Skandální odhalení

• slovenský

Škandalózne odhalenie

Drama / Thriller

USA, 1994, 123 min

Včera jsem tenhle film viděl potřetí a nemůžu si pomoct, zvyšuju na 4. Prostě mi baví.(17.10.2008)

Mám ráda tu scénu, jak se Demi na Michaela vrhne, protože i když Douglas úplně nesplňuje moje představy nejsexy muže světa, v jistých okamžicích mu to moc sekne :-) Škoda, že si ten film neudržel podobnej (sexuální) náboj po celou dobu a nakonec se z toho vyvinula (průměrně zapomenutelná) konspirační story, která mi tam tolik nesedla...(2.8.2007)

Demi Mooreová svádí a Michael Douglas uhýbá. Zní to jednoduše a jednoduché to je. Ale zároveň dosti zajímavé.(27.3.2007)

V dobách, kdy byla Demi Moore nejvíce sexy a Michael Douglas nejžádanější, zahráli si v poutavém thrilleru oskarového Barryho Levinsona. Nejdříve se celý snímek tváří jako soudní drama na téma sexuálního obtěžování, (tentokrát trochu jinak, než by se na první pohled mohlo zdát) aby se v poslední třetině mohl změnit do Crichtonovského thrilleru, plného podvodů a jiných nekalých praktik nadnárodních společností. Překvapivě jsem se velice dobře bavil.(20.3.2013)

Poměrně zajímavě kombinovaný příběh. Sociálně kritické drama s nádechem thrilleru a v závěru dokonce až sci-fi. Vcelku napínavé. Nemám moc rád, když herec hraje v podstatě pořád jen jedno a to samé, jeho postavy jsou v podstatě charakterově totožné a už si je upravuje k obrazu svému, nevstupuje do jejich povahy a charakteru a vštěpuje jim svůj (u nás třeba Donutil, kterého mám ale docela rád, nebo v mnoha svých posledních rolích Nicholson), v rámci projíždění její filmografie musím Demi Moore uznat, že její zdejší role je naprosto odlišná od role z předchozího filmu. Ty polohy jsou takřka protipóly. A ona to zvládla.(26.3.2017)