ANTYCHRYST

10 minut je ideální stopaz..Ovšem koukat na to hodku a půl je nadlidský výkon... Mám rád sprosty humor atd... Super pourazet tolika lidi a ještě je dostat do filmu....ale za mě to jako celek nefunguje.. tenhle způsob humoru je na pár minut a rozhodně ne na celovečerní film.. 20% ...hvězda za Kluse ()

Don82

Není to plnohodnotný film se vším všudy, ale spíše bonus k seriálu, který dobře využil velkého tématu, jako je prezidentská volba a toho cirkusu okolo. Zajímavé jsou (pravděpodobně) improvizované scény s reálnými postavami z politiky, kdy štáb chytře využívá naplánovaných akcí kolem voleb a Tondu do nich bez okolků vměstná. Nakolik co a jak bylo předem domluvené můžeme jen spekulovat. Samozřejmě, je zde i scenáristická omáčka podobná tomu, co známe ze seriálu. Ve výsledku tak jde o jednu delší epizodu, okořeněnou o povedené odkazy na skutečné události, často patřící k folklóru české politiky a někdy až bizáru. ()

SpikeX6

Pro mě docela zklamání. Velmi jsem se na film těšil, protože je mi tématicky blízký, ale většina vtipů byla buď přestřelená, nebo naopak suchá. Od poloviny už jsem se dost nudil. Původní seriál jsem nesledoval, takže mi možná unikají nějaké souvislosti, ale film je tak na 50% max. ()

biergof odpad!

Spojit Kancelář Blaník s odvetnou akcí národní elity a ČT proti Miloušovi z hradu nemohlo dopadnout moc dobře. Úsměvné, nárážlivé i urážlivé scénky, které jakoby spolu drží, ale jen tak tak. Varování před prodejem majetku Číně, kdy se Česká republika odvrací od západu směrem na východ je opravdu trefné, neboť s uvedením do kin dorazila zpráva, že prozápadní Německo (které je nám dáváno za západní vzor a přítel) prodalo tři čtvrtě akcií Mercedesu právě do Číny... Pak je tento film a celkově prozápadní elita včetně ČT naprosto mimo mísu i realitu. Proč sem pletu politiku? Protože Prezident Blaník je politická komedie padni komu padni. PS: Kalouska i Havla si strčte do prde*le vy čů*ráci! ()

PaRi

V*W dělali výsostnou politickou satiru a to až tak, že dostat se do rukou nacistům není těžké si domyslet, jak by skončili. Nepotřebovali k tomu vulgaritu. Na celovečerní film tohle nemá. Působí to jako poslepované a to velmi ztuha z toho co známe z Kanceláře Blaník. ()

LuW

Ačkoliv seriál nemá chybu a jeho drsná satira sedla do české politické scény jako p*del na hrnec, k filmu jsem měla výhrady. Těšila jsem se na něj a Tonda zklamal. Mátožnost děje se nemůže opřít ani o postavy, které v tomhle směru působí strnule, jako by ani herci netušili, co mají přesně dělat. Možná to bylo dané tím, že se čekalo na momentální vyvinutí politické situace při volbě prezidenta, ale celkový dojem je toporný a pár dobrých vtipů snímek nepodepřelo. Hořkosladké vyústění nic nezměnilo a já měla při odchodu z kina pocit, že nás teď zas dlouho (5 let) nic nezachrání :( ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Kancelář Blaník mě nebavil a prezident taky nic moc. Politické žvásty a narážky si užijou pouze hnidopichové a rádoby politologové. Pár vtipků ale ušlo. ()

hull

Nekvalitní, dementní, narychlo natočený, maximálně na jednu hvězdu. Zbytek dávám těm svejm dvěma opičákům, že to se mnou vydrželi :)...a rád bych viděl i druhý alternativní konec, ve kterém určitě zvítězí duch Václava Havla nad lží a nenávistí. V ČR je bohužel odstup od politického světa nulový, utopený v nudných komentářích. Místní politici, kteří velmi často mají daleko k důstojné reprezentaci, si Tondu Blaníka vyloženě zaslouží. Toho parchanta, který si je umí stylově vysedět na hajzlíku s mobilem u ucha, jenž nic nedělá zadarmo. Takže "máslo pro všechny" a jděte se na to kouknout. ()

Okoslav

Aby film fungoval, mohl se vydat v zásadě dvěma směry: 1. vystavět kolem seriálového Blaníka skutečný filmový příběh, nebo 2. pojmout film jako dokumentární satiru předvolební kampaně. Tvůrci si bohužel nevybrali ani jeden. Blaníkovi jako filmu chyběl lépe budovaný příběh a postavy (a je to škoda, objevila se v něm řada filmových momentů, které bohužel zůstaly nevytěženy - jako například hlavní „padouši” a jejich únos, zrada lobbisty, Blaníkovo morální dilema apod.). Ale v pohodě, i pokud Blaník nefunguje jako film, může fungovat alespoň jako dokumentární satira, žejo? No tak bohužel ne. Místo aby se Tonda Blaník účastnil kampaně a sledoval, jak budou skuteční lidé reagovat, nechal to raději komplet na scenáristech a zůstal v zajetí epizodických gagů založených většinou na tom, že „Tonda mluví sprostě, haha”. Jako seriál dobré, jako film nepochopitelně nadhodnocené. ()

plo koon

Občas trefné, občas výstřel mimo. Tak jako seriálový Blaník. Kupodivu to docela ustojí ten celovečerní formát, i když by se dalo tak 30 min. vystřihnout a bylo by to ku prospěchu věci. Největším problémem asi zůstane, že za rok už si nikdo nebude pamatovat, o co vlastně přesně šlo. ()

Xpojntman

Bla bla bla Blaník. Nic moc. Taky je to uržka Vacláva Havla a jeho památky. Nevim jak Miroslav Kalousek a Mirek Topolánek se k této šaradě mohli nechat přesvědčit. Politický lobbing u nás je O.K. a je potřeba. A navíc je to komunistická propaganda a já komunisty nemusím. ()

transbeskyd

Já hlavně oceňuju, že u nás vůbec nějaká politická celovečerní satira, nebo aspoň pokus o ni, vznikla. Přestože se to sitcomy a seroši na kanálech jenom hemží, kancelář Blaník je v našem rozděleném tu-zemsku poměrně ojedinělý počin a kdyžtak mě opravte, jestli se pletu. A jelikož je tedy Prezident B jednooký mezi slepými, neni ani s čím adekvátně srovnávat. Není to asi film pro všechny, řekl bych slovy klasika jen pro těch horních deset milionů, respektive pro ten zlomek z toho, co je schopen brát s nadhledem oso-bytost Blaníka a jeho strůjců. Pro ty, kdo znají seroš samozřejmě žádné velké překvápko se nekoná a věděli jsme tak nějak do čeho jdem. Body za aktuálnost, která vysvětluje, proč se film nemohl objevit už před volbou, což je nakonec velmi dobře. Trochu jsem se tam ztrácel v těch námluvách s Číňany a Havlovi, ale furt to drží solidní tempo a nějakou i když místy občas zašmodrchanou dějovou linku. Některé pasáže hlavně ty klipové s písněmi až hymnickými vyčnívají. Zajímalo by mě, jak by se film vyvíjel, kdyby Blaník opravdu do-kandidoval..Takže za mě sekundanti chvalitební až dobří, MD jistý ve fajnových kramflecích, kterými by jistě lůzu jako skutečný kandidát prezidentských věd a pavět dost dráždil :-) Ale když jim nevadí, že český stát řídí Slovák a Japonec, tak by mu tu úchylku možná taky nakonec tolerovali, co? ()

borohub

Neviděl jsem snad jedinou kancelář Blaník, takže jsem měl trošku obavy, že se nebudu chytat. Obavy byly naprosto zbytečné. Je pravda že za rok nad tímto filmem nejspíše neštěkne ani pes (vzhledem k pestrosti naší politické scény se obávám že za rok budou "staré kauzy" přebité něčím novým). K filmu - první půl hodina naprostá špička (klidně bych dal 5 hvězd), poté tempo trošku opadne a ve filmu mě trošku sral takový ten "moralistický" podtext, ale budiž. Rozhodně tento film mohu doporučit, minimálně do doby dokud budeme mít divadlo kolem přímé volby prezidenta ještě v paměti 70% ()

Terinka

Film plný vulgarismů, které však KUPODIVU nepůsobí rušivým dojmem a nějak do celého konceptu Kanceláře Blaník zapadají. Nejedná se o žádnou náročnou komedii/satiru. Vtipy jsou většinou vystavěny na velmi jednoduchém principu. Divákovi postačí mít alespoň základní povědomí o české politice. Většina scén byla zábavná (velmi mě pobavila role Ivana Bartoše), i když se filmaři nevyhnuli vyloženě hluchým místům, přičemž snové scény se mi zdály zbytečné. Nejedná se o žádné umělecké dílo, ani o jednu z nejlepších komedií, avšak jedná se o jistý fenomén, něco, co v českém kinematografickém filmu neznáme. ()