widla

Sice jsem neviděla všechny filmy Beatles, ale troufám si tvrdit že tenhle je ten nejlepší!! Skvělá hudební komedie!! ()

dita.krizova

"It's been a hard day's night, and I'd been working like a dog."... Kdo miluje The Beatles, pochopí. Kdo je nemá rád, zůstane nezasvěcen s přitroublým výrazem. Tohle mi ukázalo TB v pravém světle. Žádné přetvářky, naopak samý vtípek a to pití mlíka... ()

LexBarker

Báječný, hravý film o nespoutaných klucích, kteří se již za svého života stali legendami.Pro mě osobně velká nostalgie a spousty vzpomínek na začátek osmdesátých let, kdy jsem trávil nekonečné fronty před pražským kinem Ponrepo, abych se pokochal atmosférou šedesátek a nechal se bavit geniální jednoduchostí písní a přirozeností čtyřech kluků z L'poolu, vedených lehkou režijní rukou Richarda Lestera. ()

Zagros

K fanouškům Beatles nepatřím a film Perný den jsem si pustil ze zajímavosti. Film má jen velmi volný děj, je spíše sledem scén, které jsou proložený občasným vtipem a sem tam písničkou. První půlhodinu mě to ale nebavilo ani trochu, než jsem si zvykl na sled scén, kameru, humor, protivného dědu… postupně se to naštěstí zlepšilo a u některých scén a komentářů samotných Beatles jsem se i pobavil. Takže hvězdu za občas zábavný humor, druhou za přiblížení toho, co byla Beatlemanie a třetí za tu pozitivní živelnost samotných Beatles. Bylo vidět, že je to baví, funguje to mezi nimi a že si své role i slávu užívají. Fanoušci skupiny si mohou další jednu až dvě hvězdy přidat. ()

Han22

Zcela nekritických 5*. Kdybych měl hodnotit film jako takový, tak příběh neexistuje, stejně jako jakékoliv dialogy. Čtveřice hrdinů se mě vizuálně pletla, jeden den v životě není nic převratného. Bavil mě anarchistický (na tu dobu) humor a hlavně děda. Jenže tohle jsou KURVA Beatles! Kapela, která změnila svět a kterou musí uznávat jak rockeři, tak popaři, protože základ obojího je u nich. Do rocku spadá spíše pozdější období, já jako popař mám radši ty začátky - geniálně sladěné vokály, melodie na první dobrou, které se uhnízdí v hlavě napoprvé a neomrzí ani na potisící. Rok 1964 patřil Beatles - já znám v tom roce těžko představitelných 17 hitů! A myslím opravdu hity, které dobývaly hitparády po celém světě - stačí se podívat sem na 100 nejhranějších světových písní a najdete jich tu hned 16 https://tsort.info/music/yr1964.htm. Ve filmu je 10 písniček, některé s prvními "videoklipy", jiné jako našlapané koncerťáky s ječícími fanynkami. Megahity Hard Days Night, All My Loving, Can´t Buy Me Love a She Loves You, menší hity I Should Have Known Better, And I Love Her a If I Fell (nádherná!) a pro mě neznámé Tell Me Why, I´m Happy Just to Dance with You a Stonovská I Wanna Be Your Man. A atmosféra při každém z nich je na 10*. To že ani jedna z písní nedostala nominaci na Oskara je naprostý výsměch tehdejší hudební scéně. ()

black_adder

Podle mě asi nejlepší z Beatlesovských filmů, ze kterého dělá nadprůměrný snímek už jen samotná přítomnost členů této legendární liverpoolské skupiny a samozřejmě také jejich dokonalá hudba... ()

wosho

Pro fanoušky Beatles povinost, pro normálního diváka zábavný a ztřeštěný pohled na partu slušných mizikantů, jenž jsou terorizování anarchistickým dědečkem:-). Z filmu sálá uvolněnost a takový ten svobodný duch. Jediné čeho se měl Lester vyvarovat byly neustálé záběry na zfanatizovné mladé husičky-až mě těch kluků bylo líto. ()

Hanys_

Vcelku příjemná taškařice ukazující takový normální koncertní den ze života Brouků...Místy je vidět, že se více improvizovalo, než že by se točilo přesně podle scénáře, ale to vůbec není na škodu. Objektivně by to bylo asi za 3, ale protože Beatles vážně žeru, tak tu 4. hvězdu musím přihodit...7/10 ()

Paity

"Beatlovská" klasika, kterou už obdivovaly naše mámy a po nich i my. Kdo neviděl Perný den, neví, kdo jsou/byly Beatles. ()

Schuldiner

Já nevim, Beatles miluju, ale tenhle film mě moc nebavil... Párkrát sem se zasmál, ale jinak je to o ničem... Takže sem spíš jen sledoval to jak mluví, vtipkují a reagují a tváří se a tak dále.. Většinou je totiž jen slyšim z CD... ()

ClimbVibe

Ztřeštěné a místy i vtipné. Ale celkově jen pro fandu Beatlesovské ranné tvorby zaměřené na sousloví "love-you". ()

Jaro_slav

Pět rudejch nedám jen proto, že to v půlce trochu ztratí tempo. Ale pak Ringo vyrazí na procházku a člověk se tetelí blahem, jak milý a hravý to je. Pro mě osobně bonus v podobě leteckýho vtípku (kerej jsem asi jako jedinej v sále pochopil/ocenil) - vrtulník Westland Whirlwind s nápisem BEAtles. Viděno na Colours 2015, což dobrej pocit z filmu jen umocnilo. 90% ()

hacho

Za hudbu jedna *, za obstojne herecke vykony druha, za humor treti, za obsah ctvrta a ta posledni je ode me jako od byvaleho Beatlemaniaka protekcne ;o) ()

Pavelos

Jojo, co naplat, Beatles ve své době platili za to nejlepší co vůbec bylo k vidění a slyšení.. A asi jen tak je někdo nepřekoná.. Klobouk dolu.. ()

Emzet

Jo, jo, jasně, Beatlemánie, Beatlemánie, soundtrack a kdesi cosi. Jo, to je všechno hezké, ale hlavní je ten dokonalý britský humor - Lennona si prostě nelze nezamilovat. ()