• Itálie

Životopisný / Drama / Hudební

Itálie / Belgie, 2017, 93 min

• Malarkey

Nico vlastně není kdovíjaká hvězda, kvůli které byste své děti měli donutit přemýšlet nad hudbou minulosti. Byla to taková diva, kolem které se točili největší umělci tehdejší doby. Zřejmě je uměla uhranout, možná i nadchnout. Těžko říct. Tenhle film mi to ale zodpovědět nedokázal. Trine Dyrholm se snažila sebevíc, ale tak zfušovanej životopisnej film jsem fakt hodně dlouho nezažil. Nezáživnej, nudnej, nic neříkající, přeskakující z jedné časové osy na druhou, aniž by dával jakoukoliv logiku.(24.11.2018)

Podle slov režisérky tohoto snímku herečka Trine Dyrholm nevypadá jako Nico, nezpívá jako Nico a ani není stejné národnosti jako Nico, přesto je však pro tuto roli nejlepší možnou volbou. Nelze nesouhlasit. Její proměna v postavu je opravu výborná a snímek táhne s velikým zápalem. V dalších ohledech je však už Nico, 1988 poměrně konvenční životopisný snímek o posledních letech života Warholovy múzy. Scéna pražského koncertu je highlightem filmu. [KVIFF 2018](1.7.2018)

Nico je zcela urcite mou nejoblibenejsi zpevackou a videt tento film pokud mozno "hned" byla ma povinnost. Film neni dokonaly a pokud nejste fanouskem samotne Christy nebo alespon Velvetu (o nich je ve filmu minimum), snimek nejde asi doporucit beznemu divakovi, ale skalni si prijdou na sve. I kdyz osobnost teto zpevacky mela urcite vetsi potencial nez film samotny. Mozna se jeste dockam neceho z jeji rane tvorby. Vyborna hudba, videno v ostravskem Artu, dva divaci. Toho druheho neznam.-).(10.4.2018)

O speváčke Nico som pred týmto filmom asi nikdy nepočul a z filmu sa dozvieme o jej živote iba hlavné útržky. Avšak výpoveď jej pocitov z posledných rokoch ma veľmi upútala a asi v druhej polovici filmu som sa s chuťou započúval aj do textov piesní, hoci undergroundový štýl hudby mi nikdy nebol veľmi blízky. Film neztráca na tempe, skvelo kombinuje zážitky z koncertov s pocitmi v súkromí či rozhovormi s novinármi a popri ukážke rebelského života takmer na dne prichádza aj zaujímavá myšlienka o vlastnom "znovuzrodení", či nájdení seba sama. Ako absolútna perlička pre tunajšie publikum čaká potom časť odohrávajúca sa v socialistickom Československu v 80. rokoch, kde očakávané veľkolepé vystúpenie končí zásahom zo strany Verejnej bezpečnosti. Taktiež bol dobrý nápad uprostred ciest naprieč štátmi použiť ako kontrast k undergroundovej hudbe vtedy populárny hit Big In Japan skupiny Alphaville, ktorý pri záverečných titulkoch zaznie znovu vo veľmi zaujímavej, nekomerčnej úprave v podání samotnej Nico (resp. Trine Dyrholm). Celkovo pomerne silný dojem z filmu o bilancovaní slávy na pozadí drôg, alkoholu a zmárneného života. (80%) [Kino Úsmev, Košice - Projekt 100 ](8.10.2018)

• blixadovan

Film byl pro mě jednoznačně zklamáním a velkou nudou. Myslím si, že by se stěží uchytil i v rámci sekce "životy slavných" vysílaných v televizi, natož pak na plátně kina, navíc ve formátu 4:3 (?). Do uší bijící byla zejména naprostá dialogová plochost, šablonovitost a věčné mudrlanství mnoha postav. Poslední dva roky života Nico, pardon Christy, nabízely několik situací (pokračující drogová závislost, vztah matka-syn, koncerty za železnou oponou atd.), které by si samostatně zasloužily větší prostor, ale zde byly pouze lehce načrtnuty a klouzalo se dost po povrchu a poměrně kýčovitě s mnoha již řečenými životními "moudry". Dvě hvězdičky dávám za fenomenální verzi kýčovitého kolovrátku Big in Japan.(14.3.2018)

Na třetí pokus na letošním KVIFF konečně sukces. Samozřejmě to se mnou tvůrci měli jednodušší, protože Velvet aspol mám moc rád. Ale hlavní ženský herečky výkon byl skvělý a celý film se docela povedl. Sem tam něco tahalo za uši (postava Vladimíra u pražského koncertu), ale celkově vydařená věc nejen o Nico ikoně, ale i ženě.(30.6.2018)

Z môjho pohľadu silne ženský film. Po životopisnej stránke trochu odfláknuté, pre neznalého to môže byť nuda. Ani do hĺbky sa moc nešlo, dialógy boli občas ako z veľkej knihy múdrostí, ale ak to beriem ako road movie, je to o.k. V zásade som ale rada, že v roku 2018 môžem zájsť do kina na taký film a preto z nostalgie pridávam hviezdu naviac.(2.10.2018)

• Tethys

Velvety i Nico jsem měla a mám ráda......hmm tak nudný film....(26.11.2018)