• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

The Dark Hunt Rises. Impozantní, leč trojka stále nepřekonána. Byla ultra-svižná, napumpovaná hračičkami fan-boye. Fallout "pouze" plní ambiciózní očekávání současných náročných mainstreamových diváků. A plní je velmi zdatně. První polovina je pozvolnější, ale jakmile Cruise začne své dechberoucí představení veletočů a kaskaderských kousků při kterých se tají dech, vše je jak má být až do velkolepého finále. Maximální nasazení, minimální ztráty. Jeden z nejlepších dílů a zřejmě ten nejvíc špiónský, nejvíc oldschool a nejtemnější.(8.8.2018)

Dlouho jsem neviděl tak působivou a efektní scénu jako seskok nad Paříží. Vlastně si nevybavuji film, u kterého jsem měl akutní potřebu přerušit sledování, scénu si přetočit a vidět ji 3x. Dlouho jsem rovněž neslyšel tak kvalitní hudbu doplňující skvělé akční scény. Naposledy mě podobně audiovizuálně dokázal nadchnout jen Mad Max. Série je mi úplně ukradená, poslední dva díly jsem viděl a nestály mi ani za to, abych je sem přišel ohodnotit. To, co tvůrci předvedli v tomto pokračováním je ale úplně jiná liga než všechny předešlé díly. Od první do poslední minuty jedna nepřetržitá akce za druhou, u kterých člověk osolí hlasitost do sluchátek na maximum a jen tupě zírá a užívá si tu jízdu. Lepší definici akčního filmu snad ani nalézt nelze. Samozřejmě je to opět za vlasy přitažené špionážní fantasy, které má s fyzikálními zákony Země problémy jako každý akční film, ale když člověk vypne mozek, zaručeně nebude litovat. 90 %(15.9.2018)

Šestka má jeden jediný problém; přichází po dokonalé pětce. A tak se jí, bohužel, snaží trumfnout klasickým způsobem všech hollywoodských pokračování "všeho více, přepáleněji, se starými známými a jde o osud světa". Výsledkem je mnohem přímočarejší (no dobře, tupější) scénář, který tentokrát slouží pouze jako pojítko, proč nechat Toma dvě a půl hodiny skákat po londýnských střechách, jezdit dvoukilem v protisměru Paříží či viset stovky metrů nad kašmírskými horami. Ty tam je sympaticky špionážně konverzační přechcávací finále minulé části, tady se hraje o atomovky, přestřihávání barevných drátků a setiny vteřin. Tolik k výtkám. Jinak není o čem; mrtě adrenalinová neustále (ale jakože fakt neustále) gradovaná různorodá akce založená na přehlednosti, choreografii a kaskadérech. Tentokrát je to tedy "pouze" fenomenální velkorozpočtový poctivý akčňák a tuctový špionážní snímek. Minule se ta symbióza povedla. Tentokrát nikoli. I tak je z toho však zcela nepopiratelně žánrová kinoudálost roku, ne že ne.(31.7.2018)

Celá série je v nebývalé kondici a min. díky zápalu a odhodlanosti Toma Cruise je Fallout poctivá akční šleha, která ovšem ke konci bohužel vrší tolik atrakcí za sebou, že si nezadá s posledními díly Rychle a zběsile a začíná to být lehce cheesy. Na druhou stranu McQuarrie ještě pořád ví, o čem celá série je a on je společně s Cruisem ten, proč se M:I momentálně ocitá na vrcholu potravního řetězce akčních thrillerů, kdy se ještě před dekádou krčila mezi Bournem a Bondem. Jak si udělám chvilku, porovnám v přímém souboji Rogue Nation a Fallout a jednomu z nich napálím plný počet, protože za ty produkční hodnoty, nápady a akční scény si to celý ansámbl M:I zaslouží. Btw taky vám tam nechyběl Jeremy Renner? :)(3.8.2018)

Nejdelší, největší, nejtemnější, nejosobnější, nejosudovější. Teprve podruhé (od trojky) mám v případě téhle série pocit, že mi nic podstatného neschází. Výborný scénář (napovrch krásně zamotaný, uvnitř dostatečně srozumitelný a poutavý), parádní akce (strhující, velkolepá, řemeslně výtečná, nejednou lahodně oldschoolová), výrazní záporáci, od začátku do konce silná atmosféra... 5* hlavně za fenomenálního Cruise a za (aktuálně) nejlepší letošní finále - snad půl hodiny napětí a super momentů. Uff. 90 %(7.8.2018)

• - Máchnutí rukama v bojové scéně na toaletách byla čistá improvizace Henryho Cavilla, která se režisérovi McQuarriemu líbila natolik, že chtěl, aby jej udělal i při dalších záběrech. Tento pohyb se nakonec stal internetovou senzací a dal vzniknout několika gifům/animacím. (JustMeeKatie)

• - Při honičce ve vzduchu jsou v akci vrtulníky Airbus AS350. (malamala)

• - Už šiesta spolupráca Toma Cruisa s režisérom/scenáristom Christopherom McQuarriem. Dvojica spolupracuje už od roku 2008. (DiBuonaparte)