Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

radeckator

Ve výsledku celkem dobrý film, jen do toho člověk nesmí zapojit logiku a zbytečně pak šťourat v detailech, protože některé scény jsou prostě k neuvěření. Nelze než konstatovat, že čím je Sandra Bullock starší, tím je ta Slečna drsnější. ()

Franc1s

Další originální kousek, Tentokrát ne Tiché místo,ale Slepé místo :D Nějaké sci.fi/ufo/nadpřirozené bytosti způsobí, že když na ně jen hodíš očkem. chceš se zabít..A tak sledujeme těhotnou S.Bullock, jak přežívá v tomhle post-apo světě se zavázanýma očima a chce se dostat do úkrytu, kde všichni mohou žít s otevřenými oči. Na jedno odpoledne povedený kousek, jen škoda že nezjistíme, kdo jsou to ty bytosti.. 7/10 ()

kukkik odpad!

Neskutečná nuda.. říkal jsem si, že Quiet Place už nic moc v nudnosti nemůže překonat ale tenhle film je pro mě důkazem opaku. Nehledě na neskutečně nepříjemnou a tupou Sandru Bullock v hlavní roli.. Velice zajímavý námět ale výsledek k uzívání. 1/5 ()

Sweat55

Jasně. Z tajemna mají lidi strach a neukázat strašně dlouho nic, jenom náznaky, to je podle mě základ silného hororu. Ale nesmí se to přehánět. Tady se tak strašně vábí na něco opravdu zajímavého, aby to v půlce filmu vystřídalo v podstatě úplně jiné zlo. A největší odhalení je sakra o ničem. Tři hvězdy za výbornou první půlku, kdy ještě nikdo pořádně neví co se děje, lidé brutálně umírají jak na běžícím páse a moc dobře se na to kouká. Jenže jakmile se partička vrátí z obchodu a začně se rodit, začne docházet i rozpočet a ambice se ze sta propadnou na nulu. ()

waska

Začátek mi až nápadně připomínal Stalo se od Shyamalana, ale celkově to bylo o mnoho lepší. Komorní atmosféra, perfektní herci. Možná trochu přitažené za vlasy, chodit s páskou na očích lesem jakoby nic, natož jet autem jen podle GPS, které jak všichni víme nefungují zcela přesně je hodně cool úlet. Ale proč ne, atmosféra, napětí, to vše klapalo na jedničku. ()

deLaFere

Výborná konverzační, dramatická a psychologická záležitost, rozhodně ne horor. Moc se mi líbila Sandra Bullock a vyjádření její specifické postavy. Děj je v podstatě jednoduchý, ale scénář je dobrý a lapsů je minimum (snad nejvýraznější nelogičností je konec, kde by ta skupina vzala dostatek zásob a jaká by byla jejich kvalita? A navíc všechny zásoby jednou dojdou). V každém případě kvalitních postapo Sci-Fi je pomálu a tohle se Netflixu povedlo. Mojí pozornost snímek udržel prakticky po celou dobu a to se počítá. ()

kotilion

Bird Box je apokalyptický horor režisérky Susanne Bier, kde postavy, z nějakého důvodu (nechci spoilerovat), musejí mimo budovy chodit se zavřenými oči. Mnozí tento film připodobňují k Tichému místu (A Quiet Place), které také mělo premiéru minulý rok. Oba filmy fungují koncepčně stejně. Vytváří apokalyptický svět, kde musí lidé žíti s nějakým znevýhodněním a v tomto nepříznivém světě tyto filmy zkoumají otázky a hodnoty mateřství, rodiny a rodičovství. Tiché místo tento unikátní koncept využívá výborně. Bird Box bohužel ne. Zvuk je ve filmu obstojný, obraz moc neuchvátí. Zrežírován je film velmi obyčejně a nudně. Nezaregistroval jsem jediné nápadité či zajímavé řešení nějaké scény. Unylá režie podrývá všelijaké pokusy o atmosféru či napětí. Hororová část filmu většinu stopáže nefunguje. Jediné obzvláštňující tvůrčí řešení vidím u struktury filmu. Sledujeme dvě časové linie, které se bez pevně daných pravidel střídají. Tato struktura pomáhá udržovat tempo filmu. Nějaký významnější důvod jsem pro toto rozhodnutí nenašel. Hlavní role se zhostila Sandra Bullock, která film bez problému utáhne, ale nějaký výrazný herecký výkon nepředvedla. Největší slabinou filmu je jeho scénář. Jak jsem psal výše, Bird Box je konceptuální horor. Snaží se o přesah, konkrétně o komentář k rodičovství. Tento přesah ale působí, jak kdyby byl do filmu na sílu našroubován. Postavy dělají rozhodnutí a pronáší repliky, které se těchto témat týkají, nic ale nevychází přímo z dění filmu. Jednotlivé myšlenky jsou divákům podávány pomocí doslovných dialogů. Na začátku filmu nějaká postava jiné postavě vzkáže moudro o rodičovství, o 50 minut později si ho ona druhá postava uvědomí a její promluva symbolizuje vývoj charakteru (z kterého bychom si měli něco odnést). Tímto stylem je psané celé příběhové jádro, které je obaleno hororovými prvky. Ovšem tyto dva aspekty filmu spolu moc nesouvisí. Průměrná režie a špatný scénář, dělají z Bird Boxu nevýrazný film, který nic kromě zajímavé myšlenky nepřináší. Raději Tiché místo. 3/10 ()

Tamten

Takovej slabší odvar Tichého místa. Obdobné téma i zpracování, ale výrazné mínus zde hraje "neznámý nepřítel", který až do konce není nijak vysvětlen. ()

ER

Hutná atmosféra, parapsychologie a pár slušných hereckých výkonů (i když Malkovich působil spíše do počtu). ()

Raijin

Posobive budovanie, divak hned na zaciatku vie s kym sa pocas filmu rozluci a len caka akym sposobom, pekne pojatie vyrozpravania deju. Skoda len, ze to posobi ako prvy diel, akoby tomu chybali kapitoly, co dalej, co s niektorymi postavami, ako kde a tak... Skoda ()

RajAthen

Variace na Tiché místo kdy zvuk nahradil zrak. Tím mohu prakticky i skončit, neb Místo se mi líbilo, stejně jako Krabice. Je to jeden dílčí příběh v mozaice pádu lidstva, které nám z podstaty perspektivy jednotlivce zůstane zahaleno tajemstvím - rovněž je to jistá významná berlička scénáristům, kteří se prostě nemusí nad věcí moc zamýšlet - lidstvo skončilo, zavažte si oči. Nejvíce se mi líbila Sofiina volba u peřejí. Stále však nechápu, jak někdo dokáže pádlovat poslepu dvě dny ... ()

Gardenboy

Silné 4. Film má svoju skvelú atmosféru, zopár akčných scén, vynikajúcu myšlienku a hlavne záver, ktorý nie je prehnaný. ()

LordMysti

Rozmýšlel jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami nakonec s odřenýma ušima 4 hvězdičky. A to především pro stále slušnou Sandru a přestože šlo o klasické téma, film mě svou atmosférou zaujal a vtáhl. A to se počítá. Pro mě příjemné překvapení, opravdu jsem nic neočekával. ()

fallanga

Po úchvatném Tichém Místě, thrilleru, který sázel na ticho, přišel Bird Box, který se snaží udělat něco podobného. Má to, stejně jako Tiché Místo, být lehce hororový příběh o rodině, která se snaží přežít v post-apo světě, kde pouhé spatření tajuplných monster znamená smrt. Bohužel, na rozdíl od Tichého místa, tady chybí jakékoliv napětí, monstra příliš nefungují, možná proto, že jsou až příliš abstraktní a nikdy se o nich nic nedozvíme. Rodinný příběh taky není nic moc, Sandra Bullock k těm dětem nemá takový vztah jako měli protagonisti Tichého Místa. Přeskakování v časových liniích působí únavně, hlavně když jedna z nich je pouze o tom, že někam plují a druhá je typický horor, kde je hromada lidí zavřena v baráku a postupně chcípají velice nudnými, neoriginálními a nezajímavými způsoby. Celkově to teda nemá moc co nabídnout, je to prostě další obyč thriller, který doplácí na svou podobnost se skvělým Tichým Místem, či Kingovou Mlhou, ale už bohužel nedosahuje geniálního vyprávění těchto počinů. ()

Demonic189

Absolútne netuším, prečo to v druhej polovici muselo sklznuť do totálnych sračiek. Zrazu sa postavy správajú ako banda idiotov (a idiotiek, aby náhodou...), k tomu ten očakávaný záver (omnoho lepší by bol SPOILER, ak by nakoniec išlo o pascu - banda kanibalov atď, hehe, dvere sa zabuchnú a titulky, ale na to evidentne niekto nemal gule...) a čím ďalej otrasnejšia Sandrička. Veď ta žena vyzera ako Michael Jakcson pred smrťou.... ()

Psycho.R

Mix filmů Stalo se (hromadné sebevraždy, důležitá přítomnost smyslů zrak - čich), dále tu vidím Válku světů(syrový útěk rodiče s dětmi na bezpečné místo) a srovnání snese i Tiché místo (jak se lidi přizpůsobili). Ovšem žádnému z těch filmů to nesahá ani po kotníky. Spoilery - Sandra Bulock se sympatická když je v domě s ostatními zachráněnci, ale celá linie je spíš dlouhá vata, protože už od začátku víme, že s dětmi zůstala sama, tudíž jen čekáme jak kdo podlehne. Při cestě loďkou se však změní na krávu, která se k dětem chová hnusně. A to, že nedojde k žádnému vysvětlení divných jevů, to je podle mě slabost tvůrců/původní knihy? Susanne Bier mě ještě s ničím mile nepřekvapila. Její režie je monotónní, nudná a hlavně velmi rutinní. ()

bearmeedek

K filmu mě přivedla náhoda. Tedy skutečnost, že jsem viděl minisérii "Mělas to vědět" od paní Pivničkové. Tak jsem chtěl od ní vidět něco dalšího. A povedlo se. Protože hledat u sci-fi logiku, je špatná cesta k filmu, musím uznat, že se to povedlo. Dokonce tam bylo pár výborných scén. A Sandra Bullock také nebyla špatnou volbou, vidět ji v jiné roli, než praštěně komediální. Coby prvorodička ve filmu taky nevypadala na (v té době) 54 let. ()

Hellknight12

Konečne som si to pozrel 😁 keďže na tento film počúvam samu chválu 😁. Veľmi podobne je spravený aj film A Quite Place. Ktorý z týchto dvoch filmov je skôr natočený neviem. Viem len, že obe sú rok 2018. A Bird Box je podľa knihy. Knihu som nečítal takže nejdem porovnávať. Film je aspoň pre mňa veľmi dobre spracovaný. Ja osobne mám radšej A Quite Place. Sandra Bulock aj s T. Rhodesom ťahá film od začiatku do konca dobre. Snímok má 124 min je to síce o niečo viac natiahnuté ako je nutné ale až tak veľmi to neprekáža. Úprimne čakal som o trochu viac. Nejako mi ušlo čo ich vlastne nútilo mať pásku na očiach. Nejaký vírus, baktéria alebo nejaký neviditeľný tvor ? Ako na konci je síce niečo naznačené ale nejako mi to nejde do hlavy. V skratke je to slušný thriler. Ktorý sa oplatí vidieť. Ak máte radi A Quite Place tak podľa mňa si aj tento snímok od Netflixu užijete 🙂. Celkové hodnotenie je 80%. ()

E lan

Neskutečně depresivní děsivá vize toho co by se mohlo nebo snad lépe nemohlo stát. Hezké propojení dvou časových linek, uvěřitelné herecké výkony a pěkně vykreslená neznáma hrůza. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)