Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

poz3n

A já se ptám: Jak to, že tohle nerežíroval John Hillcoat? Stačí pár tklivých tónů Warrena Ellise a ma filmová duše jde do kolen. Tenhle levný trik zajišťuje Hell or High Water plusové body už od samého začátku. Ale naštěstí má v rukávech i další trumfy. Scénář Taylora Sheridana je tak nějak čistý, westernový, je v něm něco přímočarého, přesně to něco, co má v sobě i Sicario. Na to skvěle reagují i samotní herci a své charaktery plně oddávají příběhu a jeho úspornosti. Velice čistý zážitek. 8/10 ()

hrona

Novodobý western, místo koní se používají auťáky, zbraně jsou také převážně novodobé, ale příběhem, celkovým provedením, hereckými výkony s drsnou vizáží, silnými slovy a v neposlední řadě skvélým soundtrackem, strčí do kapsy i lecjakou typickou kovbojku. ()

Jinny

Přestože westerny mám docela ráda, tohle se do mojeho vkusu netrefilo. Ve fiilmu zaujme špičkování dvou rangerů a pár akčních scén, ale všechno mezi tím... zkrátka mi nevadí deprese a dobře zvládnuté pomalejší tempo, alle westernové drama by zkrátka nikdy nemělo být bezútěšné. ()

anderson

Základom tohto nenápadného "antisystémového" filmu je naozaj dobrý scenár a kvalitne napísané dialógy. Na piatu hviezdičku mu chýba len istá dotiahnutosť v komplexnej charakteristike jednotlivých postáv a - podľa mňa - nie príliš šťastné obsadenie Pinea do titulnej úlohy. Pri všetkej úcte k režisérovi, z tohto "cukrouška" drsný texasan asi nikdy nebude. (21.3.2017) ()

TheEvilTwin

Krásné barvité prostředí Texasu a hlavní herecká dvojka jsou v Hell or High Water skvělé, ale u zbytku si nejsem až tak jistý. Film je rozhodně kvalitativně na vysoké úrovni, herecky zábavný a vizuálně taktéž, ale pro mě osobně se soustředí až moc na samotné postavy dvou detektivů v kontrastu s dvěma zloději a jejich osobnostní posun na poli téměř dvou hodin, ale vývoj příběhu už je zde vyjádřen méně. Akce je poskrovnu a napětí zde není téměř vůbec, ale své kouzlo film má a obecenstvo si dle všeho určitě najde, jen jsem asi čekal něco malinko jiného. ()

claudel

Další oscarový omyl, ledaže by vedle afroamerických začaly platit rovněž texaské kvóty. Moderní western? Beru, možná tak poslední půlhodinu, která je vážně hodně dobrá, povedená a nějaký western i připomíná. Jinak zcela průměrný film s hluchými místy. Na Oscara ani náhodou. Nejsilnější stránku obstarává herecký výkon obou bratrů, jako vždy vynikající Ben Foster a překvapivě výborný Chris Pine. Ale Jeff Bridges? Zase se rozdávají nominace za zásluhy? To se mám posadit na zadek z jeho vysedávání a vykecávání s indiánským kolegou a jeho drcení slov přes protézu anebo imitujíce texaský dialekt? Oscara už navíc má, tak se ctihodná akademie mohla porozhlédnout jinde. ()

Necrotongue

Film měl velmi dobrý námět, kvalitní obsazení, slušnou atmosféru, konečně zase jednou i nekorektní humor a fajn jsem se u něj bavil, jenže... Všechno, co jsem právě vyjmenoval, často vymazalo až nechutně líné tempo. Když už chtějí tvůrci používat dlouhé záběry krajiny, nemělo by jít o Texas, který vypadá všude úplně stejně. Silně mě překvapila absence záporných postav, dokonce i právník byl klaďas (sic!!!), takže to musel na svá bedra vzít maník přes hypotéky. Potěšilo mě, že snímek skončil jinak, než jsem očekával. 3*+ ()

luka4615

Zajímavě obsazená atmosferická jednohubka, jejíž přidanou hodnotou je mimo jiné i hutný příběh, který je zasazen do úchvatných reálií Texasu. „I've been poor my whole life, like a disease passing from generation to generation. But not my boys, not anymore.“ ()

JASON_X

Příjemně starosvětská óda na starej dobrej (a asi už i mizející) západní Texas. Chlapi tu většinou nosí kníry, stetsony a bouchačky. Cowboyové ještě často jezdí na koních. Kojoti se střílejí jako škodná. Vztahy s Komanči jsou vlažné, ale dají se označit jako příměří. Dva bráchové desperáti divoce přepadávají banky jako za starejch časů, jen místo koní už mají auťáky. Jdou po nich dva postarší chlápci od Texas Rangers, běloch a Indián, z nichž ten hlavní (Bridges) je dýchavičnej bezzubej šišlající dědek, což ovšem ke starýmu mizejícímu Texasu dobře sekne. K filmu hraje stará dobrá country a za exteriéry mu slouží stepi, pastviny, zádumčivá ropná pole, bejváky v karavanech, nebo omšelé venkovské díry se svéráznou populací. Je v tom strašná fůra všelijakých klišé, kterým se můžete pošklebovat, třeba tomu až parodickýmu málomluvnýmu tvrďáctví, ale na druhou stranu když se v tom nebudete moc hnidopišsky rejpat, možná si tohle krásný kvaziretro skvěle užijete, tak jako já. Tenhle doznívající (nebo přežívající?) Divoký Západ mám rád. ()

Morholt

Povedená westernová atmosféra a výborné herecké obsazení na čele s Bridgesem, který do podobných šerifských rolí pasuje jako málokdo. Až jsem kolikrát litoval, že tvůrci prostředí Divokého západu. Horší to je se stopáží, která je natahovaná místy až příliš ikonickými záběry vyprahlého Texasu a existenčními bláboly, které tu z mého pohledu neměy co dělat. Chtělo to prostě méně mluvit a více střílet. Ta jediná větší přestřelka, kterou film nabídl, stojí za to, ale na tu skoro hodinu a třičtvrtě to bylo málo. Mírné zklamání. 65% ()

mm13

Ďalší zo stále dlhšej rady, ale v spoločnosti ústredného dua + ďalších to bola fajn jazda. [70%] ()

seale

Vytí a zívání kojotů, občas prostoupené výběrovou country music. Ta se mi na celém snímku líbila nejvíc. ;) Devízou byla taky účast J. Bridgese, který má jako člověk, i herec svůj styl a kouzlo. Vesměs snímek ale neměl co nabídnout a jednalo se o žánrovou tuctovku. Ztvrzením mých slov byl samotný závěr, který si pro prvoplánovost troufám označit za nepovedený. ()

jhrasko

Čistá filmárčina, od začiatku do konca. A paradoxne (osobná) hláška zo scenára, napriek očakávaniam, nejde smerom k JB, ale k dáme pri raňajkách: "So what don´t U want...???" Komentár DaViD´82 má úplne všetko. ()

Lacike

DaViD´82 to vystihol pekne. Film ma viacero vrstiev, ale ziadna z nich ma naplno nedostala. Na môj vkus sa tam prilis dlho zdanlivo nic nedeje a film sa venuje postavam az je to cakanie na zaverecny stret neznesitelne. No a ked k nemu dôjde, tak je to zase take polovicne. Technicka stranka je kvalitna a dlhe kamerove zabery som si dost uzival. Ta trocha akcie je oldschoolovo spickovo prevedena. Z postav ma zaujal hlavne neustale hlaskujuci Bridges, ktory nakoniec ukaze, ze to nie je ziadny tupy rasista. Prekvapil aj Pine. Este par takychto uloh a pomaly si ho oblubim. Foster je ten cool magor. Vysledkom je solidna chlapska zanrovka, ale No Country for Old Men ponuka v kazdom ohlade lepsi a intenzivnejsi zazitok. 6/10. ()

Listeroman

Ocenil bych trošku víc prostoru pro Bridgese a jeho parťáka. Banditi se povedli řekl bych docela dobře, i když místo Chrise Pinea tam asi měl být někdo kdo vypadá víc jako ten správný redneck. Ben Foster to oproti němu zahrál skvěle. Celkově je film takový slabší odvar z mnohokrát ztvárněného námětu, ale rozhodně to není žádný špatný počin. Akorát ničím nepřekvapí, což je škoda. Ale jak už jsem psal, víc prostoru pro Bridgese a byl bych spokojen. ()

ScarPoul

Atmosféra je skvelá, Cave a Ellis variujú už staré známe melódie ale čo na tom, keď to do Texasu sedí ako riť na šerbeľ. Foster a Pine a Bridges hrajú veľkú ligu a celé to pôsobí tak oldschoolovo, že aj tie drobnosti sa tomu dajú odpustiť. A že sú to naozaj drobnosti. Mackenzie zvláda žánrový film dobre, hoci jeho rukopis nie je vôbec výrazný. Je to rutinér, ktorý ale rozumie všetkým pravidlám a využíva ich k svojmu prospechu. Drsné, špinavé a pritom tak správne chlapsky úprimné. Coenovci točia takéto filmy a potom len raz za čas príde takýto diamant, kedy všetci drsný chlapi majú emócie a snažia si vydobiť svoje miesto na svete. To že je to občas odľahčené humorom je len plus. A hoci to v mnohom pripomína Táto krajina nie je pre starých, je to predsa len pocitovo iné. ()

Luboshmir

Dámy a pánové, ta hudba mi fakt sedla. A ono to někdy fakt stačí aby vás to nabudilo a film vás baví. Konec byl skvělý, hlavně jak redneci huntili na vlastní pěst. good 8,5/10 ()

malylada

Příběh o dvou bratrech, kteří vykrádají banky a dosluhujícímu rangerovi se nese v pomalém tempu a ničím zásadně nepřekvapí. Oba hrdinové jsou docela nesympatičtí vidláci, ale postupně se odkrývají jejich osobnosti a v určitých momentech člověk neví, zda s nimi sympatizovat nebo je nesnášet. Chytře napsaný scénář drží nad vodou vystavěné dialogy, hláškující Bridges, kterému role sedla na míru a připomněla Big Lebowski. Texaského prostředí, atmosféra dýchala z obrazovky až do obýváku a rozhodně se podařilo zachytit realitu amerického venkova. Toho Oscara bych Bridgesovi přál.......8/10 ()

Caszidy

Nejlepší žánrovka za posledních ani nevím kolik let. Herecký ansábl předvádí skvělou podívanou. K tomu dokonale vybraný hudební podklad, správně nasnímané a inteligentně napsané. Kdepak, Texas vždycky měl, má a bude mít své neopakovatelné kouzlo. A to jak v době klasických kovbojů, tak v současné neutěšené situaci opouštěného místa, kde nejsou peníze ani práce. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)