• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Po shlédnutí tohoto dílu Mission Impossible jsem si pročítal moje hodnocení předchozích dílů a zjistil jsem, že jsem vlastně dostal přesně to, co pokaždé. Neuvěřitelně kvalitní akční jízdu, ve které vládne Tom Cruise. Ten je pro mě v současné době také jediným hercem, který pro samotný akční film něco dělá. Věřte, že ve filmu je velice málo digitálu. Většina scén nejenom, že působí reálně, ony opravdu reálné jsou. Je znát, že Tom do sebe zase šel a tak když sledujete scénu seskoku z letadla z šesti kilometrů, tak na něm je znát opravdu těch více jak sto seskoků, které Tom opravdu absolvoval, aby se tato scéna mohla vůbec natočit. Je to prostě borec. Nikdo se mu v Hollywoodu dneska nevyrovná. Všichni se krejou za zeleným plátnem a jediné, co udělají navíc, je to, že dojdou po natáčení do fitka, aby ukázali svaly. Co se týče samotného filmu, tak jsem opět dostal to, co jsem chtěl. Zaručeně nejlepší akční scény letošního roku, Toma na tisíc možných způsobů a jeho partičku, ze které srší sympatie do všech směrů. Možná trošku škoda špionážního zmatku v příběhu, který jsem občas měl. Ale v případě Mission Impossible to je tak pokaždé. Celkově ale hodně slušné čtyři hvězdy a potvrzení, že pojem Mission Impossible v roce 2018 znamená víc, než by vůbec kdo před dvaceti lety mohl tušit.(2.8.2018)

"Nerozumím, do čeho jsem se zapletl? Já nerozumím, do čeho jsem se zapletl? Do čeho jsem se zapletl?" Tak to ti Ethane, řeknu úplně přesně: já to taky nevím. Vím jen to, že tam každý po každém střílí, každý každého podráží, nikdo nikomu nevěří a nějakou roli v tom hraje plutonium. A mě to zase bavilo, i když padouch byl jasný na první pohled, život jedince byl nadřazen životům milionů a Ethan má evidentně se slečnou Náhodou sepsanou smlouvu na dobu neurčitou. Takže může být problém získat detonátor, který padouch svírá v ruce v letícím vrtulníku? Jindy snad, ale tady se přeci nemožné mise plní na počkání. A já jsem si počkal docela zábavně.(12.2.2019)

Od čvrtého dílu se stává Mission Impossible jednou z nejlepších akční sérii současnosti ( Bond i Bourne se vůbec nechytají) a šestým dílem série doslova vrcholí. Tom Cruise ve svých 56 letech předvádí neskutečný fyzický výkon ( Ikonický běh, kaskadérské eskapády, kvůli kterým kaskadéři přicházejí o práci, doslova potí pro svou sérii krev a riskuje život! Klobouk dolů a velký obdiv. Příběhově je to klasicky spletité a hezky zvratovité,což se mi na tomhle líbí, byť tentokrát mě žádný zvrat neodrovnal tak, jak minule, ale pořád vysoký standart. Co se týká akce, tak se jede na plný plyn téměř celý film. Zaujme hned v úvodu bitka na toaletách, kterou letos nejspíš nic nepřekoná, či adrenalinová naháněčka s motorkama anebo samotné finále vygradované ad absurdum s nejlepší naháněčkou s vrtulníky, co jsem kdy viděl. Vedle Ethana Hunta zde kraluje opět Rebecca Ferguson, která si určitě zaslouží více akčnějších rolí a také nové překvápko Henry Cavill, který když nehraje v komiksu, tak je vlastně výborným hercem, který zvládá více poloh najednou a v soubojích dokáže udělat pěkné nepříjemnosti. Chvála patří i Rob Hardymu za vynikající kameru, která dodává až autenticky intenzivní zážitek. Jízda jak prase. 95%(3.8.2018)

S přehledem nejlepší akční film od Mad Max: Fury Road. Obrovský podíl na tom má trojka Cruise - Cavill - McQuarrie. McQuarrie na režisérské židli předvádí, jak má vypadat zábavná, efektivní a filmařsky vyspělá akční jízda. Několikrát si chytře pohrává s divákovým očekáváním a (v tom dobrém smyslu) si s ním hraje tak, že pak z toho obecenstvo má skvělý zážitek. Cruise nejenže stále zvládá honičky na motorce, rvačky (skvělá troj-rvačka na francouzských toaletách!) a zároveň připomíná, že je i dobrý herec - jeho Ethan Hunt tu poprvé působí zranitelně, jako někdo, na kom si jeho práce vybírá daň. A Henry Cavill má charistma a look, který má velké plátno zkrátka ráno. Na jeho podezřelého agenta Walkera byla radost pohledět a byla zábava ho sledovat a obzvlášť s Cruisem měli na plátně skvělou parťáckou chemii. Krásnou třešničkou na dortu je božská Rebecca Ferguson, která nejenže perfektně hraje, ale zvládá i akční scény. Velký palec nahoru. 90 %(2.8.2018)

Pořád to není tak scénáristicky vypilované jako trilogie o Bourneovi a Ethan Hunt začíná občas příliš béčkovitě ignorovat fyzikální zákony, ale na to se s prominutím můžu z vysoka vysráti, neboť MI6 je přesto asi nejzábavnější špionážní akčňák, jaký kdy vznikl. Je tam osudovost, je tam nepředvídatelnost a je tam dokonale drzé a suverénně vypointovávané podněcování zvědavosti (jehož rytmus je před zlomovým odhalením přímo ďábelský), ale zároveň nechybí strhující akční orgie podávané s potřebným nadhledem a vždy citlivě vloženou hláškou. Není to revoluce žánru, je to čirá pocta tradicím špionážního filmu, náramně přizpůsobená současnému trendu a akčnímu drivu velkých blockbusterů a současně chytře rozvíjející fikční svět a zajetá vyprávěcí i formální pravidla vlastní série. Není to kvalitnější než pětka, která lépe zvládla skloubení akce se spikleneckými konverzačními zvraty, je to ale bezpochyby příkladný prototyp technických možností současného blockbusteru, který má plynový pedál nonstop na podlaze a vyprávěním je pevně zakotven v osvědčených staromilných vzorcích. Více možná po další nutné návštěvě kina...(30.7.2018)

• - Když White Widow (Vanessa Kirby) mluví o své matce, odkazuje tak na první snímek série Mission: Impossible (1996), kde její matku Max hraje Vanessa Redgrave. (AloisNeuman)

• - Tom Cruise si při natáčení zranil nohu a jeho léčení si vyžádalo několika měsíční léčbu. Scéna je ve filmu použita, protože vypadá velice věrohodně. (Butcher of Blaviken)

• - Zbraně použité ve filmu byly pistole colt 1911, samopal SG 552 a kulolmet MG 4. (K98)