Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (více)

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa. (CinemArt)

anaxtal

Někdo v komentářích nadšeně píše: "Má to snad úplně všechno!" Za mě ano, bohužel. Předimenzované, překombinované, předlouhé, předvídatelné. Předchozí filmy mám moc ráda. Snad úplně všechny, ale tento mi opravdu nesedl. Postavy na obou stranách barikády se chovají nelogicky a hloupě. Dialogy snad ani nestojí za komentář. A 15 minut odtikávajících na bombě, které trvá v reálu tři čtvrtiny hodiny, snad patří do 80. let... ()

KoRner

Opäť výborný film, ktorému v dobách CGI a komiksových omaľovaniek nie je rovno. Cruise strieda jednu šialenejšiu scénu za druhou, avšak nezabúda aj na osobnú linku, ktorá však nie je nasilu a niekedy je až pri tých krkolomných kúskoch žiadúca. Akurát je tu opäť taký košatý príbeh, že veľmi ťažko si pamätám komplikovanejšiu dejovú líniu. Ale to je moja chyba, na sedmičku sa zas teším. ()

Lukoboss

Jako vždy je potřeba brát tuhle akční pohádku s nadhledem, kterej si tato značka vydobyla, no a pak bude všechno v pořádku. Najdou se tam ujetý blbiny, nesmysly a vylomeniny, ale tomuhle filmu to prostě odpustíte. Navíc T. Cruise vypadá pořád dobře, spoustu kaskadérských šíleností si zase střihnul sám, takže nezbývá, než pokývat uznale hlavou. Toto jsou takový ty snímky, který prostě zaručí určitou dávku kvality i před tím, než to vůbec vidíte, takže se není čeho bát. ()

purekritik

Syndikát, apoštolové, plutonium, poslední sekunda na displeji při odpočtu výbuchu atomovky.., hééj pýčo je tam všechno! Povedená genderovo-rasově vyvážená sebranka zachraňuje svět. Domestikovanej černoch co hraje druhý housle a vypadá jak zahradní trpajzlík, nějakej zbytečnej rádoby wtipnej white trash, emancipovaná sexy žena a vyžilej Petr Pan těsně před důchodem, kterej pojídá dětský plody a strouhá si rohy nosorožce do polívky, aby nikdy nevyrostl. Že neumí moc hrát, není žádný tajemství, no ale už by mu to někdo mohl říct, ideálně právník, aby u soudu moc neutratil. Nu kolem a kolem je to ten film, kde v jednom momentu borec postřílí 6 týpků za milisekundu a u toho si zavazuje tkaničku a ve druhým momentu netrefí zlosyna z metru. Jinak je to poctivě odvedený filmový řemeslo, akční scény konečně nestojí pouze na GCI efektech. Fakt by mě zajímalo, jak ten kaskadér co zaskakuje za Cruise, natočil tu scénu, kdy s hořícím vrtulníkem napálil jinej vrtulník, pak se zřítil na skálu, ze který následně obě trosky vrtulníků spadly no a kaskadér furt chilloval uvnitř, pašák. U takovýho filmu prostě člověk nemůže bejt úzkoprsej hnidopich a musí povolit uzdu svý fantazii potažmo levý mozkový hemisféře. A tak sem film spokojeně dokoukal s lehkým arogantně-ironickým úsměvem. Protože je mi Toma Cruise svým způsobem líto, dávám mu aspoň ty 3*. ()

DavidS.

Cruisovi to sice běhá, jezdí a hlavně létá v ultimativních akčních sekvencích, ale scénář je dementní pohrobek devadesátek, brak a cimrmanovský úlet, který se ovšem tváří jako antická tragédie s buldočí tlamou...Požitku z formy a celku to krutě sráží vaz... ()

keoma26

Asi jedina serie svyho druhu, ktera ma vzestupnou tendenci. Jak mam slabost pro DePalmu nebo Johna Woo, tak zrovna jejich dily MI me moc nebavily. Jejich barokni autorskej styl se nesnese s prekombinovanym vypravenim MI - ty permanentni dejovy zvraty a komplikovana akcni choreorgrafie potrebujou sice promyslenou, ale pritom co nejjenodussi, nenapadnou a ucelnou rezii, ktera necha vyniknout samotnou akci a nestrhava pozornost sama na sebe. Ve Falloutu jsou navic kazdej souboj i honicka tak hyperrealisticky a fyzicky, ze by byly vsechny dalsi kudrlinky okolo uz zbytecny ()

klukluka

Prase aby se v tom vyznalo, nicméně celkové vyznění ohromující. Bláznivě opulentní záležitost- lokace, rekvizity, triky... I s vědomím toho, že je to jak návod pro reálné teroristy- 75%. ()

Jane18CZ

Je zde spoustu zbytečných či zdlouhavých scén. Tyto scény výrazně snižují tempo a film je tak zbytečně natahovaný přes 2 hodiny. Akční scény jsou super, vypadají dost realisticky. Hercům bych ale udělala lepší maskování. Takhle se tam mlátí hlava nehlava a pak nemají ani škrábnutí. Zlomení kotníku jsem popravdě ani nepostřehla, i když jsem právě na tuhle scénu čekala a kvůli ní se na film dívala v první řadě :-D Zlomení bylo poznat až ve zpomaleném záběru na youtube. Škoda, čekala jsem, že ta scéna bude víc do očí bijící. ()

HiddenDragon

6. dil // Stejny reziser jako u petky ("Narod grazlu"), ale o neco slabsi zapletka. Je mi jasne, ze v tomhle akcne-spionaznim zanru se nedaji vymyslet neustale nove veci, takze ocenuju aspon snahu. Pribeh primo navazuje na predchozi, kde byl zatcen vudce Syndikatu, Solomon Lane. Jeho teroristicka sit ovsem zije dal pod jmenem Apostolove a snazi se ziskat plutonium pro vyrobu atomovych bomb. Takze hlavni premisa pomerne stokrat omilana klasika. Hlavni anarchista, ktery ma bomby v realu pouzit, ma ale dosud nepoznanou identitu. Navic se do akce IMF plete samotna CIA, ktera do Huntova tymu nasadi sveho agenta - "Supermana" Cavilla. Volba celkem zajimava, proc ne, i kdyz herec to kdovijaky neni, spis jen korba. Bohuzel protoze v tomto snimku ma knir, zapricinilo to jeho ne uplne povedene digitalni odstranovani v soubezne tocenem "Justice League" (bohudik za pretocenou Snyderovu verzi :) Jinak tym zustava vpodstate beze zmeny, jen Renner chybi. Cruisovi je v tomhle filmu 56 let a musim opet uznat, ze to neni znat. Zato cernoch Luther (Rhames) je cim dal tlustsi. Akce to ma stale pomerne dost, i kdyz velka vetsina filmu je vcelku "normalni" akcnak v evropskych lokacich - Francie a Londyn. Pro Amiky exotika, pro nas celkem bezne scenerie. Behem deje se vam vybavi mozna treti dile serie (ten s Kralici packou), bondovsky "Skyfall" nebo "Temny rytir" a jeho pokracovani. Jsou tu podobne motivy. Dokonce i hudba je zamenitelna. A i kdyz se sice porad neco deje, nemohl jsem se zbavit pocitu, ze nebyt charismatu celeho IMF tymu a takoveho toho sexy feelingu znacky Mission Impossible, ze uz to clovek v obmenach leckde videl a ze i na samotnych hercich je trochu znat jakasi unava z nekonecnosti serie. Technickych serepeticek je tu tentokrat poskrovnu a i hlavni jaderna (presneji kontaminacni) hrozba mi na konci neprisla tak desuplna, jak ji tvurci lici. Jakoby chteli mermomoci jen dosud neprovarenou lokaci na zaverecnou bitku. Kazdopadne scena s vrtulniky byla hodne slusna a pri opetovnem koukani ocenuju (jakoby) navrat jedne postavy z uplne prvniho dilu. Naopak jsem si vice vsimal odpornych horizontalnich lens flare efektu, ktere velmi umele vrazili snad vsude, kde to slo :) ()

Loki_Six

"Terrorists are schoolboys, desperate for attention. Hoping to shape public opinion through fear. I don't care in the least what people think or feel. In my experience they don't do either for very long." ()

borec999

80% filmu sedí ako riť na šerbeľ. Kvalitný akčný blockbuster so všetkým čo k nemu patrí. Hviezdne obsadenie (okrem tradičného tria Cruise,Rhames a Pegg dobre zapadli i Henry Cavill, Rebecca Ferguson a Vanessa Kirby), vcelku zaujímavý dej plynule nadväzujúci na Syndikát z minulého MI, kvalitná a veľkolepá akcia (kúpeľňa, naháňačka v Paríži, záver v Kašmíre na vrtuľníkoch). McQuarrie potvrdil, že je veľmi dobrý režisér, technickú stránku má v malíčku a Národ Grázlov nebola náhoda, no a Cruise Ethana Hunta už za tie roky ani nehrá, ale žije ním. Trademarky (špiónska zápletka, záchrana sveta, tradičná zvučka a štýlové intro, utekajúci Tom Cruise, dychberúce kaskadérske kúsky ktoré si robí sám) dodržané a Fallout patrí v rámci série určite k najlepším dielom, i keď oproti 5ke v mojich očiach o malý kúsoček zaostáva. 80% ()

adam9

V průběhu filmu jsem si stále opakoval: ano, Cruise je znovu ve formě, znovu se jedná o prvotřídní špionážní, akční snímek. Ale možná přece jen malinko plynulejší pětka mě i díky kratší stopáži, povedenému padouchovi a zcela novému ženskému esu v rukávu (Fergusonová) bavila trochu víc. To by ovšem nesměla přijít poslední třetina filmu, kterou bez debat považuji za to nejlepší, co jsem doposud v celé 22leté sérii viděl... Více v ext. recenzích. ()

Janega

Mission Impossible znovu splnilo svoju misiu: skvelá akčná jazda, so šokujúcimi dejovými závratmi, okorenené príhodnou štipkou trefného humoru. Napriek tomu strhávam hviezdu za jedno z najväčších filmových klišé, a to zneškodnenie bomby na poslednú sekundu. To je tak neskutočne otrepané, že je neodpustiteľné, aby v tak prepracovanej a rozbehnutej filmovej sérii siahali, po všetkých tých rokoch, k takýmto faulom. ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. Stejně jako u Rogue Nation, jsme přesně na pomezí třech a čtyřech hvězd. Pojďme prvně na klady. Nečekal jsem to, ale Henry Cavill byl hodně dobrý záporák, knír mu slušel. Akce byla fajnová, samozřejmě konec byl trochu extrémní, ale nevypadalo to zase až tak moc přehnaně jako F&F. Ve filmu jsme dostali pokračování i linky s Michelle Monaghan a i když mi trhalo srdce, dostali jsme celkem pěkné zakončení. Podobně mi trhalo srdce zabití Aleca Baldwina, zvlášť když jsme se s ním setkali teprve nedávno. Mohl to být dobrý šéf skupiny, podobně jako Kurt Russel právě v F&F. Nuže, pojďme k negativům. Hodně se poukazuje na postavy z minulých filmů, které si moc nepamatuju (překvapivě nejvíc jsem zapomněl právě z Rogue Nation). A hlavně... zase ty pitomé masky! Já jsem myslel, že už tuhle hovadinu dělat nebudou. Ale malé plus za sebeparodii, když si z toho Henry dělal srandu. Chyběl mi ve filmu Jeremy Renner, očividně už to není nástupce. Celkově mi přišlo, že Fallout se snažil zodpovědět otázky, které byly ignorovány, ale takovým způsobem, že to otevřelo další otázky o dalších věcech. To nejhorší ale je, že jsem s Tomem moc necítil a ten film mnou prošel v zásadě bez emocí. To je to, co sráží Fallout ke třem hvězdám, a čtyři dávám jen kvůli silným chvílím. ()

Zmrv

Falloutem stvrzuje série M:I své místo na pozici krále akčních špionážních thrillerů. Kam se hrabe Bond a jiní. Fallout má všechno co mít má a navíc v perfektním dávkování. Vlastně nemám co vytknout, ať už scénáři, režii, hercům, nebo čemukoliv jinému. Jednoduše jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. 95% ()

aquiver

Podprůměrná akční komedie a její stereotyp. Už beztak jsou tyto žánrové filmy konvenční, hloupé a předvídatelné, celý film je příšerně uhoněný a nerealisticky non-stop popcornově akční, a stále stejná zápletka, kde nesmrtelný hrdina zachraňuje svět před zničením. Já už se směju té marnosti tvůrců. Dlouhá stopáž totiž zahrnuje jen množství žánrového nenápaditého klišé, řemeslně lacinou rutinu, McQuarrie nedává filmu významnější smysl, nechce budovat napětí, uvěřitelnost mu je lhostejná, jde mu jen o udržení tempa. Dokázal bych si představit špičkový špionážní thriller, který by tuhle sérii oživil, ale tohle je těžká nuda. 35 % ()

kery-

Akcí jako John Wick, honičkama jako Rychle a zběsile, a přesto se u toho člověk dokáže i usmát. Nečekal bych, že v žánru akce se ještě dá být takto originální. Scéna s policistkou top. Tady už snad nejde jít ani výš. ()

HArna

Menší zklamání, hlavně zápletka mě nijak nedostala. V Mission: Impossible jsem byl téměř vždy zvyklý na dějové zvraty. Nikdy jsem si nebyl jistý kdo je klaďas a kdo ne. No a bohužel ve falloutu je to po asi hodině jasně řečeno a nezmění se to do konce filmy. To je škoda, na druhou stranu Cruise je borec a válí jako před 20 lety i když je na jeho tváři znát, že rozhodně není nejmladší. No, ale 56 bych mu fakt netipnul. Jinak je to všecko na stejný brdo: teroristi=strašlivého spiknutí=konec světa...opět. Ale opět je to opět dobře natočené. Série si docela drží laťku a klidně půjdu opět na další díl do kina. ()

Corpsegrinder

Asi už jsem viděl moc filmů ale tohle mě na prdel prostě neposadilo. Zdaleka ne nejlepší díl MI, a zdaleka ne tak dobře natočeno. Problém je že v akčních scénách je použito až moc muziky, přitom bez ní by to možná bylo aspoň trochu nolanovsky napínavý. Děj je zbytečně překomplikovanej, zvraty jsou jasný okamžitě atd. Čistej průměr. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

13.05.2022

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (více)