Stephanie (Anna Kendrick), matka a blogerka, se snaží odhalit pravdu o náhlém zmizení své nejlepší přítelkyně Emily (Blake Lively) z jejich městečka. Do napínavé hry plné nečekaných zvratů, tajemství, odhalení, černého humoru, vztahů, lásky, zrady, oddanosti, vraždy a odplaty se zaplete i Emilyin manžel Sean (Henry Golding). Nebezpečný koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá Vám namíchá režisér Paul Feig. (Vertical Entertainment)

Kalimero13

Vemte scénář ke Gone Girl, komplet ho vykradněte, přidejte nějaká cingrlátka a změňte point of view. Díky těm pár změnám sice přidáte díry ve scénáři, hluchá místa, překombinovanost a ztratíte pointu, ale co už. Pak začněte točit, ale vyhněte se na rozdíl od Gone Girl temné atmosféře, která by se dala krájet, vyhoďte skvělý originální soundtrack šitý na míru, přidávejte rádoby humorné scénky, abyste se dokázali nějak dostal do finále, kde hlavně (a to si dejte sakra záležet) zakončete vše fraškou největšího kalibru, která donutí diváky cítit se silně trapně. Ale prosím vás, ten konec si vemte opravdu k srdci – do poslední sekundy mixujte rádoby vtip s rádoby vážností, abyste jasně dali najevo, že nevíte, co děláte. A tak vám vznikně A Simlpe Favor. ()

DAPDO

Celkem v pohodě krimi, kterou jsem nejdřív uložil k ledu s tím, že to nemusím vidět v horizontu klidně jednoho roku. Naivní a slušná blbka, která leze do zadku celýmu svýmu okolí pátrá po zmizení své kamarádky, která si ji schválně jako kámošku vybrala. Po hodině je sice hodně předvidatelný, jak to všechno dopadne a skončí, ale představitelka bráchojebky je v tomhle filmu tak dobrá, že se to dá odpustit. ()

dalziel

Po prvej 1/4 som mal obavu, že sa to sklzne niekam do mystreriozna.Našťastie sa z toho vyklul plnhodnotný thriller so sexi dusnom a s prekladaným humorom.Ja som sa teda bavil skvelo. ()

Torgal

Toto bol teda pekný žánrový guláš. Divoko oscilujeme medzi komédiou a thrillerom, pričom s blížiacim záverom filmu sa objavuje toľko náhlych twistov v deji i chovaní postáv, že som si pri nich skoro odkrútil hlavu. Tvorcovia sa zrejme snažili o ďalšiu Gone Girl, no trošku (moc) to prekomplikovali až to celé pôsobilo riadne pritiahnuté za vlasy. Na druhej strane ale nemôžem povedať že by som sa pri tých dejových veletočoch stíhal nudiť a na baby sa dobre pozeralo. 6/10 ()

Gixian

Poctivé tři hvězdičky s pocitem, že to mohlo být i víc, kdyby se režisérovi poslední čtvrtina filmu nevymkla z rukou. Film totiž v každé čtvrtině projde atmosferickou/žánrovou proměnnou, a zatímco první (běžný vztahový film), druhá (psychologické drama) a třetí čtvrtina (detektivka) jsou, i přes svou nesourodost, natočeny dobře a bezproblémově fungují, ta poslední čtvrtina je jakési překombinované cosi, které moc nedává smysl (ani na úrovni motivace postav, ani na úrovni výsledného děje). Navíc se v ní objevuje dost zvláštní humor, který se moc nepovedl a který do filmu ani nesedí. ()

Maximilianus

Príbeh je relatívne jednoduchý, ale zato dostatočne zaujímavý s mnohými zvratmi a prekvapeniami, zábavný a napínavý. Postavy sú netradičné, hudba výrazná a perfektne pasujúca k tónu filmu. 7,3/10. ()

Kingjiri

Filmu by prospěli rozhodnější tvůrci, který by si jasně řekli, jestli chtěj nakroutit odlehčenou černou komedii nebo vážnějc pojatej thriller. Tenhle koktejl uplně nevyšel a komediální prvky (převážně hlášky) díky svýmu divnýmu načasování do vážnějších scén příliš nefungovaly. Scénář měl však slušnej nápad, díky kterýmu se občas dařilo budovat napínavou atmosféru a s udrženim divákovi pozornosti neměl i přes svý neduhy zásadnější problém. Jen závěr byl na muj vkus zbytečně překombinovanej. Pokud by se šlo cestou mysteriozního thrilleru, mohla vzniknout velice sympatická žánrovka. Třetí slabší hvězda za Annu Kendrick s Blake Lively, atmosféru a hlavní námět. ()

Franc1s

Ano, dá se to přirovnat k takové odlehčenější variantě mixu Zmizelé a Dívce ve vlaku. Svobodná matka Stephanie se seznámí s tajemnou Emily co si žije na vysoké noze a má ráda Martiny. No a pak přijde její zmizení a kamarádka Steph chce za každou cenu zjistit pravdu. O tajemství, zvraty, i méně či více zajímavé překvapení není nouze. Všechno je to bráno s nadhledem, humor a vtipný hlášky taky nechybí, takže se člověk nenudí. Na jedno kouknutí pohodička 6,5/10 ()

Likan7

Je to komedie, nebo thriller? Tohle neustálé míchání žánrů každou pátou minutu mě po velmi krátké době neskutečně rozčilovalo. Anna Kendrick má v sobě solidní dávku situačního humoru. Je hezká, dokáže si ze sebe udělat legraci a divák je s ní pěkně naladěný. Na druhou stranu se tu každých pět minut řeší Blake Lively, která je neskutečně sexy, ale rozhodně není komediální. Z tohohle mixu se stal divný blivajz, který má stejně tak blízko jako daleko k oběma žánrům. Fajn herci, divný scénář. ()

mira.l

Trochu ve stylu Zmizelé, či snad Dívky ve vlaku? Možná. Možná je to jistá cílená parodie na tyhle filmy. Místy trochu zmatené, nelogické, "všeho schopné." Ale nepostrádá to jistou dávku ironie a humoru. Ale hlavně Blake je k sežrání:)! V tandemu s Annou Kendrick jí to funguje překvapivě dobře. A soundtrack je taky velice vydařený. ()

E lan

Po velmi nadějném začátku hodně hloupý a překombinovaný konec. Navíc hlavní protagonistka nehezky přehrává, což někoho (mě) dost nebavi. ()

Dave Lister odpad!

Větší rádoby překombinovanou sračku jsem dlouho neviděl. Film se tváří jako chytrá thrillerová komedie, kde každý převeze každého, ale je z toho zmatený matlanec s velmi špatným scénářem a ještě horší herečkou (Anna Kendrick). Pevně doufám, že s touto afektovanou a uvřískanou pipinou už nikdy nic neuvidím. Film chtěl být pravděpodobně něčím, co to nebylo a mě ani nezajímá co to vlastně být chtělo. Takže za mě největší odpad, který už by nikdo z popelnice vyndávat neměl. ()

hazdrova

Bolo to oldskúl, but I loved it! Bol to americký šalát zmiešaný s kvapkou absurdného humoru, zasypaný francúzskymi pesničkami, premiešaný s troškou thrilerových paradajok a dochutený skvelými (aj napodiv zábavnými!) hereckými výkonmi. 4,2* ()

Shitonit

Chvílemi přiblblá komedie o matkách a blik, je z toho dráma, a šup už se to jebe s psychovztahovou sexuálně promíchanou taškařicí líznutou duchařinou.., někde v půlce to roztáhne křidélka a poletuje to přesně na hranici únosnosti a sledovatelnosti, zvrat střídá zvrat až mě to fakt začalo bavit, troška napětí mě zmrazila dech, a nakonec musím usoudit, že chca nechca .. je to docela dobrej biják na nedělní podvečer. ()

Godhaj

,,I’ve killed everyone!“ ,,Not me, I came back to life.“ Kombinaci komedie a thrilleru jsem ještě asi neviděl. Tedy Hitchcock má k tomuto míšení žánrů hodně blízko, ale v jeho podání není thriller tak těžký, jako je tomu v současnosti. Paul Feig se toho ale rozhodně nebál a nutno říct, že mu to docela vyšlo. Simple favor je totiž po nepovedených Krotitelkách duchů jako svěží vítr kvalitní a odvážné filmařiny. Příběh je vlastně kopií filmu Zmizelá, ale vždy když začíná tuhnout krev v žilách, začne Anna Kendrick vyvádit nějaké pro thriller nemístné skopičiny a je po atmosféře. Vždycky mi pár minut trvalo, než jsem si na tyto změny nálad zvykl. Anna však hraje výtečně, je vidět, že od Stmívání na sobě hodně pracovala a v současnosti zvládne utáhnout celý film jako nic. Blake Lively je jí rovnocenou partnerkou, z ní charisma a sex appeal přímo srší a stačí, aby jen byla na scéně, a hned jsem jí byl uhranutý stejně jako vedlejší postavy tohoto filmu. Je mi líto, že úplný závěr byl trochu moc přestřelený a překombinovaný a natahovaný, takže předchozí dobré pocity se trochu rozplynuly. Nicméně i tak se mi tento film ve výsledku líbil, nejvíce asi svou nezvyklostí. ()