• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Příběhově tam jsou hluchý místa, ale ta akce. Asi nejopulentnější festival honiček, bitek, přestřelek, výbuchů od...jakživa. A ty lokace. Fakt to působí strašně bombově a je radost to sledovat. Když akce pomine, tak mi byly dilemata Ethana Hunta srdečně jedno, ale ono se to tam zase začne hned řezat. Vanessa Kirby je sexy.(11.8.2018)

McQuarrie je prostě jinde. Hezky nastavené zrcadlo všem těm CGI chujovinám od Marvelu, ve kterých se digitální obluda mlátí s digitálním hrdinů v digitální krajině. Fallout místo toho nabízí "real thrills and real fun" a výsledkem je kulervoucí napínák, který je výbornou sólovkou, famózním sequelem a v zásadě geniálním (potenciálním) zakončením série, od které ale logicky chceme ještě mnohem víc. Říká se, že v nejlepším by se mělo přestat, já říkám, kálet na to a rychle hrnout aspoň ještě jednu trilogii, dokud Cruiseovi drží kosti.(3.8.2018)

Mám rád sériu Mission Impossible a odkedy prebral štafetový kolík J.J. Abrams je snáď každý diel na vysokej úrovni a jeho diel radím medzi ten najlepší. Lenže to som ešte nevidel Fallout. Teda už videl a buď je šestka rovnako dobrá, alebo možno aj o chlp lepšia. V tomto filme totižto funguje úplne všetko. Herecké obsadenie je znova späť, teda okrem Rennera, ktorého je škoda, ale Cavill je skvela náhrada a výborne zapasoval. Vlastne tu zapasoval úplne každý, Luther tu ma zas svoje namachrované hlody, Benji je proste vtipalek ako vždy, ale už aj agent v teréne, Ilsa okrem toho, že je sexi, tak ma v tomto diely ešte lepšiu úlohu, Cruise zas robí šialene kúsky a okrem toho beha ako blázon a očividne ho to neprestáva baviť, no a aj ten Alec Baldwin sa tu predvedie. Obsadenie je skratka šmakoidne ako pred tým a postavy majú tento krát fakt výborne napísané nielen postavy, ale aj akciu, ktorá je zrejme najlepšia akú táto séria predviedla. Prekvapila ma veľmi aj hudba, ktorá duní presne tam kde ma a to pri naháňačkách pekne graduje, ale aj kamera, zvuk a strih je neskutočne premakaný a všetko je nádherne priehľadne. Samozrejmosťou je aj výborná choreografia bitiek (scéna na wcku), nechýbajú šialené kúsky (záver s helikopterov), ale aj prekvapivo dobre nápady (únos Solomona Lanea a naháňačka v Paríži). Príbeh pekne pokračuje a nadviaže na piaty diel, no okrem toho je Fallout lišiacky zamotaný, viac ako námornícky uzol a aj preto vám film takmer nedá dýchať, proste sa tu stále niečo deje, niečo alebo niekto odhaľuje, na každom rohu číha nepriateľ, polícia alebo Tom Cruise, ktorý tuším beha celý film a aj vďaka jeho nekonečným šprintom, narozdiel od Ethana Hunta, film proste nestráca dych. Obľúbený soundtrack: Change of Plan, Mission- Accomplished. 90% - 5*(9.8.2018)

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Od čvrtého dílu se stává Mission Impossible jednou z nejlepších akční sérii současnosti ( Bond i Bourne se vůbec nechytají) a šestým dílem série doslova vrcholí. Tom Cruise ve svých 56 letech předvádí neskutečný fyzický výkon ( Ikonický běh, kaskadérské eskapády, kvůli kterým kaskadéři přicházejí o práci, doslova potí pro svou sérii krev a riskuje život! Klobouk dolů a velký obdiv. Příběhově je to klasicky spletité a hezky zvratovité,což se mi na tomhle líbí, byť tentokrát mě žádný zvrat neodrovnal tak, jak minule, ale pořád vysoký standart. Co se týká akce, tak se jede na plný plyn téměř celý film. Zaujme hned v úvodu bitka na toaletách, kterou letos nejspíš nic nepřekoná, či adrenalinová naháněčka s motorkama anebo samotné finále vygradované ad absurdum s nejlepší naháněčkou s vrtulníky, co jsem kdy viděl. Vedle Ethana Hunta zde kraluje opět Rebecca Ferguson, která si určitě zaslouží více akčnějších rolí a také nové překvápko Henry Cavill, který když nehraje v komiksu, tak je vlastně výborným hercem, který zvládá více poloh najednou a v soubojích dokáže udělat pěkné nepříjemnosti. Chvála patří i Rob Hardymu za vynikající kameru, která dodává až autenticky intenzivní zážitek. Jízda jak prase. 95%(3.8.2018)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt) a Ving Rhames (Luther Stickell) sú jediní herci, ktorí sa objavili vo všetkých šiestich častiach filmovej série Mission Impossible. Po nich má na konte najviac častí Simon Pegg (Benji Dunn), pre ktorého tento film bude štvrtým v poradí, ďalej Michelle Monaghan (Julia) s troma filmami. Taký Sean Harris v roli Salomona Lanea bude vôbec prvý, čo si zopakuje úlohu záporáka. (Nu.Fylyp)

• - Máchnutí rukama v bojové scéně na toaletách byla čistá improvizace Henryho Cavilla, která se režisérovi McQuarriemu líbila natolik, že chtěl, aby jej udělal i při dalších záběrech. Tento pohyb se nakonec stal internetovou senzací a dal vzniknout několika gifům/animacím. (JustMeeKatie)

• - Henry Cavill v několika rozhovorech uvedl, že na účasti ve filmu Mission: Impossible: Fallout ho nejvíc lákala skutečnost, že mohl sám udělat několik kaskadérských kousků. Zároveň dodal, že příprava na takové scény se podstatně lišila od tréninku pro filmy, kde hrál Supermana. „U Supermana musím vypadat dobře ve scénách, kde si musím sundat tričko. V tomhle filmu o nic takového nejde. Chystáte se a cvičíte na kaskadérské kousky a snažíte se zajistit, že všechno proběhne hladce. Byl to úplně jiný přístup a to se mi moc líbilo. (JustMeeKatie)