Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Teg

Česko je asi nejvíc ateistickou zemí. Když ale přijdou vánoce (nebo migranti) najednou se najde spousta "obhájců tradičních křesťanských hodnot", vánoc apod... To co Strach záměrně (nebo náhodou) natočil je dokonalá sonda do dušičky typického čecháčka, kterému nejvíc vyhovuje typicky zesměšňující zobrazení všemohoucího, které pak brání do roztrhání těla. Když se zamyslíte odkud pramení úspěch tohoto díla, nelze si nevšimnout, že chybí tradiční pohádkové hodnoty jako láska (v pohádce ji nahrazuje chtíč) nebo jakákoliv laskavost (v pohádce výsměch a závist). Co si z toho vyvodit a jak to souvisí s úspěchem pohádky už nechám jako úvahu každému kdo to čte. ()

Zmrv

Než první díl to rozhodně lepší není. Na to je tady moc slabý příběh, s nepříliš zajmavými postavami. Ale na druhou stranu je druhý díl výrazně vtipnější a Dvořákovi s Trojanem to dohromady šlape perfektně. Výsledný dojem pak definitivně zachraňují scény z nebe s výjimkou jisté nejmenované slavice. Došlo tak nakonec na další dobrou vánoční pohádku. 70% ()

eagle-eye

To jsem nečekal, že Strach s Epsteinem po loňském průšvihu navážou na loňský počin Alice Nellis a směle musím konstatovat a jsem rád za to, točit pohádky, na které se nezapomene, ještě umíme... Byla to pecka, famózní Trojan s Dvořákem předvedli velmi příjemnou, přitom dechberoucí jízdu, i příběh se mi líbil moc, lokality a uličky ČK, Polívka v roli záporáka obstál na jedničku, výborný Preiss ve vedlejší roli, Klára opět "boží", že mi nevadili i rušivé elementy jako Bílá s Horáčkem... ()

ti88na

Teraz sa celkom presne neviem rozhodnúť, či mi tá šablónovitosť s prvým filmom vadila alebo nie. Oceňujem, že tvorcovia zachovali všetko to milé, čo ma tak okúzlilo pri jednotke, dokonca to veľmi jemne vylepšili, pridali veľa vtipov, ale na druhej strane ústredný príbeh bol o dosť slabší. Napravovanie hriešnikov ma bavilo viac, pozemský svet a ľudia v ňom tu hrali nie druhé, ale štvrté husle. Celý film niesli na pleciach Trojan a Dvořák, medzi ktorými stále funguje skvelá chémia, a keďže sú obaja vo svojich úlohách brilantní, dokázali film udržať. ()

Hanys_

Dodívat se to dalo, ale dal jsem to na 3x. Fakt nevím, čím si tahle pohádka získala srdce milionu diváků, protože mě tady vadilo věcí dost. Od trapných fórků v první 1/4 "na nebi", laciný look, až po podivného záporáka Polívku. Strachova schopnost dostat i do sebemenších rolí kvalitní herce (Hádek a spol) je sice obdivuhodná, ale i to dokáže zabít dalšíma koninama (Bohdalová, Bílá). ()

Frakira

Milé, inteligentní, skvěle zahrané, krásně natočeno v krásném Krumlově...a i když ten příběh/zápletka je slabší, tak pořád -oproti jiným našim pohádkám za posledních xxx let - vyčnívá nade všemi! Díky za to :) ()

kolemjdouc

Trojan podle mě zkrátka neumí! Nechala jsem to už jen běžet jako kulisu.A obsazení mi přišlo jako úlitba kamarádům.Ať si vydělají.... ()

SpaceOdyseus

Trojan s Dvorakem mezi sebou maji dynamiku temer jako Riggs a Murtaugh. Tim tahnou cely film a je to fakt zabavne je sledovat, jak se hasteri. Do toho tu mame spoustu fakt dobrych vtipku (Josef s parohy je top), pohadkove fajn dej a je to v ramci zanru pokoukani roku. ()

Ripley

Český Krumlov a Ivan Trojan jedou na maximum a daří se jim.Nebeské scény jsou opět dokonale vtipné a celkově jsem se bavil u dvojky více.Když vynechám herecky velmi špatnou zlodějskou trojici(krom Lišky),vyjde mi solidně povedené pokračování,což se v českých končinách jen tak nevidí. ()

valasek.m

Prvnímu dílu se to nevyrovná, ale i tak se rozhodně jedná o kvalitní filmové dílo. Prostě tomu nejvíc ublížila strašně jednoduchá, řekl bych až o ničem, zápletka. Ale zase zpracování prostě nádherné. Je vidět, že Češi pohádky prostě umí. A řekl bych, že v pohádkách a komediích nás nikdo nepřekoná. Pan Trojan a Dvořák jsou herci s velkým H, tady se není o čem bavit. Takže já jsem s pokračováním, už si dovolím říci klasické pohádky, velice spokojen. ()

Asmodin

Dlouho jsem čekala na pohádku, která by předčila Anděla Páně, no a nakonec to zvládl zase Anděl Páně 2, který byl možná stejně tak dobrý jako jednička, ale zato nejlepší z českých pohádek v období mezi 1. a 2. filmem. Pro spočítání: Anděl Páně vznikl v roce 2005, 2. film je z roku 2016, Česká Televize vypustí pravidelně na Vánoce min. 4 nové pohádky, které se kvalitou ani nepřiblíží k této. Pan režisér J. Strach měl od prvního do druhého Anděla Páně ještě jiné pohádky např.: Tři životy, O dívce, která šlápla na chléb, Šťastný smolař a Svatojánský věneček, ale většinou by je divák mohl hodnotit jako průměrné nebo trochu podprůměrné. Anděl Páně 2 má jednoduchý děj (přeci jenom se pohádka vztahuje k Mikuláši a ne přímo k Vánocům), je zábavná, není trapná, zajímavá, chytrá, poučí, a zavede i dospělého diváka k přemýšlení a uvažování. Pokud se nestane nějaký zázrak, tak se budu ráda těšit i na Anděla Páně 3, protože se obávám, že v ČR už se tak chytrých a milých pohádek a filmů celkově nedočkáme. Doba momentálně přeje historickým. ()

Wishkah

Výborné od začátku do konce. Pohádka, která podle mě nemá srovnání v současné produkci pohádek žádnou konkurenci. Jiří Strach a Marek Epstein vytvořili výborný scénář, který dokáže pobavit malé i velké a pohádka nádherně jede bez zádrhelů od začátku do konce. Je to jeden z mála případů, kdy pokračování je lepší nez původní film. ()

bloodcountes

Katolické babyporno na druhou. Jednou byly zábavný i infantilní narážky na bibli a na všechna ta katolická klišé, kterými jsme prorostlí, ale podruhé už to byla jenom trapnost, včetně starozákonní suché stopy v řece. Kerekes je všechno, jenom ne svatá, při pohledu na to laškující gayduo člověk jenom studem klopí oči, trapný konec lovestory s největším párkem, co by mohl být její syn a nakonec rána z milosti v podobě Luciny Bílé a závěrečné "písně". Pane Bože odpusť jim, i když pravděpodobně věděli, co činí:). ()

buzzwoody

Mnohem veselejší, vtipnější, laskavější a pozitivnější, než zvláštní první díl. Po dlouhých letech konečně vznikla příjemná vánoční pohádka. ()

Prochy38

A je to... tady už 5* dát musím. Černobíle postavené postavy sice platí stále, ale Anděl Páně dokázal, co jen málo filmů v historii filmu. Udělat dvojku ještě o třídu lepší než první díl. Skvěle investované peníze do kina... Zasmál jsem se hrozně moc a zpříjemnilo mi to tu napjatou předvánoční atmosféru. ()

peetriss

Já těm Andělům Páně prostě ne a ne přijít na chuť! Objektivně pohodové, neubližné, dobře zahrané, ale... když ono to je i napodruhé tak vánočně umělé! ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin