Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

wosho

Opravdu obrovský skok ke kvalitě a vtipnosti. U první série jsem se zasmál občas, tady furt. Co díl to dokonalá masáž mé bránice, mistrovské hlášky, nápady, herci- velice mě to místy připomínalo Červeného trpaslíka. Nevím jak to popsat, je to prostě kurevská prdel!!!!!!!!!! ()

Reckon

První sérii jsem po radě několika kamarádů přeskočil a myslím, že jsem udělal dobře. Jako Bean přestal Atkinson pro mě existovat po shlédnutí Černé Zmije. Jeho nadávky a narážky na Baldricka a Percyho se skoro blíží k těm z Red Dwarfa. Ještě k tomu stačilo přidat skvěle napsané zápletky a vznikl seriál, který je vtipný napořád. (10/10) ()

Paity

Opustili jsme nejšpinavější dobu, kdy Černá zmije byla mladá a slizká, občas hrubá. Teď je však úlisnější než kdy předtím, navíc podrazácká, nevypočítatelná a sebgestřednější než kdokoli. Hezká příprava na třetí řadu. ()

Hanys_

Atkinson vypadá s bradkou hodně dobře a dává i tady zapomenout na Mr. Beana. První série možná nebyla tak vtipná, ale dějově mi přišla ucelenější. Navíc postavy Alžběty a její chůvy mi byly dost otravné. Poslední díl s Lauriem je ale fantastický. ()

defagoo

Důvtip a elegantní satirický humor v Atkinsonově podání, vše promaštěno Shakespearovskou Anglií (kostými, vtip, Nursie, atmosféra) s třešničkou na dortu v podání Alžběty Mirandy Richardson. ()

Wishkah

Edmund v druhé sérii dospěl a vychytral. Už není takový magor jako v první sérii, ale dostal pekelně ostrý jazyk a neskutečně prořízlou pusu, kterou pronáší neuvěřitelně jedovaté hlášky. Navíc to Rowanu Atkinsonovi sekne. Jediným minusem je pro mě královna a služka. Ačkoli měli pár podařených vtipů, působili na mě spíš rušivě ()

Lionheart

Úplně jiný seriál než jeho první série (bohudík). Zde je vše brilantní, Edmund je sice slizoun, ale tentokrát už celkem pochopitelný a "sympatický". Skvělou dvojkou je praštěná královna s lordem Melchetem. Černá zmije se prostě vyvinula v úžasný britkom. ()

Prochy38

Tak po první sérii, která mi vyrazila dech s tím, že R. Atkinson umí fakt i mluvit, přišlo tohle. Už nepamatuji, kdy jsem se tak nasmál u keců jediného člověka. Dokonalé, dokonalé, perfektní. Každý díl vtipnější a vtipnější. Lord BlackAdder jako postava fantasticky vymyšlen, ale co mu dává Rowan, to je něco. Jeden z nejlepších komediálních seriálů, co znám!!! ()

TERRORDROME

Zmiják sa prehupol zo stredoveku do renesancie, nasadil brčkavú parochňu, pirátsku náušnicu a permanentne mrzutý ksicht. Už to nie je ten vyhúkaný blbček ale parádny kus cynického hajzla s jazykom tak ostrým, že by s ním mohol rezať diamanty a ktorého hlavnou pracovnou náplňou je neustále prskať a štekať jedovaté poznámky a urážky po všetkých naokolo. Predovšetkým jeho dvaja verný kumpáni Percy a Baldrick to schytávajú len to fičí. Percy je stále rovnaký kretén, zato čo sa týka Baldricka, ten podstúpil radikálnu degeneráciu a jeho IQ je teraz maximálne jednomiestne. Humor je stále poriadne čierny a agresívno hašterivý ako sa na poriadny britcom patrí. Môj najobľúbenejší diel je jednoznačne "Peniaze", kde Edmund dlží prachy banke čiernych mníchov a ide po ňom ľudožravý úchylný biskup. A Percy stvorí pomocou čiernej alchýmie rýdze zeleno. Spomenúť treba aj kapitána Ruma, neustále sypajúceho absurdné prirovnania. Naopak, trocha otravné mi prišlo trio z kráľovského dvora v zložení protivná kráĺovná, pätolízačský lord Melchett a stupídna vychovávateľka, ktorých zábavkou je neustále buzerovať. Ale inak je to vymakané takmer k dokonalosti. ()

chuckboris

Mnohem lepší než první série.Cynický a ironický Rowan ,,Zmije´´Atkinson dobře hlásí na všechny okolo i na totálně blbou královnu Alžbětu. První sérii lepší přeskočit a pustit se hned do druhý. ()

zelvicka.

Pro mě zvláštní nárůst kvality oproti jedničce. Těžko říci, jestli jsem si zvykl, nebo Doba temna prostě nepřála ani Černé Zmiji, ani humoru. Atkinsonovi sluší víc chytrá manipulace než pochybné patolízalství. ()

tom.cube

Od první série obrovský skok. Skok ale sakra vysoko! Přerod Lorda Blackaddera do inteligentního, sarkastického elegána nemohl dopadnout lépe. Objevují se nové, geniální postavy, které s námi zůstávají i v nadcházejících sériích. Jen malinký kousek za mým osobním vrcholem, což je 3.sezóna této geniality. Škoda, že Lord Flashheart nedostal více prostoru (znovu se objeví až ve 4.sezóně), jeho zjev v prvním díle je odzbrojující. ()

Gastovski

Melchett: Vidím Černá zmije, že už sis začal mluvit sám pro sebe. - Ano, jen tak jsem si jist inteligentní konverzací. 1. Zvony: Nejslabší díl série a zároveň nejnudnější 4/10 2. Hlava: Nejlepší díl série, záměna s pytlem na hlavě v mučírně je nezapomenutelná 10/10 3. Brambora: Spousta vtipných hlášek a kapitán Rum v akci 9/10 4. Peníze: Kvalitu této epizody, kdy Edmundovi teče do bot trochu kalí trapárničky královny 8/10 5. Pivo: Dva mejdany - o to více vtipu 8/10 6. Okovy: Černá zmije je unesen, vtipu poskrovnu, převažuje nuda 6/10 Celkové hodnocení: 4* S první sérií se to nedá vůbec srovnávat - Atkinsonovi to s bradkou sekne, ostatní přestali trapně chřepčit a příval hlášek je opravdu vydatný. Jen tak dál. ()