Reklama

Reklama

The Looming Tower

(TV seriál)
  • Velká Británie The Looming Tower
Drama
USA, 2018, 8 h 13 min (Minutáž: 46–51 min)

Předloha:

Lawrence Wright (kniha)

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Jeff Daniels, Ken Arnold, Alec Baldwin, Samer Bisharat, Bill Camp, Louis Cancelmi, Bijan Daneshmand, Jennifer Dundas, Eugene Khumbanyiwa, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Nový seriál streamovací služby Hulu nás zavádí mezi bezpečnostní a zpravodajské služby USA, konkrétně FBI a CIA. Sledujeme boj těchto organizací proti teroristické organizaci Al-Kajdá, který na konci devadesátých let nabývá na intenzitě úměrně tomu, jak roste počet útoků proti USA, zatím mimo americkou půdu. Problémem je špatná kooperace těchto organizací, jež v důsledku vede k událostem z 11. září 2001, kterým se možná dalo zabránit. Seriál je adaptací knihy Lawrence Wrighta, který za ni získal Pulitzerovu cenu. (frenkie)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Fr 

všechny recenze uživatele

„ODPOVĚĎ NA VAŠE POSELSTVÍ BUDE PSANÁ ŘEČÍ, KTERÉ POROZUMÍTE A BUDE DORUČENA AŽ K VÁM DOMŮ...“ /// Politikaření uvnitř služeb USA, Džihád, Jeff Daniels, Tahar Rahim, vyšetřování útoků 11/9, politika a způsob vedení války s teroristy, kterej se moc neosvědčil. Spojené státy před rokem 2001 – to je spousta hrabošení na vlastním písečku, rochtání se ve spermatu Clintona (ze šatů Lewinské) a víra ve vlastní neohroženost a velikost. Postupně je to víc a víc o těch frajerech, co se nemuseli učit s letadlem přistávat a velkým zjištění, že „MY NEVÍME, PROTI ČEMU STOJÍME!“ Politicko – dramatickej seroš připomíná události a hlavně upozorňuje na TO, proti čemu stále stojíme. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Looming Tower: Al-Qaeda and the Road to 9/11“, kterou v roce 2016 napsal Lawrence Wright, neznám. 2.) Bůh mi dláždí cestu. 3.) Thx za titule „gongis, Umpalumpa3, Lucifrid a KevSpa“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// "...your government failed you. Those entrusted with protecting you failed you. And I failed you. We tried hard, but that doesn't matter because we failed. And for that failure, I would ask, once all the facts are out, for your understanding and for your forgiveness." Omluva Richarda Clarkea to tak nějak shrnuje perfektně. Po desíti hodinách cítím vztek, frustraci, a bezmoc z toho, jak snadno se tomu všemu dalo zabránit, kdyby jen určití lidé chtěli. Tahle minisérie vám pak neukáže únos letadel, pád dvojčat, ani odvážné hasiče, místo toho začne bombovým útokem v Keni z roku 1998 a následně se vydává na dlouhou, nesmírně klikatou a často zdánlivě nikam vedoucí cestu za poznáním, proč a jak se to vše stalo. Pokud na to máte sílu, rozhodně se na tu cestu vydejte, stojí to už jen za ten další senzační výkon Jeffa Danielse. Jen se připravte, že tady happyend fakt nehrozí. 8/10 ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Co předcházelo 9/11 ve velmi kvalitním TV podání. Útoky na ambasády a USS Cole, vzájemná rivalita, nevraživost a zadržování informací mezi CIA a FBI, alláhovský brainwash, úspěšná snaha vyprovokovat USA k válce a tím pádem přílivu dalších radikálů. Extrémně konzistentní (4* každý samostatný díl), chytře poskládané (užití archivních záběrů, časová rovina vyšetřování) a deviza #1: postavy a herci. Primárně šarmantní, morálně pružný Daniels, charakterní uhrančivý Rahim, kancelářský šmejd Sarsgaard, ale také zbytek obsazení - předloha, tvůrčí tým a právě tohle byl klíč k úspěchu celé série. Je v ní krásně vidět, co se posralo. "Wherever you are, death will overtake you, though you are in lofty towers in the sky." ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená "rekonstrukce" událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí. 90% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"SO BASICALLY THIS IS ALL ABOUT INTERNATIONAL PUSSY?" ----------- Gibney sa na staré kolená rozhodol vyskúšať niečo nové a po desiatkach kvalitných dokumentárnych záležitostí sa pustil do seriálových vôd. Odštartoval veľmi slušne. The Looming Tower mapuje celé backstory ohľadom 9/11, hlavne rivalitu medzi CIA a FBI. Samotným útokom je venovaných len pár minút, čo naozaj nie je na škodu. Na margo autentickosti, netreba na seriál hneď kydať len preto, že v ňom absentujú akékoľvek konšpiračné teórie. TLT zobrazuje situácie a udalosti tak, ako sú vo svete prezentované a všeobecne prijaté. Na konšpiračné teórie treba hľadať iný produkt a nie seriál z produkcie Hulu... ()

Galerie (217)

Zajímavosti (2)

  • V úvodnej scéne môžeme vidieť amerických pohraničiarov v zelených uniformách US Customs and Border Protection. Táto jednotka má však v skutočnosti modré uniformy (zelené má US Border Patrol). Navyše v roku 1999 ani neexistovala, pretože bola zriadená až v roku 2003 ako súčasť US Department of Homeland Security. (uncle_sam01)
  • Časť tejto epizódy sa venuje útoku na americkú loď USS Cole. V seriáli sú na útočiacej lodi traja pasažieri, avšak v skutočnosti na nej boli iba dvaja. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama