Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

LordArthas

Výborně fungující film, kterému nechybí humor, akce, napětí, roztomilost a nečekaná překvapení. Ač jsem osobně čekal více roztomilosti a detailních záběrů či průletů (ala úvodní scény v animovaných filmech, kdy se vám vždy tají dech nad tou nádherou za doprovodu svižných tónů), tak i přesto srdíčko plesá radostí při pohledu na roztomilé Pokémony (Pikachu prostě tahá celý film spolu s Psyduckem). Ve výsledku se mi dostalo výborného filmu, který funguje po všech směrech daleko lépe než letošní Endgame!! Pika pika 😍😍 ()

husak_k

Wow, proč se to snažili udělat takhle dramatický, vždyť jsou to pokémoni. Dokážu si představit, že půlka dětí co bylo v sále teď chvíli nebude spát. Jinak jako nostalgie dobrý, ale chyběla mi interakce s více druhy pokémonů, když už jich tam bylo tak hodně. ()

Adaaamecek

Film který zrovna nenadchne ale také neurazí... Samotní pokémoni vypadají na rozdíl od trailerů velice dobře, a vizualizace města, přírody, atd. také neurazí. Film se hodí jako blbost na vypnutí mozku, či rodinná zábava pro nejmenší a jejich rodiče. Celý fllm jede na půl plynu, což je opravdu velká škoda.(má opravdu na víc). A bohužel to nezachrání ani velice roztomilý všech milovaný Pikachu. 6/10, ()

The_soloist

Myslím si, že většina lidí ještě předtím, než začne sledovat tento film, tak si řekne. "Jsou to Pokémoni." Film bych viděl jako pohodovou jednohubku, kterou si znovu určitě nepustím, na to bych musel být fanoušek. ()

moviefan4

Reynolds ako Pikachu je bomba a to je asi všetko co pre mňa malo kladnú stránku vo filme. Vizuálne efekty boli v pohode ale brzdil ich príbeh ktorý mňa osobne nechytil a nezaujal, charaktery som si neobľúbil takže mi bolo jedno co snimi bude. Par humorných scéna a jeden skvelý herec v mojich očiach nedokážu zachrániť tak slabý film. Veľké sklamanie. ()

petrsponar

Ano nostalgie tam je,ale když pominu vcelku slušný výkon Ryana Reynoldse jako Pikachua je to jen průměrně možná i podprůměrné Béčko,ale malé děti a milovníci pokémonů se budou bavit 6/10 ()

Dzoumen

Je to rodinný film, který se mě hodně líbil je tam super příběh, dobrý emoce a celkově se mě to líbilo, akorát si myslím, že ten začátek mohli udělat lepší, tak přibližně prvních 15 minut to bylo takový slaný nemastný. 86% ()

ESNYR

Pokémoni mě jako starší ročník minuly , stejně jako všechny ty mobilní a online hry. Na film jsem šel dobrovolně s dvěma dětmi kteřé dokážou ve 3 ráno rozespalé vyjmenovat všech 500 pokémonů seřazených abecdně nebo podle skilů. Já znám jen toho jediného (plakát visí na dveřích od koupelny) Pikačua, takže to že jich existuje víc než 7 je pro mě dost matoucí. Animace je dobrá, Reynoldse si neužijete pokud jste s dětma (protože dabing) a tak nezbývá než sedět a modlit se za to aby jste utrpěly ztrátu paměti, nebo měly dočasný výpadek smyslů. barevný je to víc jak Bollywoodské tancovačky a příběh jsem odhadl asi v půlce filmu i když jsem se snažil nedávat pozor. Ten nejvíc nejlepší a nejmocnější pokémonokočkocosi, mi přišel divný a jakoby tam spadl z jiného filmu. Animačně do téhle šíleně barevné omalovánky vůbec neseděl a navíc mi přišel i dost nesymaptický celkově. Nejsem dítě takže hodnotit chlupaté mončičáky ke kterým nemám žádný vztah bych asi neměl, ale v tom kině jsem byl a film jsem bohužel viděl, takže ........ Za mě tak 2 hvězdy za animaci a občasný vtípek a za děti asi 4 (?) hvězdy. Těžko se to odhaduje, ale byly nadšený i když asi úplně všechno nepochopily. Průměr teda asi nechám na slabších 3 hvězdičkách. ()

Sticks

Tak tohle byl průser. Nedovařený fetus pro děti. Proč to někde funguje (Zootropolis) a někde ne? Hodně slabý příběh, postavy i samotné hlavní obsazení úplně mimo. ()

patrik1177

Najskôr by som mal povedať, že som dlhoročný fanúšik Pokémonov a po oznámení ich prvej hranej verzie som sa potešil. Nanešťastie z osobných dôvodov sa mi nepodarilo na film zájsť do kina, videl som ho len v pohodlí domova. Ako fanúšik Pokémonov boli očakávania veľké, ale zase nie zbytočne priveľké, takže vo výsledku ma Pokémon Detektív Pikachu ani nejak extra nepotešil, ani nesklamal. Nech to beriem akokoľvek, je to skôr rozprávka pred deti, ale s prvkami komédie, miestami dokonca "ľahkej akcie". Napriek tomu, že cieľovou skupinou boli zrejme deti, prekvapivo nechýbajú temné prvky ako podsvetie, gangy a zločinci, ktorí chcú pretvoriť svet. Dej mi prišiel dosť priamočiary, napriek tomu sa objavilo pár zvratov. Herecké obsadenie a ich výkony solídne. Čo sa týka samotných Pokémonov, niektorí sa mi zdali úplne ako reálni, u niektorých som si povedal len WTF? Dosť mi ale chýbali pokémonové útoky a zápasy, aj keď čiastočne sme ich vo filme videli. Celkové hodnotenie 65% na ČSFD v čase môjho hodnotenia sa mi zdá byť primerané ku kvalite Detektíva Pikachu, je to skôr taký lepší priemer. Potešilo cameo Ryana Reynoldsa v závere. Ako oddychovka slušné. ()

Rastman

Kde začít. Takhle to dopadá, když máte k dispozici gigantický CGI rozpočet, ale scénář filmu pro děti píšou děti. Příběh tak dementní, že by se dal krájet, je prost jakéhokoliv náznaku čehokoliv dospělého či praktického, herci nemají co hrát protože režie, scénárista ani produkce se nedokážou dohodnout, co chtějí. Naštěstí někoho inteligentně napadlo nechat Ryanu Raynoldsovi volnou ruku, takže kde mluví Pikachu, to se dá poslouchat. Jenže protože omáčka okolo je tak debilní, tak to do filmu vlastně vůbec nesedne a vadí to tam. Dva bodíky za perfektní efekty, bodík za Raynoldse, zbytek do deseti vůbec nic. Ždímačka těch, kdo swipujou pokébal směrem nahoru při procházce nikam. ()

blondboss

Ja som nikdy nebol nejakým fanúšikom Pokémonov a toto šialenstvo okolo nich mi skôr prišlo trápne. Tento snímok je ale tak milo spracovaný, že musím ohodnotiť celkom kladne. Nie je to nejaké unikátna terno zábava, ale svoj účel to plní, a navyše je to príjemne hravé a na tie postavičky sa dobre pozerá. A samozrejme Ryan Reynolds je vždy vítaným bonusom. 65 % ()

blazma

Ať si říká kdo chce co chce, tento film kde spojíte skutečné herce s CGI pokemony se docela povedl. Jasně bez Ashe, Broka a Misty to nejspíš tak moc netáhne. Příběh trochu přitažený za vlasy, nic méně pokemoni vypadají na pár vyjímek skvěle, atmosféra docela postupně stoupá. Dalo se na to koukat, nevěřím že by se to až tak líbilo mladší generaci, ale pro pamětníky co s animovanými pokemny vyrostli, to je příjemná vzpomínka na staré časy, v trochu dospělejším kabátě. ()

skapinka

Taký nevyužitý potenciál. Príbeh nič moc, ale pri takom kvalitnom cgi tam nedať za celý film ani 1 poriadny súboj... :/ ()

Gottfried

Dal by som ** ale je to film urceny pre 6-12 rocne deti a viem si predstavit ze napriek vsetkym prvoplanovym veciam by som sa ako take decko na prvy krat asi celkom kralovsky bavil tak **** ()

muti

Akože, bolo to dobré. Top scéna je vypočúvanie Mima, ináč je to dosť Deus ex Machina príbeh o Mewtwo, ktorý dokáže absolútne všetko. Come on, je to film pre deti, s pár vtipmi pre dospelých, ktorým deti ešte nemôžu rozumieť. ()

panki9922

Svetlou stránkou filmu je hlas Ryana Reynoldsa a prirodzenosť Justicea Smitha. Odvrátenou stránkou je scenár a predvídateľnosť/jednoduchosť vývoja deja. Párkrát som sa zasmial, trochu si pospal a potom bol vďakabohu koniec. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)