• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Šestka má jeden jediný problém; přichází po dokonalé pětce. A tak se jí, bohužel, snaží trumfnout klasickým způsobem všech hollywoodských pokračování "všeho více, přepáleněji, se starými známými a jde o osud světa". Výsledkem je mnohem přímočarejší (no dobře, tupější) scénář, který tentokrát slouží pouze jako pojítko, proč nechat Toma dvě a půl hodiny skákat po londýnských střechách, jezdit dvoukilem v protisměru Paříží či viset stovky metrů nad kašmírskými horami. Ty tam je sympaticky špionážně konverzační přechcávací finále minulé části, tady se hraje o atomovky, přestřihávání barevných drátků a setiny vteřin. Tolik k výtkám. Jinak není o čem; mrtě adrenalinová neustále (ale jakože fakt neustále) gradovaná různorodá akce založená na přehlednosti, choreografii a kaskadérech. Tentokrát je to tedy "pouze" fenomenální velkorozpočtový poctivý akčňák a tuctový špionážní snímek. Minule se ta symbióza povedla. Tentokrát nikoli. I tak je z toho však zcela nepopiratelně žánrová kinoudálost roku, ne že ne.(31.7.2018)

„Si šťastná?“ – Veľmi.“ Ku koncu dojemný návrat istej postavy (asi viete, ktorej). Dovtedy nálož akcie a humoru. Ten síce nie je z najnáročnejších, ale zaujímavým spôsobom ozvláštňuje osudový a temný scenár počítajúci s vyhladením mnooožstva ľudí (no to bolo skoro v každej časti, takže po šiesty raz už z toho nie sme v šoku). Tentoraz sa mi to ale naozaj zdalo drsnejšie, padali nadávky a postavy končili so škaredými strelnými ranami, čo doteraz v sérii moc nebolo. Veľa tomu dávajú nielen herci (Alec Baldwin, ale potešil aj Ving Rhames, ktorý sa síce takmer nevojde do auta, ale začína sa z neho stávať pomaly až mentor Ethana Hunta a to už je vážne čo povedať) a strhujúce akčné scény (z nich mnohé úplne šialene zvládol Tom Cruise sám). Palec hore dávam za jeden z najlepších kastingových ťahov celej (!) série – kladivo Henry Cavill je bravúrny. Prvú hodinu. Potom sa bohužiaľ tvorcovia rozhodli s jeho rolou naložiť tak, ako naložili, čo ma dosť mrzelo, lebo prvú hodinu bol geniálny a v pohode by mohol okamžite striedať Cruisea na poli hlavného hrdinu. Fúzy má famózne, mal by si ich nechať navždy a ak si ich oholí, pošlem mu zmoknutú mačku. Niektorým zvratom a postavám som nerozumel a škoda, že WC scéna nebola aspoň o štyri minúty dlhšia. Ale inak super jazda.(11.10.2018)

Po shlédnutí tohoto dílu Mission Impossible jsem si pročítal moje hodnocení předchozích dílů a zjistil jsem, že jsem vlastně dostal přesně to, co pokaždé. Neuvěřitelně kvalitní akční jízdu, ve které vládne Tom Cruise. Ten je pro mě v současné době také jediným hercem, který pro samotný akční film něco dělá. Věřte, že ve filmu je velice málo digitálu. Většina scén nejenom, že působí reálně, ony opravdu reálné jsou. Je znát, že Tom do sebe zase šel a tak když sledujete scénu seskoku z letadla z šesti kilometrů, tak na něm je znát opravdu těch více jak sto seskoků, které Tom opravdu absolvoval, aby se tato scéna mohla vůbec natočit. Je to prostě borec. Nikdo se mu v Hollywoodu dneska nevyrovná. Všichni se krejou za zeleným plátnem a jediné, co udělají navíc, je to, že dojdou po natáčení do fitka, aby ukázali svaly. Co se týče samotného filmu, tak jsem opět dostal to, co jsem chtěl. Zaručeně nejlepší akční scény letošního roku, Toma na tisíc možných způsobů a jeho partičku, ze které srší sympatie do všech směrů. Možná trošku škoda špionážního zmatku v příběhu, který jsem občas měl. Ale v případě Mission Impossible to je tak pokaždé. Celkově ale hodně slušné čtyři hvězdy a potvrzení, že pojem Mission Impossible v roce 2018 znamená víc, než by vůbec kdo před dvaceti lety mohl tušit.(2.8.2018)

Opět špičková zábavná mise, jestliže mě minulý díl připadal místy slabší, tady to už zase fičí na plný knedlík, až má člověk neodvratný pocit, že už to snad více Impossible být ani nemůže. Cavill se ukázal minimálně při bitce na záchodcích jako skvělá volba. Samozřejmě se budu těšit s čím příjdou zase příště. Docela mě i baví směr sérii, který nahlíží na terorismus jako na nutné zlo, abychom se jednou mohli mít všichni lépe, jenže to by nesměl teroristům křížit plány nezmar Tom Cruise. Ten člověk je zkrátka ve filmech úžasně 100% soustředěný. Tentokráte tedy 85%(25.1.2019)

Den předtím jsem viděl přeplácanou digitální omalovánku, nový Avengers, a z těch nekonečných soubojů tam na mě nedýchal život a jediný, kdo se při nich zpotil, byly procesory kompjůtrů, když renderovaly CGI. V Cruisově filmu naopak z kontaktních soubojů sálá živočišnost, jelo se na dřeň a každý úder byl sakra cejtit a pro mě to byla veliká úleva, že se ještě točí takovéhle oldschool áčkové akční filmy. Charismatický Cavill je zvíře, představil bych si ho klidně jako nového Bonda, i s tím božím knírem. A Cruise? Nevím, jak to dělá, jestli požírání pupečních šňůr prodlužuje mládí, nebo uzavřel smlouvu s ďáblem, Hubbardem, nebo Aštanem Šeranem, to je fuk, ale v 56-ti takhle vypadat a ještě provádět takovéhle kousky, to smekám klobouček. Já jsem o 11 let mladší a když jdu s nákupem do 6.patra, tak ve třetím si už nasazuju kyslíkovou masku, protože mám pocit, ža asi chcípnu :o)(6.8.2018)

• - Tom Cruise, rovnako ako v predošlých častiach, natáčal všetky kaskadérske kúsky sám. Jeho zlomený členok, počas nakrúcania jedného z nich, pozastavil natáčanie filmu na 8 týždňov, počas ktorých štáb dostával naďalej výplatu. Odhaduje sa, že rozpočet filmu sa tým navýšil o približne 70 miliónov amerických dolárov, čo robí tento diel najdrahším z celej série. (DiBuonaparte)

• - Během natáčení měl Tom Cruise až 106krát vyskočit s padákem. Z natočených seskoků jsou nakonec ve filmu použitelné jen tři záběry. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt) a Ving Rhames (Luther Stickell) sú jediní herci, ktorí sa objavili vo všetkých šiestich častiach filmovej série Mission Impossible. Po nich má na konte najviac častí Simon Pegg (Benji Dunn), pre ktorého tento film bude štvrtým v poradí, ďalej Michelle Monaghan (Julia) s troma filmami. Taký Sean Harris v roli Salomona Lanea bude vôbec prvý, čo si zopakuje úlohu záporáka. (Nu.Fylyp)