Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci. (Falcon)

PavelVanekArt

Je to pohádková kokotina, ale potahal to modrej černoch v lampě, špičkový technický zpracování a hlavně rukopis Ritchieho. Už to nikdy nechci vidět. 4* a.k.a 70% ()

pakobylka

----- "Už pár tisíc let mi nebylo tak trapně !" ----- No ... co se mě týká, cítila jsem se trapně jen trochu a občas, nicméně musím říct, že "Aladin" měl na to, aby se stal tím správným výpravným pohádkovým příběhem se spoustou magických kouzel v krajinách bezbřehé fantazie ... pokud by se od první do poslední minuty usilovně nesnažil zapřít svou historickou epochu a proměnit se sice ne v prince, ale v Aladina 21. století. Takže zůstal jen trochu přízemním zlodějem s ambicí ukrást si pro sebe úspěch, který mu nepřísluší. ()

campix

Nejsem až takovým fanouškem předělávání klasických animovaných filmů do hrané podoby. Technika je sice v dnešní době na skvělé úrovni a filmy tak vypadají opravu k světu, ale je to pouze čistý kalkul, který brání vznikání originálních filmů. Zároveň si tyto filmy k sobě stahují skvělé tvůrci, kteří tak chtě nechtě musí občas natočit něco takového, aby studio nebrblalo a později si mohli natočit něco zajímavějšího. V případě Aladina to tolik neklaplo, jelikož i když to vypadá opravdu skvěle. Všechno je barevné a nápadité, herci sympatičtí, tak je tu jedna základní proměnná, kterou se nepodařilo převést do nového kabátu. Tou je naprosto jedinečný Robin WIlliams v roli Džina. Will Smith mu bohužel nesahá ani po kotníky. Sice to není tak hrozné, jako z trailerů, ale bohužel. Studio se nažralo, tak snad nám Guy Ritchie příště naservíruje něco zaímavějšího. ()

mortak

Víc politiky, víc girl-power, více přeslazeného marcipánu do každého záběru a gesta, takže se to celé plouží jak šnek na poušti a hlavně zábava je v... no prostě pryč. Guy Ritchie se vykoupil ze svých skvělých propadáků stejně jako čeští režiséři za normalizace. Nový Aladin je urážka toho skvělého starého. ()

Susinnon

Krásne filmové spracovanie mojej obľúbenej animovanej rozprávky. Spočiatku som bola skeptická voči výberu hercov, ale počas sledovania si získali moje srdce a náklonnosť. Bavila som sa, usmievala, na pohľad krásny výbuch farieb... Nemám čo vytknúť. ()

Radiq

Když jdu na film od Guy Ritchieho, čekám dospělou zábavu, která u mě v jeho podání většinou zabrala. Takže nechápu ten hloupej nápad, kterej ho napad, natočit rodinnej až dětskej film (podobně blbé nápady má někdy i Robert Rodriguez), pro Disneyho. Jasně, že z názvu je mi jasné, že to bude pohádka z Blízkého východu, ale co je horší: on to byl rovnou i muzikál. Ano, je to velkolepé, barevné, plné triků a zábavy pro celou rodinu... aneb přesně ten film, kterej snáším jen když musím. Doufal jsem, že to třeba pojme nějak jinak, po svém, ale ne. Je to tuctovka. No, nebavilo. Naomi Scott je krásná, vyzubenej Mena Massoud taky docela ušel. A pak je tu Will Smith, kterej... no... to je na více vět. Nelíbilo se mi, že byl digitální, když byl modrej. Jo, snaha byla, ale pořád je to na stejné úrovni, jak omlazení dědci v Irčanovi - tzn. moc mě to bije do očí. Má hodně typicky americky ghettově černošských gest, mluvy a pohybů. Komediálnost nikde, snad jen pro děti a většina kvůli trikům. Vůbec mi do role džina neseděl. I ten koberec to podle mě zahrál líp než on. Dost dlouhou dobu jsem si myslel, že sultána hraje Mark Strong, kterého Guy Ritchie často obsazuje a říkal jsem si, že ho namaskovali docela dobře, že bych ho málem nepoznal... no, protože to není on, ale Navid Negahban, kterej má podobné rysy i hlas. No nic, ono je to stejně jedno. A pak ještě pár slov k záporákovi - Marwan Kenzari moc nezaujal. Nedávám mu to za vinu. Ona je ta postava docela blbá. Stejně si myslím, že jména těch arabskejch herců si nikdy nazapamatuju. Bohužel (i vzhledem k tomu, že v plánu je už pokračování - asi se bude jmenovat "binLádin"), mám blbej pocit, že pro Guye Ritchieho se tohle stane jeho nejslavnější a nejvysílanější film (hlavně na Nově). Stejně, i když je to blbost, věřím, že to je nejlepší zpracování Aladina. Nejvíc mi k tomu filmu seděla píseň "sPÍČless". ()

okkac

Guy Ritchie musel zahladit komerční průser Krále Artuše, tak vzal tuhle bokovku, která bude zaručeně hit a dodal obstojný film, který je podařenější, než jsem očekával. Will Smith výborný. 7/10 ()

andiek05

Přiznávám, že po traileru jsem byla více méně skeptická s přesvědčením, že toto vidět nemusím. Nakonec jsem názor změnila. Na začátku jsem byla překvapena muzikálnější formou, ale jinak film byl celkově milé překvapení. Všechno bylo tak pohádkově krásné a velkolepé :-D :-D :-D Možná jsem se vrátila do dětských let a možná i tím, že mám ráda indické filmy, tak např. Alího/Aladinův příchod do města jsem si moc užila. Willovi bych dala snad i 10 hvězdiček, moc mě bavil. Úžasně ztvárnil džina. Super! Dále pěkná hudba, super choreografie, nádherné kostýmy a triky a možná i to napomohlo takovému středu mezi klasickou pohádkou a novým filmem. Zajímalo by mě, zda by toto hodnocení bylo úplně stejné, i kdybych viděla Aladina s dabingem .... To možná vyzkouším někdy příště. Ale hlavní důvod, proč jsem dala pět hvězdiček je ten, že mám pocit, že bych klidně zítra na to šla znovu a s chutí, že je to film, který mohu vidět několikrát za sebou a "nikdy" se neomrzí. ()

miguel_111

Pekná rozprávka s podareným vizuálom, vydarenou akciou. sympatickými hercami, štipkou humoru, Dostal som od filmu presne to čo som očakával a návštevu kina určite neľutujem. Herci boli vybraní dobre a Will Smith konečne po dlhšej dobe v dobre zvolenej role a celkom mu sadla táto rola, ale aj ostatný herci sú zvolený fajn. Akcia pekná a vizuál tiež. Občas mi trošku vadili tie hudobno tanečné vsuvky. ale časom som si na nich zvykol. Pre mňa 75%. ()

Triple H

Prekvapivo zábavné. Chytľavé pesničky (Arabian Nights mi hrá v hlave celý deň), fakt krásna Jasmína, pestrá výprava a na môj podiv neprehrávajúci Will Smith, ktorý film svojou charizmou potiahol. Škoda, že na Jafara nevybrali niekoho zaujímavejšieho, inak musím povedať, že multi-kulti obsadenie málokedy pôsobí tak adekvátne a trefne ako v tomto prípade. Ritchie sa maximálne zapredal, ale robí to na úrovni. ()

chelseaman22

Tak rukopis Geje Ričího jsem ve filmu vážně nezaznamenal. Film působí jako naprosto průměrná dobrodružná komedie, v níž vyčnívá pouze ten Kubánec Willard Christopher „Will“ Smith, Jr. Škoda značného potenciálu, který mohl zúročen zejména, pokud by se Gej nerozhodl natočit pohádku, ale něco víc serious. 65 % Celosvětový příjem k 13. 9 2019: $1,046,689,005, což je 5,72 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Naprostá filmová dokonalost, esence pravého dobrodružství. Vtipné, svižné, geniálně obsazené, Will Smith je absolutní král a Naomi Scott rozkošná. Jeden z nejlepších filmů roku 2019? Patrně opravdu ano, má absolutně všechno, co mít má. Guy Ritchie se po Artušovi podepsal pod další perfektní záležitost, která je filmařsky absolutně bez chyby. Je to opět další film, který je totálně zbytečný, ale koho to zajímá, když je totálně boží. Vlastně tak zbytečný není, tohle zpracování je totiž tak dobré, že překonalo Krásku a zvíře s Emčou, která byla doposavad nejlepší. 100%. ()

Motinski

V podstate obyčajná rozprávka so skvelým vizuálom, hláškujúcim Smithom a peknou Naomi.  Na druhej strane ale s premárneným potencionálom hlavného záporaka a s piesňami z ktorých žiadna nie je zapamätateľná. Humor tiež nebol taká silná stránka ako by sa patrilo ale príbeh ubehol rýchlo. Občas vyčaril úsmev na tvári a nehral sa na niečo viac. Pôvodný animák si až tak dobre nepamätám ale zdá sa mi že som mal z neho lepšie pocity. Ritchieho réžiu som tu necítil vôbec čo je škoda lebo človek jeho kvalít mohol z Aladina spraviť minimálne menej rutinérsku záležitosť s nabrúsenými hláškami a dialógmi. Zatiaľ jeho najmenej osobitý a najviac masovo prístupný počin. ()

Ryuuhei

Rovnou říkám, že animovanou předlohu taktéž od Disneyho nemám tolik rád a proto jsem od hrané adaptace nic neočekával. Chyba! Vadilo mi na ní jen pár věcí. První je až přehršel hudebních sekvencí, které padaly zbytečně na každou emoci hlavních postav. Aladin o něčem přemýšlel? Princezna měla těžší chvíli? Proč to nezhudebnit? Co se obecně hudby týče, našly by se dva opravdu povedené singly - jeden Džinův a druhý známý při letu na koberci. Doteď si je pozpěvuju a svůj účel chytlavosti splnily. Druhým větším nedostatkem je slabá první třetina, dokud se tedy neobjevil Will Smith jako postava Džina, který mně mimochodem ve své animované předloze neskutečně lezl na nervy - zde byl umírněnější a nějak mi sedl víc, než jako předobraz Robina Williamse. Herecké obsazení pro oko dobré, jen ty herecké výkony nic moc - princezna extrémně přehrávala, Aladin se sem tam snažil a Jafar byl absolutně k smíchu. Opět to potahal skvělý Will Smith. Po stránce děje jsme se dočkali pár výraznějších inovací (např. skvěle fungujícího románku Džina a služebné). A konec dokázal obměkčit i takového bezemočního drsňáka, jako jsem já. Prostě a jednoduše, Disney to s hranými adaptacemi umí, už poněkolikáté dokázal ze špatného, nebo přinejmenším dobrého, vykouzlit něco mnohem lepšího. S Aladinem jsem ve výsledku velmi spokojen i přes uvedené nedostatky. Film se mi jako celek líbil. ()

viperDavid

Tohle byla paráda, fakt jsme se moc bavili. Sice 5 stars je trošku moc a donutila mě dcera, ale až tak moc mi to nevadí. Film je totiž opravdu kouzelný a bavil jsem se od začátku do konce. Určitě to není pro drbany apod, který nepochopí podstatu filmů - pobavit. ()

Lachtaan

Kvalitu filmu poznáte už jen dle toho, zda u něho sedíte zařezaní po celou jeho stopáž a ignorujete veškerý okolní svět nebo už netrpělivě vyčkáváte závěrečné titulky a trpíte nutkáním vzít do ruky telefon a začít projíždět Instagram, který je v ten moment stejně prázdný jako onen snímek. Zástupcem druhého příkladu novodobé Disneyovky byl včerejší Dumbo, Aladin je naštěstí tím prvním zmíněným a já na něm snad ani nemůžu nikomu nic vyčíst. Chci dvojku už jen kvůli panu Koberci. ()

BROKEN_

Guy Ritchie opět zasahuje! Další reimaginace Disneyovky, která se podle mě povedla na výbornou. Přiznám se, původní animák jsem neviděl ( 100% mrknu), i tak jsem si film neskutečně užil. Režisér Guy Ritchie tady nemá tak volnou ruku jako například u jeho předchozího filmu Krále Artuše, kterého bezmezně miluju, ano, to proto, že dělá pro Disney, ale, jeho styl jde i tak hodně cítit. Samozřejmě nejvíce při kecacích scénách. Dokonce jsem si všiml že lidé dávají Odpad! což vůbec nechápu, kvůli tomu že se tam moc mluví, nefungující humor, nic moc CGI, pro mě je tohle všechno skvělý. Hlavně humor, ten tady funguje naprosto parádně. Casting je trefa do černého! Mena Massoudu neznám, ale podává přesvědčivý výkon, a je sympaťák, takže jeho Aladin nemá chybu. Naomi Scott....................... hmmmmmm...... TA JE NÁDHERNÁ!! A nejen to, umí hrát, a všechny písničky které nazpívala jsou super. Záporák není nějak skvělý, ale herec celkem ujde, a hlavně dokáže zatápět našim hrdinům pod nohama. WILL SMITH JE BOŽÍ!!! Jde strašně vidět jak si roli Džina neskutečně užívá, pokaždý když je na scéně, krade si všechnu pozornost. Jeho chemie s Aladinem NEMÁ CHYBU. Jejich scény jsou vtipné a zároveň fungují i emoce. CGI možná chvílemi pokulhává, ale krásně se na to dívá. Mluvím hlavně o finále, kde to může připadat lidem krapet přeplácaný, pro mě to byla parádní jízda, na kterou se zkrátka dobře koukalo. Co bych asi vytkl je hlavně fakt, že všechno ve filmu šlape jako hodinky. Tím myslím děj filmu, plus některé scény jsou předvídatelný. Ale mě to nevadí, je to krásná pohádka, která se za mě povedla na výbornou. A na závěr nesmím zapomenout na chytlaví soundtrack, ten se povedl. Pokud bude dvojka, tak jen pouze pod taktovkou Guye Ritchieho! ()

Johnny.ARN

Čierno-modrý Smith definoval tento film ešte skôr, ako vyšiel. A úspešne. Dostal som presne to, čo som čakal od spojenia Disney+Ritchie. Pekne farebnú rozprávku, kde všetci tancujú, spievajú a plnia si želania. 1 z 5 ()

oveckaoa

První film od Ritchieho, který jsem zvládl dokoukat celý (u Artuše jsem se poblil už u traileru a u Sherlocka jsem to vypl po 10 minutách) což je nejspíše dáno tím, že to mělo nějaký scénář a plány a nedovolil mu nikdo , aby se odvázal (díky bohu za to hlavounům v Disney) . Plusové body navíc za Jasmínu, která je opravdu kočka a chemie mezi ní a Aladinem opravdu funguje a hodí se k sobě a za tu komornou (ta vyplodila i několik vtipných scén) , která se též k Willu Smithovi hodí. Měl jsem obavu z Jafara, který na mě v traileru působil tragicky, ale ve filmu jsem s ním problémy neměl. Nová píseň Speechless je povedená akorát ta feministická scéna co je na konci u ní mě přijde uvalená a tipuji, že v arabských zemích s tím budou mít problémy, že ženská zpívá něco ve stylu, že se nenechá zastrašit a bude slyšet. P.s. menší detail na konci, když si Jafar přál být nejmocnější bytost na světě a džin mu to splnil tím pádem nemohl mít Jafar nad sebou nikoho dalšího tak, že ta scéna co se pak stane nedává smysl nevím jestli to bylo tak i v animáku nebo ne, ale je to nedomyšlené. Edit po shlédnutí animáku se má situace takhle v animáku si přál být džin tak, že to bylo vysvětleno dobře tady nic o džinovi neřekl tak, že to nedává smysl, že byl v lampě. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (více)