• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Že sem se na šestý Mission: Impo­ssible těšil víc jak L. Ron Hubbard na církevní úlevy od berňáku není žádný tajemství. Od návratu prověřenýho režiséra až po obsazení moc­nýho mastáše Henryho Cavilla, kterej dokázal dostat na lopatky celou Justice Lea­gue, Mission: Impo­ssible – Fallout měl prostě našlápnuto bejt jedním z nejlepších dílů celý týhle už tak parádní série a zároveň akční událostí roku… A minimálně jedna z těch­hle věcí se mu rozhodně povedla. víc »(1.8.2018)

Orgastické nadšení, lemované chvilkama hořkosti, kterou může a nemusí rozmělnit druhé, případně třetí shlédnutí. Sám Nolan by se styděl to pojmout takto dark-knightovsky, protože by byl obviněn ze sebekopírování. Hlavně teda Balfe jenom změnil pár tónů černorytířských soundtracků, aby dialogům dodal napětí a dějovému vyprávění kontinuálně pulzující dynamiku. Většina akčních mega-scén, které jsou téměř žánrovou údálostí, i drsné fyzické mlátičky, nicméně trendově nestavají na hudbě, ale na zvukové syrovosti, která jim dodává realičnost. Tyto moderní prvky ohlušující hudební naléhavosti a koule rvoucí realistické akce, tedy kombinace ze které všichni nadšeně učuráváme, se zde potkávají s postavama zbytečně překombinovanou zápletkou s opakovaným strháváním masek a změnami identit, kdy zvládáme chápat základní dějovou linku, ale v pointách jednotlivých zvratů se beznadějně ztrácíme. Teda aspoň já jsem se ztrácel. A nejspíš ne proto, že bych byl blbej, ale protože scénář a jeho snaha zdramatizovávat za každou cenu a všude, i tam kde to není potřeba. Za něj dávám čtyři, a umírněnější a elegantně krásnou Rogue Nation zvedám na pět. Mimochodem, nejvíce ze všech scén Falloutu se mi líbila ta sentimentální s francouzskou policajtkou. A vůbec, ženský tu má Cruise fakt krásné, hezčí než leckterý Bond.(2.8.2018)

Nejdelší, největší, nejtemnější, nejosobnější, nejosudovější. Teprve podruhé (od trojky) mám v případě téhle série pocit, že mi nic podstatného neschází. Výborný scénář (napovrch krásně zamotaný, uvnitř dostatečně srozumitelný a poutavý), parádní akce (strhující, velkolepá, řemeslně výtečná, nejednou lahodně oldschoolová), výrazní záporáci, od začátku do konce silná atmosféra... 5* hlavně za fenomenálního Cruise a za (aktuálně) nejlepší letošní finále - snad půl hodiny napětí a super momentů. Uff. 90 %(7.8.2018)

"I'll figure it out!!"... a počítačové akční scény Avengers (a všech dalších nejen letošních blockbusterů) se smutně krčí v koutě. EDIT: napodruhé ještě lepší a neméně intenzivní, musím šestku korunovat na dosavadního IMF krále - i kdyby jen proto, že dvakrát jsem zatím na žádné Huntově předchozí misi v kině nebyl.(2.8.2018)

(50%) Viděno v kině. Říkejte si, co chcete, ale bez většího sáhodlouhého románu musím s lítostí konstatovat, že je tohle zatím nejslabší díl ze série. Nechci být moc kritický, ale mě to moc nesedlo. Čekal jsem téměř maximum a ono se tak bohužel nestalo. Příběh je snad nejnudnější, nevýrazný, sotva funguje, ale to bych moc nekritizoval. Horší byly zvraty, které jsem asi tak do první půle filmu akceptoval – smysl dávali, ale pak už jich bylo moc + mám 2 nezodpovězené otázky. Celkově mě snímek docela nudil. Mělo to sice podobný styl jako předchozí pátý díl, ale ten mě bavil o dost víc a to byl dějem specifičtější a složitější. Tohle je prostě jak lidí říkají: Vaření z vody. Nikam se to neposouvá, no fajn, tohle je asi ten nejmenší problém. Ani ta akce mě moc nezabavila. Přestřelky jsou dobře natočené, i když jedna scéna ve tmě mi přišla dost nečitelná a zmatená. Velkolepější akce tu moc nejsou, akci tvoří pár menších. Některé zaujmou víc, některé méně. Finále s vrtulníkem už mě tolik nechytla. Mě se líbila úvodní scéna s padákem a bitka na wc – to nemělo chybu. Jinak bohužel nic, na co bych vzpomínal. Ještě stojí za kladnou zmínku Cruisův skok z okna a pronásledování Cavila, které bylo dlouhé a kamerou pěkně nasnímané. Jako jistá kvalita tu je, ale abych ohodnotil čistě průměrně, to mě teda dost mrzí. Herecké obsazení na tom taky nebylo nějak nejrůžověji. Nejvíc mě teda logicky bavil hlavní Tom Cruise, který pořád umí hrát, je to borec, čím je starší, tím svěžejší, fandím mu! Ale tenhle film sám opravdu utáhnout nemohl. Ostatní herci ani moc nestojí za zmínku, prostě doplnění do počtu. Třeba ještě takový Henry Cavil mě zde bavil, měl kamenej, hustej výraz – nepřehrával, hrál přirozeně. Zamrzelo mě, že takový vtipkař jako Simon Pegg zde byl svojí zábavnou postavou upozaděn. Hudba je furt stejná, tentokrát ji skládal Lorne Balfe – povedla se. Sice ne tak, abych ji v uších poslouchal samostatně, ale k filmu byla adekvátní. Takže co? Zklamání roku. Ty 3* automaticky dávám, jak už píši, kvalitu to má, ale já ji nedokážu ocenit. Nebýt Cruise, dám 2*. Příběh, akce – tyhle dvě hlavní prvky snímku mě nedokázali uspokojit a to je špatně. Takže komentář vypadá opravdu kriticky. Určitě to za to shlédnutí asi stojí, někomu to sedne pravděpodobně víc. Není tam nic, co by bylo vyloženě špatného, pětka měla podobný styl a líbila se o dost víc. No, jsem zvědav na sedmičku. Snad si dá McQuarrie víc záležet nebo nejlépe ať ji natočí jiný režisér.(17.8.2018)

• - Jedná se o první film ze série Mission: Impossible, kde bylo v anglickém znění použito oblíbené vulgární slovo „fu*k“. (JustMeeKatie)

• - Henry Cavill v několika rozhovorech uvedl, že na účasti ve filmu Mission: Impossible: Fallout ho nejvíc lákala skutečnost, že mohl sám udělat několik kaskadérských kousků. Zároveň dodal, že příprava na takové scény se podstatně lišila od tréninku pro filmy, kde hrál Supermana. „U Supermana musím vypadat dobře ve scénách, kde si musím sundat tričko. V tomhle filmu o nic takového nejde. Chystáte se a cvičíte na kaskadérské kousky a snažíte se zajistit, že všechno proběhne hladce. Byl to úplně jiný přístup a to se mi moc líbilo. (JustMeeKatie)

• - Protože chtěl mít režisér Christopher McQuarrie ve scéně se seskokem z letadla specifické světlo, mohl natáčet pouze přibližně 3 minuty denně, vždy za soumraku. Proto Cruise absolvoval tak mnoho seskoků. Celá vzdušná choreografie musela být bezchybná, takže se skákalo z výšky přibližně 7,6 kilometru, aby bylo ve vzduchu na všechno čas. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)