Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Remivsremi

Příběh je dost triviální a přímočarý. Začátek se vleče a nějaké zajímavější scény dostanete až v úplném závěru. Herci odvádějí poctivou práci a pokémoni jsou roztomilí, ale to je asi tak vše. Výsledný produkt si náležitě užijí pouze ti nejmenší caparti. Ostatní, i generace dvacátníků a třicátníků, kteří hltali dobrodružství Ashe a jeho bandy, budou spíše zklamaní. 50% ()

chelseaman22

Obrovský potenciál byl udušen hned v úvodu – pokud vám je 12 a máte rozumu poskrovnu, tak budete uspokojeni jako já po noci probdělé u FIFA 19. Pokud máte nějaký ten rozum, budete se drbat na hlavě, jak je možné, aby byl tak parádní vizuál v podobě pokémonů doplněn tak žalostným scénářem, který odradí snad každého fanouška té žluté bestie vydávají citoslovce PIKA PIKA. 49 % Celosvětový příjem k 19. 6. 2019: $421,300,319, což je 2,81 násobek rozpočtu ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Pokémoni? Jako jo, taky jsem jako malej, nějaký ty pokémony sbíral.. po tom divným trendu Pokemon Gou, příchází dokonce i tenhle zpikačenej film do kin. (wau) No.. rozhodně to není nic dobrýho a ani dítě bych k tomu nepouštěl.. jak už tajtl napovídá, no aspoň ten název trefili, bo to fakt stojí za pikaču! Ať už jste fens těhle mrdek z pokebolu nebo ne.. tak tahle pikačovina si nezaslouží nic jinýho než pořadně nakopat do pokeulí! Tohle není ani pro děti, nemá to stori, zkrátka absolutně nafin. A Dedpůl zklamal, lézt do takový p*ka pika.. Film byl tak bed, že jsem při něm musel přemejšlet nad samotným komentářem, ale tady není nad čím. :) ()

Ryuuhei

Čepici dolů! Něco takového bych očekával od solidní hrané adaptace tak velkého fenoménu, jako jsou Pokémoni. Mělo to všechno - napětí, akci, i emoce. Samotný příběh, který jsem myslel, že bude hrát až druhé housle, neskutečně napjal a až do konce jsem čekal, zda se mé teorie potvrdí, nebo mi naopak děj naservíruje překvapivé momenty - a že jich bylo požehnaně. Svět Pokémonů zpracován perfektně - vidím tam jistou inspiraci již docela starým Pokémon Apokélypse, tedy občas hodně realistickým ztvárněním Pokémonů, nebo žádným patláním se s infantilitou - nelegální zápasy, „drogy“, gangy... zkrátka zde nechybělo nic. Na vrch toho všeho ani humor, který obstaral hlavně ukecaný Pikachu. Jsem nadmíru spokojený, jak se film vyvrbil a jak nasadil laťku vysoko jiným podobným pokusům (ehm... Sonic... ehm). ()

Tosi

Hodnocení filmu snad ani dospělým nepřísluší, ale když už si toho Černýho Petra někteří z nás vytáhnou a musej dělat doprovod, tak za sebe říkám, že to bylo mnohem lepší, než jsem očekával. Pravda, nečekal jsem nic, ani trailer jsem neviděl, takže mě překvapilo i to, že tam hrají živí lidé a ne nějací maňásci. Jo, celkově v pohodě koukatelnej průměr s hláškujícím Pekáčem, nebo jak se vlastně ten žlutej jmenoval. ()

Lachtaan

Překvapení roku. Skvěle funkční směsice všech možných žánrů, cílejících na všechny možné věkové kategorie. Někdejší milovníci a sběratelé Pokémonů umřou blahem. A všichni příznivci Ryana Reynoldse budou po celou dobu v sedmém nebi. Pro děti geniální film na návštěvu kina, pro nás ostatní naprosto pohodová dobrodružná komedie na pohodlné odpoledne. Neříkám to často, ale mile rád uvítám pokračování. ()

Johnny.ARN

Dejovo síce tragické, ale vizuálne rozkošné. Veď kto by nechcel mať doma pokémona? Šťastie je to, že to nemá úmorné dve hodiny v takom tempe, aké to malo. Inak je to šablónka, ktorá ani nemá záujem z toho nejak vybočiť. Pokémoni ale boli veľmi pekne spravení a film položil základ možno nejakej sérií, nakoľko pár vecí ostalo otvorených. Vedel by so msi predstaviť pokračovanie ( prequel?) právo o tých spomínaných súbojoch. Keď to bolo kreslené na kolene sme to žrali, čo by to s nami, fanúšikmi, urobilo teraz, pri tak pokrokovej CGI technológií? 3 z 5 ()

Mrkvič

Pro nefandu Pokémonů jsou tři hvězdičky hodně nad očekáváním. Dovedu si představit, že větší fanda si může hvězdičku přidat a opravdový nadšenec může hodnotit klidně i absolutně. Ani jeden z hlavní dvojice mi sympatický nebyl, ale Pikaču byl hodně fajn. Celým filmem prostupující pokémoni jsou vesměs zajímaví a jejich vlastnosti jsou zajímavě do prostředí začleněny. Co jsem ale nečekal, že bude příběh tak obstojný, nebudou ve filmu žádné velké hovadiny a trapnosti, že akce nebude vypadat vůbec zle a že se párkrát i pousměju. ()

oveckaoa

Globálně se jedná momentálně o nejlepší Lettermanův film otázka je jestli je to umem a scénářem nebo jeho talentem. Vzhled pokémonů je povedený , když to porovnáte třeba s zrůdností co byla v Kryštůfkovi Robinovi a pěkně to odsýpá tak, že se člověk nenudí. Pikaču občas utrousí i vtipnou hlášku (většina jich je v trailerech) tak se člověk i místy zasměje. Plusové body za flareona ženskou co měla togepiho a tu bojovou arény scény z ní tam byly to nejlepší co film nabídl včetně magikarpa s gyaradosem. 60 procent ()

ywo666

Nechapem preco som toto pozeral. Chcel som jednoduchu oddychovku a dostal som? Nudu. Chapem rodicov s detmi co to pozeraju. Ale ako dospelemu mi tato infantilna hovadina moc nedala. A keby mam 12 rokov, tak by som bol tiez nasraty. Malo pokemonieho marovania. Pritom herecky je to obsadene super. Reynolds, Nighy a Watenabe ma trochu navnadili. Ale prvy je iba hlas a dalsi dvaja su len do poctu. Uznavam len par dobrych hlasok. "I am good at being alone at night" muselo rozveselit oblubovacov dvojzmyslov. Inak beriem. Moja chyba. Vobec som to nemal pozerat. 45% ()

Yoshimitsu

Pár dílů z animovaného seriálu pokémon jsem pochopitelně, jako malý soplák viděl, ale že bych se na to každý víkend, nebo kdy to bývalo třepal to asi né. Tady je to v hrané formě, kde je nejvýraznější pokémon Pikachu, který je navíc detektivem. Pár zábavných chvilek to mělo, ale tohle je prostě mířené pro mladší publikum děti, které to určitě ocení. Dávám 45% ()

MikyAff

Neuvěřitelná nostalgie a zásah roztomilosti. Ve chvílích, kdy slyším "pika pika" jsem myslela, že se rozplynu. Ještě, že tam není slyšet tak často :D Zároveň mě bavili i herci, Reynolds je borec, i když ho člověk jen slyší. O pokémonech ani nemluvě. Škoda, že jsme se nemohli podívat na schopnosti více z nich, ale to by spíš chtělo nějaký seriál pojatý dokumentární cestou. Zdá se mi škoda, že je tenhle film v modrých barvách, takže mu trochu ze vzdoru ten plný počet dám. ()

tnp101

Nebudu se tvářit, že jsou Pokémoni výborným filmem. Nejsou. Ale nostalgie mě zde chytla za pačesy. Patřím mezi tu generaci, co hltala Pokémony o víkendech v televizi, sbírala kartičky a mimo jiné třeba byla v přeplněném maloměstském kině na prvním celovečerním filmu, který bych si dnes už raději nedopřál. Nová adaptace se veze právě na vlně nostalgie, což bylo očividné už z trailerů. Humor alá slušný Deadpool člověku buď sedne či bude otravovat. Mně Pikachu v podání Reynoldse nejenže sedl, vlastně jej řadím mezi nejsilnější stránky filmu. Všudypřítomné narážky s dobrým načasováním mě bavily a častokrát zachránily dojem z jinak slabších pasáží. Film stojí a padá na konkrétních scénách, příběh příliš za moc nestojí ani ničím nepřekvapí, ale závěr funguje, děj uzavírá a nenechává si otevřená dvířka alespoň pro tuto dějovou linii, což vzhledem k současným trendům považuji za sympatický krok. A když už nic jiného, svým způsobem jde o jednu z nejlepších videoherních adaptací :) ... 70% ()

T-pack

Je to asi nejlepší adaptace videohry, kterou jsem dodneška viděl. Což by se ale dalo říct, i kdybych dal tři hvězdičky. Jenže co na něm cením asi nejvíc je tohle – když jsem viděl trailer, tak jsem nějak nevěřil, že to je reálnej film. Protože prostě nejsem zvyklej na to, aby něco tak konvenčně neprodatelnýho vzniklo a ještě s takovym rozpočtem. Před trailerem bych si nikdy nemyslel, že uvidim na velkym plátně Pokémony, nebo že film s videoherní tématikou se může vyhnout násilnýmu ohýbání původních motivů a příběhu předlohy, jen aby to divák, co dost možná v ruce nikdy nedržel gamepad, přijal. Detective Pikachu se o tohle moc nestará a tím je mi sympatickej. Možná se teď můžem dočkat slušný adaptace i jinejch herních sérií. ()

drake31

Nech akokoľvek veľmi chcem milovať Detective Pikachu nedá sa. Pekne sa na ten film pozerá, je tak neskutočne roztomilý a farebný, Pekémoni vyzerajú naprosto nádherne a CHCEM aspoň jedného za parťáka. Film je takisto vtipný, zábavný, akcia je fajn ... len ten príbeh je milión krát obohraný. Všetky režisérske a scenáristické (ne)schopnosti odhalili všetko dopredu - twisty neboli twistami len očividným výsledkom. Tiež nepomohlo, že trailer ponúkol absolútne všetko, úprimne som si myslel, že sa tvorcovia hrali s očakávaniami a trailer zostrihali tak aby nás trochu odhodili od pachu o čom film bude a čo sa tam v skutočnosti odohrá - nie, trailer ukáže všetko tak ako sa to vo filme odohrá. Preveľká škoda, preveľká. Ale užil som si to. ()

hroubek

Jako spousta mých vrstevníku, tak i já jsem chytil tu největší pokémon mánii v tom nejlepší věku. A proto cítím z tohoto filmu jistou nostalgii, a dokáži na něj koukat trochu jinou optikou, než člověk, který Pokémony nezná nebo ho nebaví. Na druhou stranu, ne všechno filmu dokáži odpustit. Samotný film mě bavil a celkem mě sedl. Má dobrou atmosféru, super odkazy, zábavné dialogy a i akční scény, které jsou dobře provedený. Režisér Rob Letterman odvedl velmi slušnou práci a film nikdy výrazně nenudí, tempo je dobré, a vtipy s hlášky se povedly. Co se Lettermanovi moc nepovedlo je prodat samotný svět plný Pokémonů. Ten svět má neuvěřitelný potenciál, a nám je předveden jen zlomek. Je škoda, že se film místy drží při zemi, a vlastně neví pro koho má být. Jestli pro děti, a nebo pro ty kteří na Pokémonech vyrůstali, což jsou dneska lidi kolem dvacítky až třicítky. A moc tomu nepomáhá samotná zápletka. Pro děti zbytečně překombinovaná, pro dospělého ne tak záživná, jak by mohla být. Zamrzí, že se nedozvíme více o světě, o pravidlech a nebo i samotných Pokémonech, kterých ve filmu ve výsledku moc není(jejich tam dost, ale pořád ty stejný dokola). Ryan Reynolds je příjemně ukecaný a jeho hlášky mě bavili. Justice Smith se snaží a docela si to dává, a v pohodě to uhraje. Sedla mě Kathryn Newton, která příjemně přehrávala. Bill Nighy a Ken Watanabe si svoje v pohodě odehrají, ale je vidět, že to pro ně není srdcový projekt. Film má dost scén, které jsou působivé a dobré. Fakt zamrzí, že film není více odvážnější. A nebo měl mít více vypilovanou detektivní zápletku. Přesto všechno jsem odcházel z kina spokojený, a budu doufat, že vznikne další film z tohoto světa, protože ten potenciál tam je, a když se to správně uchopí, tak to bude velká pecka. ()

Brain-D

Pro děti super, ale pro dospělé téměř nekoukatelné. Nostalgii jsem pociťoval minimálně a jaksi vše šlo mimo. Vše bylo scénářově zasazené, tak jak bych si přál něco takového s pokemony vidět snad až na posledním místě. ()

VanTom

Roztomilá, živelná (a na kofeinu závislá :-)) "chlupatá koule" Pikaču, perfektně vyrenderovaná a povedeně hláškující hlasem Ryana Reynoldse, vysbírala většinu plusových bodů a jasně přehrála (lépe řečeno vyvážila) přinejlepším nevýrazné, spíše však nudné, prázdné, až iritující lidské hrdiny. Spolu řešili fantaskně ulítlý případ v neurážející, jednoduché detektivce pro mladší publikum, z níž mi zákonitě unikla celá vrstva servisu pro fanoušky, jelikož žádné druhy Pokémonů ani jejich herní / anime světy neznám (samozřejmě až na onu ikonickou žlutou výjimku). ()

Sany33

Presne takto som si pred 15 rokmi, keď som dral školské lavice predstavoval svet, ktorý som v tej dobe tak miloval, svet Pokémonov. Každý piatok na RTVS vyšla nová časť v slovenskom dabingu, mal som plno kartičiek a plné albumy samolepiek. Tento film je pre mňa malý splnený sen. Nostalgia, ktorá ma počas celého filmu obopínala bola tak príjemná že mi ani nevadil nesympatický hlavný hrdina, alebo okukaný príbeh z chabou zápletkou a finálnym rozuzlením, ktoré som tušil od začiatku. Jednoducho tá nostalgia bola silnejšia a ja som si tento film veľmi užil. 79% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)