Pátrání

• USA Searching (více)

vurhor

Jako kdybych koukal na nějakou epizodu Black Mirror. (Mínus teda následná deprese a úzkost.) Searching divákovi velice originální formou představí investigativní příběh ustaraného otce pátrající po své ztracené dceři, vyprávěný čistě skrze obrazovky notebooků, telefonů a kamer. To, co je na snímku opravdu působivé, je především fakt, že zvládá být ve stejný čas realistický, napínavý a nesmírně poutavý, což v rámci takového sofistikovaného pojetí musí být pěkně těžký. Film to ale zvládl působivě. Taktéž totiž jasně prezentuje, že sociální sítě mají nejen nesmírnou moc, ale taktéž dokážou být pěkně nebezpečným místem. Jasně, to není nic nového, nicméně právě ona podmanivá forma celého snímku diváka natolik zaujme, že ona stereotypní myšlenka mu vlastně ani vadit nebude. I přestože je samotné vyústění trochu přitažené za vlasy. Searching je rozhodně velice příjemným překvápkem letošního roku. A já už konečně vím, co je to tumbler, yeeeeey! Lepší 4* ()

JohnCZ

Forma vyprávění skrze obrazovku počítače není sice už tak originální, ale pořád dostatečně neokoukaná. Byť tedy většinou užívaná pro vyprávění béčkových hororů. Searching je ale nefalšovaná detektivka, která po kratším úvodu nabírá ohromné grády a postupné odhalování celého příběhu a jeho gradace je skutečně jedna velká radost. A mimoto je tam cítit i smysl pro detail, který přidává i další na první pohled ne až tak postřehnutelné drobné vrstvy, díky kterým je celé zpracování ještě o něco uvěřitelnější. ()

Padme_Anakin

Zmizení šestnáctileté Margot rozjede nevšední podívanou prostřednictvím mobilů, počítačů, strýčka Gugla a sociálních sítí. Zoufalý otec použije dceřin notebook, aby se o ní dozvěděl to, o čem s ním nemluvila a zjistil, s kým komunikovala... Tuším, že nebezpečí moderních technologií je tu jasně a přímo pojmenováno aneb o dobrém sluhovi, zlém pánovi. ()

corpsy

V tom snímku sa ukazujú plusy, ale aj zápory internetového života. V niečom škodí, v niečom pomáha. No a človek vysomár sa z toho. Ani s tým a ani bez toho. Každopádne sa téma v tomto spracovaní, neminula účinku a vytvára potrebné napätie a zvraty. A to všetko na ploche pár počítačových monitorov. ()

Rybizek

Jako velká "milovnice" sociálních sítí nemohu dát více jak 64%, a to jen díky zajímavému příběhu. Kdyby to nebylo natočené pro adolescentní kriply (evidentně nejen pro dospívající), kteří nedokáží bez facebooku, instagramu a ani nevím, jak se všechno jmenuje, žít ani den, tak mě to zajisté tolik neirituje a s hodnocením bych mohla jít výše. ()

FFilipCZ

WOW! A máme tu dalšího z adeptů na můj top film letošního roku. Obrovské překvapení a jeden z nejmrazivějších thrillerů, co jsem za poslední dobu viděl. Musím říci, že mě mrazí ještě do teď a u dvou scén jsem měl skleněný oči - ne, že by to bylo dojemný, ale proto, jak to bylo intenzivní a úplně mě ten daný moment vtáhl. PS: Kdo tu spoiluje, měl by jít na pranýř! Momenty překvapení jsou tím, co tento film dělá jedinečným a já každému z diváků vřele doporučuji jít na tento film s naprosto čistou hlavou a bez jakýchkoliv informací/obsahu. Pak zaručuji, že Vás film překvapí stejně, jako mě. ()

agentmiky

Všechno kolem nás musí jít s dobou, tudíž to samozřejmě tak trochu platí i pro kinematografii. Pátrání totiž není tak obyčejnou detektivkou, ale rozehrává opravdu nestandardní podívanou na počítačové obrazovce. Zprvu mi to sice přišlo jako nepovedený kanadský žertík, ale vězte, že to má něco do sebe. Člověk si alespoň uvědomí, jak je dnešní svět propojen právě prostřednictvím internetu a sociálních sítí, a s tím související možné hrozby. Musím pochválit herecký výkon hlavního představitele, v zásadě po celou dobu divák sledoval pouze a jen jeho obličej, tudíž zde by ihned sledující člověk poznal, zda přehrává či nikoliv. Jenže John Cho svým brilantním vystupováním smetl toto zažité pravidlo po pár minutách ze stolu. Na to, že zde se fakt divák nepodívá na jiné destinace než na počítačovou obrazovku, tak příběh nabídne opravdu plno luxusních zvratů, které mě fakticky sházely jeden za druhým ze židle (hlavně ten první byl zásahem do černého, fůha....). Ten úplný závěr bych doladil asi malinko jiným způsobem, ale to nic nemění na bezesporných kvalitách tohoto zajímavého snímku. Za mě dávám 83 % ()

NinonL

Cesta k objasnění případu skrze sociální sítě všeho druhu. Nemůžu říct, že by mě film moc zaujal, spíše jsem měla problém ho dokoukat. Ale nakonec to nebylo tak hrozný a průměr si film zaslouží. ()

TomX2

Ono v podstate mal ten film aj naviac, keďže strčil do vreca všetky found footage filmy odohrávajúce sa na computer-screene, ktoré som doposiaľ videl. Je to primárne vďaka hlavnému hercovi a hudbe, v prvom prípade kvôli veľmi uveriteľnému actingu a v druhom kvôli trefnému výberu. Pozdvihnúť vychvaľovaný scenár už veľmi nemôžem, keďže je to jednoznačne vec, ktorá film zráža dole najviac (to, že sa film odohráva väčšinou na obrazovke ako mínus neberiem, keďže keď je schopná réžia a scenár, je jedno na akom mieste sa film točí). Nápadov tam je síce veľa a originálnych zvratov možno tiež, ale to nemusí znamenať, že to všetko bude automaticky fungovať. Ono nie všetko dáva tak úplne zmysel, niečo je vycucané z prstu, niečo je vzhľadom k deju absurdné a absolútne všetko je nerealistické. Reč nie je len o zvratoch, ale aj o chovaní postav (s výnimkou hlavného hrdinu). Najhoršou chybou je záverečné rozuzlenie, ktoré je nielenže nevhodné, ale nedáva žiadny zmysel, je surrealistické, zlé a rozprávkový koniec je už len čerešničkou na torte. U toho strýka sa to malo skončiť. Inak mám máločo vytknúť. Predsa len som sa po celý čas bavil a miestami som bol v napätí aj napriek nulovej absencii zbytočných vsuviek a blbých zvratov. Summa summarum, žiadna bomba, no fajn večerný zážitok. ()

Wysch

Imho solidní social media thriller. Za pár šupů. S jasnou vizí. Tak jasnou, že je až smutný, že zůstane u některých lidí (Zeck např.) absolutně nepochopena. A já jsem za to vlastně i celkem rád, protože se jasně ukazuje, že filmovej průmysl je strašně širokej a nabízí uplatnění a volnej prostor i pro scénáře, který jsou přinejmenším průhledný, ale se správným přístupem a vizí, jak chci příběh vyprávět a na co se soustředit, se dá i za pár šupů udělat díra do toho malýho zaprděnýho světa. Hvězdu navíc přihazuju za vynikajícího Johna Cho a drobné detaily ve vedlejších postavách, které z filmu, který nechtěl bejt pseudodokumentární thriller, udělaly až příliš realistický obraz společnosti na soušl sítích. ()

Paxxx.cz

Výborně a originálně pojaté drama plné zvratů, které Vás jednoznačně až do konce udrží v napětí, jak to vše dopadne. Ovšem závěr tak trochu všecko zazdil - asi to prostě mělo dopadnout jinak, ale to ať si každý přebere sám - 75%. ()

Vxxx

Geniální! Moc překvapivý film. Ze začátku se zdá, že film spoléhá pouze na výpravu a děj bude předvídatelný a obyčejný. Ale kdepak. Nejen že je film odvyprávěn zajímavým a, alespoň pro mě, novým způsobem, děj má spád, dává smysl, nepostrádá logiku a o zvraty není nouze. Škoda, že se jedná o film, který pravděpodobně propluje kiny bez všimnutí (pokud v kinech vůbec bude) kvůli skoro nulové propagaci. Nicméně já si tento snímek nemůžu vynachválit. 5*! ()

kolda1990

No tak já vám nevím, styl natáčení mi lezl na nervy už od začátku, ale budiž. Příběh mě tak nějak i bavil ale vůbec mi nebylo líto otce, ani dcery( nemá si každý hovno natáčet a dávat na net). A když mě to emočně nijak nedostane tak je něco špatně. Závěrečný zvrat to sice zachránil ale i tak mě to nijak bohužel nenadchlo. ()

Praxis

Napínavý thriller postavený tak trochu jinak. Natočený jinak a až do konce si nikdo nemůže být jistý, kdo je skutečným pachatelem vraždy (?). Nečtěte nic a nechte se pohltit chytrým thrillerem, který je na úplném konci trochu přitažený za vlasy, ale proč ne. Velmi neobvyklý formát, kdy se na film díváme prostřednictvím ikon, videí, iMessage, kamer TV štábů i skrytých kamer. Zezačátku s tím můžete mít trochu problém, ale jakmile přistoupíte na tuto zajímavou hru kočky s myší, užijete si to až do samotného konce. 78% ()

JJ.Gibson

Zajímavě natočené! Z Johna Cho se stal hacker sociálních sítí :) Myslím, že tohle je verze dva seriálu Semestr. Občas nějaká nedotaženost. Ale pěkný závěrečný twist. Why not, nevšední, koukatelné, dá se vidět. Rozhodně zabaví, ale podruhé si to pravděpodobně nepustíte... ()

Katzenklo

Aneesh Chaganty, prakticky neznámý filmař, dokázal roku 2018 natočit naprosto dechberoucí debut. Těžko říci, zda se inspiroval starším projektem Stream.cz Semestr, nicméně forma zpracování Searching se tomuto seriálu výrazně podobá. To nic nemění na tom, že ve světovém měřítku se jedná o nesmírně svěží a originální snímek. Budování zápletky je dokonalé, film intenzivně graduje a divák setrvává v nejistotě až do samotného rozuzlení. Za jediné negativum považuji, že film je v některých momentech příliš patetický; přesto ve mně však zanechal silný dojem. Zbývá jen klást si otázku, proč snímek zcela chybí v české kinodistribuci, která nám místo toho nabízí mnohé výrazně podřadnější kusy. (projekce: Forum Cinemas Riga, Lotyšsko - 23. 9. 2018) ()

Remedy

Před zhlédnutím jsem v sobě měl zdravou dávku skepse, protože podobné filmové formy nepovažuji za plnohodnotné a mám spíš pocit, že jsou samy o sobě vlastně svazující a limitující. Searching je ovšem velmi světlou výjimkou. Předně se může pochlubit velmi slušným scénářem, který v některých okamžicích zbavuje celý příběh jakékoliv předvídatelnosti a prostřednictvím “pouhé“ počítačové obrazovky servíruje slušnou dávku napětí. Jasně, s největší pravděpodobností by to fungovalo i jako standardní žánrovka (kdyby to bylo točené konvenčním způsobem), ale to by pak celkový přesah zůstal ukryt kdesi v pozadí. Poselství celého filmu je totiž přímo svázané s jeho formou, což plně doceníte až na konci a možná až pár hodin/dní po zhlédnutí, kdy se nad tím vším ještě trochu hlouběji zamyslíte. Naléhavá obžaloba internetu, potažmo digitální doby obecně nebo jen detektivní příběh rafinovaně napasovaný do netradiční formy? Dost možná od každého trochu, každopádně hodně inteligentní a působivá záležitost, kterou by si fandové dobrého thrilleru rozhodně neměli nechat ujít. ()

Flipnic-RE

Nepochopil jsem místní hodnocení a tentokrát ani kámoše "Fénixe" ... Ztvárnění příšerný, o tom není diskuse. Celkově mi to připomínalo tenkrát extrémní "Megan is missing", ale v podstatě to byl čajíček. Závěrečný zvrat jsem čekal, bylo to do očí bijící. Bylo to smutné ... no ,ale prostě v tom nebylo nic pořádně. Spíš TV thriller pro mládež, než plnohodnotnej film ... ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster