Epizody(9)

John Dutton je už sedmou generací Duttonů – rodiny vlastnící a spravující největší dobytčí ranč ve Spojených státech, který se stále rozrůstá, a to i přes rozpory s obyvateli sousedních pozemků. Nemalý podíl na úspěchu ranče mají i Johnovy děti – nejstarší syn Lee se jednou má stát hlavou ranče, Beth je vysoce postavenou manažerkou v jedné z největších amerických bank a prostřední syn Jamie má v pozici generálního prokurátora našlápnuto na slibnou politickou kariéru. Pomyslnou černou ovcí rodiny je nejmladší syn Kayce, který se všemi silami brání návratu a vlivu rodného ranče a se svou manželkou Monicou a synem žije v místní indiánské rezervaci. Vše ale změní zběhlý dobytek, který se zatoulá právě na pozemky rezervace. Při snaze dostat ho zpět na ranč dojde k událostem, které budou mít fatální následky nejen pro Duttonovy… (Paramount Network)

NifKor

Yellowstone mi úplně změnil pohled na dnešní kovboje v amerických big ass bourákách. Je to zábavné, svižné, postavy jsou precizně napsané a pečuje se o ně zde s láskou. Bohužel tím, že je zde tolik postav, tak to seriálu někdy neprospívá. Určitým postavám se někdy seriál věnuje víc než by musel. Herci jsou skvělý, Costner je frajer, soundtrack a atmosfera jsou skvělý. Škoda těch zbytečných scén, stopáže 1. dílu, někdy předvídatelného děje a pár postav navíc. Jinak je to super. 8/10 ()

SpaceOdyseus

Pro me jde o serialovou pecku roku. Soucasny western z kraje, kde vsichni musi byt drsni jak smirkovy papir, ktery vsech devet dilu paradne slape, to si necham libit. Skvele obsazeni v cele s Costnerem a Reilly, skvela atmosfera bezutesneho kraje, kone, auta, pusky a helikoptery, to vse Sheridan namichal do paradniho westernoveho koktejlu, u ktereho se nemuzu dockat dalsi serie. ()

HonzysKISS

První série je o celém seznámení se seriálem. Postavy, prostředí, zvířata, hlavní ranč a celá příroda. Je to naprosto báječné. Sice se moc neřeší vývoj příběhu, ale spíše nám první série ukazuje charaktery postav. Což je režisérův styl. Je to vážně skvělé sledovat, a nejen díky Kevinu Costnerovi. 90/100 ()

Ant_Antony

Člověk si až říká, že těch náhod, nehod a dalších klíček osudu je na jeden ranč v Montaně až moc... Občas mám pocit, že je to jen Dallas nebo Dynastie pro dnešní republikány s příchutí střelného prachu... Na druhé straně je to dobře napsaná jednohubka, která se dá zvládnout za jeden den kocoviny... ()

petikacka

Noo, tak tutok ten seroš mě chytil od první vteřiny. Kdysi jsem Kevču Costnera doslova nesnášela, pak jsem ho vzala na milost a zde doslova utáhne sám celý děj i když bez těch dalších postav by to byla nuda. Je to dobrý nápad udělat moderní western z 21.století a ukázat jak se doba změnila resp. nezměnila co se týče nepřátel a neustálých starostí a intrik.  Akorát, jen tak zabíjet lidi už není tak jednoduché...Už si jdu stahovat 2. sérku. Za mě 88% ()

Badel

Telenovela až Dallasovského typu ředěná často nepravděpodobnými výtrysky násilí (skoro v každém dílu je potřeba někoho jen tak oddělat, aniž by postavy řešily důsledky, což má asi vyvolávat dojem westernového světa) nebo osudových situací. V seriálu nevystupuje ani jedna sympatická postava. Ale řemeslně samozřejmě v pořádku a zasazení je neokoukané. Colea Hausera jsem první díly nepoznal s tím černým přelivem. ()

Trešlson

Upřímně jsem si myslel, že budu nadšenější a po pilotu sem byl přesvědčen, že bude seriál neskutečná pecka. Asi přehnaná očekávání se ale proměnila v opatrnou spokojenost. Yellowstone rozhodně není nikterak špatný seriál a prim v něm hrajou kamera (ty přelety Sheridanovi vážně jdou) a samozřejmě herci v čele s neskutečným Costnerem. Právě díky Costnerovi u seriálu určitě ještě vydržím a budu doufat, že ve druhé řadě mi to sedne o něco víc. ()

chrispe

Yellowstone si mě zaháčkovalo vlastně na první dobrou. Těžko říct, komu v týhle válce fandit, nic a nikdo není černobílý. První řada je nepokrytě jen začátek mnoha dalších, tady se nikdo o žádný ani rádoby zakončení nepokoušel. Je jasný, že máme našlápnuto dál a já se těším a trochu bojím. ()

Hpatrik

No nevím, asi jsem čekal trochu víc. Největší problém mám s přístupem k postavám. Těch tu není zas tolik a je jim věnováno dost času, ale přesto se jim nedostanete dost hluboko na to, abyste k nim "přirostli". Samotný příběh taky není dostatečně zajímavý na to, aby utáhnul takovou stopáž. Nicméně výprava je fantastická a na ty dechberoucí scenérie je radost se koukat. ()

Daiker

Nemám rád Costnera a ty přiblblé westerny..... Ale má rád Yellowstone seriál. Nečekal jsem, že tam bude tolik mrtvých. Čekal jsem jiný příběh. Jediné co mi vadilo, tak to byla ta psycho cool alkoholička.... A podle konce 1. Série se to teprve začne pořádně rozjíždět až v dalších sériích.... ()

bearmeedek

Na tenhle oslavovaný seriál jsem se dost těšil. Ale oproti většině těch, co už to viděli, jsem se nejdříve podíval na prequely 1883 a 1923. Kde rody Duttonů byly vždycky ti klaďasové. V Yellowstone je to v podstatě mafie a všichni okolo jsou taky záporáci. Takže nikdo hodný a má se fandit těm mafiánům. K tomu ten náhlý přechod z Divokého západu do současnosti, na farmě používají vrtulník, mobily, řeší se obchodní a bankovní transakce většího rozsahu. Kevin Costner hraje hajzla, ale dost dobře se na něj dívá. Špatné to celkově není, ale 1923 mě nadchlo víc. 70%. ()

boo-boo

Na úvod úprimne - na Yellowstone nemá zmysel riešiť herecké výkony, réžiu, vizuál, proste remeslo celkovo, lebo v tomto smere je to dokonale namazaná precízna mašina. Iné je to so samotným príbehom. Kto trochu sleduje Sheridanovu tvorbu, nemôže naraziť na nič nové, lebo viac než čokoľvek iné je to silový zápas postáv typického sheridanovského strihu, akurát natiahnutý na viac hodín. Toto sa potom na výsledku odrazí tým, že všetko strašne dlho trvá - a to je práve zlom, kedy je na divákovi samotnom, či je rád, že dostal talentovaný scenárista dosť priestoru na vypiplanie svojich milovaných charakterov, alebo definitívne zlomí palicu nad miestami priam statickým rozprávaním. Ja som skôr v prvej skupine, lebo cynických hlášok a životných múdier cedených pomedzi zuby spolu s nejakou tou krvavou slinou nemám nikdy dosť a pre takto hutné postavy (hlavne teda Costnerov Dutton, ale Kelly Reilly a Cole Hauser idú jasnú prvú ligu) mám v srdci veľmi špeciálne miesto. ()

Telemachus

Dallas na badass steroidech. Zatímco atmosféra odlehlé a divoké Montany je jedinečná a dobrá, stejně jako je hutná, úroveň psaní je strašlivě nizounko. Sheridan se ani nesnaží zamaskovat, že ten Dallas vykradl 1:1. Costner je Jock Ewing, dcerunka Sue-Ellen – tady dokonce nacastoval vizuálně podobnou herečku – Jaime je J.R., Kacey je Bobby, Monica je Pamella, Rip je Rey... Když si to takhle postavím vedle sebe, tak vlastně sedí i jména :-D No a záporáci jsou Cliff Barnes a Carter McKay, který se dokonce obdobnými taktikami snaží získat ranch. Je to opravdu až k smíchu. Jen prostě Dallas bavil. Byla v něm extra porce přiznané nadsázky – někdy bavil okatou stupiditou, někdy naopak promyšlenými intrikami s usměvavým J.R.em v pozadí. Tohle je téměř jenom deprese. Někde kolem prostředka, když Monica vzala hlavou o chodník, jsem to chtěl opustit, ale posledních pár epizod bylo celkem k světu. Ale rozhodně to není nic světoborného, jak se to snaží tvářit. Zatím jsem z portfolia Taylora Sheridana viděl jen tohle a úplně stejně průměrného Krále Tulsy. Něco mi říká, že zbytek toho všeho bude úplně stejný. ()

Gamekeeper77

Tak tohle mi chybělo. Seriál z venkovskýho prostředí, drsný kovbojové i vyřizování si účtů a řešení problémů. Snad všechny ústřední postavy jsou boží. To zas udělám za tenhle tejden doma i v práci úplný hovno. 90%. ()

kubas369

7/10. Variace moderního westernu a Kmotra se špetkou rodinného dramatu, inu proč ne. Bohužel je rodina Duttonů silně nesympatická a plná egoistických mamrdů, ke kterým se hledá obtížně cesta. Vlastně se mi to za celou první sezonu nepovedlo. Další věc jsou až groteskní situace, jako smrt matky, výbuch varny, dodávka u cesty a vše kolem medvěda, které srážejí docela povedené drama na úroveň tuctové telenovely. Kdyby tohle byla videohra, tak má povedenou a přesvědčivou hlavní příběhovou linku ale vedlejší questy stojí pěkně za hovno. Asi nejsympatičtěji působí Kayce ale jeho příběhová linka je bohužel ta nestupidnější. Upřímně nevím jestli pokračovat dál? Čekal jsem od Sheridana s Costnerem daleko větší kvalitu. Jen další boj o moc, díky bohu v docela sexy kabátku indiánské rezervace, rádoby kovbojů a divoké přírody. ()

Estwen

Pilot chytne a nepustí, už na začátku se rozjede na plný plyn jízda plná sexu, krve, násilí, politiky, rodinných dramat a nekonečné rvačky o to, aby oslabeného medvěda (ranč) neroztrhaly na kusy smečky vlků, hladově kroužící kolem. Costner dokazuje každou minutou, že rozhodně nepatří do starýho železa a role je mu snad ušitá přímo na míru, příroda je stejně krásná jako divoká a nebezpečná a všechno je dohromady spojené precizní filmařinou a pure americkým feelingem. ()

jfaba

Není nad to fandit hajzlíkům v podobě "mafiánské" rodiny a jeho členů. "Tamhle ten zasraný plot je taky můj. Všechno, počínaje tamhle tou horou, až tam, to je všechno moje!" Tak a už je vám to jasný s kým máte tu čest! To, kde to sebrali, nad tím asi nikdy nepřemýšlel. Skvělý počin, skvělá kovbojka, skvělý Costner, hudba... a tak bych mohl pokračovat. ()

swinevenca

Po delší době projíždím ČSFD, nepěkně rozšiřuju kolonku "chci vidět" a najednou na mě na úvodní obrazovce bafne Kevin Costner, nahoře nápis Yellowstone - 4.série. Kevina jsem vlastně dlouhou dobu neviděl, o čem to musí bejt, že u toho takovej herec vydrží čtyři roky? Kevin v amerických prériích - klasika, akorát o století a půl pozdějc než obvykle. Tak co si našetřit trochu bdělosti na dvouhodinovej pilot a měsíc odkládaný filmy odsunout ještě trochu? Oh, shit, tak to vůbec nebude trochu. Totálně mě to přikovalo. Denní momentky ze starosti o zvířata a ranč, denní boj o udržení ranče, divoká krajina, starej John, Kayceho rodina na vlásku, Rip rozdávající na potkání R.I.P. i grizzlymu. Občas úplně nedávám ty byznys řeči, stačila by pointa. Občas úplně nedávám Bethinu drsnost, stačila by půlka. A občas úplně nedávám, když si večer vyžádá jiný program než sledování dalšího dílu. ()

muti

Vývoj postáv a ich konanie je najlepšou stránkou seriálu, ako aj celkové vykreslenie života na ranči. Silní sú aj nepriatelia a problémy na každom kroku. Miestami až trošku príliš. Tempo je skôr pozvoľné, v seriály sa rozhodne nikto nikam neponáhľa. ()