• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

McQuarrie je prostě jinde. Hezky nastavené zrcadlo všem těm CGI chujovinám od Marvelu, ve kterých se digitální obluda mlátí s digitálním hrdinů v digitální krajině. Fallout místo toho nabízí "real thrills and real fun" a výsledkem je kulervoucí napínák, který je výbornou sólovkou, famózním sequelem a v zásadě geniálním (potenciálním) zakončením série, od které ale logicky chceme ještě mnohem víc. Říká se, že v nejlepším by se mělo přestat, já říkám, kálet na to a rychle hrnout aspoň ještě jednu trilogii, dokud Cruiseovi drží kosti.(3.8.2018)

Od čvrtého dílu se stává Mission Impossible jednou z nejlepších akční sérii současnosti ( Bond i Bourne se vůbec nechytají) a šestým dílem série doslova vrcholí. Tom Cruise ve svých 56 letech předvádí neskutečný fyzický výkon ( Ikonický běh, kaskadérské eskapády, kvůli kterým kaskadéři přicházejí o práci, doslova potí pro svou sérii krev a riskuje život! Klobouk dolů a velký obdiv. Příběhově je to klasicky spletité a hezky zvratovité,což se mi na tomhle líbí, byť tentokrát mě žádný zvrat neodrovnal tak, jak minule, ale pořád vysoký standart. Co se týká akce, tak se jede na plný plyn téměř celý film. Zaujme hned v úvodu bitka na toaletách, kterou letos nejspíš nic nepřekoná, či adrenalinová naháněčka s motorkama anebo samotné finále vygradované ad absurdum s nejlepší naháněčkou s vrtulníky, co jsem kdy viděl. Vedle Ethana Hunta zde kraluje opět Rebecca Ferguson, která si určitě zaslouží více akčnějších rolí a také nové překvápko Henry Cavill, který když nehraje v komiksu, tak je vlastně výborným hercem, který zvládá více poloh najednou a v soubojích dokáže udělat pěkné nepříjemnosti. Chvála patří i Rob Hardymu za vynikající kameru, která dodává až autenticky intenzivní zážitek. Jízda jak prase. 95%(3.8.2018)

Pořád to není tak scénáristicky vypilované jako trilogie o Bourneovi a Ethan Hunt začíná občas příliš béčkovitě ignorovat fyzikální zákony, ale na to se s prominutím můžu z vysoka vysráti, neboť MI6 je přesto asi nejzábavnější špionážní akčňák, jaký kdy vznikl. Je tam osudovost, je tam nepředvídatelnost a je tam dokonale drzé a suverénně vypointovávané podněcování zvědavosti (jehož rytmus je před zlomovým odhalením přímo ďábelský), ale zároveň nechybí strhující akční orgie podávané s potřebným nadhledem a vždy citlivě vloženou hláškou. Není to revoluce žánru, je to čirá pocta tradicím špionážního filmu, náramně přizpůsobená současnému trendu a akčnímu drivu velkých blockbusterů a současně chytře rozvíjející fikční svět a zajetá vyprávěcí i formální pravidla vlastní série. Není to kvalitnější než pětka, která lépe zvládla skloubení akce se spikleneckými konverzačními zvraty, je to ale bezpochyby příkladný prototyp technických možností současného blockbusteru, který má plynový pedál nonstop na podlaze a vyprávěním je pevně zakotven v osvědčených staromilných vzorcích. Více možná po další nutné návštěvě kina...(30.7.2018)

Pustit se do jednoho projektu pošesté a očekávat minimálně stejný úspěch se může jevit jako něco nemožného...proti tomuto skeptickému tvrzení se staví čelem Tom Cruise, který to prostě nějak zařídí...a on ten výsledek pak stojí za to! Zdá se mi, že s přibývajícím věkem posouvá laťku kvality o stupínek výš. Nejde ale o nějaký extrém, jsou to jemné niance v soubojích jeden na jednoho, auto-honičkách, zápletce, postavách...a holkách. Ale i ve 100x viděném přináší něco nového a neotřelého. Čest tedy Tomovi...utáhnout sám 2 a půl hodinovou "rozumnou" akční jízdu je kumšt!(2.8.2018)

Špiónský Temný rytíř a nový žánrový monument. Šestá Mission: Impossible je v podstatě sérií obrovských akčních scén, vedle níž vypadají marvelovky nebo Rychle a zběsile jako dětské omalovánky. Jasně, pětka je šmrncovnější a nejspíš i zábavnější. Cruise a McQuarrie ale tentokrát vsadili na kvantitu a perou na plátno tolik fenomenálních atrakcí, že občas zapomenete dýchat. Zvraty fungují, hlášky nedocházejí, všichni hrají jako o život... a to finále. TO FINÁLE! I když toho trailery vykecaly příliš, pořád je to strašná pumelenice, u níž budou i dva výlety do IMAXu nejspíš málo.(27.7.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. července 2018 v Paříži. (Varan)

• - Když White Widow (Vanessa Kirby) mluví o své matce, odkazuje tak na první snímek série Mission: Impossible (1996), kde její matku Max hraje Vanessa Redgrave. (AloisNeuman)

• - Režisér Christopher McQuarrie je prvním režisérem, který natočil dva díly v sérii Mission Impossible. Do šestého dílu to vždy bylo, že každý díl točil nový režisér. (Yardak)