmě romantická linie pro holky rovněž nechybí. Jak je to s hlavním hrdinou neumím říct Mena Massoud měl na mě moc velkou pusu i oči. Na své si přijdou rozhodně milovníci karnevalů, protože příchod Aliho do města hýří barvy, tancem, zvířaty, lidmi, prostě pompéznost osobně.Will Smith po delší době na českým plátně nového Aladina táhne, což je především díky digitálnímu pojetí Gina a jeho kouzel- těch především (což nemyslím vůbec zle ). Na to jak jsem se toho bál a čekal že mě kýč dobije pod sedačku jsem byl velmi mile překvapen, že se dá udělat v dnešní době pohádka jejiž sledování se nemění v horor. Někde na hranici mezi 3 - 4 *(22.5.2019)

• - Natáčení snímku Aladin probíhalo v ateliérech Longcross a Arborfield ve Velké Británii, a také na jihu Jordánského hášimovského království. (Zdroj: Falcon)

• - Tým vizuálních efektů vytvořil celkem 40 minut animací a předběžných vizualizací hudebního čísla „Prince Ali“, aby měl tvůrčí tým lepší představu o rozsahu choreografie, kterou si celá sekvence vyžádá. (Zdroj: Falcon)

• - Tom Hardy byl zvažován do role Jafara (Marwan Kenzari). (MeanWhile)