• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Zopakovaná esence okázalého špionství, která je opět nejsilnější ve chvíli, kdy jde proti obvyklým pravidlům a odvážně staví celý příběh na lidskosti, na síle postav, na hojících se jizvách zdánlivě nezničitelných forem. Šok z nově viděného přístupu se sice pochopitelně nekoná, na to McQuarrie až příliš opatrně kráčí po vlastní vyšlapané cestičce a dělá z Falloutu spíš M:I 5.5, ale kombinace dalšího vnitřního pnutí několika organizací a velkolepého bondovského finále je natolik perfektně do sebe zapadající, že mi na takovém přístupu nakonec nevadí vůbec nic.(13.8.2018)

• Wacoslav1

Hmm tak zase ne. Podle všeho jsou sudé díly této série prokleté. Věřil jsem, že tenhle má konečně všechny předpoklady, aby to zlomil, ale u těch předpokladů to bohužel zůstalo. Tvůrci bohužel udělali stejnou chybu jako po excelentní trojce, která tak stále zůstává nejlepší částí a po ní přišli s nesmyslně přepálenou a dějově nelogickou čtyřkou. Pátý díl jsem vnímal jako stylový návrat k tradici a doufal jsem, že v tomto duchu bude i šestka, ale bohužel jak už to bývá zvykem, tak musí být všeho víc, všechno přehnanější, epičtější, ale co je to platný, když scénář stojí za vyliž prdel? McQuarrie si vždycky liboval v překombinovaných scénářích, ale pokaždý to jakž takž dávalo smysl. Zatím co tohle je totální hovadina která skáče od zvratu ke zvratu a nějak se neobtěžuje cokoliv vysvětlovat a co se akce týče, tak i v tomto případě platí, že méně je někdy více. Tenhle šílený Bondovsky Supermanovský styl se prostě k téhle značce nehodí, ale vysvětlujte to děckám, kteří znají jen filmy s Cruisem a o čem vlastně MI kdysi byla nemají ani šajnu. Uvažoval jsem, že aspoň za ten poctivý přístup Cruise k natáčení akce (i když jinak už se opravdu permanentně celej film tváří jako by byl sjetej nebo mentálně postiženej) dám tu třetí hvězdu, ale to vrtulníkový finále a hodně okatý vykradení jisté scény z jinýho filmu to zazdilo. Nebudu spoilerovat, schválně jestli vás to trkne. Já si toho všimnul hned. Asi je opět čas na změnu režiséra a já apeluji na vás pane Abrams dokončete zpropadený Star Wars a vrhněte se na další díl který je patrně při hype tohoto takřka jistý, tak aspoň nějaké pozitivum plynoucí z tohoto průšvihu. Zklamání roku.45%(2.8.2018)

Poslední opravdová filmová hvězda sama sobě vystavěla adorační pomníček, před kterým ale nelze než smeknout. V letech kdy Hollywood sám zapomněl, jak dělat filmové blockbustery a jak točit akční filmy, byl to Tom Cruise, kdo do kin navracel opravdový úžas. Nyní, když už i ostatní začínají chápat, že žádné CGI omalovánky ani zběsilé házení kamerou nemohou nahradit dech beroucí rozměr fyzické atrakce, on pořád posouvá vlastní laťku v oblasti toho, co je někdo schopný pro pobavení publika reálně před kamerou vykonat.(15.1.2019)

Hodnotit jen akci tak říkám na akční trůn dosedl nový král a sesadit ho je Mission: Impossible, hroši byl ten našitej děj v tom byl trošku nepořádek jak v dámský kabelce, no seru na to. Jasně že jsem na plátno čuměl jak tele na nový vrata a fenomenálně natočenou motohoničku v Paříži z palici budu mít až do mého pobytu v domově důchodců .Na kolik kamer to jelo ? A kamera co zabírala Toma na motorce musela ject snad dvěstě v městě. Až uvidí Usain Bolt bežet a skákat Toma Cruise po sřechách, pokorně mu odevzdá všechny zlatý z OH. Rob Hardy v nasnímaní akce získal zlatou, stříbrnou i bronzovou v kategorii mistr obrazu a on i Lorne Balfe se svou hudební kompozicí by si zamedailil. No a Tom Cruise ? Za to, co tady předvádí má u mě pivo, kdykoli bude chtít.(1.8.2018)

• xxmartinxx

Když to začalo pětiminutovou neusledovatelou expozicí, a pak ta páska ani nepočkala slíbených pět vteřin na zničení, tak jsem nevěděl, jestli se smát, nebo se začít trápit. Bohužel se na MI už dlouho neumím naladit. Přijde mi obdivuhodné, jak ostatní tu nesnesitelnost dokážou identifikovat, rozklíčovat a označit za něco, co jim nese potěšení - ale nerozumím tomu. Je mi to jednou z největších záhad. Jen vydržet u toho vzhůru je pro mě nesplnitelná výzva. Nepřijde mi to zajímavě natočené, nepřijde mi to chytře vymyšlené (ani v rámci žánru), prostě jen úmorné. Možná kdyby to mělo 90 minut místo 150! Vůbec nechápu, které části tohohle filmu mají být nějak zajímavé a čím. PS: Zdá se mi to, nebo má Tom Cruise problémy pohybovat obličejem, a aby dosáhl nějaké základní mimiky, musí do toho vkládat nezvykle mnoho energie? Pozorovat ho bylo skoro stejně kouzelné jako Henryho Cavilla s jeho dikcí snaživého páťáka vystupujícího na školní přehlídce.(24.11.2018)

• - Fallout vychází tři roky po Mission: Impossible - Rogue Nation, což je nejkratší doba, za kterou vyšlo pokračování Mission: Impossible. (JustMeeKatie)

• - Henry Cavill v několika rozhovorech uvedl, že na účasti ve filmu Mission: Impossible: Fallout ho nejvíc lákala skutečnost, že mohl sám udělat několik kaskadérských kousků. Zároveň dodal, že příprava na takové scény se podstatně lišila od tréninku pro filmy, kde hrál Supermana. „U Supermana musím vypadat dobře ve scénách, kde si musím sundat tričko. V tomhle filmu o nic takového nejde. Chystáte se a cvičíte na kaskadérské kousky a snažíte se zajistit, že všechno proběhne hladce. Byl to úplně jiný přístup a to se mi moc líbilo. (JustMeeKatie)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. července 2018 v Paříži. (Varan)