Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

GeusX

"Obyčejný, moderní westernový příběh" na texaském zapadákově, kde "chcípnul pes". Kvůli pouhé závěrečné půlhodině, která je zajímavá a celý film jsem už skoro netrpělivě na ono finále čekal, abych se pohledem na tu americkou zaprášenou díru nezačal nudit, nebudu tady rozhodně zpívat chvalozpěvy. Je to prostě taková art-ovka, chtěl jsem víc. (viděl jsem: 1x cz) ()

BoPo

Ako keby ste zobrali film Tahle země není pro starý a mierne ho vykuchali. Nemáte tu vyčnievajúcu postavu. Nemáte tu hutnú atmosféru, ani vizuálne pútavú akciu. No a v dialógoch sa nič nezabudnuteľné tak isto neodohraje. Za každou cenu však nie je zlý film, to určite nie. Moderný western a dvoch bratoch, ktorého hlavným motívom je to, že keď nemáte čo stratiť, tak môžete len získať. Ako TV film v sobotu o 22:00 úplne ideál. Nenáročné, s fajn hercami, nejaká tá akcia, dobre zachytená atmosféra prašného, upoteného, náročného Texasu. Ale za mňa priveľmi obyčajné bez nejakej nadstavby a za týždeň nebudem vedieť, že som to videl. ()

JohnCZ

Vskutku moderní western. Texaští rangeři, dvojice rednecků vykrádajících banky, jižanské prostředí, přímočarý příběh, solidní dialogy a skvělý audiovizuál. Ne úplně můj šálek čaje, ale špatné nebo nedejbože nudné to určitě není. Jeff Bridges šišlá a pomlaskává už jak Sean Connery. Divák jen čeká, kdy mu ty zuby z huby konečně vypadnou! Ovšem jako stárnoucí ranger je parádně charismatický. ()

corpsy

Hláškami prešpikovaný scenár ( zaslúžená nominácia na Oscara ), ktorí ešte vylepšuje prítomnosť Jeffa Bridgesa a Bena Fostera. Schválne nespomínam Chrisa Pina, ktorý aj napriek tomu, že hraje zrejme najlepšie vo svojej doterajšej kariére, pôsobí tu skôr ako čerešnička na torte. A to torte riadne vydarenej. Dusný, slnkom zaliaty Texas ( zvuková zložka tomu dokonalo napomáha ), kde snáď neexistuje človek bez prepotenej košele a s ,,talentom,, kedykoľvek sa obrátiť proti svojím presvedčeniam. ()

PauloZ

Texasská jednohubka o ostřejším dění opuštěného venkova. Dobře obsazená, dobře zahraná a dobře zrežírovaná, ale pamatovat na to nebudu. ()

Marsik

Nečekaně dobré. Hlavní dvojka se mi líbila, byť mám Chrise zafixovaného jako uhlazeného herce, ale v kombinaci s Benem Fosterem to fungovalo. Hudba a kamera mě také oslovovaly. 77% ()

hous.enka

Nebýt první hodiny filmu, kdy se to celé NESKUTEČNĚ vleče, hodnotila bych o hvězdu víc. Tu jsem tedy taky po zhlédnutí dala, protože ten konec a rozhovor na terase mě prostě přinutil dát čtyři hvězdičky. Jenže já prostě nemůžu. Ano, scény v restauraci byly bezva, ale celá ta věc kolem bank a dětí... Proč se například rozvedli? Proč měl Toby tak zvláštní vztah se ženou a dětmi? Co ta jejich matka? Proč byl Tanner takový pako? Atmosféra horkého Texasu, kdy se vám košile lepí na záda a vy musíte pořád pít pivko, se mi líbila. Ta první hodina a nevysvětlené záležitosti se mi už líbily méně. ()

agentmiky

Jedno z největších překvapení závěru roku 2016. Podle obsazení jsem si říkal, že film bude určitě dobrý, ale on byl skvělý. David Mackenzie nám divákům přinesl promyšlenou detektivku ze staré školy, která na mě dýchala atmosférou jako z amerických filmů na Divokém západě točených v 70. letech minulého století. Asi to hlavně bude tou hudbou, neboť ta samotná mě dokázala daleko více vcítit do tamějšího nehostinného prostředí vyschlého a vyprahlého Texasu, kde toho krom pár větších měst moc nenaleznete. K hereckým výkonům mohu jen dodat, že lepší prostě a jednoduše být nemohly. Jeff Bridges jako vždy zaválel a jeho dialogy s jeho indiánským kolegou byly nesmírně zábavné. Chris Pine si zde s Benem Fosterem možná střihli nejlepší výkon své kariéry, protože své postavy dokázali zahrát vskutku přesvědčivě, až jsem si chvilkami myslel, jako by to ani nehráli a film byl pouhý dokument. Sice se děj rozbíhá pomaleji, ale zde je to hlavně o výkonech, a ty mě přesvědčily, že filmu nemůžu dát méně než plný počet. Za mě dávám 90 % ()

JJ.Gibson

Asi jsem se díval na něco jiného než zbytek čsfd. Ze začátku to vypadala na dobrou zábavu, dva bratři Foster/Pine vykrádaj na venkovskym Texasu banky, aby vyplatili hypotéku a k tomu je pronásleduje starej Walker Texas Ranger Jeff Bridges. No proč ne?? To zní zkrátka a dobře dobře :) Jenže když se nad tím zahloubáte, tak pozadí jednotlivých postav je takřka nulové. Takže je pro diváka mnohem těžší se s nimi ztotožnit. Pine to dělá pro rodinu, která ho nesnáší, Foster protože je magor a rád střílí lidi. Ale proč tomu tak je? Chybí mi tam hloubka. Ani Bridges moc nebaví, jeho extrémní mumlání vlastně po nějaké době se jeví jako otravné a neustále se opakující "rasistické" vtipy na svého indiánsko-mexického parťáka se taktéž oposlouchají. A tady je kámen úrazu, je to neskutečně nudné, protože se až na pár slušných akčních scén nic neděje a dialogy jsou po většinu času o ničem. Rád bych pochválil, ale exteriéry a kameru jako takovou, ta se mi líbila. Moc nechápu, jak to může aspirovat na Oskara za nejlepší film?!? ()

UncleG

Velmi podařená "zlodějna", uvěřitelně zpracovaná, vymazlená žánrovka, v níž tak nějak nikomu nejde držet palec. Protože jak policajti tak i lupiči jsou i nejsou "v právu". Jeden z mála filmů za poslední dobu, kterej dokonale graduje, neonanuje nad vlastní "coolovostí" a má všechno tak nějak "akorát" poskládaný. Překvapení a oba palce nahoru. ()

zipper111

Parádní "malej" film s hutnou atmosférou a skvělými herci. Jižanský Texas se topí ve zmaru, není práce, všichni jsou v dluzích a široko daleko se nikde neobjevuje žádné východisko. No, a do toho se dva bráchové rozhodnou, že aby o všechno co jim ještě zbývá nepřišli, vyloupí banku, respektive několik bank. V patách mají detektiva před důchodem s jeho indiánským parťákem. No, a příběh se trošku zamotává, ale není to žádné složité drama. Vlastně je to až trošku "samurajský" film, o cti, o hrdosti a o chlapáctví. Já to můžu jen doporučit, je to jízda a je to super. 4* ()

kaylin

Moderní westernový příběh, kterému neskutečně sedl výběr hereckého obsazení, kdy Ben Foster je parádně šílený, Chris Pine zase dobře nečitelný, no a nakonec je zde Jeff Bridges, u kterého sice začínáte mít pocit, že hraje lehce podobné role, na druhou stranu je to celkem jedno, protože je hraje skvěle. ()

Spike17

Vyprávění o dvou bratrech (lupičích) pronásledovaných hláskujícím šerifem a jeho parťákem, které je zasazeno do dokonalého prostředí bezútěšného texasu, plného živořících a pochybných existencí, dokáže vtáhnout už jen svým dokonale vytříbenou pomalou temporytmikou a s tím související podmanivou atmosférou. Jako novodobý, nahláškovaný western s povzdechem nad současnou bídnou situací, funguje bez problémů. ()

Tirion

Zajímavý exkurs. Vlastně jsem chvíli nevěděl, jestli se mi to líbí nebo jestli mě to nudí. Řekl bych, že zápletka, jako taková je vlastně dost chabá. Stejně tak charaktery. A už vůbec nechápu, jak se něco takového může objevit ve výčtu kandidátů na Oscara. Ale přesto je to dobrý film. Má ve výsledku velmi dobrou atmosféru. Jednoduše jsem to prostředí cítil. Je to krásně líně odvyprávěné. A pak jsou tu dobří herci. Od Bridgese jsme podobné nerudy už viděli, ale zase to bylo něčím nové. To je ale všechno. Na Oscarech se to objevilo jen asi administrativní chybou. ()

Kaluž

Dva bráchové brázdí Texasem a vykrádají jednu banku za druhou. V patách jim je obstarožní Jeff Bridges s indiánským parťákem a celé to má říz jak čerstvě nabroušená cirkulárka. Moderní western se vším všudy a jeden z nejlepších snímků loňského roku. ()

..Lucas..

Dobrý film s kvalitním obsazením, ale pro mě nijak výjimečný a chvilkama i nudný. Takový ten typ filmu, na který brzy zase zapomenete. O to víc mě překvapila nominace na Oscara. Pro mě jednoznačně nejslabší ze všech nominovaných tento rok. Jeff Bridges je ale fajn, jako vždy. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)