• Čína

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Čína / Francie / Norsko / Velká Británie, 2018, 147 min

• xxmartinxx

Když to začalo pětiminutovou neusledovatelou expozicí, a pak ta páska ani nepočkala slíbených pět vteřin na zničení, tak jsem nevěděl, jestli se smát, nebo se začít trápit. Bohužel se na MI už dlouho neumím naladit. Přijde mi obdivuhodné, jak ostatní tu nesnesitelnost dokážou identifikovat, rozklíčovat a označit za něco, co jim nese potěšení - ale nerozumím tomu. Je mi to jednou z největších záhad. Jen vydržet u toho vzhůru je pro mě nesplnitelná výzva. Nepřijde mi to zajímavě natočené, nepřijde mi to chytře vymyšlené (ani v rámci žánru), prostě jen úmorné. Možná kdyby to mělo 90 minut místo 150! Vůbec nechápu, které části tohohle filmu mají být nějak zajímavé a čím. PS: Zdá se mi to, nebo má Tom Cruise problémy pohybovat obličejem, a aby dosáhl nějaké základní mimiky, musí do toho vkládat nezvykle mnoho energie? Pozorovat ho bylo skoro stejně kouzelné jako Henryho Cavilla s jeho dikcí snaživého páťáka vystupujícího na školní přehlídce.(24.11.2018)

Dlouho jsem neviděl tak působivou a efektní scénu jako seskok nad Paříží. Vlastně si nevybavuji film, u kterého jsem měl akutní potřebu přerušit sledování, scénu si přetočit a vidět ji 3x. Dlouho jsem rovněž neslyšel tak kvalitní hudbu doplňující skvělé akční scény. Naposledy mě podobně audiovizuálně dokázal nadchnout jen Mad Max. Série je mi úplně ukradená, poslední dva díly jsem viděl a nestály mi ani za to, abych je sem přišel ohodnotit. To, co tvůrci předvedli v tomto pokračováním je ale úplně jiná liga než všechny předešlé díly. Od první do poslední minuty jedna nepřetržitá akce za druhou, u kterých člověk osolí hlasitost do sluchátek na maximum a jen tupě zírá a užívá si tu jízdu. Lepší definici akčního filmu snad ani nalézt nelze. Samozřejmě je to opět za vlasy přitažené špionážní fantasy, které má s fyzikálními zákony Země problémy jako každý akční film, ale když člověk vypne mozek, zaručeně nebude litovat. 90 %(15.9.2018)

Mám rád sériu Mission Impossible a odkedy prebral štafetový kolík J.J. Abrams je snáď každý diel na vysokej úrovni a jeho diel radím medzi ten najlepší. Lenže to som ešte nevidel Fallout. Teda už videl a buď je šestka rovnako dobrá, alebo možno aj o chlp lepšia. V tomto filme totižto funguje úplne všetko. Herecké obsadenie je znova späť, teda okrem Rennera, ktorého je škoda, ale Cavill je skvela náhrada a výborne zapasoval. Vlastne tu zapasoval úplne každý, Luther tu ma zas svoje namachrované hlody, Benji je proste vtipalek ako vždy, ale už aj agent v teréne, Ilsa okrem toho, že je sexi, tak ma v tomto diely ešte lepšiu úlohu, Cruise zas robí šialene kúsky a okrem toho beha ako blázon a očividne ho to neprestáva baviť, no a aj ten Alec Baldwin sa tu predvedie. Obsadenie je skratka šmakoidne ako pred tým a postavy majú tento krát fakt výborne napísané nielen postavy, ale aj akciu, ktorá je zrejme najlepšia akú táto séria predviedla. Prekvapila ma veľmi aj hudba, ktorá duní presne tam kde ma a to pri naháňačkách pekne graduje, ale aj kamera, zvuk a strih je neskutočne premakaný a všetko je nádherne priehľadne. Samozrejmosťou je aj výborná choreografia bitiek (scéna na wcku), nechýbajú šialené kúsky (záver s helikopterov), ale aj prekvapivo dobre nápady (únos Solomona Lanea a naháňačka v Paríži). Príbeh pekne pokračuje a nadviaže na piaty diel, no okrem toho je Fallout lišiacky zamotaný, viac ako námornícky uzol a aj preto vám film takmer nedá dýchať, proste sa tu stále niečo deje, niečo alebo niekto odhaľuje, na každom rohu číha nepriateľ, polícia alebo Tom Cruise, ktorý tuším beha celý film a aj vďaka jeho nekonečným šprintom, narozdiel od Ethana Hunta, film proste nestráca dych. Obľúbený soundtrack: Change of Plan, Mission- Accomplished. 90% - 5*(9.8.2018)

Šestka má jeden jediný problém; přichází po dokonalé pětce. A tak se jí, bohužel, snaží trumfnout klasickým způsobem všech hollywoodských pokračování "všeho více, přepáleněji, se starými známými a jde o osud světa". Výsledkem je mnohem přímočarejší (no dobře, tupější) scénář, který tentokrát slouží pouze jako pojítko, proč nechat Toma dvě a půl hodiny skákat po londýnských střechách, jezdit dvoukilem v protisměru Paříží či viset stovky metrů nad kašmírskými horami. Ty tam je sympaticky špionážně konverzační přechcávací finále minulé části, tady se hraje o atomovky, přestřihávání barevných drátků a setiny vteřin. Tolik k výtkám. Jinak není o čem; mrtě adrenalinová neustále (ale jakože fakt neustále) gradovaná různorodá akce založená na přehlednosti, choreografii a kaskadérech. Tentokrát je to tedy "pouze" fenomenální velkorozpočtový poctivý akčňák a tuctový špionážní snímek. Minule se ta symbióza povedla. Tentokrát nikoli. I tak je z toho však zcela nepopiratelně žánrová kinoudálost roku, ne že ne.(31.7.2018)

Kick-ass action of the year, is it clear? Crystal.. HALO jump za soumraku, zaneřádění klubových toalet, Paříží bez helmy, bázně a hany či vrtulníky nad Kašmírem, to všechno je živočišná, svým způsobem oldschoolová akce, které z Huntovy starosti o tým a čachrů třípísmenných organizací (které bez přípravy předem jen stěží poberete) dělá jen pouhopouhé spojky, aby se příběh dostal z bodu A do bodu B (čítající dětinský countdown a přestřihávání drátků). Poctivému řemeslu oddaný McQuarrie by měl kout Cruise, dokud je žhavý a kalkulačce výpočtu odchodu do důchodu se vysmívá do tváře. Rád bych také viděl kladivo značky Cavill v nějaké samostatné akci bez Kryptonu v rodném listě, protože schopných akčních herců pod padesát nám už v poslední době moc nezbývá..(6.8.2018)

• - Henry Cavill přiznal, že během natáčení v helikoptérách, kdy se jeho postava za letu vyklání z vrtulníku a střílí po helikoptéře Toma Cruise z lehkého kulometu, měl obavy z pádu: „Seděl jsem tam na okraji helikoptéry a jen si představoval, že by stačilo, aby se moc naklonila na jednu stranu a já vypadnu.“ Poté v žertu uvedl, že na chvíli zalitoval rozhodnutí dělat své kaskadérské kousky osobně. (Azurovydrak)

• - Když se Ethan (Tom Cruise) znovu setká se svou ženou (Michelle Monaghan) a jejím manželem (Wes Bentley), představí se jako Robert Thorn. Stejně se jmenuje i hlavní postava kultovního hororu Přichází Satan! (1976), kterou ztvárnil Gregory Peck. (Darth Revan)

• - Podle režiséra Christophera McQuarrie se na sekvenci honičky ve vrtulnících připravoval Tom Cruise přes rok. Herec prý během letu helikoptérou několikrát proletěl jen pár stop od stěn přilehlých skal, jelikož byl kaňon poměrně úzký. Také nebyl nijak jištěn a sebemenší chyba by pro něj tudíž znamenala jistou smrt. Přes všechna rizika však Tom Cruise bojoval za natočení zmíněné sekvence ve skutečnosti, jelikož natáčet něco podobného před tzv. „greenscreenem“ ve studiu by podle něj nemělo pro diváka ten správný náboj. (Azurovydrak)