Skandální odhalení

• slovenský

Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

Barry Levinson jakožto velmi zručný řemeslník odvedl opět skvělou práci a vytřískal ze svého díla maximum. Velmi napínavý thriller se sexy Demi Moore, která má největší zásluhu na šarmu (a dovolil bych si tvrdit) i kouzlu tohoto filmu. Michael Doglas, který se pro tyto tipy rolí narodil jí jen zdatně sekunduje. I přes lehounce ošemetný scénář nemám žádné velké námitky. Toto je rovněž jedna z parket na které si kdykoliv rád zatančím. 80%(26.3.2011)

V podstatě legenda žánru. Levinson je více než solidní řemeslník a dokázal i z ne přímo nabušeného scénáře vytřískat slušný a relativně napínavý thriller se spoustou řádně peprných scén (sexuální obtěžování, rozhovory s právníky). Demi Moore je nesmírně přitažlivá a herecky relativně i disponovaná a zde jí role mrchy sedla více než dobře. A dlouhovlasý pardál Douglas ? Předvádí jednu ze svých typických rolí a opět na výbornou. I když je celý snímek založen v podstatě jen na konverzaci a napětí se buduje jen a pouze pomocí stupňovaných dialogů, rozhodně je na co koukat, za což mluví i relativní oblíbenost u diváků a poměrně vysoké celosvětové výdělky.(3.6.2007)

Nudný, nenáročný a hrozně zdlouhavě utahaný thriller s erotickým nádechem. Překvapivá pointa a manželská věrnost, jenž překazila to nejlepší, co se na tom filmu dalo shledat. Michael Douglas mi do té role nesedí, k Demi Moore by se hodil jiný jinoch a ne přestarlý a plastickými chirurgi upravený zombie. Barry, Barry nepotěšil jste mě, ani já vás nepotěším, tři!(25.2.2003)

Tenhle film by potřeboval oprostit od všech těch hrátek s výkoností chipů a virtuální realitou, zaměřit se pouze na spor mezi hlavními představiteli a trochu odvážnější režii. Ne že by odvážná nebyla, ta sexuální scéna byla výborně natočená a odvážná celkem taky, ale krom této scény se všechno pohybuje v zaběhnutých kolejích a je to velká škoda. Michael Douglas je skvostný, Demi Moore byla sexuálním symbolem v devadesátých letech, ale teď už by jí asi podobnou roli nenabídli. Tím však nechci říct, že by se na roli nehodila. Naopak, zvládla ji bravurně a nikdo jiný než Sharon Stone by to nezvládl lépe, ale s odstupem času už to trochu ztrácí šmrnc. Celkově za tři a je velká škoda toho, že se děj roztříštil na ty dvě dějové linie, mohlo to být o stupýnek lepší. [únor 2006](13.2.2006)

"Hraji jen způsobem, který určují muži, a jsem za to trestaná." Trojí střetnutí - erotické, virtuální a důkazní - ve vnitrofiremním příběhu. Demi správně sexuálně agresivně hranatá, na r. 1994 je při umělecké střídmosti rovina virtuální technologicky vizionářská, ♫ Morriconeho žestě se však do světa Digicomu úplně nehodí. 3-4*(29.4.2013)