Bossí strategie (S03E01) (epizoda)

The Kingpin Strategy

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2017, 55 min

Komentáře uživatelů k epizodě (13)

Hlava kartelu Cali sa po svojom preslove na oslave dočká len rozpačitého potlesku a taký by si zaslúžila aj prvá epizóda z tretej série. Mám pochybnosti, či agent Javier Peña dokáže sám utiahnuť celú sériu a to napriek tomu, že v prvých dvoch sériách bol po psychologickej stránke prepracovnejším a zaujímavejším charakterom, než jeho mladší a agresívnejší kolega Steve Murphy (celkom by ma zaujímalo, či by bol aj v tretej sérii, ak by Boydovi Holbrookovi tak nešla filmová karta – Logan, The Predator, Bloomtown). Keďže ten tu chýba, možnosť stať sa rozprávačom dostal práve starší agent. A od Pedra Pascala je to iné. Je to o čosi temnejšie a dospelejšie a síce možno pôsobivejšie, ale zas aj menej zábavné. Nové postavy nepôsobia (zatiaľ?) nijako zvlášť fenomenálnym dojmom a príbeh sa odvíja v možno až príliš pomalom, určite nie strhujúcom tempe. Na strane druhej, ja by som tomu dal šancu. Je jasné, že po Escobarovej smrti sa z toho musel stať trocha iný seriál. Trocha sa to rozbehne až na konci, keď sa na vlastné oči po 45. minútach bezcieľneho kecania presvedčíme, že si kartel Cali nebojí zašpiniť ruky.(5.9.2017)

Solidní rozjezd s kartelem, který je na úplně jiné vlně připomínající spíše mexického vlka z Wall Street se vší tou promyšleností, elegancí a low profile mottem. Závěr akorát trochu rozvíří mistr Pacho se svým tanečkem a naslednou roztahovačkou.(16.10.2019)

Jsem osobně dost zvědavý, jakým směrem bude seriál směřovat. Bitevní pole nahradila šachovnice. Escobarovo bláznovství a bezprostřednost vystřídal perfekcionismus a promyšlenost. Těžko předpokládat, že někdy v budoucnu kartel z Kali získá alespoň vzdáleně obdobné sympatie, jako si získal Pablo, který byl ke všemu brutálně dobře zahraný. Úvod byl katastrofální a měl jsem vážné obavy o budoucnost seriálu. Naštěstí jsem se do konce dílu dokázal nasát seriálovou atmosféru a těším se na další díl. Alespoň to budou mít v této sérii diváci jednoduché při rozhodování, které straně fandit. V předešlých sériích jsem v tom měl zmatek. V nadcházejících dílech bych uvítal méně homosexuálních vsuvek. Nejsem homofobně založený, ale příjemně se mi na takové záběry rozhodně nekouká.(13.9.2017)

První díl třetí sezóny byl jednoznačně nejslabším začátkem ze všech tří řad, ale ani tak nemohu jít s hodnocením pod čtyři hvězdičky. Na to mě zachmuřený Javier Peňa příliš bavil. Absence postavy Pabla Escobara byla hodně znát, přestože kartel z Cali vede celé kvarteto "bad boys", ani jeden nemá potřebné charisma na to, aby se Escobarovi vyrovnal. Jsem zvědav, jak (pokud vůbec) se vyvine postava Jorge Salceda, tam tuším skrytý potenciál. 4*-(13.7.2018)

Těmhle se prostě fandit nedá..A Boyd Holbrook mi bude chybět.(11.9.2017)

Pozvolnější rozjezd univerza, které má opět sílu pohltit diváka, i když teď se na to jde trochu "klidněji". 80%.(9.9.2017)

Chapu, ze bejt teplej je dneska jaksi spolecenskou normou, ale opravdu se musim v mem oblibenem serialu koukat na dve libajici se bukvice??? Pablo chybi fest, snad se to rozjede ...(18.11.2018)

"We do Cali differently. No swallowing the spider to catch the fly this time. America's got plans for Colombia. Another bloodbath complicates them."(28.7.2019)

První díl třetí série trochu rozpačitý ( co ta nudná trapná svatba jako mozaika do psychologického obrázku nebo co?) pak představování spousty postav, Peňa bez energie..a ta homosexuální líbačka -šílenost. Ale pár dobrých věcí z prvních dvou řad zůstalo, takže to beru, že to je jen pomalejší rozjezd.(10.9.2017)

Docela jsem se bál, jakým směrem se bude vyvíjet tento seriál. Musím říct že hlavy Cali Cartelu na mě působí na rozdíl od předešlé série dost sympaticky. První díl byl hodně "kecací", ale věřím tomu že další budou nabírat na obrátkách jako tomu bylo u předešlých dvou sérií. Pachova scéna na konci dílu byla nejlepší.(30.11.2017)

Pablo a Steve seriálu chybí víc než jsem si myslel. Snad se najde vhodná náhrada. "The enemy of my enemy is my friend, until he becomes my enemy again. When that happens, God help them."(2.2.2019)

Lidi neblázněte !!! Co to tu čtu??? :-D Vydržte a budete po zásluze odměněni !!! Já se od toho po čtvrtém díle už nemohla odlepit ...Jak to můžete hodnotit, sotva to začalo??? Za mne naopak ...mnohem, mnohem lepší než Escobar. A to jsem si nikdy nemyslela, že to napíšu ...PS: Scéna z kadeřnictví se hned zařadila mezi moje TOP.(17.9.2017)

Seriál pracuje s tím co umí nejlépe. A to Atmosférický ráz, perfektní hudbou podkreslené pozadí celého dílu a naprosto brutální zpracování vyprávění příběhů a do toho zakomponovaná fakta!! Seriál úvodem začal tím nejlepším co umí. Perfektně navázal né příliš přehnanou akcí. A dokázal že se rozhodně nenechá zaskočit tvrdou konkurencí tohoto roku. I přestože to mohlo býti lehounce lepší. Mohli jen poukázat kam se poděl Blonďatý kolega. Pořádně rozporcovat smrt nejvtšího barona. A trochu lépe představit nové dva agenty co se vrhnou do boje s kartelem… plus samozřejmě mohli poukázat nějaké vedlejší větve kartelu. Né se jen upjatě držet jediné výchozí větve. A vlastně všechny vedlejší spláchnout, i přestože je to celkem logický krok. I tak byla epizoda báječná, já se jen těším na další díly.(31.12.2017)