Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

RedRose991

Film bol jednoduchší ako som čakala, viac zameraný na menšie deti. Plno dobrodružstiev a postáv, aj keď dejovo sa paradoxne posúval pomaly a nie všetko malo úplne logiku. Potenciál bol, trochu nešťastne ho ale spracovali, škoda. Fajn nápady, fajn vtipy, výsledok ale nijak výrazne neohúril. ()

Ricky.Bobby

Podle prvních trailerů a vědomí že hlavní Pokémoní roli si střihne sám Deadpool jsem si myslel že dostaneme solidní komedii ze světa malým roztomilých zvířátek ale místo toho jsme dostali průměrný rodinný film s né úplně dobře zvoleným hlavním hrdinou Timem který se snaží přijít na to co se stalo s jeho otcem. Ale i přes všechny neduhy co film má, to není špatné a kouká se na to dobře, Pikachu a vlastně většina Pokémonů jsou fajn ale nečekejte od toho kdo ví jak intelektuální zábavu...Prostě jen pivo, popcorn a vypnout myšlenky a moc o tom nepřemýšlet a budete si myslím spokojeni...Za mě průměr se známkou 7/10. ()

Battlekingx

Naprosto prumerny film.. Milionkrat zrecyklovana zapletka.. Predvidatelny dej.. Nesympaticke postavy.. A co se padoucha tyka, tak ten ma uplne nelogicky plan, zajimalo by me z ceho to vykradli, ale to je podle meho kazdej druhej film dneska.. ze padouch neco dela a nema k tomu zadny duvod a to co udela je uplna blbost ;-) Takhle nejak se da shrnout cely film.. Dneska se vsechno toci pro deti, inteligentniho divaka to tezko zaujme. Prumerne jsou i digitalni triky.. Nechapu, ze ma tento film nejvetsi trzby v historii filmu, kdyz na nem neni nic specialniho.. lide spis neco cekali a pak museli odchazet zklamani, jinak si to nedovedu vysvetlit.. Film neni vubec o zapasu pokemonu.. kdyby byl, tak je to razem nekde jinde.. jde o klasickou detektivku v podani pokemonu.. tzn nic moc.. dal jsem 3 hvezdy, ale kdyz tohle pisu zjistuju, ze to nema vetsi cenu nez 2 hvezd ;-) deti se zabavi, ale to je tak vsechno ;-) ()

Kapitankarot

Kdo za mlada koukal na příběhy Ashe Kečupa, Broka a Misty, musí ho tohle filmové zpracování hřát u srdce. Patřím mezi ně i já, i když dnes už třicátník. Hodně komentářů vyčítá filmu banální zápletku - to jako really? Je to film o Pokemonech proboha, ne film od Woody Allena. Pokud se s tímhle srovnáte - máte vyhráno a film vás bude bavit. Zpracování a animace jsou povedené a dá se na to všechno docela dobře dívat. Co ale film pozvedává o pár levelů nahoru je hlavně Reynoldsův dabing - to je fakt majstrštik (v češtině se na to ani nezkoušejte dívat). Tohle je prostě příjemná oddechovka, pro fanoušky navíc povinnost a film bude bavit i ostatní, i když asi o pár hvězdiček méně :) ()

Berecz

Novinka, ktorá ma donútila spomenúť si na časy, kedy som ako malí vstával z postele, aby som šiel pozerať pred školou Pokémonov. Herci sa vedeli vžiť do situácií, vizuálne efekty bolo skvelé, Pikachu vyzeral skvelo. Niektorý Pokémoni neboli až tak pekne/dobre vyobrazené, ale nevadilo mi to. Príbeh bol pekný a jednoduchý. Hoci som sa pri filme bavil, nie je to film, na ktorý by som si o deň o dva spomenul, no vždy si ho rád pozriem znova ()

Dalajlada

Jako vždy se hraná verze animované předlohy nepovedla. Nápadů bylo až až, možností také, ale nic z toho nebylo využito. vzhledem k tomu, že cílové skupině bylo něco mezi 4-6 lety se to dá pochopit, ale i tak poměrně velké zklamání. ()

Yuri_Boyka

Nehanbím sa povedať, že Detective Pikachu je pre mňa príjemným návratom do detských čias. Mať tak 10 rokov, je to bez pochýb 5 hviezdičkový film. Z tohto pohľadu teda myslím, že je jeho účel dostatočne naplnený. A mimochodom.. Ryan Reynolds ako Pikachu je bizarný, ale veľmi zábavný zážitok. ()

Natt

Hviezda za Reynoldsa , Smith mi nevadil a pokemoni boli pekne spraveny. A to je vsetko, strasny pribeh aj vsetko ostatne. ()

matko2351

Na moje prekvapenie zabavny film. Jasne nie vsetko fungovalo, ale nebolo to vobec take hrozne :) postavy fajn, efekty fajn, pribeh zaujimavy a male prekvapenie na konci filmu. ()

pretorij

Fakt nechapu, proc to neni v cervenejch. Tak jako historickej Epoch to neni, to ne, ale jinak... Vubec to neni pritrouble a celkem to dava smysl i pro nekoho, kdo nikdy nevidel/nehral nic s Pokemonama. Celkem vtipny, ale o dost vic na urovni, nez vetsina soucanejch "radoby vtipnejch gaggu". ()

sKralicek

Moje generace na Pokemonech vyrůstala, takže od tohoto filmu měli všichni velké očekávání. Bohužel ale příběh cílí na dětské publikum, což si myslím, že je velká škoda. Naopak ale zpracování samotných Pokémonů je super a Pokemoni vypadají přesně tak, jak by asi měli ve 3D vypadat a já jsem se opět vrátil v čase do dětství, kdy jsem snil o tom, mít svého Pokemona. Nevím, jestli si tento film ještě někdy znovu pustím, ale přesvědčil jsem se, že cokoliv s Pokémony je jako sex - Když je to dobré, je to dobré. Když je to špatné, je to stejně dobré. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Chci pokémonům rozumět a jejich sílu znát. Pokémon!" Pokémoni byli hitem před mnoha lety a díky hře Pokémon GO byli hitem zase! Film byl jen otázkou času. Děti budou nadšené z roztomilých a všudypřítomných pokémonů, teenageři z nějaké té akce a soubojů. Ze starší generace zaujme hlavně ty, kteří svého času s Pokémony každé sobotní ráno vyrůstali. Pro ty, kteří s Pokémony nemají moc co dočinění to bude možná i podprůměrný film. Neříkám, že se nefanouškům film nutně nebude líbit, nicméně si ho užijete třikrát tolik, pokud pokémony znáte a máte k nim citový vztah. Děj je jednoduchý, dějový twist předvídatelný, ale vše odsýpá v rychlém tempu. Pikachu a Psyduck jsou takoví roztomilí. Kathryn Newton vlastně taky, ne že ne. Cekově jsem měl pocit, jako kdybych se znovu vrátil do svého dětství. - 70%. ()

Untouchabl

Film, který dělá z kultu Pokemonů tu nejroztomilejší a nejbarevnější rodinnou zábavu, což se jejich fans nelíbí - ti totiž dnes srkají své bubbleteačko u třiapadesátého pokračovaní Avengers a cítí se jako drsní hoši. ()

GoodStenly

No, ve čtvrtce jsem z těch debilit skoro usnul, jediný co mě fakt probudilo, byla krátká jízda na satelitním talíři, to byla špica. Ale po zbytek filmu jsem opět upadl do dřímoty a byl převelice rád z titulků. ()

snobold

Jakožto velkému fanouškovi Pokémonů napříč seriálem, hrama, TCG a vším možným mě ale velmi mile překvapilo zpracování Pokémonu a taky to, že ve filmu dostávají velký prostor všechny možné druhy těchto příšerek. Za to palec nahoru. Příběh nicméně velká velká bída, céčko jak vyšité. Bohužel nemůžu dát více než 3* a i to vnímám jako celkem nadnesené hodnocení. ()

Megahead

Začiatok ma moc nezaujal, ale s príchodom Pikachu naberá príbeh novú energiu a silnejší dej. Avšak celkovo film obsahoval pár slabších častí alebo dejových liniek, ktoré mohli lepšie spracovať (napríklad vstup do chráneného objektu laboratória). Vysoko tajné experimenty a hlavne technológie, ktoré po nehode zrazu neboli vôbec chránené... Na druhej strane mal aj podarené momenty, hlavne niektoré dialógy Pikachu. Ak by sa dala dať aj polovica hviezdičky, dal by som 3,5 b. Avšak na 4-ku to nie je. ()

Slash_Flash

Nejspíše každému dojde, že film má pouze jediný účel; zalíbit se dětem, za jeho barevnou a veselou akci s příšerky, a o jednu nebo dvě dekády starším kolegům, kteří kdysi s Pokémony snídali. Je to barevné, veselé, vtipné, má to šarm. Jen tomu chybí smysl, zajímavý příběh a cokoliv, čím by si divák film jakkoli zapamatoval. Člověk se pobaví, sem tam zasměje, zavzpomíná, dostane menší nářez nostalgie a zanedlouho zapomene, o čem tenhle film vůbec byl. No, v případě, že má tucha co to Pokémon vůbec je. V jiném případě by šel tento snímek, jeho celá pointa a všelijaké reference trošku obloukem. Ale musím uznat, že film vypadá fakt pěkně a že byl chytře použit soundtrack z původních her. ()

Janiik15

Dobré vrácení do mých dětských let, když jsem se jako malý budil brzo ráno, abych si mohl pustit pokémony. Film byl dobrý, ale příběh za moc nestál a nebyl nijak dobrý, či propracovaný. Film byl celkově byl film dost dobře natočený a vypadal dost realisticky. Film se nedostal ani do top. 100 mých nejoblíbenějších filmů, ale když si budu chtít zase připomenou moje mladá léta, tak si film pustím. Filmu dávám celkově 65%, což není nijak dobrý, ale není to ani žádný propadák. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)