Nebe s.r.o.

(TV seriál)
Komedie / Drama / Fantasy
USA, (2019–2021), 9 h 3 min (Minutáž: 18–23 min)

Tvůrci:

Simon Rich

Předloha:

Simon Rich (kniha)

Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathan, Karan Soni, Sasha Compère, Jon Bass, Lolly Adefope, Kevin Wayne, Jason MacDonald, (více)

Série(3) / Epizody(27)

První řada komediální antologie "Nebe s.r.o.", která se odehrává v nebeské kanceláři, je inspirována knihou spisovatele Simona Riche s názvem What in God's Name. V hlavních rolích seriálu se představují Daniel Radcliffe, Steve Buscemi, Geraldine Viswanathanová a Karan Soni. Radcliffe hraje Craiga, nízko postaveného anděla, který má na starosti všechny lidské modlitby. Steve Buscemi ztvárňuje Craigova šéfa Boha, který pověsil svou starou práci na hřebík a chystá se zaměřit na nový projekt. Aby zabránili zničení Země, musí Craig a jeho andělská kolegyně Eliza (Geraldine Viswanathanová) vyslyšet zdánlivě nesplnitelnou modlitbu – pomoci dvěma lidem se do sebe zamilovat. (HBO Europe)

Trailer 2

B!shop

No tech sedm dilu je tak akorat, napad je sice fajn, ale bohuzel neni dostatecne nosnej na neco delsiho. Kazdej dil si je tak vicemene dost podobnej a sklada se bud z nejakyho saskovani Boha, opatrnyho seznamovani dvou postav, ktery se snazi dat Nebe dohromady a nebo ze zaberu na andely v kancelari. Ve vysledku je pak vetsina foru dost podobnejch, Buh tu je vyobrazenej jako negramotny, vymasteny hovado, ktery si ani samo neotevre Cont flakes a jediny stesti, ze ho hraje supersympatak Buscemi. Andele v kancelari se snazi ovlivnovat a vetsinou to skonci tu vetsim, tu mensim malerem. No a nejslabsi casti jsou z hlavni zamilovanou dvojkou, tam humor vicemene chybi. Ale diky prijemny delce, samejm sympatickejm hercum a sice jednoduchymu, ale fungujicimu humoru se na to docela dobre kouka, i kdyz po prvnim dilu jsem tomu moc sanci nedaval, nakonec vicemene spokojenost. ()

H34D

Jsou seriály, které mají originální námět, skvělou vstupní myšlenku a po pár dílech promarněný potenciál, když vše upadne do šedi průměru. Nebe s.r.o. si neklade žádné velké cíle, nijak zvlášť nerozebírá ani charaktery, či jejich vztahy. Jde o jeden jednoduchý, ale v podstatě geniální nápad, prostý, potrhlý humor a ujetý Steve Buscemi v hlavní roli. Sám nemohu uvěřit, jak chytlavá tahle blbůstka vlastně je... 7/10 ()

Malarkey

Taková milá jednohubka z Anglie, která některými svými vtípky mohla mít nárok na to stát po boku těch nejlepších britcomů, kterými nás Velká Británie již několikrát potěšila. Nakonec se sice nepovedlo dojít až do síně slávy, ale v rámci sedmy dílů to bylo příjemné pokoukání. Herci super, nápad skvělý, některé momenty až fantastické. Kolikrát si říkám, že tenhle sarkastický, ale zároveň nesprostý humor, umí prostě jenom Angláni. Je to takový ten druh příběhu, který Vás baví, ale zároveň jste po posledním dílu rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a tušíte, že dalšími díly by původní myšlenku jenom zkazili. ()

misterz

Keď už nič iné, tak tento seriál ma dostal svojim šialeným námetom a strelenými predstavami o Všemohúcom. Steve Buscemi ako Boh bol jednoducho dokonalý, tak dobre som sa dávno nezasmial. Bavia tu hlavne charaktery jednotlivých postáv, najmä tých mužských. A tá márna snaha dať dokopy tých dvoch zúfalcov - to bolo hnacím motorom celej zábavy. Miestami som tiež zaregistroval miernu iróniu smerom k náboženstvám, ktorá však nikoho neurazí. Skvelé. V závere síce zábava trocha stratila dych, no trochu to dorovnalo to kryštalizovanie charakterov, najmä čo sa týka Buscemiho. Tiež Radclifovi takéto strelené postavičky trtkov pasujú na mieru. Treba sa len na celý miniseriálik pozerať s nadhľadom a hlavne bez predsudkov, iba sa baviť a baviť... V zásade spokojnosť, nadpriemer. 75/100 ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chápu mnohé výtky okolo, ale mě tahle (první) série bavila. I tím, že byla trefná a krátká. Možná právě takhle by Bůh reagoval, kdyby viděl, co se děje pod ním. Jízlivý kus, kterak se Steve Buscemi coby Bůh rozhodne, že zničí Zemi. Smířit se s tím ovšem nehodlá Geraldine Viswanathan, kterou zrovna přidělili do oddělení Zpracování lidských modliteb a přání k lehce neprůbojnému Danielu Radcliffovi. A s Bohem se vsadí. Má vyplnit jednu z beznadějných modliteb: dát dohromady dva jedince. Jenže tihle dva, Sam a Laura, jsou krapet zoufalci. Naděje přesto žije až do poslední chvíle. A jestli vlastně Bůh nakonec nemá tu Zemi docela rád. Mladý autor Simon Rich svou knihou What In God's Name zaválel. K syrovému humoru, který se nebojí opřít do náboženství (dozvíme se třeba, jaký je Bůh vlastně čtenář), tvůrci vybrali i výborné herecké obsazení. Možná by to nicméně chtělo (paradoxně) ještě víc jízlivosti a absurdních momentů. Satirická jednohubka. ()

• Druhá série seriálu se natáčela v Česku. [Zdroj: Fandimeserialum.cz] (Bernyz)