Nebe s.r.o. (TV seriál)

Miracle Workers

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2019–2020, 5 h 41 min (Minutáž: 19–23 min)

V podstate ani nemám nič, čo by mi poslúžilo na obsiahlejšiu kritiku - Miracle Workers majú skvelé obsadenie, originálny nápad, vtip a spád. Ako celok to však pôsobí úplne jednoduchým dojmom, akoby šlo o prácu tímu, ktorý si poctivo, no bez výraznejšieho zápalu odmakal to, čo dostal príkazom zhora. Inými slovami, chýba tomu niečo navyše, akási nadstavba, ktorá dnes oddeľuje nadpriemerné až výnimočné seriály od zaujímavých, no ľahko zabudnuteľných jednohubiek. (65%)(12.4.2019)

Parádní záležitost se sympatickýma postavama a výbornou zápletkou. Daniel Radcliffe je absolutně super, Steve Buscemi pak absolutně geniální a ostatní jsou taky skvělí a na Geraldine Wiswanathan se navíc i moc příjemně koukalo. Délka je sympatická a počet epizod tak akorát, snad jen v prostředních epizodách to občas lehce skřípalo, ale pouze minimálně, Tenhle seriál je další britský klenot, ke kterému se někdy v budoucnu velice rád vrátím, protože jsem se u něj bavil ne královsky, ale přímo božsky! Škoda, že podobně originálních seriálů nevzniká víc, obzvlášť v komediálním žánru je tohle fakt zatraceně svěží vítr. 85%.(13.5.2019)

Jsou seriály, které mají originální námět, skvělou vstupní myšlenku a po pár dílech promarněný potenciál, když vše upadne do šedi průměru. Nebe s.r.o. si neklade žádné velké cíle, nijak zvlášť nerozebírá ani charaktery, či jejich vztahy. Jde o jeden jednoduchý, ale v podstatě geniální nápad, prostý, potrhlý humor a ujetý Steve Buscemi v hlavní roli. Sám nemohu uvěřit, jak chytlavá tahle blbůstka vlastně je... 7/10(29.3.2019)

No tech sedm dilu je tak akorat, napad je sice fajn, ale bohuzel neni dostatecne nosnej na neco delsiho. Kazdej dil si je tak vicemene dost podobnej a sklada se bud z nejakyho saskovani Boha, opatrnyho seznamovani dvou postav, ktery se snazi dat Nebe dohromady a nebo ze zaberu na andely v kancelari. Ve vysledku je pak vetsina foru dost podobnejch, Buh tu je vyobrazenej jako negramotny, vymasteny hovado, ktery si ani samo neotevre Cont flakes a jediny stesti, ze ho hraje supersympatak Buscemi. Andele v kancelari se snazi ovlivnovat a vetsinou to skonci tu vetsim, tu mensim malerem. No a nejslabsi casti jsou z hlavni zamilovanou dvojkou, tam humor vicemene chybi. Ale diky prijemny delce, samejm sympatickejm hercum a sice jednoduchymu, ale fungujicimu humoru se na to docela dobre kouka, i kdyz po prvnim dilu jsem tomu moc sanci nedaval, nakonec vicemene spokojenost.(20.5.2019)

Keď už nič iné, tak tento seriál ma dostal svojim šialeným námetom a strelenými predstavami o Všemohúcom. Steve Buscemi ako Boh bol jednoducho dokonalý, tak dobre som sa dávno nezasmial. Bavia tu hlavne charaktery jednotlivých postáv, najmä tých mužských. A tá márna snaha dať dokopy tých dvoch zúfalcov - to bolo hnacím motorom celej zábavy. Miestami som tiež zaregistroval miernu iróniu smerom k náboženstvám, ktorá však nikoho neurazí. Skvelé. V závere síce zábava trocha stratila dych, no trochu to dorovnalo to kryštalizovanie charakterov, najmä čo sa týka Buscemiho. Tiež Radclifovi takéto strelené postavičky trtkov pasujú na mieru. Treba sa len na celý miniseriálik pozerať s nadhľadom a hlavne bez predsudkov, iba sa baviť a baviť... V zásade spokojnosť, nadpriemer. 75/100(3.4.2019)