Skandální odhalení

• slovenský

Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

V podstatě legenda žánru. Levinson je více než solidní řemeslník a dokázal i z ne přímo nabušeného scénáře vytřískat slušný a relativně napínavý thriller se spoustou řádně peprných scén (sexuální obtěžování, rozhovory s právníky). Demi Moore je nesmírně přitažlivá a herecky relativně i disponovaná a zde jí role mrchy sedla více než dobře. A dlouhovlasý pardál Douglas ? Předvádí jednu ze svých typických rolí a opět na výbornou. I když je celý snímek založen v podstatě jen na konverzaci a napětí se buduje jen a pouze pomocí stupňovaných dialogů, rozhodně je na co koukat, za což mluví i relativní oblíbenost u diváků a poměrně vysoké celosvětové výdělky.(3.6.2007)

Viděla jsem to před pár dny a už si vlastěn na mnoho nemůžu vzpomenout... To je ale blbé znamení, pane Levinsone. Tohle nebylo až tak špatné. Podobných scénářů byla napsaná spousta, ale když do toho vstoupí M.D., prostě z toho něco vzejít musí. Jenže Demi Moore? Co se na ní režisérům pořád tak líbí, že jí obsazují (společně se Sheron Stone) do takovýchto rolí? Neříkám, že není hezká, ale dle mého to kouzlo jaksi postrádá. Bavil mě soud, bavil mě konec, kdy hlavní hrdina zjistil, kdo mu psal anonymní dopisy, to bylo hezké a filmu to nakonec dodalo šmrnc. Ale některé scény bych trochu poposunula jinam. Třeba sekretářka, která je vlastně hodná, ale musela u soudu (je přeci pod přísahou), říct, že jí šéf plácá po zadku? No, tu bych uškrtila, ne jako hlavní hrdina, ještě se jí omluví! No dobře, mohlo to být fakt nepříjemné, ale co ta siuace sexuální scény mezi Demi a Michaelem? Jeho rázné "Ne!" zas tak rázné nebylo, mohl chlapec bojovat trochu víc... Bylo to až moc nadsazené a až moc béčkové, ale dalo se na to koukat a téma "prohozených rolí" u tématu znásilnění se mi líbí... (Tedy ne, že bych někoho chtěla znásilňovat!)(26.12.2009)

No, myslím si, že by tomuto filmu slušelo spíše "červené" označení. Snímek není thriller jako takový; jak už zde někdo zmínil, napětí se objevuje spíše v dialozích (s vyjímkou hlavní virutální scény), jinak to celé působí spíš jako drama (ale proto bych snímek rozhodně neodsuzoval, prostě si šel vlastní cestou-zmiňuju to proto, aby nikdo předem nečekal nervy-drásající "napínák"). Michael výborný a stejně tak Demi (říkejte si co chcete, ale v tomhle filmu JE sexy). Asi nejvíce vám v hlavě utkví žhavá erotická scéna mezi již zmíněnou dvojicí, ale líbila se mi i ta virutální (z dnešního pohledu slabá, přesto by člověk měl brát v potaz, že rok natáčení je 1994). Akorát mě trochu zklamala hudba (myslím tím vzhledem k tomu, kdo ji dělal). Takže bych to viděl na slabší 4*.(17.12.2007)

• Mikino00

Demi Moore na vrcholu své krásy nesvedla Douglase, a ani herecky nepřesvědčila v tomto filmu, byla extrémně statická a umělá. Po slavné scéně, kde se nejen Douglas musí držet, přichází očekávané následky, které se neuvěřitelně táhnou zhruba hodinu a něco, což je naprosto ubíjející. Další linie je už zajímavější, jenomže to film zachránit nemůže.(21.10.2012)

Poměrně zajímavě kombinovaný příběh. Sociálně kritické drama s nádechem thrilleru a v závěru dokonce až sci-fi. Vcelku napínavé. Nemám moc rád, když herec hraje v podstatě pořád jen jedno a to samé, jeho postavy jsou v podstatě charakterově totožné a už si je upravuje k obrazu svému, nevstupuje do jejich povahy a charakteru a vštěpuje jim svůj (u nás třeba Donutil, kterého mám ale docela rád, nebo v mnoha svých posledních rolích Nicholson), v rámci projíždění její filmografie musím Demi Moore uznat, že její zdejší role je naprosto odlišná od role z předchozího filmu. Ty polohy jsou takřka protipóly. A ona to zvládla.(26.3.2017)