Americký vlkodlak v Londýně

• Velká Británie An American Werewolf in London (více)

Dva američtí přátelé putují po Británii, ovšem zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, jednoho zabije a druhého zraní. Přeživší kamarád se probouzí v nemocnici, pronásledován hrozivými sny a halucinacemi, ve kterých ho jeho mrtvý kamarád děsí sdělením, že v sobě nese prokletí vlkodlaka...
Dva američtí vysokoškoláci, David a Jack, putují po Británii. Jednoho dne však zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, Jacka zabije a Davida zraní. David se probouzí v nemocnici, kde se o něj stará doktor Hirsch a krásná sestra. Pacienta pronásledují příšerné sny, ve kterých ho vždy navštíví jeho mrtvý, rozkládající se kamarád Jack a šílený pes, který útočí na Londýn. David přežil, ovšem díky kletbě se vždy při úplňku sám promění v děsivé monstrum... (Cinemax)

cocoJambo

Já to viděla na základce tuším v roce 88 u kamaráda, co bydlel ve 4 patře a pak jít ty schody sama dolů....dalo mi to dobrej základ a ani po letech tenhle film neztrácí. Spousta rádoby hororů dneška tomu nesahá ani po kotníky a není to jen tou nostalgií... ()

mucho3

Tato hororová komedie mně v puběrtě oslnila svými povedenými triky,humorem i nějakou tou lekačkou.A i po letech neztrácí nic ze své působivosti,u mně elita mezi hororovými 80kámi. ()

Kontryhelka

Velmi pěkná stará retro podívaná. Některé masky tomu odpovídají,ale zpracování pěkné, děj strašidelný i lekačka se najde. Griffin Dunne v rozkladu krok za krokem. ()

bvlrm

Nie je to až taký dobrý film, ale scény z metra a porno kina to celé zachraňujú. Premena v obývačke na vlkodlaka si ten oscar zaslúžila, mňam. Trocha nechápem odkazom na nacizmus v jeho snoch?!?! Aj tak mňam. ()

sibskyn

Nemám rád, když se do hororu plete humor, ale projednou udělám vyjímku a body ubírat nebudu, protože tohle je luxusní film jak prdel top modelky. ()

Lonna

Tímhle filmem byla odstartovaná moje hororová závislost. Viděla jsem ho někdy ve 13ti letech a doslova si ho vyřvala.Pak nespala celou noc a budila se hrůzou, že vlkodlak leze v Praze, do 5.patra po balkonech a chce mě sežrat :-) Na tu dobu,kdy to bylo natočené, je to velmi pěkné zpracované, ani vlkodlak nevypadá tak uměle...napjatá atmosféra v metru a ten řev mi zalezl pod kůži...a konverzace mrtvého a rozkládajicího se Jacka s Davidem - bomba :-) ()

Svadbos

Nie je to paródia, ale plnokrvný horror s ostrým zmyslom pre humor a zároveň pocta horrorovým filmom minulosti. Dynamická réžia a scenár Johna Landisa, o oscarové make-upy sa postaral Rick Baker. „An American Werewolf In London“ sa zdá byť kuriózne nedokončený, akoby režisér Landis vydal všetku svoju energiu na spektakulárne scény a potom nechcel obťažovať s vecami ako premeny, vývoj postav alebo koniec. Film má sekvencie, ktoré sú strhujúce a mna druhej strane dlhé pasáže, kde nikto nevie, o čo ide. Sú miesta, kde špeciálne efekty takmer úplne vymažú postavy z obrazovky.Je to čudné. Nie je to veľmi dobrý film a v rebríčku Landisových filmov je pod anarchickým „National Lampoon´s Animal House“., či „The Blues Brothers. Landis si nikdy nie je istý, či robí komédiu alebo horor a tak vychádza s ozaj zábavnými momentmi , slúžiacimi ako kontrapunkt k strašným nemŕtvym. Kombinovanie hororu a komédie ma starú tradíciu (jedna z najlepších kombinácií je „Bride Of Frankenstein“ ), ale smiech a krv v tomto filme koexistujú veľmi vágne. Jednou z hviezd tohto filmu mimo plátna je Rick Baker, mladý génius make-upu, ktorý vytvoril filmvové rany, hrôzu a vlkodlakov. Jeho práca je pôsobivá, ale pokiaľ nie ste bláznivým fanúšikom špeciálnych efektov, je „American Werewolf“ sklamaním. Dokonca tieto špeciálne efekty, akokoľvek sú dobré, pôsobia antikulminačne, ak ste skutočný fanúšik hororu. Pretože ak ním ste, najlepší bod filmu ste už videli predtým: filmová premena človeka vo vlkodlaka bola zachytená vo filme „Howling“, v ktorom sa na špeciálnych efektoch podieľal Bakerov chránenec Rob Bottin. Najlepšie momenty vo filme patria pravdepodobne Dunneovi, ktorý môže byť mŕtvola, ale stále vie, čo hovorí: „Ver mi“, hovorí Naughtonovi pri posteli, „to nie je sranda“. Scéna, v ktorej sa NAughton mení na vlkodlaka, je veľmi dobre urobená. Ale tu akoby si Landis povedal, že technológie bolo dosť. Nikdy nezískame skutočný pocit ku charakterom, nikdy neuveríme miestam (hlavne tomu nemotorne falošnému pubu a jeho kunčaftom) a hlavne sme sklamaní koncom. ()

uprchlice

Opravdu úžasné speciální efekty. Ta nejlepší přeměna ve vlkodlaka. To musím uznat. Nicméně česká verze mě zarazila. Chvilku český a chvilku původní hlasy. Jinak děj byl vcelku slušný a zajímavý. ()

montel

Dva kamarádi cestují po Británii avšak jednoho večera zabloudí v mokřinách, kde je napadne vlkodlak. Jeden z nich zemře a druhý skončí s vážnými zraněními v nemocnici v Londýně. Tam se seznámí s ošetřující sestřičkou a po propuštění si spolu oba začnou vášnivý románek. To ovšem ani jeden z nich netuší, že se poraněný mladík začne za úplňku měnit ve vlkodlaka a že začne toužit po krvi...Velké zklamání byl pro mě tento vělehlasný film o vlkodlakovi. Efekty sice nebyli vůbec špatné, jenže příběh strašně průhledný a nudný. Pořádná akce začala až po hodině filmu a když už vypukla, film pomalu končil. Nejvíc mě štvalo když hlavního hrdinu navštěvovali jeho mrtvé oběti a rozmlouvali mu, aby si sám sáhl na život. Bože, kdo píše ty scénáře, to je fakt horor :) 40% ()

Meike

Skvělá atmosféra celého filmu. Vlkodlak je naprosto úžasnej a proměna na vlkodlaka je velmi působivá. Co víc si přát. ()

Podle_mne

Tento film u nás běžel v TV brutálně vystříhaný o "nejlepší" scény. Škoda, že doposud nevyšel v původní verzi na DVD. Pravdou je, že čas trochu nahlodal některé triky a část filmu mezi úvodem a první proměnou je trochu vláčná, ale i tak jde o stále nepřekonaný snímek s vlkodlačí tématikou. ()

krytoon16

Mám rád vlkodlačí horory a tento patří na vrchol. Všechny scény jsou opravdu strašidelné a ujišťuji vás, že se u nich budete bát. Už jen ten začátek, kdy jsou dva kamarádi za měsíčního svitu sami na blatech a slyší jen strašlivé vytí a vrčení. Začátek je opravdu brilantní, pak film malinko ztrácí tempo a jsou zde i malé prvky komedie, ale to mi nebránilo, abych si film užil, až do úplného konce. Rozhodně doporučuji. ()

Baroque

Nie tak strašidelné, ako by ste očakávali. Ale až tak vtipné tiež nie. A to všetko v dobrom slova zmysle. Tento film je už legendou pre milovníkov tohto žánru. A tá premena je fascinujúca stále, hoci ubehlo už takmer štyridsať rokov. Čo dokáže nových filmových mágov dosť nasrať... Možno si to z dnešného pohľadu 5 nezaslúži. ale je to tak na 8,5/10. Povinná četba, ako sa hovorí za riekou Moravou. ()

Hixx

S týmto filmom som sa zoznámil so žánrom horror, keď som to asi ako 12-13 ročný videl u susedna na VHSke, myslím že v tomto veku to bola dosť hlúposť, ešte dlho po tom som mal nočné mory. Bolo to drsné a podľa mňa do teraz neni lepšie a strašidelnejšie zobrazenie vlkodlaka ako v tomto staršom snímku. ()

Africanus1

Nemám v oblibě hororové komedie, ale tohle bylo fajn. Humor britsky decentní a v rozumné míře. Atmosférické, herecky slušné, ocenil jsem rozhovory Davida s jeho postupně se rozkládajícím kámošem. Za mě dobrý. ()

Fixa

Johohoooo!!! Přesně, jak jsem očekával. Myslím dokonce, že jsem to jako malý viděl na VHS, ČB, zrnitě a se simultánním překladem. Možná si to pletu s jiným vlkodlakem, ale pamatuji si proměnu v kině a ukousnutou hlavu. Tehdy jsem z toho nemohl spát. Dnes jsem z toho nadšený. Jde mi hlavně o tehdejší triky. První proměna ve vlkodlaka je naprosto úžasná. Protahování ruky, růst chlupů, apod. Prostě poctivá práce animátorů, kde museli dělat políčko po políčku. Hlavní protagonista David byl taky v pohodě. Nejvíc mě však pobavil jeho kamarád, který jako rozsápaná mrtvola (výborná maska), chodil na návštěvy a vedl s Davidem debaty o tom, proč musí spáchat sebevraždu. Vyhrocení komedie přišlo pak v kině. To jsem se upřímně bavil :-) ()

Del Toro produkuje western

Del Toro produkuje western

01.09.2019

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody) pokračuje ve své podpoře mladých talentovaných filmařů a jako producent se teď upsal dalšímu filmu. Ten přijde od vycházející režisérky Issy López … (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)