Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

790511

Na tyhle CGI filmy 21. století si asi nikdy nezvyknu. Připadá mi to všechno na chlup stejné a úplně nesmyslné. Půlku filmu zaberou zcestné dialogy, často s pavědeckými bláboly a druhou půlku se tam někdo sadisticky mlátí. Pro děti mi to nijak vhodné nepřipadá, zvlášť po scéně, ve které se roztomilý Pikachu raduje jak se mu líbí, že nějaký benzínem politý pokémon bude upálen zaživa. Zvrácená vyprázdněná blbost. Nedoporučuji dětem ani dospělým. ()

Scaevola

Pohodová, veskrze rodinná záležitost se veze na vlně nostalgie (byť už ani zdaleka nedokážu pojmenovat všechny potvůrky a některé jsem viděl úplně poprvé) a efekty se také povedly, protože propojení herců a animovaných bytostí je poměrně harmonické, takže vlastně není na co si stěžovat. O to víc zamrzí zbytečné ždímání emocí a trošku chatrný scénář, v němž některé scény nenavazují a motivace zůstává neobjasněná. Nicméně nejvíce mi kazili výsledný dojem přihlouplé multi-kulti (tak je to v Japonsku, nebo ne?) a vyloženě se trápící B. Nighy, který musí proklínat svého agenta. ()

JesterKruger

No jestli bych měl srovnávat Ježka Sonica kde hraje Jim Carrey a tohle, tak Pokémon: Detektiv Pikachu vyhrává. Nevím čím to je, a to ke všemu jsem si k Pokémonů nevypěstoval žádnou lásku. Tohle podle mě nemá chybu ve všech směrech. Herci, děj... Prostě žádná chyba. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. Tento film mě hodně zklamal, protože nevyužil svůj potenciál. Tento film se podle mě moc nepovedl. ()

Willynka

Já nevím, jestli je to tím, že jsem s Pokémony v devadesatkach vyrůstala, ale mě to bavilo moc. Rodinná zábavka za jedna s extra sympatickým Raynoldsem, který tu tak trošku hraje Deadpoola pro děti. ()

PTuranyi

Problémom tohto filmu je slabý príbeh a infantilné prevedenie. V prípade cieľovej skupiny školopovinných detí by to bolo v poriadku. Žiaľ pre adolescentov je detinské hoci sa to snažia autori prebiť efektami. ()

freshprince

Roztomilý rodinný filmy u které ho se budou bavit všichni. Pikachu svoji roztomilostí dost klame a občas vyřkne dost "hustou" hlášku. Vizuální cyberpunk pro děti spolu i s jednoduchou (chvílemi trochu hloupou) zápletkou, která má ale samozřejmě sloužit hlavně dětem. ()

soukyd33

Blbost, ale dobře udělané efekty a animace Pokémonů. Příběh je tam úplně k ničemu, a herci jsou úplně na nic. Hodnocení je pouze za animace a Pokémony. Hvězdiček 3*** ()

bigmatko

Reynolds musí byť veľký fanúšik pokémonov keď sa dal na toto nahovoriť. Jeho účasť však dávala na chvílu pocit, že by mohlo ísť aspoň o R16 snímok ale nakoniec je z toho vyslovene detská zábavka, v ktorej sa sem tam objaví aj hláška a situácia zábavná aj pre starších divákov. Vizuál je výborný a každý kto si v určitom životnom období prešiel fenoménom pokémonov si vo filme najde niečo čo sa mu bude páčiť. žiadne veľdielo to rozhodne nie je. Príbeh ma nijako výrazne nezasiahol a záver to úlne zabil. Očakávam že Reynolds sa s pokémonom vysporiada ešte aj nejakými odkazmi v Deadpoolovi. ()

mertikek

Film který mě přilákal ne díky obsahu, kterým jsou Pokémoni, které sice již od mala zbožňuji a dokonce jsem si v pozdějších letech pořídil herní konzoli od nintenda a hry, abych si hry s touto tématikou mohl zahrát; nicméně jsem si původně říkal, že tento film v kině nepotřebuji vidět, až dokonalá masáž Ryana Reynoldse na youtube, jakožto představitele Pikachua, mě k návštěvě kina přesvědčila....a vůbec této návštěvy nelituji. Musím říct, že jsem si tuto, tak trochu blbost velice užil a skutečně mě bavila, obvzlášť po obrovském zklamání Řbitova zviřátek jsem upřímně nadšený. ()

CheeseFigure

Tí Pokémoni boli dobre animovaný a pôsobili strašne rozkošne. Príbeh je potom taká klasika, ktorá rýchlo plynie a nenudí, Pikachu s hlasom Reynoldsa zabaví, Tim bol tiež fajn a finálna bitka bola, aj napriek krátkosti, celkom dobrá. A ak vás nič z tohto nezaujalo, tak zaznie Gotta Catch 'Em All hlasom Ryana Reynoldsa! ()

Hejkal_03

Taková ta oddechová kravinka... Pokémoni jsou taková trošku srdcovka z mládí, proto jsem byl trochu shovívavější.. Jinak je to opravdu jednorázovka, když chcete vypnout... ()

exotman

Za mne super vzpomínání. A Reynolds tomu skutečně dodal korunu. Nemá to moc hluboký děj, ale je to jediná a opravdu hezká výprava do světa pokemonů. ()

Robbie

Úprimne, nerozumiem tunajším filmovým kritikom. Hľadajú pointu a vyspelosť vo filme o pokémonoch?! Aký by malo zmysel snažiť sa natočiť film pre už dospelé publikum, ktoré vyrastalo na pokémonoch? Asi taký ako natočiť temné sci-fi o včielke Maji.. Je to film pre deti a je to rovnaká zábavná a nezmyselná blbosť ako pôvodná rozprávka. Treba si proste priznať, že pôvodní pokémoni sú jednoducho vymývačská reklama na zberateľské predmety pre deti, zaobalená do seriálového šatu. Možno kultovka, ale stále blbosť a hlavne perfektne vydarený marketingový ťah. Ako dospeláka ma takáto blbosť vo filmovej podobe samozrejme nenadchne, ale bolo to milé a hravé a viem si predstaviť že pre decká je to parádna a zábavná jazda. ()

Doffy

Je to dost dětské, dost naivní a dialogy jak z animovaných filmů, kde postavy musí říct co vidí nebo dělají i když je to úplně jasné. Možná kdyby nebyl Detektiv Pikachu tak moc dětinský a měl lepší dialogy, slavil by větší úspěch. ()

TrueArthur

Od filmu som nič neočakával a vyplatilo sa mi to. Z kina som odchádzal s úsmevom ako už dávno nie. Film je vtipný, zábavný ma ideálnu dĺžku čiže veľmi rýchlo ubehne. Herecké výkony nie sú na oscara ale väčšinu času to je fajn. Hlavná dvojka má medzi sebou zaujímavú a zábavnú chémiu. Pekémoni vyzerajú úžasne, iné efekty sú taktiež na veľmi dobrej úrovni. Nie som prehnaný fanúšik pokémonov (ako dieťa som pozeral seriál a zbieral kartičky) ale film mi z nejakého dôvodu veľmi sadol a užil som si ho, veľké tohtoročné prekvapenie. Odporúčam každému. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)