fichty91

Imho 99 % současné české tvorby nejde sledovat bez pocitu trapnosti, vlastně nejde sledovat vůbec... Prezident Blaník patří do toho 1 %. Pokud znáte souvislosti, na které se ve filmu (stejně jako v seriálu) naráží, od srdce se zasmějete, zvlášť pokud patříte mezi ty, kteří s místní politickou reprezentací nejsou spokojení (příjemný oddych). Těch gagů je tam opravdu hodně (stejně jako v seriálu), a když si uvědomím, že to všechno vlastně natáčeli "za chodu" a celý film vypustili do kin nedlouho po konci prezidentských voleb, musím smeknout klobouk. Navíc mě bavil i ten příběh, který byl trošku upozaděný klasickým konceptem Kanceláře Blaník, ale pointa nebyla vůbec špatná. Za mě super. ()

Jolee

Když tenkrát v osmdesátkách chtěli komoušský papaláši politickou satiru po Divadle Járy Cimrmana, tak si zřejmě měli počkat na Tondu Blaníka. Je to aktuální, je to Blaník a dokonce jsou tam (většinou nechtěně) zapojený i veřejný postavy. Ovšem pořád to na celovečerák nestačí. Každopádně Ivan Bartoš je top, ten rozesmál celej sál. ()

Warhaus

Veliké zklamání. Příběh hodně slabí, ikdyž jsem nesledoval seriál, tak bylo poznat, že velká většina jednotlivých scén byla převedena právě do filmu. Skeche a narážky byly vybrány dobře, ale opakovaný vtip není vtipem a obvzlášť, když ho někomu ukradnete, vyjimkou jsou pouze vtipy, které realitu úzce spojují s přběhem (např: vlajky nebo burky). Dále nechápu kameru, jednoduše další film, kterému se snaží dodat určitou autentičnost rostřesením kamery a tím pádem zkažení několika záběrů. ()

radeckator

Bohužel a taky dle očekávání celovečerní formát nepřekonal svižnost a šmrnc několikaminutového sitcomu. Bylo vidět, že tomu chybí filmová propracovanost a je to jen takový polohraný dokument. Škoda. Doufám, že brzy se Tonda Blaník vrátí opět k přísně řízné satiře do Kanceláře Blaník. ()

Likan7

Jsem velký fanoušek prvních sérií Kanceláře Blaník a celkem smutný fanoušek těch sérií posledních. A Prezident Blaník je bohužel přesně tak nicneříkající jako poslední díly. Nemá to hlavu ani patu, nemá to ten skvělej Blaníkův humor, nemá to scénář a na prostoru 80ti minut to prostě upadá hlouběji a hlouběji, že by se za takovou hloubku ani Katie Morgan nestyděla. ()

E lan

*** za snahu o (ne)korektní satiru. Ta je chvilkama vtipná, ale po většinu času se topí v nedomyšleném scénáři. Přesto pár hlodů stojí za to a člověk si tak smutný konec našich prezidentských voleb může trochu obveselit. ()

kukkik odpad!

Přehlídka nevkusu a trapného humoru. Bohužel nefungovala u mě. Tenhle film těžil z aktuálního dění a byť několik měsíců po premiéře je pro většinu lidí naprosto nicneříkající, stejně jako kniha Továrna na debilno. Pominu-li tuto extrémně krátkou životnost, zbývá stále mistifikace, která by byla vtipná, kdyby se věděla pravda ale takhle může a působí zmatek a paradoxně nahrává k uzoufání strašné situaci v české politice. Když budu hodnotit pouze film a ne jeho sociální dopad, je to i tak pouze jakási splácanina náhodných gagů, z nichž ale většina není vtipná natolik aby se člověk alespoň pousmál nebo není vtipná vůbec. Ona je sice pěkná věc, tahle recese, ale smutné je, že posledních několik let už nic jiného ani neděláme. Z recese se stal jediný odboj proti dnešnímu stavu věcí a to sice stylem - je to v řiti, uděláme si z toho srandu a je to, haha, a hlavně ti v hospodách nad pivem, ti tak něco dokážou. Neboli - Brblalové nad pivem verze 2.0. Chtěl jsem dát 2 hvězdy ale jak se teď při psaní zamýšlím a vzpomínám, tak vlastně není za co. odpad! ()

topi80 odpad!

"Ahoj mami, ty mě vidíš? Jak to, že mě vidíš? Vždyť já jsem v televizi. Joo, ty mě vidíš v televizi!!!" Hahaha, hehehe, tak takhle si tvůrci tohoto paskvilu představují humor. Nebo tak, že přijde profláklý odborník na etiketu Ladislav Špaček a hlavní hrdina mu řekne "Hele Láďo, budeme si tykat, ne?" Nebo na mítinku pronese "Komu z vás to chčije jako mně?" Člověku se po zhlédnutí tohoto hodně mizerného domácího videa chce omluvit všem Kameňákům a podobným.... ()

qbic

Nejlepší díl seriálu. Tedy film. Bál jsem se, jestli se dlouhý formát nepodepíše na údernosti, kterou mají krátké díly seriálu. Film se sice neukázal jako zcela vhodný formát, ale vyšel nad očekávání dobře. Nenudil, pobavil, vyžaduje ovšem kladný vztah k Tondovi. Na 5* to není, ale když si vezmu, jaké české filmy se poslední dobou točí, tak si je zaslouží, i kdyby jen na vyvážení 30% od Mirky Spáčilové. ()

hamir0

Řada povedených vtípků, u kterých jsem se od srdce zasmál, a pro fanoušky Tondy Blaníka samozřejmě povinnost, ale jako film to celé dost kulhá, takže tomu zkrátka nejde dát víc než tři hvězdy. ()

tlesk

Celému počinu by se dala vytknout řada věcí. Nejde o projekt bezchybný. Každému možná nesedne směsice žánrů či vulgárnější humor, nebojící se místy být toho opravdu hrubšího zrna (dojde třeba i na házení miminem, doslova). Ale díky celkové absurditě to prostě (alespoň pro mě) funguje a navíc to tak nějak k titulní postavě patří. Prezident Blaník si zaslouží chválu zejména proto, že dobré politické satiry a humorného nadhledu je v našich končinách od dob kultovní České sody jako šafránu. Přitom humor je dost možná tou nejlepší kvalitou, jakou se náš národ může pyšnit. Dělat si legraci umíme výborně, a když jde o něco vážného, tím líp. Byť některé frky poměrně svižně zestárnou, jsou tu zas naopak zlaté scény a hlášky, jež mají takřka kultovní potenciál. Nesmírně si cením také toho, že se podařilo zakončit celý počin tak, že je přítomna i bezprostřední reakce na výsledek druhého kola. Doufám, že se s celou kanceláří Blaník nevidíme naposledy, a že se bude pokračovat. Ať už formou seriálu, či dalšího filmu. Tvůrci si dle vlastních slov hodlají dát roční pauzu, a pak se prý uvidí. A ať už jste součástí té či oné strany ringu, neškodí se prostě sem tam pozastavit a zasmát se. Protože, koneckonců, jak říká Tonda Blaník: „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, vy č**áci!“ V zemi, kde byl největším Čechem zvolen Jára Cimrman, snad zamrzí na celé věci nejvíce fakt, že Marek Daniel si po důkladném zvážení všech pro a proti skutečně nezměnil jméno a nekandidoval na prezidenta doopravdy. Oněch padesát tisíc podpisů by jistě získal, a to by teprve byla mystifikační jízda, která by vyrazila dech… Více zde: http://nafilmu.cz/2018/02/recenze-prezident-blanik-2018/ ()

hero_bk

Koncept filmu extrémně trpí tím, jak brzo po volbách vychází a tedy, že musí být funkční při vítězství kteréhokoliv kandidáta. Mimochodem, je vtipné, že Fischera (který nakonec skončil na třetím místě) vůbec neřešili :D Tvůrci tak můžou být rádi, že neprošel do druhého kola, protože to by jim ten koncept dosti narušila. Spousta inteligentního humoru, spousta vulgarit. Celkově je však Tonda Blaník dost karikaturou vyhnanou do extrému - takový Lavi české politiky. ()

Cernochbtw

Pocházím z malého města s starým kinosálem a pravidelně toto kino navštevuji, kde průměrná účast bude 5-10 návštěvníků. Dnes večer bylo kino ze 2/3 plné, což znamená cca 150-200 lidí. Dnes večer v kině nebylo momentu, kdy by nešel slyšet smích. Tonda Blatík zaslouží veškerý respekt a podle mého názoru patří na špici české kinematografie moderní éry. ()